HCL.HR

Vaša konfiguracija

  • 855 Odgovora
  • 424634 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Vaša konfiguracija
« Odgovori #525 : 03. Listopad, 2015., 00:48 »
Update.  :ementaler:

Konfiguracija:

Procesor Intel Core i5-2500K 3.3GHz (4.5 GHz),1MB/6MB,95W,Socket 1155

SCYTHE Ninja 3, SCNJ-3000, Socket 775/1155/1156/1366/754/939/940

Napajanje XFX Core Edition 80+ 650W PSU - EasyRail technology

Asrock Z68 Extreme3 Gen3 - Intel Z68, ATX, Premium Gold Caps

CoolerMaster HAF 912 Plus

DVD upisivač LG GH22NS, DVD±RW, 22x DVD±R ,8x DL , 40x CD-R

Gainward GeForce® GTX 680 Phantom 4GB

Logitech X-530 5.1.

SSD KIN 240GB HyperX Savage

HDD SATA III 2 TB Toshiba, 3.5", 7200rpm, 64MB

WD 1TB blackcaviar

WD 500 GB external

DDR3 8GB (2x4GB) Corsair, 1600Hz, 9-9-9-24,CMZ8GX3M2A1600C9,1.5V

ASUS XONAR DG PCI 5.1, Kanali 6-channel, Ulaz Analog Input Jack

LED DELL S-series S2415H 23.8", 1920x1080, IPS glossy

Periferija:

Logitech G502 Proteus Core Gaming Mouse

X360 Controler for PC

G430 7.1 Surround Sound Gaming Headset

Logitech Illuminated Keyboard K740

Thrutstmaster T500RS

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Vaša konfiguracija
« Odgovori #526 : 03. Studeni, 2015., 15:27 »
Konačni spisak.

RIG 1:

CPU: Intel Core i5, 4460, 3.20 Ghz
MBO: Asus B85M-G
RAM: 16 GB DDR3 Kingston, 1600Mhz
GPU: GeForce GTX 960, 4GB
PS: Super Flower 550W, 80+ Bronze
SSD: 250 OCZ
HDD 1: 1TB Seagate Baracuda, 7200rpm
HDD 2: 640 GB, WD Blue
HDD 3: 320 GB, Maxtor
TOWER: Zalman Z-1, Midi

SCREEN: 24'' Fujitsu Led
OS: Windows 8.1 pro, 64bit

----------------------------------

RIG 2:

CPU: Intel Celeron G550
MBO: ASRock H81- HDS
RAM: 4 GB DDR3, Crucial, 800Mhz
GPU: ATI HD 6570, 2GB
PS: MSI, 400W
HDD: 320 GB Maxtor
TOWER: MSI

SCREEN: 17'' LG LCD
OS: Windows 7, pro, 64bit

---------------------------------

RIG 3:

Lenovo G710
CPU: Intel Pentium 3550M
GPU: GeForce GT 820M
RAM: 4 GB DDR3
HDD: 1TB
SCREEN: 17,3 Led

OS: Windows 8.1 pro, 64bit

----------------------------------

OTHERS:

Huion graphic tablet H610
Huion monitor tablet GT-190
Genius keyboards, webcams and sound systems
Logitech and Gigatech mouses
Razor Goliathus mouse pads
LB-LINK Wi-Fi USB adapter
Cyber Power Supply Protection
« Zadnja izmjena: 03. Studeni, 2015., 15:29 Metalni »

*

Arnel776

  • n00b
  • 4
  • Gaming since 2002.
Odg: Vaša konfiguracija
« Odgovori #527 : 14. Studeni, 2015., 16:19 »
AMD FX 4100 @ 4.7GHz
AMD Radeon R9 270X 2GB
8GB RAM DDR3
Gigabyte GA-970-UD3
Seagate Barracuda 250GB
Corsair VX550W
Sve to strpano u Cooler Masterovo K380 kuciste sa 5 case ventilatora.
Svaka igrica je kao film. Pokušate se staviti u ulogu svakog lika kojeg igrate jer je to razlog zbog kojeg igrate, a ne samo da igru pređete.

