HCL.HR

Zvuk na monitoru ne radi

  • 6 Odgovora
  • 3921 Hitova
Zvuk na monitoru ne radi
« : 02. Siječanj, 2019., 14:17 »
Imam Phillips 243v5 nekih 6 mj.. Monitor ima opciju zvuka, mogu ga izabrati u output device meniju (piše PHL 243V5 (Nvidia High Definition Audio)) i u sound-u ga mogu postaviti na default i kada puštam zvuk onaj mjernik pokazuje jačinu zvuka. Znači sve kao da je priključen i radi. No zvuk ne izlazi iz njega. Monitor je priključen na nvidia 1050ti preko HDMI kabla.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Zvuk na monitoru ne radi
« Odgovori #1 : 02. Siječanj, 2019., 14:23 »
Jesi probao pojačat zvučnike na samom monitoru? Dakle kroz njegov menu i njegove tipke?

Odg: Zvuk na monitoru ne radi
« Odgovori #2 : 02. Siječanj, 2019., 15:24 »
Jesi probao pojačat zvučnike na samom monitoru? Dakle kroz njegov menu i njegove tipke?
Nisam se toga ni sjetio! Ali nažalost nemam software za monitor gdje bi nešto mogao regulirati i mjenjati, a preko tipaka na monitoru nigdje nema opcija zvuka.

Odg: Zvuk na monitoru ne radi
« Odgovori #3 : 02. Siječanj, 2019., 16:12 »
Koji TOČNO model monitora imaš? Piše negdje na naljepnici proizvođača. Ima ih nekoliko modela koliko vidim sa oznakom koju si dao. Zvuk bi trebao ići preko HDMI-a digitalno. Postoje verzije kojima dovedeš zvuk analogno pa moraš  prikopčati priloženi 3.5mm audio kabel na audio out na PC-u (zeleni port zvučne kartice). Priključak je ispod monitora. 
Znaš kako se kaže, kada ništa ne pomogne, pročitaj user manual. Na ovom linku imaš USER MANUAL pa pogledaj detalje. Tu ti isto piše kako kontroliraš zvuk  kroz izbornik.
Nemam pojma kako se kontrolira zvuk tipkama na Philipsu, znam za  HP, moraš držati malo duže tipku sa oznakom zvučnika za aktivaciju kontrole zvuka. 
« Zadnja izmjena: 02. Siječanj, 2019., 16:17 moordrak »

Odg: Zvuk na monitoru ne radi
« Odgovori #4 : 02. Siječanj, 2019., 16:40 »
Model ID je: 243V5LHSB5/00 , tako piše iza monitora. u manualu je to 243V5LHSB
Na poleđini monitora nema uopće audio jacka. Također, za razliku od drugih modela on nema ni ovu ikonu zvučnika na tipkama za namještanje zvuka... Znači li ovo da on uopće nema zvučnike ili ja nešto krivo tumačim? Mislim da je na kutiji monitora pisalo da ima, ali nisam 100% siguran. Ako nema, ok.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Zvuk na monitoru ne radi
« Odgovori #5 : 02. Siječanj, 2019., 16:42 »
Model ID je: 243V5LHSB5/00 , tako piše iza monitora. u manualu je to 243V5LHSB
Na poleđini monitora nema uopće audio jacka. Također, za razliku od drugih modela on nema ni ovu ikonu zvučnika na tipkama za namještanje zvuka... Znači li ovo da on uopće nema zvučnike ili ja nešto krivo tumačim? Mislim da je na kutiji monitora pisalo da ima, ali nisam 100% siguran. Ako nema, ok.


Upravo tako, on uopće nema zvučnike...
A normalno je da ti nudi audio putem HDMIa jer HDMI ga može nositi i to je zato jer imaš instaliran driver od grafe za to.


Odg: Zvuk na monitoru ne radi
« Odgovori #6 : 02. Siječanj, 2019., 17:02 »
Model ID je: 243V5LHSB5/00 , tako piše iza monitora. u manualu je to 243V5LHSB
Na poleđini monitora nema uopće audio jacka. Također, za razliku od drugih modela on nema ni ovu ikonu zvučnika na tipkama za namještanje zvuka... Znači li ovo da on uopće nema zvučnike ili ja nešto krivo tumačim? Mislim da je na kutiji monitora pisalo da ima, ali nisam 100% siguran. Ako nema, ok.


Upravo tako, on uopće nema zvučnike...
A normalno je da ti nudi audio putem HDMIa jer HDMI ga može nositi i to je zato jer imaš instaliran driver od grafe za to.
Onda je sve jasno, bio sam siguran da je na kutiji ili negdje pisalo da ima zvučnike, no to valjda nije pisalo za ovaj specifičan model, moja pogreška!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9