HCL.HR

SSD - Ugradnja

  • 11 Odgovora
  • 13386 Hitova
SSD - Ugradnja
« : 28. Kolovoz, 2016., 12:05 »
Ljudi imam pitanje, htio bih ubrzati comp sa dodavanjem dodatnog ssd u njega, pa imma pitanje kako se to radi.
Kada instaliram windowse na ssd je li moraju biti isti kao i na hdd?
Hoće li mi se obrisati svi podatci sa hdd?
Je li moguće samo prebaciti windowse sa hdd na ssd?

Odg: SSD - Ugradnja
« Odgovori #1 : 28. Kolovoz, 2016., 17:55 »
malo preciznije. particija na hdd na kojoj su windowsi se brise, bilo koja druga koju imas ostaje. na ssd stavljas friske win, po izboru. Moguće je prebacit win s jednog na drugi al je to previše zajebancije, tak da to zaboravi (probo sam i imo sam problema s master bootom, i bilo mi je jednostavnije da sam ih odma stavio)
in principio erat Verbum et Verbum erat apud Deum et Deus erat Verbum

Odg: SSD - Ugradnja
« Odgovori #2 : 30. Kolovoz, 2016., 06:38 »
aa je li ima veze ako na hdd imam win 10 aa na ssd instaliram win 7

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: SSD - Ugradnja
« Odgovori #3 : 30. Kolovoz, 2016., 06:41 »
Ti možeš imati nekoliko OS sustava na svom računalu, no ako ih ne koristiš i nema potrebe za time, bolje da uštediš prostor i imaš samo 1.
Kada ugradiš SSD u komp samo na njega pukni Windowse koje želiš.
Što se tiče HDDa bilo bi dobro pospremiti negdje na sigurno sve podatke (slike, glazba, filmovi i igre) te formatirati ga da ti ne smetaju već instalirani Windowsi i programi i ne zauzimaju ti mjesto.
Tada neka ti HDD služi kao storage, a SSD za svakodnevni rad i tek tada ta cijela priča ima nekakvog smisla.

Odg: SSD - Ugradnja
« Odgovori #4 : 30. Kolovoz, 2016., 06:51 »
i ovoga još jedno piatnje nisam siguran je li imam priključke na matičnoj jer oba mi sata kabla zauzeta

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: SSD - Ugradnja
« Odgovori #5 : 30. Kolovoz, 2016., 06:54 »
Moraš imati SATA priključak i to po mogućnosti SATA III jer inače nećeš moći koristiti SSD u punoj snazi i tada to već polako gubi smisao...
Koja ti je uopće matična i konfiguracija? Isplati li se uopće tebi uzimat SSD ako je to toliko staro da ima samo 2 SATA priključka. Ako je tako radije štedi za novu konfiguraciju.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: SSD - Ugradnja
« Odgovori #6 : 31. Kolovoz, 2016., 01:17 »
Ima smisla uzeti i za sata 2, samo nema smisla ganjati neke najbrže ssd-e, realno gubi samo u benchmarcima, ali u real world stvarima (dizanje OS-a, kopiranje i sl.) i nema neke razlike.

http://www.tomshardware.com/reviews/sata-6gbps-performance-sata-3gbps,3110-7.html

Test je malo stariji, ali ovi novi tlc jeftinjaker ssd-i nisu ništa bolji od vertexa 3 i sl.

SSD je vjerojatno najbolji upgrade svakog računala

https://www.youtube.com/watch?v=R23LH6uf_eA
https://www.youtube.com/watch?v=0WEbyD9JQDQ
« Zadnja izmjena: 31. Kolovoz, 2016., 01:24 andrash »

Odg: SSD - Ugradnja
« Odgovori #7 : 31. Kolovoz, 2016., 10:17 »
kada sam malo bolje pogledao ima još jedan sata utor ali je ispod grafičke kartice koja je ogromna pa ne mogu da dođem do njega, ova druga dva sata kabla su ispod nje ali isto onako malo gnjeci grafička ta dva sata kabla, negdje prije sam morao uzimati novi sata jer je otišao pretpostavljam zbog savijanja od grafičke. jedino mi preostaje da uzmem vecu matičnu

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: SSD - Ugradnja
« Odgovori #8 : 31. Kolovoz, 2016., 14:56 »
Preostaje ti da uzmeš sata kabel sa zglobom  :D

Odg: SSD - Ugradnja
« Odgovori #9 : 31. Kolovoz, 2016., 17:20 »
aj hvala vam ljudi na pomoci javim vam kak je prošlo

Odg: SSD - Ugradnja
« Odgovori #10 : 01. Rujan, 2016., 18:29 »
Da se nadovežem...

Kakva je razlika uopće u tim SSDovima, zašto Samsung 250 GB košta kao i  Crucial 480 GB? Jel bi mi se isplatilo uzet takvu neku manje poznatu marku, imam SATA2 matičnu
« Zadnja izmjena: 01. Rujan, 2016., 18:33 trojanrabbit »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: SSD - Ugradnja
« Odgovori #11 : 01. Rujan, 2016., 19:55 »
Brzini, garanciji, komponentama

BTW ne koštaju isto - 150+kn razlike između ponajboljeg consumer sata ssd-a od 250gb i najjeftinijih i najsporijih 480gb ssd-a (u trgovini). Kao što sam rekao gore nekome ako imaš sata 2 ploču neisplati se ganjati najbolje ssd-e nego gledaj kapacitet i cijenu. Adata sp550, radeon r3, kingston uv400, sandisk plus itd. od najjeftijih
« Zadnja izmjena: 01. Rujan, 2016., 19:57 andrash »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9