HCL.HR

Bića, stvari i pojave koje vas živciraju

  • 13735 Odgovora
  • 869735 Hitova
*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8310 : 02. Studeni, 2010., 15:55 »
Ja sam recimo primjetio da ljudi uglavnom ne poznaju pravo ni izbliza, dovoljno, al s druge, svatko ziv voli kritikovati pravni poredak, a to je izvan kapaciteta vecine.

Zivciraju me pogotovo novinari koji seru govna o svacemu bez da znaju osnove, pa se onda zale na to da ne postoji sloboda u novinarstvu :hihi: Imamo puuuno takvih, kleveta na sve strane lol :wildboy:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8311 : 02. Studeni, 2010., 16:05 »
Šta tek misliš koliko ima ljudi koji si uzimaju za pravo komentirati filmove, stripove, glazbu i slike? Koncepte? Srat po modernoj umjetnosti? Dizajnu? Arhitekturi?
Svatko voli izreć svoje mišljenje o umetnosti. Al je ona ipak izvan kapaciteta većine.


Šema je da rijetko tko išta zna. Pa ono. A svi se vole pozicionirati ili kao stručnjaci ili si uzeti za pravo da poseru drugog zbog nečeg.
Kao i mi ovdje uostalom.


« Zadnja izmjena: 02. Studeni, 2010., 16:07 Facaa »
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8312 : 02. Studeni, 2010., 16:25 »
Facaa fan Aristotela ocito.

Koliko god nekoga zivciralo sto kakti umjetnici kritiziraju zakone i pravosude, toliko je i besmisleno sto je prije nesto vremena ministar zdravstva bio zapravo gradevinar recimo. Vecina ih je tako bila. Nigdje veze s onim za sto su trebali biti zaduzeni. Bitno da su bili i jos uvijek jesu okruzeni sa pecto savjetnika. Tako da ispada da tamo neki Cobankovic kurca ne zna bez svojih savjetnika. Ne da mi se uopce provjeravat tko je sto diplomirao u trenutnoj vladi medu ministrima, ali definitivno se moze naci jos takvih slucajeva.

Poanta - ako narod zeli bitchat, neka bitcha. Zato je i tu.
Pilip valjda zeli da se svi kategoriziramo. On ce bit ekspert za borilacke sportove i twist off boce, Facaa ce bit strucnjak za sve - ekspert za nista, ja cu tu random ulijetavat, Grga & co ce biti rezidentni bilder eksperti itd.
Ne dao Irud da progovorite izvan vasih struka, jer ocito nemate pojma o cemu pricate. Jednostavno je iritantno i zivcira.

Mozda malo ekstremno, ali pitam se jel bi Pilip bio istog misljenja da mu netko jednog dana nabije twist off bocu u 'pak. Ili nekom njegovom frendacu, koji ce tada promptno dozivjeti smrt sodomiziranjem. Al' ne, on je ionako imao slaba crijeva, jel. Mislim, cisto primjer.

Ne mozes dobit 2 godine ako si ubio nekoga, tocka. Pardon, 2 godine i izlaske vikendom. A uz dobro vladanje i odsluzenje kazne u "kucnom pritvoru" ili nesto takvo. Retardirano je da ga jebes.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8313 : 02. Studeni, 2010., 16:36 »
Zapravo; trojica na slobodi, jedan u popravnom domu, jedan u zatvoru, jedan, na žalost, u grobu.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8314 : 02. Studeni, 2010., 17:16 »
 :ave: :hihi: :hihi:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8315 : 02. Studeni, 2010., 17:19 »
Ja već mislio novi BSP topik.  :wildboy:

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8316 : 02. Studeni, 2010., 17:22 »

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8317 : 02. Studeni, 2010., 17:35 »
Naslov topika u zapijevom postu.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8318 : 02. Studeni, 2010., 18:15 »
Dobro, dosta. Vidim da su vec rendom ljudi poceli uletavat u topic. Samo da Faci odg jos. :wildboy:

