HCL.HR

Bića, stvari i pojave koje vas živciraju

  • 13735 Odgovora
  • 868970 Hitova
*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8280 : 02. Studeni, 2010., 11:47 »
Čekaj malo...vi sad govorite kao da se neb trebali miješati nikad u rad suda, policije, sabora i, na koncu, države?
Jer, nismo stručni kao...kao oni? Jel shvaćate šta mene zapravo sad muči?


Pričamo o tome kao da u našem ustavnom sudu sjede sve sami stručnjaci u kurac.
Ili u Saboru.

Jel geldate vi to ikad? Dal vi smatrate da tamo sjede iole stručni ljudi za...išta?
Il u gospodarskoj komori? Ili u bilo kojoj državnoj firmi?
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8281 : 02. Studeni, 2010., 11:56 »
+
ja nisam nigdje ubrao kako umjetnici ( koji bi baš trebali komentirati ovakve stvari, s obzirom na to što bi im status u društvu trebao omogućavati, tj, tjerati ih da rade ) komentiraju neki zakon/terminologiju konkretno.
Mislim, jednostavno je - netko ubio nekoga, tj, nanio mu fizičke povrede sa smrtnim posljedicama. Dobio 2 godine zatvora. Kojeg ne mora odraditi jer je već u maloljetničkom pritvoru bio radi rendom stvari. Ne znam. Jel vama *nešto* ne valja u toj priči ? Zločin i kazna ovo ono ? :wildboy:

Bah. Ne komentiraju konkretno zakone, opet.
Nego to što je puno slučajeva ignorirano, sporo se obavlja, policija neučinkovita ili nešto treće. A tek onda pravosuđe. Nema nikakve veze s terminologijom.

A ovo da ne bi trebali komentirati.. jebemu, dio ste tog društva. Valjda bi vas trebalo biti briga, valjda bi trebali komentirati, a ako imate mogućnost i djelovati. :wildboy:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8282 : 02. Studeni, 2010., 11:59 »
@Facaa:
Gle.

Pravnici su strucni. Ako zelite promjeniti pravo (vi, gradjani), morate raditi preko njih. Ne mozes reci da hej, ovaj nije strucan, a ni ja nisam strucan, pa ajmo uvesti anarhiju. Ne moze vas netko pitat sto zelite, pa da onda bude tako, DEMOKRACIJA :wildboy: Nije tako jednostavno.

Druga stvar, korupcija nije problem pravnog poretka. Mislim, je, donekle, kazne i to, ali kriminala ce uvijek biti, bez obzira na zakone, pa tako i korupcije. To se treba sredjivati na druge nacine (ono, nitko nije posten kad mu nesto moze koristiti... al kad mu steti, onda je korupcija losa i sve). To je vise socijalni nego pravni problem.

@depresija:
Ae, istina je da ne ulaze u detalje, sto je dobro i sve, ja samo kazem da bi bilo jos bolje da su tu ukljuceni i pravnici, da bi se dignuo kredibilitet cijele akcije.

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8283 : 02. Studeni, 2010., 12:09 »
@depresija:
Ae, istina je da ne ulaze u detalje, sto je dobro i sve, ja samo kazem da bi bilo jos bolje da su tu ukljuceni i pravnici, da bi se dignuo kredibilitet cijele akcije.

  :geek: a Ixy, Facaa i ja čitavo vrijeme govore kako su pravnici nepotrebni i zloćesti, buu.
Ček, ne :wildboy: Svakako da bi pomogli, tj, potrebni su u konkretiziranju nečeg, ali UMJETNICI na ovaj način pokušavaju poslati nekakvu poruku, osvijestiti narod, možda potaknuti nekoga da napravi nešto konkretnije.
Zato opet kažem, tko ima više kredibiliteta da čine to što sad čine studenti umjetniče akademije, osim njih sami ? :wildboy:

Korupcija nije stvar samo socijalnog problema, nego i lošeg uređenja pravosuđa.
Počevši od toga što rendom ljudi mogu doći na kojekakve pozicije, baš ti ljudi će nekako morati otplatiti svoj ulog u to radno mjesto, pa, primanjem mita. Sljedeće što znaš, 90% pravosuđa je korumpirano, a sve to zato jer oni na najvišim razinama ne mogu/ne žele odabrati ljude sposobne za neko radno mjesto na temelju njihovih kvaliteta, već ih odabiru zato jer su platili za njega. Primjer, recimo jel. :wildboy:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8284 : 02. Studeni, 2010., 12:20 »
:geek: a Ixy, Facaa i ja čitavo vrijeme govore kako su pravnici nepotrebni i zloćesti, buu.
Ček, ne :wildboy
Facaa kaze da svi mogu komentirati pravo, ko sto komentiraju filmove. Ja kazem da ne mogu. To je to.

