HCL.HR

VPU Recovery

  • 5 Odgovora
  • 2566 Hitova
*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
VPU Recovery
« : 21. Svibanj, 2009., 13:53 »
Nekidan mi se počelo pojavljivati dok sam igrao novog riddicka. Poslije tog još par puta dok igre nisu postale neigrive. Dakle učestalost pojavljivanja errora je češća. Nakon dužeg mozganja (koliko mi to mozak dopušta) i dužeg guglanja nisam uspio riješit problem.

Naime dok igram neku igru, grafika se zblokira i nakon 10-15 sekundi se pojavi crni ekran koji traje 30-etak sekundi. Nakon toga ili me vrati nazad u igru i igram normalno sljedećeih minutu i pol (pa se proces ponovi) ili kreša na desk s ATi error reportom o VPU recovery sranju. Reinstalirao sam drivere, ne pomaže, probao sam isključit virtual memory kako piše na radeonovim forumima, za hrpu ljudi je radilo, ali meni ne, potpuno isto kao i prije. Probao sam smanjit clock (nisam overclockirao grafičku ni ništa drugo na kompu) ispod tvorničkog no opet ne radi. Probao sam pojačati cooler na grafičkoj, ali svejedno problem je isti. Ne pojavljuje se samo u riddicku nego i u ostalim igrama koje igram (riddick, sims 3). Nakon što kreša na desk (tj ako kreša na desk) moram restartirat komp jer se onda ponaša kao da nema 3D procesora nikakvog. Neda mi da pokrenem 3D aplikacije (ili igre, kako god).

Konfiguracija:
AMD Athlon 64 X2 6400+
PowerColor HD4870 PCS+
1GB DDR2 800MHz x2
WD Caviar 400GB
MSI K9N SLI v2.1

Unaprijed se zahvaljujem.

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: VPU Recovery
« Odgovori #1 : 21. Svibanj, 2009., 13:55 »
Stavi novije drivere, ali ovaj put BEZ CCC-a. Znači samo Display Driver.

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: VPU Recovery
« Odgovori #2 : 21. Svibanj, 2009., 13:56 »
Hvala na brzom odogovoru. Evo sad probam pa javim.

Edit: Upravo sam se sjetio da dok sam jučer reinstaliravao drivere da sam instalirao samo driver bez CCC-a. Dali trebam isključit CCC u procesima ili da maknem s kompa?
« Zadnja izmjena: 21. Svibanj, 2009., 13:58 Easy »

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Re: VPU Recovery
« Odgovori #3 : 21. Svibanj, 2009., 14:12 »
Sve instaliraj vezano za graf...

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: VPU Recovery
« Odgovori #4 : 21. Svibanj, 2009., 15:21 »
Error se više ne pojavljuje i Riddick radi normalno, što me čudi jer nisam reinstaliravao sve opet.

Može topic ostat otključan u slučaju da se problem vrati?

*

vilim

  • ****
  • 1389
Re: VPU Recovery
« Odgovori #5 : 30. Svibanj, 2009., 14:16 »
E frend ima isti problem, probavao je razne metode(neznam napamet koje) no nikako da se toga riješi. Toliko o kvaliteti atijevog softwarea :tired:
"Women don't respect salad eaters."

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9