HCL.HR

Što učiniti sa starim računalom?

  • 7 Odgovora
  • 14322 Hitova
*

oetam

  • **
  • 221
Što učiniti sa starim računalom?
« : 27. Lipanj, 2017., 11:45 »
Pozdrav,
Nadam se da nisam pogriješio kategoriju.

Pošto imam doma dosta stare robe starih računala od matičnih ploča, ramova, procesora, neki rade neki ne rade. Što učini s njima?
Evo za primjer imam athlon 64 x2 4200, 4600 , 5000, onda stari semproni, pa razne vrste ddr i ddr2 ram modula, matične stare Lga 775, 771, am2, ispravne kao i dosta toga, što učiniti s njima? Kad stavim na njuškalo, cijene su smiješne, ono od 100kn max što sam stavio, ali nitko ne želi to, i jasno mi je da ne želi.

Što učiniti s takvim komponentama?

EDIT by admin: Samo sam ispravio tipfeler u naslovu, carry on.
« Zadnja izmjena: 27. Lipanj, 2017., 12:53 Ementaler »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Što učiniti s starim računalo
« Odgovori #1 : 27. Lipanj, 2017., 11:50 »
Ako se ne može prodati - darovati nekome ili bacit u krajnjem slučaju ako je neupotrebljivo (single core, ddr) itd.

Ali IMO ove sa 2 jezgre i ddr2 ramima bi trebalo biti moguće prodati za takve, čak i veće novce

*

oetam

  • **
  • 221
Odg: Što učiniti s starim računalo
« Odgovori #2 : 27. Lipanj, 2017., 12:40 »
Ako se ne može prodati - darovati nekome ili bacit u krajnjem slučaju ako je neupotrebljivo (single core, ddr) itd.

Ali IMO ove sa 2 jezgre i ddr2 ramima bi trebalo biti moguće prodati za takve, čak i veće novce

Ma tko još koristi ddr2 ili dvo jezgrene stare amd-ove procesore? Ima ljudi znam, ali za veće novce? Bit mi je samo da ih se riješim, makar i đaba kad već nemrem ništa na njima zaradit. Samo da mi ne stoje doma.

Odg: Što učiniti sa starim računalom?
« Odgovori #3 : 27. Lipanj, 2017., 13:12 »
Eh da si u Splitu ja bi to skupia odma, doma mi stoji par stari kompova kojima bi posluzili dijelovi

*

oetam

  • **
  • 221
Odg: Što učiniti sa starim računalom?
« Odgovori #4 : 27. Lipanj, 2017., 13:31 »
Eh da si u Splitu ja bi to skupia odma, doma mi stoji par stari kompova kojima bi posluzili dijelovi

A iskreno daj mi reci što radiš s tim računalima onda? To jedva da pokrene Win 7 kako spada, a da procesor nije na 100% svaki čas. Imaju li oni neku svrhu zapravo?

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Što učiniti sa starim računalom?
« Odgovori #5 : 27. Lipanj, 2017., 13:36 »
Ja igram igre na starom AMD Athlon 64 X2 4800+ i 4 gige DDR2 800Mhz,tako da(mislim bar još do sutra kad dođe Ryzen).

Odg: Što učiniti sa starim računalom?
« Odgovori #6 : 27. Lipanj, 2017., 15:11 »
Eh da si u Splitu ja bi to skupia odma, doma mi stoji par stari kompova kojima bi posluzili dijelovi

A iskreno daj mi reci što radiš s tim računalima onda? To jedva da pokrene Win 7 kako spada, a da procesor nije na 100% svaki čas. Imaju li oni neku svrhu zapravo?

Ma imam jedan HDD kojeg sam konfigurira za te kompove, Ima xp i par starih igara tipa HL2,GTA:SA I COD4 i toolove za benchmarkanje/OC-anje i  onda to benchmarkam pa onda to sve overclockam i eto tako nakraju il dijelovi umru pa ih bacim a ove koje rade čuvam i to je to.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Što učiniti sa starim računalom?
« Odgovori #7 : 27. Lipanj, 2017., 22:35 »
Za surfanje, office i sl.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9