HCL.HR

Bića, stvari i pojave koje vas živciraju

  • 13735 Odgovora
  • 871190 Hitova
*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8490 : 21. Studeni, 2010., 14:29 »
Okej, ja shvaćam zdravo za gotovo.

Dok vi, s druge strane, ne generalizirate. Iako bez podataka o tome tko je anketiran izvlačite njihovo obrazovanje. Vanja čak i kulturni kapital njihovih roditelja.
Okej, super.

Politika i gospodarstvo u gimnaziji... iz mog iskustva bar, i nije neki osvještujući predmet. Ono, osnove tipa nezz, što je republika, što je demokracija, ali ne vjerujem da se to AKTUALIZIRA. ;D

Generalizirate milijun. Profesorica pig-a ( :hiha:) u mojoj gimnaziji na svaki četvrti sat nije došla. Na one na koje je došla, redovito je kasnila po 15-20 minuta. A kad je i došla, pričala je o glupostima nevezanima za predmet. Iskreno, sjećam se samo jednog sata na kojem smo pričali o ičem vezanom za predmet. Ostalo je pričala kako ona radi super ajvar, kako je njezin nećak proslavio maturu trodnevnim LAN partijem s frendovima, kako joj je jednom došla ciganka na vrata i prosila pa joj je ona dala da joj opere prozore za neki novac. Kasnije je došla druga, ali ona nije htjela prati prozore. I takve priče. Potpuno sam ozbiljan.
U svom razredu iz srednje škole (matematička gimnazija) mogu naći barem tri osobe koje ne znaju ove stvari. U svojoj generaciji barem 10-15.

Znam da si rekao TOKARI tek toliko. Vjerujem da si pritom mislio na maturante trogodišnjih strukovnih škola. Opet se nikako ne slažem. Imam nekoliko frendova iz osnovne škole koji su završili trogodišnje škole. Garantiram da bi apsolutno svaki od njih znao odgovore na ova pitanja.

To što su se obrazovali za tokara, bravara ili nešto treće ne znači da ne prate politiku, gledaju vijesti i ostalo.

Da, ok. U pravu si.
Ali i dalje mislim da se pola ispitanika zajebavalo s odgovorima a da dobri dio druge polovice spada u ove neobrazovane.

I iz svog iskustva sa maturantima poljoprivredna skole Vinica, smjer Uzgajivac bilja u zatvorenom prostoru mogu reci da barem 70% njih nezna odgovore na ono sta sam ti boldao. A to je znaci 3,5/5.
« Zadnja izmjena: 21. Studeni, 2010., 14:32 Pilip »
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8491 : 21. Studeni, 2010., 14:47 »
@renić
Ne generaliziram, nego forsam :hiha: imam na sociologiji mini istraživanje u vezi tog kulturnog kapitala, pa sam shodno tomu i čitao neke znanstvene članke i pizdarije o tomu. Neka istraživanja su pokazala ono što sam rekao gore. Sad, jel generaliziram, ne znam. Možeš reći da je svaka anketa ili sl generaliziranje. :(
Ali forsam.

Što ne znači da sam u krivu.

Ok, sad ću zvučati grubo, ali ne da mi se pronalaziti prikladnije riječi, niti želim disrespektati ikoga.

roditelji imaju najveći utjecaj na djecu. Oni roditelji koji su manje angažirani oko SVEGA ( kulture, politike, obrazovanja ) vjerojatnije će imati djecu koja će se isto tako ponašati prema svemu. Vjerojatnije će završiti u lošijoj/manje priznatoj/lakšoj strukovnoj školi. Dakle, hoću nekako reći da škola nije direktna poveznica s neukosti. Ne želim reći da su svi u strukovnim školama šabani, ALI, činjenica ( hvataj me za riječ ovdje, molimte ) je što je lošija škola, više je šabana u njoj.
Dakako, ima iznimaka, uvijek tu ima dobrih momaka/cura koji su spletom okolnosti završili u lošijim školama, isto kao što ima i loših učenika u gimnazijama koji su spletom okolnosti tu završili.

dakle, za pig se slažemo. Slažemo se da to što su se obrazovali za tokara/bravara ne znači da ne prate politiku, vijesti, ALI, najčešće je slučaj da ti isti to ne rade. Ne zato jer su TOKARI, nego zato jer su odrasli tako. Nema veze (direktno) s obrazovanjem.
Ispričavam se ako sam uvrijedio možda nekoga, ne napadam, nego pokušavam nekako sve to analizirati kao. :wildboy:


