HCL.HR

Windows sat (RTC) pokazuje netacno vrijeme/kasni

  • 7 Odgovora
  • 4675 Hitova
*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Windows sat (RTC) pokazuje netacno vrijeme/kasni
« : 20. Listopad, 2015., 20:54 »
Evo vec tjedan dana se patim sa ovim problemom. Danas stavio novu CMOS bateriju i problem je ostao isti. Sat odjednom pocne kasniti nakon nekog vremena, ako ga ne nastimam prije gasenja, komp se nece ugasiti sve dok ne izvadim kabal iz uticnice. Nako toga ga je nemoguce upaliti sve dok ne izvadim CMOS bateriju i vratim ponovo.

Maticna i napojna i procesor su stari oko nekih 5 mjeseci tako da nezz dal je problem do njih. Skeniro sa Hitman Pro, Malverbajtsima, AVG-om nisam naso nikakav problem. Jedino imam 2 crack zarazene igre al to je vec odavno i nisu stvarili nikakve probleme nit su se sirili na daljne datoteke. Uglavnom su to false/postive virusi.

Evo u ovo trenutku sat je poceo kasniti 3 minute komp je upaljen neki sat vremena. Molim pomoc.

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Windows sat (RTC) pokazuje netacno vrijeme/kasni
« Odgovori #1 : 20. Listopad, 2015., 21:24 »
Ja sam imao potpuno isti problem riješio sam ga kupnjom nove baterije,ova prva jednostavno nije bila ispravna,ako ne jel ti možda matična tjekom raspakiravanja bilo gdje bila vidno oštećena može biti da se u transportu nešto oštetilo pa neće,ali ne vjerujem da je to,tko zna možda je i do softwera ali ni to nije vjerojatno,probaj mijenjati te baterije,ja sam je 3 puta promijenio dokle mi je svaki put kad sam ištekao kabel vratilo datum na 1.1.2001.

A nisi naveo RAM jel i on novi ili možda da ako imaš dva keksa makneš jedan ili ako imaš jedan staviš neki stari stvarno nezz.

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: Windows sat (RTC) pokazuje netacno vrijeme/kasni
« Odgovori #2 : 20. Listopad, 2015., 21:27 »
E da, neki dan kupio Ram 1x8GB Kingston Hajper Fjuri 1866Mhz, al vec sam mijenjo slotove tako da nije do toga. Evo upravo reinstaliram sat na kompu, pa cu vidjet sta dalje.

@teroXCro kad si imao problem, jesi gasio mozda sinkroniziranje sata sa intenetom?
« Zadnja izmjena: 20. Listopad, 2015., 21:44 seedorf »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Windows sat (RTC) pokazuje netacno vrijeme/kasni
« Odgovori #3 : 21. Listopad, 2015., 08:10 »
Trebao bi imati upaljenu sinhronizaciju s internetskim satom.
Također da li kada ugasiš računalo, iščupaš ga iz struje ili ga možda gasiš napajanje?!?
I jesi siguran da baterija koju si kupio je ispravna?

Još možeš otići u bios/uefi i napraviti reset na tvorničke postavke.

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: Windows sat (RTC) pokazuje netacno vrijeme/kasni
« Odgovori #4 : 21. Listopad, 2015., 14:10 »
Mogu ga ugasiti preko prekidaca na napojnoj Cooler Master B Series 600W. Sinkronizacija sa internetom je oduvijek upaljena, sinoc pokusao ugasiti al opet isti problem,nepomaze.

Zar se bios ne restira svaki put kad izvadim bateriju? Jer kad udjem sve bude na tvornickim postavkama. Citam na netu da vecinom ovaj problem se desava na Asusovim maticnim, kod mene je Z97P-D3 .

Btw kupio sam 2 nove baterije i na svakoj je isti problem.

Edit: Skoro sam isntalirao "Iolo system mechanic" mozda on pravi neki konflikt, posto ga je nemoguce iskljucit sve dok ga neobrisem.
« Zadnja izmjena: 21. Listopad, 2015., 14:19 seedorf »

Odg: Windows sat (RTC) pokazuje netacno vrijeme/kasni
« Odgovori #5 : 21. Listopad, 2015., 20:19 »
Koliko znam uvijek je greška s baterijom. ili nečim vezanim za bateriju. jel ti mozda postolje od baterije sjebano na ploči (znam da su šanse 0% al opet) i jesi probo bios updateat?
in principio erat Verbum et Verbum erat apud Deum et Deus erat Verbum

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: Windows sat (RTC) pokazuje netacno vrijeme/kasni
« Odgovori #6 : 22. Listopad, 2015., 21:26 »
Vec sat vremena sjedim i gledam u sat, posto sam opsjednut. Gdje god da pogledam vidim SAT sve je oko mene SAT neki cudni glasovi se jenjaju po sobi. Cak sam poceo igrat SAT igre OMFG.

Izgleda sa sam nesto izdrko sutra javim, drzite me za muda.

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: Windows sat (RTC) pokazuje netacno vrijeme/kasni
« Odgovori #7 : 04. Studeni, 2015., 15:36 »
OMFG nakon vise od 4 tjedna cackanja po registriju i event vieweru konacno sam rijesio. Bio sam ga natjero da radi citav dan tako sto sam nastimo sinkronizaciju svake minute, al je fejlalo cesto, sto mi je na kraju pokvarilo sejvove iz pojedinih igara.

Na kraju sam posudio od frenda i skuzio da mi treba tavka vrsta baterije, da kad predjes prstom preko onih tackica osjetis da je malo "hrapava".
Vec sam bio spreman kupit novu maticnu nakon svega.

Moze lock.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9