HCL.HR

Bića, stvari i pojave koje vas živciraju

  • 13735 Odgovora
  • 869834 Hitova
*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #5235 : 24. Studeni, 2009., 19:47 »
A može li mi ko sad reći što su studenti prošle godine tražili, što su dobili, i što sada traže. :wildboy:

1. Isto.
2. Ništa konkretno.
3. Isto.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #5236 : 24. Studeni, 2009., 19:51 »
Biver, opet zanemaruješ ono što sam odmah rekao - svaki faks možeš upisat bez plaćanja. Ne znam, namjerno to ignoriraš?

Citat:
na svakog tvojeg koji je upisao faks dolazi 1 000 koji nisu. ne zato što su glupi nego zato što si nisu mogli platit faks

 :tired: :tired:
E pa nek se potrude za prijemni pa neće morati plaćati uopće. Nitko ne može biti toliko zaposlen. Treba ti ukupno dva tjedna.
Kolko ti treba da shvatiš? I da, tko je tvojoj curi kriv što nije dala ispit?  :tired:
Ako si za "poslije prema zaslugama" onda opet ona ne bi mogla (potpuno) besplatno studirati dalje jer nije dala taj ispit.

I onak, prekini s pretpostavkama da svi imamo tisuće novaca i sve to. Oke, ja priznajem, moji mi mogu priuštiti više manje sve što mi treba, al znam dost ljudi koji su u lošoj financijskoj situaciji, pa studiraju.

Uostalom, svi ovdje se slažemo s tim da je okej da je na početku svima besplatno, a kasnije prema zaslugama.

Al ti kažeš - nismo svi jednako pametni. Slažem se. Al šta zapravo hoćeš reći - da ne možemo svi jednako napisati prijemni ispit? Istina, ne možemo. Al netko tko ne može riješiti 9 od 40 zadataka (tak je na tehničkim fakultetima uglavnom) jaaaako će teško dalje normalno pratiti gradivo.

Da se mene pita, ja bih jednostavno svugdje uveo isti sistem plaćanja kao na feru i tojeto.
Al ak može svima bit besplatna prva godina, super.

Al ovo što prosvjednici žele je na granici s retardiranim. Nadam se da je sad jasno.  :wildboy:

@waka:
Dakle, oni žele besplatno obrazovanje. Vlada je ponudila model po kojem svi brucoši upisuju besplatno, a kasnije plaćaš ako padneš.
No oni nisu zadovoljni. Oni žele da apsolutno svi, bez obzira bili redovni ili vanredni studenti, studiraju besplatno. I to bez obzira na uspjeh na fakultetu. Dakle, da bez obzira kolko puta padneš i kak napišeš prijemni imaš besplatan studij.

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #5237 : 24. Studeni, 2009., 19:55 »
Ovo bez obzira na uspjeh je takva glupost notorna. Baš tipično od smrdljivih narkića s dredovima s mrtvog filozofskog faksa za mrtve jebivjetre da žele da ih se nagradi za nerad. :(
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #5238 : 24. Studeni, 2009., 20:01 »
Okej, slažem se, sad bezveze pizde. Ovo što je Đester napisao sam htio napisati. Čak sam i hejtanje ljudi s dredovima htio ubaciti. :wildboy:

I da..

Sad me zanima. Što je s nama koji smo već upisali i ajmo reći redovito pohađamo i imamo ok ocjene ( 4, ajmo reć ) hoće li nama biti besplatno ili se odnosi samo na brucoše sljedeće generacije ili.. ?

Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #5239 : 24. Studeni, 2009., 20:15 »
Stara mi je rekla da će bit fora ka, ovi stariji studenti, znači ovi koji su upisali faks zaključno s ovom godinom, njima će se plaćanje/neplaćanje određivati po skupljenim ECTS bodovima. Drugim riječima, tko zabušava, plaća.
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #5240 : 24. Studeni, 2009., 20:19 »
Paaa.. ja trebam imati sve ETSC bodove da bi uopće proša na drugu godinu.
Ne znam kako to oni misle izvesti. :wildboy:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #5241 : 24. Studeni, 2009., 20:29 »
Tko? Prosvjednici?

