HCL.HR

2011

  • 108 Odgovora
  • 11988 Hitova
*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: 2011
« Odgovori #45 : 20. Lipanj, 2009., 13:13 »
Ljudi su prije usoljavali hranu da bi ju očuvali. Čobani lol.

@ mister pametni poteljito - ERM NE, eto ti link :tired:

Nije to isti jebeni solarni maksimum koji se događa svkih 15 godina.

EDIT: Blaster  :ave: :ave: :ave: :ave:

Re: 2011
« Odgovori #46 : 20. Lipanj, 2009., 13:15 »
Ajmo ne opet o rodovima i gramatici.  :wildboy:

Al da, bio bi totalni kaos.
Kako bi dalje funkcionirala trgovina, recimo?
jednostavno. nebi. prodali bi trenutne zalihe i to bi vjerojatno bilo to dok bi ljudi cekali da znanstvenici nadu neko rjesenje.

@ mister pametni poteljito - ERM NE, eto ti link :tired:
kad si tak siguran ocemo okladi nabacit da nece bit nista od tog? :tired:

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: 2011
« Odgovori #47 : 20. Lipanj, 2009., 13:19 »
Samo zato što ti želiš da tog ne bude, nemora značit da neće bit. Samo zato što 90% svijeta ovisi o el. energiji, nemora značit da tog neće bit.

Sad sam dobio ideju. Idem u amazonu pridružit se lokalnim plemenima i trčat gologuz po prašumi s komadom kosti navrh kite  \:D/

Re: 2011
« Odgovori #48 : 20. Lipanj, 2009., 13:23 »
i da stvarno bude tako nesto struja ce krepat na mjesec dana max. dok se taj elektricitet (koji ne vidim zasto bi bio loš) ne uzemlji.
EDIT:
isto tako faradayev kavez na elektranama bi to sredio.
« Zadnja izmjena: 20. Lipanj, 2009., 13:29 poteljito »

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: 2011
« Odgovori #49 : 20. Lipanj, 2009., 13:28 »
i da stvarno bude tako nesto struja ce krepat na mjesec dana max. dok se taj elektricitet (koji ne vidim zasto bi bio loš) ne uzemlji.

Predviđa se da se neće uzemljit godinu ili dvije minimalno.

Jel ti pročitaš ikad išt?  :wildboy:

Re: 2011
« Odgovori #50 : 20. Lipanj, 2009., 13:29 »
moro sam editat gore.

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: 2011
« Odgovori #51 : 20. Lipanj, 2009., 13:33 »
I šta bi radio fgfhry kavez oko svakog kompa, bojlera, veš mašine, frižidera, tv-a, auta itd  :wildboy:

*

CtHuLhU

  • **
  • 410
  • KučKe mE mrZe,to ZnaČi Da WrijeDim.
Re: 2011
« Odgovori #52 : 20. Lipanj, 2009., 13:35 »
Bio bi koristan. :approve

Re: 2011
« Odgovori #53 : 20. Lipanj, 2009., 13:37 »
ja mislim da to nema utjecaj na uredaje. sta uredaji koji se proizvedu nakon maksimuma isto nece radit? mislim da je stvar sta elektrane nece moc proizvest struju da bi napajale te sve uredaje. ako se elektrane zastite faradayevim kavezom nece bit problema. isto tako istosmjeni izvori energije su solucija. ako se ja mogu sjetit tih svih stvari siguran sam da ce znanstvenici priredit nesto ultrapwnačko do rjesi problem :approve

*

CtHuLhU

  • **
  • 410
  • KučKe mE mrZe,to ZnaČi Da WrijeDim.
Re: 2011
« Odgovori #54 : 20. Lipanj, 2009., 13:39 »
Genijalno. MAESTRALNO!

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Re: 2011
« Odgovori #55 : 20. Lipanj, 2009., 13:41 »
ja mislim da to nema utjecaj na uredaje. sta uredaji koji se proizvedu nakon maksimuma isto nece radit? mislim da je stvar sta elektrane nece moc proizvest struju da bi napajale te sve uredaje. ako se elektrane zastite faradayevim kavezom nece bit problema. isto tako istosmjeni izvori energije su solucija. ako se ja mogu sjetit tih svih stvari siguran sam da ce znanstvenici priredit nesto ultrapwnačko do rjesi problem :approve

to je to. svaka kuća će se nakrcat baterijama i gg  :ementaler:
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

Re: 2011
« Odgovori #56 : 20. Lipanj, 2009., 13:45 »
ktulu  :wildboy:
u onom tekstu nisam primjetio da pise da uredaji nebi radili.
osim ono s mobitelom, ali isto tako je mobitel radio samo je signal bio slabiji. to je logicki s obzirom da je vajrles pa em udar ometa em valove pa je slabiji signal, al mobiteli su radili jer ipak ih pokrece istosmjerni izvor energije-akumulator. i nekak sumnjam da ce to utjecat i na akumulatore s obzirom da oni proizvode struju pomocu kemijskih procesa, a kemija se nece promjenit.

@beaver procitaj cijeli post kak nam ni nece trebat baterije s obzirom da ce elektrane proizvodit struju.

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: 2011
« Odgovori #57 : 20. Lipanj, 2009., 13:49 »
@beaver procitaj cijeli post kak nam ni nece trebat baterije s obzirom da ce elektrane proizvodit struju.

Mister pametni, zbog elektriciteta koji se neće uzemljit, tj. bit će u zraku, tj. u atmosferi, neće ništa moći radit što treba el. en. Baterije, akumulatori, sve će to bit neupotrebljivo.

Loš ti je sarkazam do jaja  :wildboy:

Re: 2011
« Odgovori #58 : 20. Lipanj, 2009., 13:55 »
jel mos nes objasnit il ces sam GLE NECE RADIT REKLI SU!!1 :wildboy:
baterije ce razdvajat naboje i stvari spojene na njih ce radit. zrak tu ne igra ulogu. struja od elektrana(koje ce radit) se do uredaja prenosi vodicima ne zrakom tak da ne vidim problem.
i maksimum ce ja mislim tak drasticno utjecat na nas samo ljeti kad ce odredena polutka bit blize suncu.

odustani dok jos ponosa imas :wildboy:

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: 2011
« Odgovori #59 : 20. Lipanj, 2009., 14:00 »
Dobro je da ti s dvije godine tesle znaš više od znanstvenika iz NASA-e i ostale ekipe.  :thumbs:

EDIT: Zemlja je ljeti DALJE od sunca, a zimi BLIŽE. Ak to nisi znao onda fakt.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9