HCL.HR

Ventilatori

  • 3 Odgovora
  • 1605 Hitova
*

n00b

  • ****
  • 1663
Ventilatori
« : 11. Srpanj, 2010., 09:21 »
Kućište je Antec 193.

Ima ta dva venta od 120 mm koji se nalaze navrh kućišta.
Imam osjećaj da se jedan sporije počeo vrtiti. To jest, naočigled se jedan i dalje vrti normalno ko prije, a ovaj drugi ko da zastajkuje, ili je sporiji, ili ne znam što...čak mislim i da se glasnije čuje.

Inače kad upalim HW monitor pod fans mi prikazuje samo jedan vent od njih 5.

Mogao bi ih i očistiti od prašine s onim stlačenim zrakom, al mi čudno da ne vidim sve ventove.
Nešto, savjet, išta...

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Ventilatori
« Odgovori #1 : 11. Srpanj, 2010., 11:09 »
ne zajebavaj se sa stlačenim zrakom, retajno je. Usisavač, ako imaš neki uzak nastavak pa da ostvariš dovoljno veliku suction force  :hiha: s tim da pridržavaš krila venta da ne lete bezveze

Koliko ti je staro kućište? Prodrkaj kontaktiće od ventića na obje strane. Spoji ga direkt na 12V vanjski, ako imaš kakav pretvarač (od kakve stare mašine, moj stari sintisajzer je na 12V bivao punjen). Ako zuji onako lagano cvili, otišao ti je ležajić i ventilator možeš bacit. Ili eventualno ako imaš onu gustu mast za podmazivanje, rastavi pa podmaži iglicu i kućište gdje sjeda iglica..

Na kraju krajeva najlakše ti je uzeti drugi ventilator spojit ga i ako radi kako treba, sjeban ti je originalni ventilator - mijenjaj

Ako drugi ventilator ne radi kako spada negdje su žičice u banani
« Zadnja izmjena: 11. Srpanj, 2010., 11:11 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Ventilatori
« Odgovori #2 : 11. Srpanj, 2010., 11:27 »
Kućište je staro cca 3 mjeseca.

Usisavač kažeš. Otvorim to onda, malo počistim pa vidim kako radi. I dalje je to jako tiho al kad ga gledam skoro svaki dan vidim te neke minorne sitnice.

E a ovo sa pokazivačem RPM ventova? HWMonitor mi pokazuje samo veliki vent.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Ventilatori
« Odgovori #3 : 11. Srpanj, 2010., 12:00 »
E to ne znam, na kompu sam jedno vrijeme imao Coolermaster Aerogate koji ima svoje priključke i senzore i očitava sve što si spojio na njega... A ova softverska rješenja, ne znam, ukoliko ventilator ima 2 žice (crna/crvena) nema mogućnost prikaza na programu, mora biti i žuta, koji je rpm senzor... i program mora biti kompatibilan sa matičnom pločom, možda je tu neka greška...

Pogledaj si ipak te standalone jedinice, obično sjednu na mjesto optičkih uređaja, izgledaju odlično, možeš ručno dizat/spuštat okretaje, pratit max/min temp i što je najbolje, radit će ti sve što želiš da ti radi...

Ako aerogate-a ima još uvijek, preporučam! Svog sam prodao davno, kupovao sam ps  :tired:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9