HCL.HR

Temperatura komponenti

  • 6 Odgovora
  • 3196 Hitova
Temperatura komponenti
« : 28. Prosinac, 2013., 13:10 »
Pozdrav,
Prije par dana počeo sam malo da se brinem za računalo ( znam da zvuči čudno, ali eto ). Naime dogodilo se to kad sam prvi put igrao nešto bez slušalica i onda sam se iznenadio kako mi se bučno čuju ventilatori ( uz otvorenu bočnu stranu kućišta ). Nakon toga sam malo promislio i shvatio da ovo računalo imam već 2 i pol godine i da nikad nisam imao nikakvih problema s njim ( niti sam mijenjao pastu na procesoru ) . I kako sad za vrijeme Božića nema smisla da držim slušalice na glavi dok su oko mene rođaci i prijatelji, shvatio sam kako gadno zvuči računalo ( nije toliko strašno koliko se ja ježim na taj zvuk :) ). Pa sam danas odlučio da Vas upitam za par savjeta. Kao prvo evo Vam temperature izmjerene u SpeedFan-u  za vrijeme dok ništa ne radim i za vrijeme igranja igrice :




Sad mene zanima jesu li te temperature zabrinjavajuće ili su u granicama normale. Gledao sam po Googlu i ne čine mi se baš previše strašne, ali opet bi volio čuti "drugo"  mišljenje.
Komponente:
CPU: Intel Core i3 540 @ 3.07GHz Clarkdale 32nm Technology
RAM: 4,00GB Dual-Channel DDR3 @ 669MHz (9-9-9-24)
MB: ASUSTeK Computer INC. P7H55 (LGA1156)
GPU: ATI Radeon HD 5750 1GB (Gigabyte)
HDD: Western Digital WDC WD1001FALS-00E8B0 ATA Device (SATA) 931GB

Igra na kojoj su zabilježene temperature je Far Cry 3 ( Ultra video quality, 1920x1080 )

Unaprijed hvala svima koji se potrude odgovoriti na ovu temu!
« Zadnja izmjena: 28. Prosinac, 2013., 13:22 Numinex97 »
We're electrical items and when we die the electricity goes somewhere else. When we die our energy goes into the galaxy.

Odg: Temperatura komponenti
« Odgovori #1 : 28. Prosinac, 2013., 17:31 »
Jesi čistio prašinu u kućištu? Ako nisi pokušaj jer ako ti se nakupilo to može bit razlog pregrijavanja i "gadnog" zvuka ventilatora... :kava:

Odg: Temperatura komponenti
« Odgovori #2 : 28. Prosinac, 2013., 18:49 »
Prije nekih mjesec  sam čistio kućište, ali nije problem oko zvuka ventilatora nego mene samo zanima jesu li ove temperature kritične?
EDIT: A zvuk mi je "gadan" upravo zbog toga što ventilatori rade punom parom ( visoka temperatura )
« Zadnja izmjena: 28. Prosinac, 2013., 18:52 Numinex97 »
We're electrical items and when we die the electricity goes somewhere else. When we die our energy goes into the galaxy.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Temperatura komponenti
« Odgovori #3 : 28. Prosinac, 2013., 18:56 »
ni blizu kritičnih


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Temperatura komponenti
« Odgovori #4 : 28. Prosinac, 2013., 20:14 »
Dragster uljepšao si mi večer... Samo mi je bitno da nisu temperature visoke i da mogu nastavit uživati u praznicima!
Velika hvala :ave:
We're electrical items and when we die the electricity goes somewhere else. When we die our energy goes into the galaxy.

Odg: Temperatura komponenti
« Odgovori #5 : 01. Siječanj, 2014., 22:28 »
Probaj dodati par ventilatora za usisavanje hladnog zraka sprijede i izbacivanje vruceg zraka straga.
:geek:
Amen

Odg: Temperatura komponenti
« Odgovori #6 : 04. Siječanj, 2014., 10:08 »
Probaj dodati par ventilatora za usisavanje hladnog zraka sprijede i izbacivanje vruceg zraka straga.

To svakako planiram što prije, možda se čak počastim za rođendan :D
We're electrical items and when we die the electricity goes somewhere else. When we die our energy goes into the galaxy.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9