HCL.HR

Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan

  • 11070 Odgovora
  • 815967 Hitova
*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #8100 : 20. Srpanj, 2012., 18:59 »
nije da sam sad neki pacifist ili vegetarijanac, al ono, negdje treba biti granica. :(

Gle, rejđ ti nema smisla jer je hrpa stvari oko tebe nastala BRUTALIZIRANJEM.


Što misliš na kome su testirana kemijska sredstva da bi se dobio šampon kojim se pereš?

Znaš li da je za bateriju u tvom mobitelu korišten kobalt koji je iskopan u rudnicima Konga za koji su klinci plaćeni 5 centi dnevno, i prosječan životni vijek ljudi koji tamo rade je 2 godine? I da, ilegalno je kobalt prenešen u koju-god-zemlju-gdje-ti-je-proizveden-mobitel.

Te životinje koje jedeš nisu baš skakutale po livadi i bile sretne, uzgajane su u užasnim uvjetima, patile su većinu života, jele totalno smeće, nisu se ni parile i sjebane su od hormonalne neativnosti i na kraju, kad ih ubiju, ti si taj koji je jednako odgovoran kao i ljudi koji njeguju taj lanac proizvodnje jer si potrošač.


Poanta je da je sve u point of view jelte.

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #8101 : 20. Srpanj, 2012., 19:19 »
to šta ja jedem meso ne znači da podupirem takav način ubijanja životinja, jel. zato ti taj argument "ti si potrošač, ti si kriv" ne drži vodu. realno, po tvojoj logici, za svako sranje možemo naći još veće i opravdat ovo prethodno. nije neki rejđ nego kad sam vidio sliku sjetio sam se tog događaja, pa eto kažem samo.

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #8102 : 20. Srpanj, 2012., 19:24 »
što tu imaš podupirati ili ne podupirati.
brutalno je, ali eto ljudi nisu bogati i ne žive lagodno, pogotovo ne na selu, moraju preživit. nemaju izbora.
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #8103 : 20. Srpanj, 2012., 19:30 »
Poanta je da je sve u point of view jelte.

Vegani se ne slažu s tobom lulz, jer da ljudi ne jedu meso, životinje se ne bi ubijale na takav način.

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #8104 : 20. Srpanj, 2012., 19:34 »
a gle, postoji načini da se olakša smrt tim životinjama. postoje sredstva za omamljivanje, pothvata za gubitak svijesti životinja itd. stvar je da ljude realno boli kurac. njih petero se legeno na svinju, i režu je švicarskim nožem, ono. pričam jer sam bio u situaciji gdje sam mogao svjedočit tome i jebeno je gadno.

edit: glupa logika noob. boli me kurac šta vegani kažu, meso je osnovni sastojak prehrane i nemam ništa protiv da se ubijaju životinje, al na neki relativno prihvatljiv način. uvijek će se naći ljudi koji će ići iz krajnosti u krajnost.
« Zadnja izmjena: 20. Srpanj, 2012., 19:37 lulz »

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #8105 : 20. Srpanj, 2012., 19:48 »
boli me kurac šta vegani kažu,

Kao što i ljude koji kolju životinje kažu za tvoje mišljenje. =)

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #8106 : 20. Srpanj, 2012., 19:48 »
a gle, postoji načini da se olakša smrt tim životinjama. postoje sredstva za omamljivanje, pothvata za gubitak svijesti životinja itd. stvar je da ljude realno boli kurac. njih petero se legeno na svinju, i režu je švicarskim nožem, ono. pričam jer sam bio u situaciji gdje sam mogao svjedočit tome i jebeno je gadno.

Ubacis koktelcic kemikalija u zivu svinju da ju omamis.
Ubijes ju.
Metabolizam stane. Sredstvo za omamljivanje nema kad proci kroz sustav.
Om nom nom svinjsko meso s tim u sebi.

Logika.

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #8107 : 20. Srpanj, 2012., 19:55 »
boli me kurac šta vegani kažu,

Kao što i ljude koji kolju životinje kažu za tvoje mišljenje. =)
znam, nije da mislim neke revolucije imat sad. samo kažem. no poanta i dalje stoji.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #8108 : 20. Srpanj, 2012., 21:18 »
Humano ubijanje, e. Da nam savjest bude mirnija.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #8109 : 21. Srpanj, 2012., 07:44 »
Pa, ono, dokazano je da u onom trenu kada se životinja kolje, ukoliko je pod ogromnim stresom, luci adrenalin i jos nest, sto na kraju šteti mesu i zapravo meso ima drugačiji okus i lošije je kvalitete ;(
Zbog toga su zapravo krenuli s onim pištoljima koji se nagnu na celo, a ne zato da svinja umre humanije.

Al što je najgore mogu realno zamisliti scenu gdje Gero i Noob idu ujutro do štale, popiju jednu rakijicu na ex, čupaju van svinju, Noob joj sjedne na glavu, Gero ju pridrži koljenom i krene ju klat :<

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #8110 : 21. Srpanj, 2012., 10:48 »
Zbog toga su zapravo krenuli s onim pištoljima koji se nagnu na celo, a ne zato da svinja umre humanije.
E ovo sam htio rec, djed je cuvao svinje prije sto godina i uvijek je klanje tako islo, s tim pistoljem. Onda je nez, dranje malo gadno i sve je krvavo :hiha: Al ono, vec je zivotinja mrtva pa koga briga.

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #8111 : 21. Srpanj, 2012., 11:14 »
GERO
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #8112 : 21. Srpanj, 2012., 11:58 »
Zbog toga su zapravo krenuli s onim pištoljima koji se nagnu na celo, a ne zato da svinja umre humanije.
koga briga.

ovo na cjelu raspravu :tired:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #8113 : 21. Srpanj, 2012., 14:00 »
da jer nema razlike, jelda? bravo asu.

OSETIŠ JEL DA?
I KUPUJEŠ SAMO HUMANO UBIJENO MESO?



Koji kurac? Kralje.
Mene više fascinira sama teza. Humano ubijanje. Ono. Ubijanje. Al na podnošljiv način.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #8114 : 21. Srpanj, 2012., 14:09 »
Žlica mmmmm

PIKICE FUJ x________X

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9