HCL.HR

Koje igre da snimamo? Vaši prijedlozi za nove video komentare

  • 282 Odgovora
  • 141571 Hitova
*

ljacmi

  • n00b
  • 0
Odg: Koje igre da snimamo? Vaši prijedlozi za nove video komentare
« Odgovori #60 : 21. Ožujak, 2017., 17:05 »
Probajte snimiti Kingdom Come: Deliverance od Warhorse Studios-a, jako zanimljivo izgleda.

*

dmdzi

  • n00b
  • 0
Odg: Koje igre da snimamo? Vaši prijedlozi za nove video komentare
« Odgovori #61 : 21. Ožujak, 2017., 17:08 »
Probajte snimiti Kingdom Come: Deliverance od Warhorse Studios-a, jako zanimljivo izgleda.

+1

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Koje igre da snimamo? Vaši prijedlozi za nove video komentare
« Odgovori #62 : 21. Ožujak, 2017., 18:26 »
Imamo intervju s ekipom koja radi tu igru: http://www.hcl.hr/intervjui/daniel-vavra-kingdom-come-deliverance-intervju-96041/

Tako da definitivno je planiramo i pokriti kakvim videom kada nam dođe u ruke u nešto cjelovitijem izdanju.

Odg: Koje igre da snimamo? Vaši prijedlozi za nove video komentare
« Odgovori #63 : 21. Ožujak, 2017., 18:55 »
Ovaj intervju mi dade (dobru?) ideju... Što kažete recimo da imate jednom mjesečno (ili kad se ukaže prilika) intervju s predstavnicima razvojnih studija (ovih do kojih možete doći, makar u regiji), predstavnicima nekih tvrtki iz računalne i filmske industrije za ovo područje i tomu slično u kojima bi oni govorili o nizu tema koje se konkretno tiču hrvatske gaming populacije (i ove u regiji) a vjerojatno ih ima. Također, teme biste mogli standardizirati pa da to bude neki strukturirani ili polustruktruirani intervju, ali i nestrukturirani bi sasvim dobro izgledao. I onda taj intervju stavite u formatu od 15ak minuta full verzije ili da traje pola sata, sat vremena pa u montaži srežete na 15 minuta skraćene verzije... To bi mi osobno bilo baš gušt pogledati. Imali biste vi koristi od toga, oni koji daju intervju, ali i mi kao krajnji korisnici.

Eto... čisto onako brainstorm ideja za razmatranje...
« Zadnja izmjena: 21. Ožujak, 2017., 19:00 Valmorph »

Odg: Koje igre da snimamo? Vaši prijedlozi za nove video komentare
« Odgovori #64 : 21. Ožujak, 2017., 19:33 »
Bolje neki gaming-talk show, lagana muzikica za uvod, voditelji Igor ili Zoran, ili naizmjence, jedan komičar i ponekad gost, priča se o gamingu, filmovima i to što pokrivate, gledate i isprobavate igre.
Na kraju uvijek nešto neočekivano tipa jedan lik otvori vrata, izviri glavu i kaže: "Jel me netko tražio".

Odg: Koje igre da snimamo? Vaši prijedlozi za nove video komentare
« Odgovori #65 : 21. Ožujak, 2017., 23:01 »
Bolje neki gaming-talk show, lagana muzikica za uvod, voditelji Igor ili Zoran, ili naizmjence, jedan komičar i ponekad gost, priča se o gamingu, filmovima i to što pokrivate, gledate i isprobavate igre.
Na kraju uvijek nešto neočekivano tipa jedan lik otvori vrata, izviri glavu i kaže: "Jel me netko tražio".

HAHHAHAHAH a može i to. Ne, stvarno, i ta ideja nekog diskutiranja o gaming (i gaming-related) industrijama mi se čini jako zanimljivom. Ono, nešto tipa, Igor je moderator s određenim temama i uz sugovornika (može bit i Zoki, ali i neki stručnjaci po potrebi) vodi se diskusija o njima ili se razgovara o nekim novim trendovima, igrama koje nadolaze, nekim zanimljivostima, kontroverzama, itd. Čak i ovo pitanje facijalnih ekspresija u novom Mass Effectu bi bilo jako zanimljivo da mu se posveti par minuta. To bi onda čak bilo nešto kao presjek 'ajmo reći mjesečnih događaja obuhvaćen s par nekih ključnih tema. Najbolje objašnjeno: ono što je recimo emisija "Peti dan" na HRT-u, samo bi to ovdje bilo dosta konciznije i sažetije, ali bi zadržalo tu opuštenu i neformalnu atmosferu.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Koje igre da snimamo? Vaši prijedlozi za nove video komentare
« Odgovori #66 : 21. Ožujak, 2017., 23:55 »
Hvala na prijedlozima momci, lijepo je da razmišljate i u tom smjeru novih emisija/video formata, ali morate znati da su takve stvari ipak nešto teže za realizirati. Znam da je vama lako zamisliti da se takvo što ostvari u teoriji, ali zapravo ima puno posla, novih tehnologija, izmjena vremenskih rasporeda itd. da bi se takvo što ostvarilo - u svakom slučaju, puno elemenata i potencijalnih problema zbog kojih bi možda i drugi sadržaj patio... što vi jednostavno ne možete ni znati bez da ste u našoj koži :)

Zato vas takve prijedloge nismo ni pitali - već samo da predlažete nove igre za format koji već imamo i na kojem gotovo svakodnevno radimo, a to su ti naši video komentari. Pa samo da vas usmjerim nazad u pravom smjeru, prije nego otkližete predaleko s ovakvim sugestijama :) Vratimo se mi malo na igre koje biste voljeli vidjeti u video komentarima.