Odg: Vaša konfiguracija
« Odgovori #528 : 22. Studeni, 2015., 18:55 »
Moja konfiguracija:

Procesor: CPU Intel I5-2380 3.10 GHz, Socket 1155

Hlađenje: Fractal Design S24

Napajanje: Corsair RM650 Gold, modularno

HDD: WD Black 1 TB

SSD: Kingston SSD Hyper X 120 Gb

Memorija: Kingston 8GB RAM  Hyper X

DVD pisač LG

Grafička: AMD Radeon HD 6670, 1GB DDR5

Kućište: Corsair 200R

*

4mal

  • *
  • 105
  • .:GaMe Or DiE:. !
Odg: Vaša konfiguracija
« Odgovori #529 : 29. Studeni, 2015., 00:36 »
3k/4K gaming masina

i7 3770k
24GB Rama
AMD Radeon Fury x
AMD Radeon Fury Nano
SSD 128Gb
HDD 4Tb

:mrgreen:

Odg: Vaša konfiguracija
« Odgovori #530 : 04. Prosinac, 2015., 00:55 »
AMD FX 4100 @ 4.7GHz
AMD Radeon R9 270X 2GB
8GB RAM DDR3
Gigabyte GA-970-UD3
Seagate Barracuda 250GB
Corsair VX550W
Sve to strpano u Cooler Masterovo K380 kuciste sa 5 case ventilatora.
Da te pitam na koju shemu si uspio dic na 4,7ghz? jel imas vodeno ili zracno hladjenje.

Odg: Vaša konfiguracija
« Odgovori #531 : 07. Prosinac, 2015., 01:17 »
Okušao sam se u cable managementu, jer je 'katastrofično' stanje bilo kad sam sve spojio, pa je bio red da to liči na nešto, s obzirom da nova grafa bi trebala uskoro doći. :clap:

Najveći problem se pokazao 8 pinski kabal u matičnu koji radi svoje dužine nije NIKUDA mogao osim poprijeko preko matične direkt u pinove iznad CPUa :chair::chair: ali sve ostalo je bolje nego naprema prvoj slici. Poslikao sam malo progres i razlike, nije najbolje što može biti jer ipak nemam toliko prostora za navigaciju a imam 2x 2.5 inča diskove pa toga ima svugdje. Definitivno se najveća razlika osjeti u front panel kablovima, kojih je pregršt (pretežno crvene boje) te je sve divno krasno kada iza odu. Debeli 24pinski power kabal sada fino leluja odpozadi, gdje mu je malo gužva ali bolje nego da se ne može disati sprijeda. Dolje se na dnu kućišta nakupilo PCIe kablova koji će uskoro u opticaj kad grafa legne, tako da za prvi pokušaj IKAD, mislim da nije loše.
Take a look :)

http://imgur.com/a/vZLPx  - album, a ispod thumbnaili.



Sl1. - KAOS



Sl2. - Sve provučeno pozadi. Posao slijedi.



Sl3 - Sve skopčano i provučeno prema naprijed, sada slijede vezice (MUST HAVE) da to se učvrsti i priveže, da se kućište nekako i zatvori :))



Sl4 - Final front look, možda se najbolje ne vidi ali uporedo prve slike ogroman se prostor oslobodio, a loš utisak ostavlja hrpa PCIe kablova pri dnu, gdje su se sproveli blizu Sata kablova za HDD koji je dole desno. Izgleda ko clusterfuck ali zasad, šta je tu je, još sam malo to progurao pozadi. (kada bude nekad modularno, to će druga priča biti :) )


LP :kava:
« Zadnja izmjena: 07. Prosinac, 2015., 01:21 Yubs D. Rsc »
The blood of youth is bubbling back..

*

Prayer

  • **
  • 183
  • 1.6180339887
Odg: Vaša konfiguracija
« Odgovori #532 : 07. Prosinac, 2015., 01:37 »
CPU: i5 4690k
GPU: ASUS Strix GTX 970
PSU: Corsair GS600
MOBO: ASRock Fatal1ty Z97 Killer
COOLER: Scythe Ashura
RAM: G.SKILL  RIPJAWS 2x4 GB
HDD: WD Caviar Green 1TB
SSD: Samsung 840 Basic 120gb
CASE: Cooler Master Storm Trooper
Tipkovnica: Logitech diNovo Edge
Mis: No name od 50 kn \:D/
Monitor: AOC i2353 23"
Periferija: XBOX ONE Controller

Uskoro ce kuciste na zimsko ciscenje samo da kupim bocicu komprimiranog zraka pa poslikam.