Za ovo tjeranje na razmisljanje. Za ekonomiju ocekujem da mi frajer tipa Rohatinski tjera na razmisaljanje. Iz prava ocekujem da me Nobilo (ajde krenite da je on klaun il stavec. Bio je jedan dobar clanak negdje o njemu nedavno i to mi je promjenilo misljenje sto se njega tice. Frajer ima karizmu, znanje i muda za uplitanje prava u politiku i obrnuto) tjera na razmisljanje. Iz fizike ocekujem da me Paar (kad si ga vec spomenuo, stvarno je frajer izvrstan strucnjak cije misljenje cjenim, ali netrebam se s slozit s njim sukladno time) ili E. Witten (guglaj frajera ako te zanima fizika) tjera na razmisljanje. Iz biologije ocekujem da me Dikic tjera na razmisljanje. Ono, beres.
Bilo bi seksi da drzavu vode strucnjaci. :( Moje misljenje je da je to najveca boljka Hrvatske danas. Da je masa neskolovanih ljudi na odredenim pozicijama. Cpt. Obvious jel. Al se dirertno veze na zadnjih 5 stranica. :(

I ono za strucnjake. Ko je strucnjak? Obrazovanje? Ofkors. Bez obrazovanja nista. Naravno da je obrazovanje bitno, inace nemas kredibiliteta da seres. :( Da nekog smatram strucnjakom mora biti skolovan. Doktor znanosti po mogucnosti. 8)

I opet, cjeli bit -> javno istupanje=/=misljenje
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8319 : 02. Studeni, 2010., 19:09 »
Ali ovo što oni rade =/= ono što ti želiš isforsirati da oni rade.

Tebe živcira i smeta (ne uvijek, al reagiraš) kad netko počne s twist offom, bocama, huliganstvom i svim tim glupostima. Smeta ti kad se to ovdje na forumu kaže, čak i u šali. Zašto? Zato jer je to bilo pa prošlo, ti si više od toga, staro je bla bla bla.
S druge strane, ti za deset studenata o kojima apsolutno ništa ne znaš (ime, prezime, izgled, obrazovanje, povezanost sa slučajima, vole li više crvene il zelene jabuke) osim da studiraju na Umjetničkoj akademiji kažeš da "misle da su popili svu pamet svijeta posto oni vide u DUBINU i SRZ problema. I zato jer hejtaju moj nacin zivota - sport, boks, faks, neki odredeni principi i to."
Sad ćeš opet uletit sa spikom da to nije bitno za raspravu, ali je. Bitno je zato jer ne vidim da si igdje zapravo izrazio neslaganje s njima. Samo te živcira što su ONI ti koji su se javili u ovom slučaju. Budući da je ovdje jedini problem to TKO se oglasio, mislim da je tvoj, kako sam kažeš, "primitivni dojam pun stereotipa" itekako bitan za raspravu.

Al ajmo dalje, na njihovu kompetentnost. Pročitaj opet članak koji si linkao. Gdje oni spominju išta što zahtijeva neku stručnost?
Smatraju da su, općenito gledano, sudstvo i policija spore i neučinkovite institucije i da su kazne, pogotovo za nasilje među mladima, premale. Primijeti da nigdje ne okrivljuju poimence il direktno. Nije ih briga tko je kriv. Sudac? Porota? Tužilac? Vještak? Policajac? Susjed? Zaboli ih, oni se bune protiv onog što oni vide - krajnjeg rezultata. Na struci leži da ispitaju gdje je problem i onda ga isprave.
Imaju svako pravo to javno reći, kao i svaki drugi građanin ove države. Jer se tiče i njih i njihovih života. A u krajnjoj liniji, svi mi financiramo te institucije. Tako da se ne bih složio da mišljenje "nestručnih" ljudi nije važno.

Ne kažem da nužno sad itko mora restrukturirati sudstvo, ispitivati greške i slično zbog njih deset. Ali ako nitko ništa nikad ne kaže, ništa se i neće promijeniti.
Analogija s kemičarima i glazbenom školom ti je glupa. I Duje ti je objasnio zašto.

A na istu tvoju šemu možeš diskreditirati praktički bilo koje javno istupanje, prosvjed ili bilo što slično.
Profesori il doktori žele veće plaće? Otkud im pravo da se javljaju?? Pa oni nisu stručni ekonomisti.
Seljaci žele da država otkupljuje njihove proizvode za veći novac? Opet, ni oni nisu ekonomisti!
I tako za... ne znam, valjda 95% prosvjeda ikad igdje.

Primjer jedan.
Prosvjed FFZG-a u vezi školarina ranije ove godine. Vjerojatno nitko od njih tamo nije diplomirani ekonomist bio. Ni politolog. A opet, bunili su se da su školarine visoke, da nije fer, da žele jeftinije, da žele besplatno. I na kraju, bar su se djelomice izborili za svoje ciljeve. Da se oni nisu ustali PROTIV SISTEMA, vjerojatno ne bi bilo tih reformi.