I btw, osim igara, slobodno možete predložiti i temu o kojoj biste voljeli čuti naš komentar, pa bismo možda mogli napraviti neki novi video komentar u ovom stilu:

http://youtu.be/PQ2EX1wGjR4

Znači kao klasični video komentar, ali umjesto živog igranja i komentiranja, pričam o nekoj aktualnoj temi dok se iza vrti rendom gameplay.

Odg: Koje igre da snimamo? Vaši prijedlozi za nove video komentare
« Odgovori #67 : 22. Ožujak, 2017., 02:41 »
Baci oko na Troll and I pa ako ti se učini zanimljivom - snimi. Čini mi se nešto na principu The last guardiana.

I jednom davno je netko predložio "Blast from the past" formu video komentara u kojoj bi se obrađivale neke zanimljivosti iz prošlosti unutar gaming svijeta, ali s obzirom da već postoji "Retro doza" ja bih radije vidio to u obliku videa tu i tamo...

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Koje igre da snimamo? Vaši prijedlozi za nove video komentare
« Odgovori #68 : 22. Ožujak, 2017., 12:39 »
Vidio sam Troll and I i ne očekujem baš pretjerano dobru igru iskreno. Istražit ću još malo pa tko zna - možda i kakav komentar nabacim, da vidite barem o kakvoj igri se radi.

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Koje igre da snimamo? Vaši prijedlozi za nove video komentare
« Odgovori #69 : 22. Ožujak, 2017., 16:48 »
Bio sam odsutan nekih 8-9 dana sa HCL-a, pa sam očigledno previdjeo ovu temu.
Kako god, da ne listam sada u rikverc- valjda netko nije već zakeljio sličan prijedlog:

Ja očekujem "Blast of the past" edišn, sa igrama iz prošlosti koje se, iz jelte tehničkih razloga tada nisu mogle tako snimiti.
I to ne samo igre za PC, nego i za Neo-Geo, Snes, Nintendo, itd.

Znači, Contra, Double Dragon, Mario Bros, Metroid, itd.


Odg: Koje igre da snimamo? Vaši prijedlozi za nove video komentare
« Odgovori #70 : 23. Ožujak, 2017., 09:50 »
Bilo bi lijepo vidjeti usporedni test HTC Vive i PS VR  :)
Mislim da je čak i bilo  govora o tome

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Koje igre da snimamo? Vaši prijedlozi za nove video komentare
« Odgovori #71 : 23. Ožujak, 2017., 10:12 »
Radim na tome usporednom testu upravo ovih dana :)

Odg: Koje igre da snimamo? Vaši prijedlozi za nove video komentare
« Odgovori #72 : 23. Ožujak, 2017., 10:16 »
Retro djir,al ne sada stare igre onako random da snimate nego da pri izlasku nekog novog naslova vracate se na njegovo prvo izdanje ako se radi o serijalu ili snimate igru koja je najvise utjecala na taj naslov ili kopira neke mehanike.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Koje igre da snimamo? Vaši prijedlozi za nove video komentare
« Odgovori #73 : 23. Ožujak, 2017., 12:29 »
Slažem se, onako kao GTA3 video, pa slične legendarne igre i kako su promijenile gaming svjet, ono tipa San Andreas, Half Life2, Super Mario, Max Payne... Ili čak da se napravi neko glasanje na HCLu, ponudi se recimo 10 igara i postavi anketa, o igri sa najviše glasova Igor mora snimit gameplay video..Jednom budu igre iz 2002, pa jednom FPS igre, pa onda igre otvorenog svjeta itd. Itd

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Koje igre da snimamo? Vaši prijedlozi za nove video komentare
« Odgovori #74 : 23. Ožujak, 2017., 15:51 »
Slažem se, onako kao GTA3 video, pa slične legendarne igre i kako su promijenile gaming svjet, ono tipa San Andreas, Half Life2, Super Mario, Max Payne... Ili čak da se napravi neko glasanje na HCLu, ponudi se recimo 10 igara i postavi anketa, o igri sa najviše glasova Igor mora snimit gameplay video..Jednom budu igre iz 2002, pa jednom FPS igre, pa onda igre otvorenog svjeta itd. Itd
Dajte ovom covjeku medalju.Sa ovolikom popularnošću GTA V bilo bi lijepo da ako se ikad uhvati vremena snimi jedan GTA III video,makar obožavam Half Life već ste snimali dok je izašao "Update" za grafiku i nema potrebe ponovno ga snimati. Ideja za retro igre je odlična,ali ipak je treba ograničiti na neku 2004 kada se grafika igara počela sve više i više proljepšavati u smislu sjena i HDR osvjetljenja.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9