Odg: Vaša konfiguracija
« Odgovori #533 : 07. Prosinac, 2015., 04:49 »
Okušao sam se u cable managementu, jer je 'katastrofično' stanje bilo kad sam sve spojio, pa je bio red da to liči na nešto, s obzirom da nova grafa bi trebala uskoro doći. :clap:

Najveći problem se pokazao 8 pinski kabal u matičnu koji radi svoje dužine nije NIKUDA mogao osim poprijeko preko matične direkt u pinove iznad CPUa :chair::chair: ali sve ostalo je bolje nego naprema prvoj slici. Poslikao sam malo progres i razlike, nije najbolje što može biti jer ipak nemam toliko prostora za navigaciju a imam 2x 2.5 inča diskove pa toga ima svugdje. Definitivno se najveća razlika osjeti u front panel kablovima, kojih je pregršt (pretežno crvene boje) te je sve divno krasno kada iza odu. Debeli 24pinski power kabal sada fino leluja odpozadi, gdje mu je malo gužva ali bolje nego da se ne može disati sprijeda. Dolje se na dnu kućišta nakupilo PCIe kablova koji će uskoro u opticaj kad grafa legne, tako da za prvi pokušaj IKAD, mislim da nije loše.
Take a look :) ¸



http://imgur.com/a/vZLPx  - album, a ispod thumbnaili.



Sl1. - KAOS
(Klikni za pregled slike.)


Sl2. - Sve provučeno pozadi. Posao slijedi.
(Klikni za pregled slike.)


Sl3 - Sve skopčano i provučeno prema naprijed, sada slijede vezice (MUST HAVE) da to se učvrsti i priveže, da se kućište nekako i zatvori :))
(Klikni za pregled slike.)


Sl4 - Final front look, možda se najbolje ne vidi ali uporedo prve slike ogroman se prostor oslobodio, a loš utisak ostavlja hrpa PCIe kablova pri dnu, gdje su se sproveli blizu Sata kablova za HDD koji je dole desno. Izgleda ko clusterfuck ali zasad, šta je tu je, još sam malo to progurao pozadi. (kada bude nekad modularno, to će druga priča biti :) )
(Klikni za pregled slike.)

LP :kava:

Super si napravio msm super di je to daleko od mojeg ,a isti case imamo :D , al jedino sto me spašava sto imam modularno napajanje. Da nemam njega da imam ko prije cooler masterovo pff buraz bilo je kablova po kucistu boli glava a nemas kam sa njima jer ima glupi dizajn Z3 kuciste od Zalmana i nemas kam sa kablovima ,a iza jako malen prostor. Osim toga sto se jos dogadja nema ni gumica na predvidjenim mjestima za kablove tak da cable managment nemres odradit kak spada , eto ja sam si uspio kad sam provlacio zicu od vent-a (kucista prednji vent) ogulit zicu i sad ne radi dok ne zalemim novu zicu. Inace sve super kuciste izgleda :D

*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: Vaša konfiguracija
« Odgovori #534 : 07. Prosinac, 2015., 11:21 »
isuse koji haos, cable missmanagment xD

Odg: Vaša konfiguracija
« Odgovori #535 : 07. Prosinac, 2015., 14:12 »
@BauerCro, slazem se da je Z3 samo po sebi odlicno kuciste ali prostora zaista nema, sprijeda i previše ali otpozadi jedva stane; ovu stranicu ne otvaram više :D
Mene koči što je napajanje kakvo je s kablovima ali šta je tu je - samim time što front panel dolazi s vrha sve 'pada' preko matične onda se moraš snaći gdje ćeš s 5 6 kablvoa tu + 2+ SATA priključka, 2 power kabla a da ne pričam o PCIe i Ventovima.

@Čux hvala na inputu. :chair:
The blood of youth is bubbling back..

