HCL.HR

Windows 10 zvuk problem

  • 4 Odgovora
  • 1986 Hitova
Windows 10 zvuk problem
« : 12. Siječanj, 2019., 12:43 »
Pozdrav HCL ekipa,odkada koristim kupljeni racunar i windows 10 ponekad mi se desava trokiranje zvuka i takav ruzan zvuk i ostane sve dok ne restartam pc,to mi se pojavi 1 mjesecno u nekom prosjeku( a i ne mora se desit),ja malo sumnjam u neke drivere od zvucne ali mi sve djeluje ispravno,isprobavo sam i prije drajvere za zvucnu brisat nove stavljat al nije pomoglo,da li se jos ikome desava ovo,"ne koristim orginalan win" zvuk je bas iritantan,vecinom mi se desi ako neki program u odredenom trenutku prestane radit.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Windows 10 zvuk problem
« Odgovori #1 : 12. Siječanj, 2019., 23:05 »
Možeš probati chipset drivere, gpu drivere... Na kraju i reinstall OS-a (ako je problem uopće softverski)

Inače o kojoj točno konfiguraciji se radi i kojim programima? Možda je pc jednostavno preslab

Odg: Windows 10 zvuk problem
« Odgovori #2 : 13. Siječanj, 2019., 02:57 »
ryzen 1300x 16 gb ram ddr4 gtx 1050 ti 600w ewga,windowse sam mjenjao prije 3 mjeseca,to je znalo biti i prije mjenjanja win a i poslije,doduse ne bas cesto max se znalo desiti 2 puta mjesecno ili nikako,najvise se to desavalo na bs playeru i na nekoj igrici,samo odjednom zatrokira zvuk i takav i ostane,mogu sve radit na windowsu samo zvuk bude sje//an i samo rr pomogne,bio sam instaliravao chipsete za moju maticnu a i update biosa,doduse nisam odavno gledao chipset drajvere za maticnu, par mjeseci,na event vieweru nema nikakvih kriticnih erora nakon toga poremecenog zvuka,provjeravao sam disk,nema errora,provjerio sve pomocu windows programcica da nadu neku gresku,nisu nista nasli

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Windows 10 zvuk problem
« Odgovori #3 : 14. Siječanj, 2019., 20:11 »
Ma mora biti nešto sa audio driverima ili postavkama koje imaš...
Eventualno da ti je zvučna na mbo u banani, no to je manje vjerojatno, vjerojatnije je da ti je problem softverski

Probaj si skinuti za probu neki codec pack, npr. ovo, eventualno dx9 paket ako se radi o starijim igrama, te windows update... Znaju nekad i win10 popizditi (nije baš najstabilniji OS u povijesti) točnije nešto oko net frameworka i sl.

Opcija je i da te zeza nekakav bloatware program, malware i sl. BS Player nije baš najsigurniji program npr.
« Zadnja izmjena: 14. Siječanj, 2019., 20:18 andrash »

*

Graveland

  • n00b
  • 3
Odg: Windows 10 zvuk problem
« Odgovori #4 : 16. Siječanj, 2019., 21:44 »
Ako reinstall ne pomaze onda je hardwerski priblem ili nesto pogresno radis u toku instalacije os drajvera i sl.Koju maticnu imas.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9