Dakle, ljudi su se bunili iako su nestručni i ne samo da su natjerali ljude na razmišljanje, već su natjerali vladu na razmišljanje. I ne samo to, već su natjerali vladu da promijeni to. Eto.

Milijun dugačak post. Al morao sam.  :(

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8320 : 02. Studeni, 2010., 20:39 »
gg ixy. nego, u vremenima kad novine pune samo, ne znam, ave karabatić, sise i psi koji hvataju miševe, pozitivno me iznenadio malo oduži članak novinara koji je od samog početka pratio slučaj Ritza.
http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/oprostimo-li-im-mozda-smo-im-dali-novu-sansu

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8321 : 02. Studeni, 2010., 23:13 »
Ali ovo što oni rade =/= ono što ti želiš isforsirati da oni rade.

Tebe živcira i smeta (ne uvijek, al reagiraš) kad netko počne s twist offom, bocama, huliganstvom i svim tim glupostima. Smeta ti kad se to ovdje na forumu kaže, čak i u šali. Zašto? Zato jer je to bilo pa prošlo, ti si više od toga, staro je bla bla bla.
S druge strane, ti za deset studenata o kojima apsolutno ništa ne znaš (ime, prezime, izgled, obrazovanje, povezanost sa slučajima, vole li više crvene il zelene jabuke) osim da studiraju na Umjetničkoj akademiji kažeš da "misle da su popili svu pamet svijeta posto oni vide u DUBINU i SRZ problema. I zato jer hejtaju moj nacin zivota - sport, boks, faks, neki odredeni principi i to."
Sad ćeš opet uletit sa spikom da to nije bitno za raspravu, ali je. Bitno je zato jer ne vidim da si igdje zapravo izrazio neslaganje s njima. Samo te živcira što su ONI ti koji su se javili u ovom slučaju. Budući da je ovdje jedini problem to TKO se oglasio, mislim da je tvoj, kako sam kažeš, "primitivni dojam pun stereotipa" itekako bitan za raspravu.


To je ono sto se mene tice. Subjektivno je jel isto ko i nesto sta ti ne volis a nema bas veze sa logickim i racionalnim razmisljanjima. Za te "umjetnike" sam govorio iz osobnog iskustva da me zivciraju jer oni koje sam upoznal su tocno onakvi kakve sam opisal u prijasnjem postu. Ne kazem da su svi takvi, nego samo prenasam svoj dojam. A i topic je Bica stvari i pojave koje vas zivciraju. A u njemu je masa slicnih primjera gdje i ostali hejtaju rendom stvar. Cisto zato jer ih zivcira. Sta je opet cjeli smisao topica, ponavljam.
Neznam, al cini mi se da si dobio dojam da zelim svima nametnut to da su umjetnici kreteni koji su popili svu pamet svijeta. Nisam. Samo kazem sto naslov topica pita jel. :/
Apropo mene i mojih boca, stvarno ali stvarno i iskreno bez zajebancije ne razumijem salu sa twist off bocom? Znam da sam ispricao sta mi se desilo subotu navecer jednom, brijem na Facin upit ali se stvarno ne sjecam kako twist off boca spada u cjelu tu pricu. :( Jer twist off boca je ovo sta je Zapi u svojoj humoristicnoj dosjetci stavio jel... Nije bitno svakako.
Slazem se sa njima, ali ja iako mogu ne istupam javno na Korzu sa svojim PERFORMANSOM i trazim neznam, povecanje cijena uljane repice il koji kurac. Jer kurca znam o tome. Ali dok zavrsim ovaj faks, onda ce se moja rijec i misljenje (jednako ko i od drugih ekonomista) o cijenama cjenit vise od rijeci strojarskog tehnicara. Jel...
Cisto mi se cini da se ponavljam i da sam to drugim rijecima napisao u prijasnjim postovima. Ali isto mi se cini da je stvarno jasno ono sto mislim i da nema potrebe dalje mrljit po tome. Moja rijec protiv tvoje. Bok. Nisi me uspio razuvjerit.