Korupcija vs. pravosudje... Prvo, mislis li da je pravni poredak, ne znam, Svedske nesto totalno razliciti od pravnog poretka Hrvatske ili Makedonije ili bilosta? Ne, sve je to isto. Opet, korupcije kod nas ima, kod njih nema. I ja sam tako razmisljao kad sam se upisao na faksu, kao ovakav i onakav zakon bi mogao smanjiti korupciju blablabla, al istina je da je to poprilicno dobro uredjeno (naravno da uvijek moze bolje, al to nije ni blizu glavnog, socijalnog problema, koji je ko sto sam rekao: kad ti dobijes posao preko veza, sve super, kad netko drugi dobije, korupcija).

I meni smeta sto recimo moze svatko biti u Saboru. Ima i kod nas svakavih, profesor tjelesnog prica o politici ko da je bog :wildboy: I to je retardirano, al je isto i temeljna vrijednost pravnog poretka za koje postoji vise razloga zasto bi trebala takva i ostati.

I ja sam odavno prestao pisat o umjetnicima, zapravo u svakom postu pisem isto, opet i opet. :wildboy:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8285 : 02. Studeni, 2010., 12:33 »
Korupcija vs. pravosudje... Prvo, mislis li da je pravni poredak, ne znam, Svedske nesto totalno razliciti od pravnog poretka Hrvatske ili Makedonije ili bilosta? Ne, sve je to isto.

Si ti pravnik možda?
Ako ne, odakle ti pravo da radiš ovakve usporedbe i analize i šta već ne. Nemaš pravo glasa. Ni mišljenja. JER NISI PRAVNIk DERP.

Shvaćaš kolko je to retardirano? :wildboy:


Pravnici su strucni. Ako zelite promjeniti pravo (vi, gradjani), morate raditi preko njih. Ne mozes reci da hej, ovaj nije strucan, a ni ja nisam strucan, pa ajmo uvesti anarhiju. Ne moze vas netko pitat sto zelite, pa da onda bude tako, DEMOKRACIJA :wildboy: Nije tako jednostavno.
?

Čekaj, da shvatim. Tebi je problem što se nisu uključili u akciju pravnici?
Ima razlog zašto se nisu uključili pravnici i stručnjaci. Isti onaj razlog zašto je ova država u govnima.

Tebi je jasno da nikad pravnici neće protiv svojih išta reći? Kao što ni doktori nkad neće ništa protiv svojih? Kao što ni navijači neće osuditi kretene između sebe? Kao što ni jedan HDZ-ovac neće ništa reć protiv Sanadera dok je u stranci- Ili Hebranga koji otvoreno laže. Pače, pravdat će ga raznim izgovorima.
Čopori. Opstanak. Perspekiva. Subjektivnost. Egocentričnost. Čuvanje ''struke''. Licemjerje.

Kripli. Svi odreda.

« Zadnja izmjena: 02. Studeni, 2010., 12:35 Facaa »
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8286 : 02. Studeni, 2010., 12:41 »
Korupcija vs. pravosudje... Prvo, mislis li da je pravni poredak, ne znam, Svedske nesto totalno razliciti od pravnog poretka Hrvatske ili Makedonije ili bilosta? Ne, sve je to isto.

Si ti pravnik možda?
Ako ne, odakle ti pravo da radiš ovakve usporedbe i analize i šta već ne. Nemaš pravo glasa. Ni mišljenja. JER NISI PRAVNIk DERP.

Shvaćaš kolko je to retardirano? :wildboy:
Ne, to su analize koje su radili pravnici, cije sam knjige citao i ucio. :wildboy:

Čekaj, da shvatim. Tebi je problem što se nisu uključili u akciju pravnici?
Ima razlog zašto se nisu uključili pravnici i stručnjaci. Isti onaj razlog zašto je ova država u govnima.

Tebi je jasno da nikad pravnici neće protiv svojih išta reći? Kao što ni doktori nkad neće ništa protiv svojih? Kao što ni navijači neće osuditi kretene između sebe? Kao što ni jedan HDZ-ovac neće ništa reć protiv Sanadera dok je u stranci- Ili Hebranga koji otvoreno laže. Pače, pravdat će ga raznim izgovorima.
Čopori. Opstanak. Perspekiva. Subjektivnost. Egocentričnost. Čuvanje ''struke''. Licemjerje.

Kripli. Svi odreda.
Sori, al ovo je jednostavno smjesno :hihi: Pravnici nece protiv svoga? Pa to je i bit pravnistva jebemu. Odvjetnik i tuzioc su inace onak, konkurencija. I sudjenja u cijelom svijetu su bazirana na toj konkurenciji. Ko da kazes da pozicija i opozicija ne kenjaju medjusobno da bi ocuvali struku politicara :wildboy:

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8287 : 02. Studeni, 2010., 12:49 »
Hladno vrijeme...

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8288 : 02. Studeni, 2010., 12:52 »
Nenene ne mislim na taj način, neg, dal bi prozvali sudca? Dal bi izbacili nekog iz komore zbog laganja, klevete, varanja, mita, korupcije?
Jednostavnije; dal bi javno istupali protiv kolega odvjetnika, tužitelja, sudaca? Ili, još bolje, dal uopće smiju to raditi?