Velika većina njih zapravo i ne zna zbog čega prosvjeduju, što točno žele i slične stvari.
Vidim to preko fejsbuka (lejm, al ae, pokazatelj je). Jedna ženska s FPZG-a (političke znanosti) ima status da je sretna jer će i oni blokirat. Druga napiše (sa ekonomije) nešto u stilu "a kad ćemo i miiiiii".
Pa ja kažem da mi nije jasno zašto još prosvjeduju. Ekonomistica kaže: "ma bitno da se prosvjeduje". Ova druga kaže: "ma nisu to jedini zahtjevi". Pitam ja koji onda jesu. Ona meni linka ovo i kaže da pročitam najveći post. Ae, čak se i registriram i pročitam. I fascinantno, po apsolutno svakoj točki po kojoj se oni bune prijedlog vlade paše.  :tired:

Zapravo, ne paše jedino po točkama gdje likovi besciljno predviđaju kako bi bilo ako ne bi bilo po njihovom. Pa kažu da, ako se provede vladin prijedlog, dići će se školarine za one koji padnu (neizbježno, al ak se ukinu potpuno, diže se cijena nečeg drugog, logično), da će fakulteti više rušiti da bi zaradili i slične spike. S druge strane, ne spominju FER koji već nekoliko godina zaredom ima gotovo identičan model plaćanja kakav vlada predlaže. I funkcionira.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #5242 : 24. Studeni, 2009., 20:34 »
Malo mi muka od spominjanja FER-a. :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #5243 : 24. Studeni, 2009., 20:44 »
jebiga, ipak rula faks, pogotovo šta se tiče plaćanja.

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #5244 : 24. Studeni, 2009., 21:22 »
@ ixy

u vezi issua vezanog uz moju curu. nedamise. vrati se par postova nazad pa vidi problematiku koju obrađujem po tom pitanju. pozz  ;)

što se tiče tvoje, PA NEK UČE LOL PA NEČE PLAČAT. fakat zabij si to u ferovsku guzicu. isprali su vam mozak s gausovom krivuljom.

ja mogu učit pecto godina i imat pecto znanja i onda mi dođe neki peder iz špičkovine donje s ocjenama 5 nula u svojoj kumovskoj gimnaziji i bude bolji od mene zbog toga. ja plaćam jer su moji profesori bili stroži.

to je taj ferovski sistem. gausova krivulja. nema veze kolko puno ti znaš, ako te godine ima ljudi koji polože ispit bolje od tebe ti ćeš imat dva makar riješio 99% ispita točno. mislim, di je tu poštenje. zašto svi ne bi imali 5.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #5245 : 24. Studeni, 2009., 21:30 »
@ ixy

u vezi issua vezanog uz moju curu. nedamise. vrati se par postova nazad pa vidi problematiku koju obrađujem po tom pitanju. pozz  ;)

što se tiče tvoje, PA NEK UČE LOL PA NEČE PLAČAT. fakat zabij si to u ferovsku guzicu. isprali su vam mozak s gausovom krivuljom.

ja mogu učit pecto godina i imat pecto znanja i onda mi dođe neki peder iz špičkovine donje s ocjenama 5 nula u svojoj kumovskoj gimnaziji i bude bolji od mene zbog toga. ja plaćam jer su moji profesori bili stroži.


doduše, državna matura sad  :hiha:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #5246 : 24. Studeni, 2009., 21:38 »
"cura mi je skoro ove godine odustala jer joj se vuče ispit s prve godine. ona je treća. ne zato što ga nije dala, nego zato što na drugoj godini nije mogla upisat sve predmete s druge godine zbog tog jednog s treće. i onda je na trećoj morala upisat taj iz druge."

Sori, ja ovo ne mogu dešifrirat. Dala je ispit s prve, al taj isti joj se vuče na trećoj? I kako nije mogla upisat predmete s druge zbog nečeg s treće? Objasni.

Želiš reći da svi koji su upisali bez plaćanja su prolazili s 5.0? Jer nisu. Ni približno. Taj frend kojeg sam spomenuo je bio oko 200. na feru. A prolazio je s 4 u srednjoj. I riješio je malo više od polovice zadataka. Dakle, ako dovoljno dobro naučiš, sigurno upadaš bez plaćanja. Sad se više ne sjećam svojih podataka, pa ne mogu otvorit rezultate prijemnog i dat konkretne primjere, al je frendica koja nije upala računala - netko tko je prošao sve razrede u srednjoj s 2, ako je riješio više od 30 (od 40) zadataka, upao je bez plaćanja. Dakle, može se. ;D
A može se i drugdje, ne samo na feru. Uostalom, kako ti znaš gdje su kakvi profesori i kakva strogoća?  :tired:

I ne znam zašto spominješ gausovu krivulju. Ona nema veze s temom. Ni s prijemnim ni s ičim drugim.

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #5247 : 24. Studeni, 2009., 22:00 »
kako biver fulava ceo fudbal pectoti put za redom.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #5248 : 24. Studeni, 2009., 22:08 »
Šokiran si kažeš?
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Mr.T

  • ******
  • 5604
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #5249 : 24. Studeni, 2009., 22:08 »
 :hihi:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9