Al ajmo dalje, na njihovu kompetentnost. Pročitaj opet članak koji si linkao. Gdje oni spominju išta što zahtijeva neku stručnost?
Smatraju da su, općenito gledano, sudstvo i policija spore i neučinkovite institucije i da su kazne, pogotovo za nasilje među mladima, premale. Primijeti da nigdje ne okrivljuju poimence il direktno. Nije ih briga tko je kriv. Sudac? Porota? Tužilac? Vještak? Policajac? Susjed? Zaboli ih, oni se bune protiv onog što oni vide - krajnjeg rezultata. Na struci leži da ispitaju gdje je problem i onda ga isprave.
Imaju svako pravo to javno reći, kao i svaki drugi građanin ove države. Jer se tiče i njih i njihovih života. A u krajnjoj liniji, svi mi financiramo te institucije. Tako da se ne bih složio da mišljenje "nestručnih" ljudi nije važno.


Naslov clanka - Suci, počnite izricati pravedne kazne!
Bravo pederu natjerao si me da odem na treci kat svog dvorca po Anica. Pravda - ideal ili zakonom i obicajima utemeljno stanje u kojem svatko cuva ili dobiva materijalna dobra bez stete po drugog.
Ovo zakonom. Po zakonu se nije mogla dobiti veca kazna od pecto godina. Samim time, da se jeje (u slucaju Ritza) bilo bi nepravedno. Misteriozno :solidus: Ocito im je naslov performansa krivi odnosno trebali su biti tocniji jer se onda nebi naso debil ko ja da ih proziva. Mogli su stavit neznam - Zakonom povecajte minimalne kazne za maloljetnike. Il kurac sisa. Ono, beres jos jednom jel...
Imaju pravo to reci da, samo je glupo i zivcira me - opet bit topica. Mislim da svoje misljenje nebi smjeli tolko forsirati u javnosti. Moje misljenje. Mogu ali mislim da je glupo jer ispada ovo sto sam pisao. Cak stovise, cini mi se da ispadaju neozbiljni. Cini mi se. Meni.


A na istu tvoju šemu možeš diskreditirati praktički bilo koje javno istupanje, prosvjed ili bilo što slično.
Profesori il doktori žele veće plaće? Otkud im pravo da se javljaju?? Pa oni nisu stručni ekonomisti.
Seljaci žele da država otkupljuje njihove proizvode za veći novac? Opet, ni oni nisu ekonomisti!
I tako za... ne znam, valjda 95% prosvjeda ikad igdje.


Nije to isto. Nije. :tired:
Ali bas za ove seljake koje si spomenuo. Kako netko moze otkupljivat za veci novac kad novca nema? Ili ce se efikasnije iskoristit u druge svrhe. Nasi seljaci su retardirani. Sade ono sto je najjednostavnije i najjeftinije a hocu pecto novaca za to - psenica i kukuruz. Cak im i drzava izade u susret ali oni hocu jos. Nisi razmisljao nekad da je jednostavno nemoguce otkupljivat nest po vecim cijenama jer se ne isplati ili je potraznja za to mala il nes...?
Nemogu zivjet od toga? Kurac nemogu, neka sade druge kurce, nek povecaju kvalitetu svojih proizvoda, nek se potrude da budu kompetativniji. Ili neka odu radit nes drugo. A ne da vec 100 godina sade sve isto i na jednak nacin.
Uzeo sam primjer seljaka jer sam bas o tome i razmisljao prije pa je sad ljepo sjelo. :(
Tocka. Post gotov.

Ono, moj post je dulji derp. Vjerojatno neces niti procitati ali okej, barem smo u tom slucaju zakljucili raspravu.
I dalje sam misljenja da ljudi nebi smjeli komentirat i javno istupat (ko ovi studenti) sa stvarima o kojima nemaju predznanje i o kojima nisu ucili i o kojima neznaju u detalje kako funkcionira. Jer ja sad komotno mogu otici na trg sutra i trazit od politickog rezima putem PERFORMANSA da sagrade cestu da mogu lakse ic na faks. Ovo bolji primjer od glazbene skole? Utjece na moj zivot, kurca ne kuzim dal se smije gradit cesta, kolko se ima para i dal postoji poduzece koje ce to napravit i retardirano je...

Bez hejta molim te. Vau, u necemu se ne slazemo. :(
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8322 : 02. Studeni, 2010., 23:23 »
Ima netko rezime ovih postova?
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8323 : 02. Studeni, 2010., 23:40 »
:wildboy:

Em imaš slike što je zapi lepo posložio.
Em, možeš, zamisli, čitat.
Em su u boji.
Ha. humor.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8324 : 02. Studeni, 2010., 23:42 »
Ne berem slike, mislim tko je ovaj sa brkovima? Nemerem slagalicu posložit!1
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9