Vezano uz temu, živciraju me moje distrakcije od učenja. :wildboy:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8492 : 21. Studeni, 2010., 15:26 »
Roditelji = treba izdavat vozačke dozvole za decu
Školstvo = u kurcu
Ankete i statistika = rendom govna



Moje mišljenje. Ukratko.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8493 : 21. Studeni, 2010., 16:10 »
U principu se slažem.. ali, sjebano je :wildboy:
nije PAMET jedino bitno što se može prenjeti na djecu
a statistika.. pa, koliko god rendom faktora ne bilo uključeno u nju, koliko god bila netočna.. ipak može nešto korisno reći. Nezz, previše mi je hipsterski u potpunosti ne vjerovati u statistiku :wildboy:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8494 : 21. Studeni, 2010., 16:33 »
Ixy i Depra daj malo sčilajte s tim hiljadu dugim postovima u topicima koji nisu za to. otvorite novi za RASPRE.  :wildboy:

i statistike su uvijek u pravu.  :wildboy:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8495 : 21. Studeni, 2010., 16:35 »
Nije da se išta drugo piše po forumu, ono.  :wildboy:

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8496 : 21. Studeni, 2010., 16:38 »
pa možda bi se više pisalo da otvorite topice za RASPRE, kao što rekoh. O_______O
ovi topici su za one linere koje mogu kežualno proć. ovo mi remeti koncepciju.  :(
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8497 : 21. Studeni, 2010., 16:39 »
DOBRO GAZDA, NEMOJ ME BENAT, OTVORIT ĆU JEDAN "RASPRAVLJAJUĆKI TOPIC" :D :D :D:D:D:D :D: :D: u kOJEM ĆENO RASPRALVJAT.

Mislim, ok, malo pretjerujemo u zadnje vrijeme svi s PAMETI, al ne znam, meni je to skroz ok. Nešto kao i naučiš, ili barem čuješ drugo mišljenje. Nezz :(
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8498 : 21. Studeni, 2010., 16:41 »
 :tired:

nisam reko da otvoriš topic o RASPRAVAMA XD nego o tome o čemu raspravljaš. I sami znate da čim se otvori novi topic forum eksplodira. mislim, polu inteligentan topic.  :wildboy:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8499 : 21. Studeni, 2010., 16:42 »
Štajaznam, ako mi nije zanimljiva tema onda ne čitam te duže postove. Preskočiš jednostavno.  :wildboy:

forum eksplodira

ŽBAM. Nekako kul zvuči. Forum EKSPOLODIRA

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8500 : 21. Studeni, 2010., 16:47 »
:tired:

nisam reko da otvoriš topic o RASPRAVAMA XD nego o tome o čemu raspravljaš. I sami znate da čim se otvori novi topic forum eksplodira. mislim, polu inteligentan topic.  :wildboy:

Mae, kužim :wildboy: :(
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8501 : 21. Studeni, 2010., 16:59 »
Štajaznam, ako mi nije zanimljiva tema onda ne čitam te duže postove. Preskočiš jednostavno.  :wildboy:

forum eksplodira

ŽBAM. Nekako kul zvuči. Forum EKSPOLODIRA

EKSPLOZIJA. ŠIME VRSALJKO.
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8502 : 21. Studeni, 2010., 17:09 »
i statistike su uvijek u pravu.  :wildboy:

Nisu zapravo nikad u pravu.
Problem je što se mogu prikazati na različite maštovite načine. Plus, bitan je i sam način vođenja ankete recimo. Koja pitanja, kojoj skupini, na koji način, kada...previše faktora da bi bila iole relevantna za išta pametno. Zato se najčešće i koristi u novinarstvu.

I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8503 : 21. Studeni, 2010., 18:22 »
blabber!  :hiha:

ono, naravno da nisu 100 posto točne, ali daju prilično realan uvid u temu ANKETIRANJA.  :wildboy:
neznam čemu hejt prema statistikama/anketama.  :wildboy:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8504 : 21. Studeni, 2010., 19:11 »
Slažem se sa Vanjinim stavom o roditeljima, ali kad djeca postanu malo zrelija, veći faktor od roditelja postaje društvo.


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9