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Vaša konfiguracija
« Odgovori #536 : 08. Prosinac, 2015., 10:59 »
Može taj "cable managment" puno bolje jer ovo baš nema prevelike veze sa menadžmentom...
Imam kućište koje nema mogućnost provlačenja kablova u pozadini, (Thermaltake V4) pa sam uz malo žice, izolira i provlačenja kablova na specifična mjesta to likvidiro koliko se da... Mogo sam još bolje, ali mi se nije dalo zezat sa SATA power priključcima koji idu u DVD, HDD i SSD.



Evo mali pregled, (slika sa brojevima u nastavku)
1. kabel od ventilatora namotan oko samog ventilatora da ne visi
2. CPU power; proveden sastrane da ne ide po sredini; malo dužine fali da prođe skroz ispod matične ploče, no šta je tu je
3. PCIe power cable namotan i zaljepljen izolriom
4 i 5. SATA kablovi namotani i zaljepljeni izolriom
6 Front panel kablovi namotani sa malom plastičnom žičicom da ne vise i strše
7 SATA power; to sam mogo bolje odradit ali mi se nije dalo..

Još je napred 120mm ventilator čije su žice namotane sa front panel skupinom i zakačene na kućište.
« Zadnja izmjena: 08. Prosinac, 2015., 11:46 doktor1 »

*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: Vaša konfiguracija
« Odgovori #537 : 08. Prosinac, 2015., 15:27 »
@BauerCro, slazem se da je Z3 samo po sebi odlicno kuciste ali prostora zaista nema, sprijeda i previše ali otpozadi jedva stane; ovu stranicu ne otvaram više :D
Mene koči što je napajanje kakvo je s kablovima ali šta je tu je - samim time što front panel dolazi s vrha sve 'pada' preko matične onda se moraš snaći gdje ćeš s 5 6 kablvoa tu + 2+ SATA priključka, 2 power kabla a da ne pričam o PCIe i Ventovima.

@Čux hvala na inputu. :chair:
Da se Z3 jako dobro spimpat, iznenadiš se kolko toga mož potrpat nutra i da i dalje sve bude uredno. Radim na jednom buildu sa Z3+ kučištem pa mogu okinut par fotki tokom slaganja i kad bude gotovo.

*

simesmojver

  • *
  • 67
  • Trust me, I am a engineer
Odg: Vaša konfiguracija
« Odgovori #538 : 08. Prosinac, 2015., 16:35 »
Da vidimo ja vam imam jedan pristojan rekao bi WORK laptop s kojim mogu starije igre i kad kažem starije mislim zaista stare igre vrtit na medium kroz high postavkama sa 30 fps-a.

Toshiba Satellite c660-1t8

Intelov i5-2nd generetion 2410M @ 2.30 GHz s turbo bustom 2.90 GHz
Kao veliki ljubitelj nVidinih grafičkih imam GTX 315 (slab ali tad je bio "dobar")
Nadogradio sam originalnih 4 GB RAMa na 8 GB te 600GB HDDa na 1 TB
A operativni sustav mi je nadograđen na windows 8.1 jer ko bi radio na sedmici :loludara: :loludara: :loludara:


Odg: Vaša konfiguracija
« Odgovori #539 : 08. Prosinac, 2015., 18:54 »
Apsolutno se slažem da može, meni je npr odmah kod točke 2 problem jer nikakvom drugom rutom ne može fino se ukopčati osim doslovno direktno - sve okolo, kroz i preko ne dobavlja :/ tako mi pao grah. Taj cu morati bacati preko graficke da udje u CPU power slot.

Da, izolir traka bi sigurno pomogla, uzmem sve to u obzir kada stavljao grafu i/ili mjenjao napojnu kroz narednih mjesec dana. Zaista za prvi put ne mogu se pozaliti, samo vizualno sta se dobilo ali pokupim koji savjet od onih iskusnijih i snalazljivijih nego moj 'management' bez nekih guidova ili tutoriala. Čux, cijenio bih - + ako mozete napisati koji PSU imate u konfiguraciji.

Hvala raja :piva:
The blood of youth is bubbling back..

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9