HCL.HR

Video recenzije

  • 4 Odgovora
  • 3526 Hitova
Video recenzije
« : 28. Ožujak, 2019., 19:56 »
Kako vidim da u zadnje vrijeme se puno govori o tim famoznim video recenzijama došao sam na jednu ideju koju želim podjeliti sa svima pa tko zna možda i zaživi. Naime svi znamo kako je puno posla oko pravljenja video recenzija i kako je bilo to ne isplativo raditi s obzirom na uloženo/dobiveno. Međutim neke stvari su se od tada promjenile: Tada niste imali toliki broj pretplatnika na yt kanalu i danas ste puno popularniji nego prije. Stoga predlazem slijedeci format: 3-4 minutni klipovi koji bi se mogli zvati nesto npr. HCL: Verdict gdje ce narator u uvodu objasniti tko je izdavac i po cemu je poznat a zatim nabrojati + i - iz tekstualne recenzije bez puno filozofiranja zasto je to tako (jer zato postoji detaljna tekstualna recenzija) te na kraju verdict (ocjena). Snimke gameplaya se uzmu iz prijašnjih video komentara a pluseve i minuse recezent dostavi naratoru po zavrsetku recenzije. I u isto vrijeme se objavi i recenzija i ovaj kratki video klip te je vuk sit a ovcice na broju...
"Život je igra koju ne možemo prijeći, možemo je samo igrati"

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Video recenzije
« Odgovori #1 : 29. Ožujak, 2019., 13:25 »
Možda, ali postoji više čimbenika tu, ne samo gledanost. YouTube preferira video dužeg trajanja, primjerice, više ih eksponira i sl.

Odg: Video recenzije
« Odgovori #2 : 29. Ožujak, 2019., 14:45 »
Dobro, ovo je prijedlog napravite minutažu koja vam odgovara ali da i dalje tu ostane puno tanja forma od prijašnje video recenzije, jer ne samo da bi zadovoljili ove što se bune kao grk u apsu već bi možda privukli druge gledatelje sa yt na portal, s obzirom da ćete staviti link u opis...
"Život je igra koju ne možemo prijeći, možemo je samo igrati"

Odg: Video recenzije
« Odgovori #3 : 29. Ožujak, 2019., 21:48 »
Podržavam inicijativu!

Možda zeru fantaziranja: Ako je kartica teksta 1800 znakova,  format recenzija na HCL-u je ugrubo oko 3 kratice teksta (gađam, prema zadnjih par recenzija). Navodno je govor koji se ljudima najviše sviđa tri i pol riječi u sekundi. Ako kartice pretvorimo u riječi, to je ugrubo 1300 riječi, dakle jednostavnom matematikom dođemo do nešto više od 6 minuta. Neka je 6 i pol minuta. Uz nekoliko prirodnih pauza, intro, outro, kakvu tranziciju, neka se cijela dužina videa popne na 7 minuta, ne čini mi se pretjerano zahtjevno  montirati video od 7 minuta možda par puta mjesečno za "udarne" naslove.  Mislim da je 7 minuta  aman-taman dovoljno za poslušati nešto bez premotavanja. Naracija se uvijek može naknadno snimiti. Igor ima prirodni talent govornika i ugodan glas.  Danas nije osobiti problem snimiti par video-klipova iz igara, a uvodne/odjavne špice nisu baš "u modi" ili su formi  info overleja u trećoj četvrtini videa (mislim na poziciju infa ne na dužinu videa)  i rade se generički tako da ...  vjerojatno trunčicu previše izvoljevam.   :P  :piva:

Štajaznam. Video je možda malo više u formi televizije ne pisanog medija ali  takav format je meni osobno prihvatljiviji od čitanja jer nudi više informacija u jedinici vremena. U današnje vrijeme lako dostupne multimedije odavno sam prekrižio razno-razne časopise i tiskovine  :kava: 

« Zadnja izmjena: 29. Ožujak, 2019., 22:02 moordrak »

Odg: Video recenzije
« Odgovori #4 : 30. Ožujak, 2019., 00:49 »
Kao što kažeš, 5-6 minuta je idealno po mom mišljenju, te će se svakako ovakvi klipovi izbacivati 3-4 puta ako i toliko mjesečno. Osim što neki traže video recenzije, ovo je idealna šansa (osim nekakvog oblika udarnog marketinga) privući nove čitatelje na portal preko youtube-a i ostalih društvenih mreža. Koliko god ovaj portal bio dobar, vijek trajanja jednog proizvoda ili usluge je od 3-5 godina bez promjena, zato treba nešto novo. Nije ovo neka inovacija da se razumijemo, tu će trebati nešto više kako bi nastavili rasti, ali vidimo kako su polako počeli uvoditi filmske recenzije i mislim da se trebaju proširiti na primjer i na smartphone itd. ali i ovaj mali korak bi možda mogao povećati broj korisnika...
"Život je igra koju ne možemo prijeći, možemo je samo igrati"

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9