HCL.HR

Stara PC konfiguracija

  • 3 Odgovora
  • 1829 Hitova
Stara PC konfiguracija
« : 30. Listopad, 2014., 22:23 »
Kao što naslov kaže, imam staru PC konfiguraciju, sa kojom neznam šta da radim :D
Konfiguracije je prilično stara i slaba, eve specifikacija:   
                                                                                                      Matična: neprepoznatliva
                                                                                                      Procesor: AMD Single Core 1.50GHz
                                                                                                      RAM: DDR1, 512MB
                                                                                                      Grafička: Radeon 9600 PRO
                                                                                                      PSU: 300W
Muzeju nije "dovoljno" stara...
Po onome što ja vidim, imam par izbora:    #1.Media centar za gledanje filmova, serija itd. (s time da imam neki dedicated program za to).
                                                                             #2. Server za pohranu podataka (windowsa, programa itd.)
                                                                             #3. Server za hostanje igara.
Uglavnom, dajte mi neke savjete, što bi bilo pametno i najbolje za iskoristiti.
                                                                         

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Stara PC konfiguracija
« Odgovori #1 : 31. Listopad, 2014., 09:40 »
Iskoristi je za retro gaming ili pretvori u HTPC...
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: Stara PC konfiguracija
« Odgovori #2 : 31. Listopad, 2014., 10:24 »
Svjestan si da se radi o staroj konfiguraciji i mogućnostima koje idu uz istu. Sad sve ovisi što tebi treba. Nećeš pravit home server ako ti ne treba.

Odg: Stara PC konfiguracija
« Odgovori #3 : 31. Listopad, 2014., 11:39 »
Recimo, server za hostanje igara bi bio najpotrebniji, ali dali se isplati, zato jer je tako slab.
Znam da server dedicated OS drukčije koristi memoriju, pa bi za server 512MB nebi bilo malo.

A onda, media centar nebi bio loš, zato jer se taj PC prilično jednostavno prenosi, a i i čitao sam da ima nekih OS-ova SAMO za media centar (Kodi, Plex Media Center, OpenELEC...)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9