Inače, studiraš pravo, jel?
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8289 : 02. Studeni, 2010., 13:00 »
Nenene ne mislim na taj način, neg, dal bi prozvali sudca? Dal bi izbacili nekog iz komore zbog laganja, klevete, varanja, mita, korupcije?
Jednostavnije; dal bi javno istupali protiv kolega odvjetnika, tužitelja, sudaca? Ili, još bolje, dal uopće smiju to raditi?


Inače, studiraš pravo, jel?

Ne samo da smiju, nego to i rade svaki dan, bar kod nas. Cak su nam i profesori na faksu podjeljeni po pitanju svega i uvijek javno kenjaju medjusobno. Profesori. Ovo za komoru: Da. Postoje zakoni, koji uglavnom kazu da ako netko bude pravomocno osudjen na kaznu od toliko i toliko, biva izbacen iz komore/razrijesen pozicije, bio on sudija ustavnog, clan sabora, odvjetnik, tuzioc... Etika ovo ono.

Da, studiram pravo.

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8290 : 02. Studeni, 2010., 13:24 »
Ne znam, možda previše pitam, al da je ovakva akcija u Makedoniji, bi li ti kao student prava podržao tu akciju ? Ako ne, zašto ne, a ono, čudi me da ih nema u Makedoniji baš nikad.
Mislim, i sam si spomenuo da nešto ne valja, ali nisi rekao točno što, kao ni studenti umjetnosti. :wildboy:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8291 : 02. Studeni, 2010., 13:27 »
160.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8292 : 02. Studeni, 2010., 13:28 »
160 znakova je mislim limit :wildboy:

ili 180. fak. :wildboy:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8293 : 02. Studeni, 2010., 13:31 »
Rekli su, i rekao sam i ja mislim. Neefikasnost i korupcija pravosudja.

Samo stvar je u tome sto su to rekli umjetnici. Nema to neku tezinu - umjetnici kazu korumpirani ste, suci kazu nismo, nego tako pravo funkcionira, vi umjetnici ne znate. Nevezano za to sto je istina, ne bi bili ozbiljno shvaceni.

Dok, s druge strane, da neki afirmirani pravnik to kaze, i objasni zasto je tako i owna ih na njihovom polju, to bi imalo tezinu i kredibilitet. A takvih pravnika ima dosta... opozicija, ovo ono. Uvijek ima ljudi u potrazi za politickim bodovima.

Da, podrzao bih, kako ne. Al ja sam student, moje misljenje je onak... tko sam ja uopce, nisam ni faks jos zavrsio.

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8294 : 02. Studeni, 2010., 13:43 »
Rekli su, i rekao sam i ja mislim. Neefikasnost i korupcija pravosudja.

Samo stvar je u tome sto su to rekli umjetnici. Nema to neku tezinu - umjetnici kazu korumpirani ste, suci kazu nismo, nego tako pravo funkcionira, vi umjetnici ne znate. Nevezano za to sto je istina, ne bi bili ozbiljno shvaceni.

Dok, s druge strane, da neki afirmirani pravnik to kaze, i objasni zasto je tako i owna ih na njihovom polju, to bi imalo tezinu i kredibilitet. A takvih pravnika ima dosta... opozicija, ovo ono. Uvijek ima ljudi u potrazi za politickim bodovima.

Da, podrzao bih, kako ne. Al ja sam student, moje misljenje je onak... tko sam ja uopce, nisam ni faks jos zavrsio.

Pa nisi li rekao da korupcija i to nisu pravnički problem, nego socijalni ? Kako bi ti onda i kao pravnik mogao to komentirati ? :wildboy:

Ovo da su umjetnici neozbiljno shvaćeni; shvaćeni su dovoljno, rade svoje izložbe da bi ljudi pričali o tome, razmišljali, raspravljali, kao što mi sad raspravljamo, doduše, o poprilično drugačijoj poruci od one koju su oni poslali.

Dalje, "takvih pravnika ima"
Nema :wildboy:  Tko, što, gdje, kad ? Čak ako bi se i pokušalo, tj, ako bi pojedinac pokušao, vrlo lako bi ga se maklo. A takvi su obično talentirani mladi ljudi. Zašto bi netko riskirao karijeru radi nečeg što ne može izboriti ? Nije to TUŽITELJSTVO ODVJETNIŠTVO, oni jesu različiti timovi :hiha: ali igraju istu igru :hiha: :hiha: :wildboy:

Ti si student, buhu, i ovo su studenti. I o njima se sad priča, i oni su bar nešto napravili, koliko mogu zapravo. A studenti su. Tako da je ta isprika "ja sam SAMO nešto" poprilično loša.
Al to čak i nije tvoja krivica zapravo, jer opet, ti kao pojedinac ništa ne možeš sam. Trebaju čitave katedre, fakulteti djelovati, pogotovo društvenih znanosti kao što su moja sociologija, ali nitko nikad od glavonja ništa ne poduzima, osim što napiše pokoji ČLANAK koji upućuje na probleme.. ali sve to ionako onda ostane unutar akademske zajednice. Bezz. :(

@Karlo
:)))
a lastfm je na početku imao 180 znakoa mislim. Zato mi je palo na pamet
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9