HCL.HR

Bića, stvari i pojave koje vas živciraju

  • 13735 Odgovora
  • 871195 Hitova
*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #10650 : 24. Svibanj, 2012., 23:03 »
ae, ae, nemoj se ljutit. ak ću se ikad trebat ošišat, doći ću kod tebe. :thumbs:

:)))

lik

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #10651 : 26. Svibanj, 2012., 14:48 »


Koja bi mi se od novijih PC igara glatko i bez problema pokretala na ovakvoj mašini?
Prije 3 - 4 mjeseca sam probao Skyrim, i onako, išao je, čak su opcije dozvolile da stavim grafiku na High ili Very High, štajaznam, ali frame rate mi se nije činio baš najtečnijim.

Da nije možda posrijedi 1024 x 768 katodna cijev (naravno, tu je i Full HD televizor, ako zatreba)?

Usput, kad kažem novijih igara, možete ići u rikverc i nekoliko godina dokle god se dođe do vremena koje ponajviše odgovara toj mojoj konfiguraciji.

Također, jel bi bilo bacanje novaca ubaciti si još 4 gige memorije?
Najzahtjevniji procesi su mi trenutno 1080p filmovi s poprilično visokim bit rateom, i vrte se bez problema, ali ipak, možda ne bi bilo naodmet udvostručit' memoriju za crne dane.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #10652 : 26. Svibanj, 2012., 23:08 »
To je DDR2?

Nemoj nadogradit RAM, radije si nadoplati za grafu, tipa 6770, ima ih sad po 700kn po trgovinama (za 300kn prodaš trenutnu), a ovak bi 400kn dao za memoriju. Ak vec zelis nadogradjivat, jel.

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #10653 : 27. Svibanj, 2012., 01:23 »
DdD3 PC3-10600 ako je vjerovati ovom SIW programčiću.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #10654 : 27. Svibanj, 2012., 12:12 »
Svejedno mislim da je RAM bacanje para, skoro niti jedna igra po difoltu ne trazi vise od 4gb

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #10656 : 28. Svibanj, 2012., 13:49 »
Zašto kontroverzna?  :wildboy:
majstor za vodovodne instalacije i rješava bazene i ostalo

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #10657 : 28. Svibanj, 2012., 17:07 »
http://www.index.hr/vijesti/clanak/jovanovic-drzavna-matura-je-puna-gresaka-netko-za-to-mora-odgovarati/617532.aspx

"Ne znam po kojem je kriteriju izabran Ujevićev 'Oproštaj'", kaže Alerić. Dodaje da ta pjesma nikako nije trebala biti prva u ispitu, jer se radi o tekstu kojeg učenici teško razumiju pa kod njih može izazvati strah.


 :ave: :ave: :ave:


zašto su teško pitanje stavli prvo  :hiha2: :hiha2: :hiha2: :hiha2: :hiha2:
izazvati će strah  :hiha2: :hiha: :hiha2: :hiha2:


s druge strane:

"Maturanti su bili u pravu. Test niti koncepcijski nije bio dobar, bila su mnoga dvojbena pitanja s dvojbenim odgovorima koja su mogla oštetiti učenike i onemogućiti ih da svoje znanje pokažu na najbolji mogući način", rekao je sinoć u HTV-ovom Dnevniku 3 ministar Jovanović te ustvrdio: "Ovaj test nije objektivan odraz znanja maturanata u protekle četiri godine".

ovo je vjerojatno točno.

CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Chikanovich

  • ****
  • 1039
  • Čiko :]
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #10658 : 28. Svibanj, 2012., 19:53 »
jest, tak barem ja vidim. zato se i ne slažem s onime hurdur niste morali ni pročitati, sve je bilo u tekstu. također, piše se 80 minuta, a ima 72 pitanja. moraš si ostavit 5-10 minuta vremena da prepišeš odgovore na list (osim ako ne želiš odmah pisati), znači da imaš +/- minutu za svako pitanje. ne bi bilo problema da su pitanja empirijska, ali većina pitanja od prvih 40 je bilo za potražiti u tekstu, tako da moraš više puta pročitati itd. meni je bilo jedva dovoljno vremena, neki su čak stigli prepisati i odgovore na onaj neki perforirani dio što skineš sa omotnice, al sve u svemu, mislim da je premalo vremena.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #10659 : 28. Svibanj, 2012., 20:01 »
80 minuta :ave:

4 sata smo mi imali :hiha: Jest da je malo dugacak bio test (2-3 eseja ili nesto), al bilo je i puno vise vremena od potrebnog :wildboy:

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #10660 : 28. Svibanj, 2012., 20:04 »
Makedonija. :pimp:

Trebali bi napravit neku statistiku sad tih trenutnih rezultata pa da se vidi prosjek.


Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #10662 : 28. Svibanj, 2012., 20:23 »
Premalo vremena... za što točno? Riješiti sve zadatke točno? Kako određuješ koliko je dovoljno vremena?
Netko tko više zna (bolje se pripremio), brže će rješavati ispit.

I meni je na prijemnom bilo premalo vremena. Tri zadatka nisam ni taknuo. Al hej, dosta ljudi je riješilo i bolje od mene, tako da je očito bilo moguće riješiti sve to u zadanom vremenu.

Ne mogu sa sigurnošću tvrditi, možda je stvarno bilo premalo vremena, ali čini mi se da većina maturanata krivo gleda na državnu maturu.
Nije to rendom test. Nije ni poanta da nekoliko najboljih iz razreda riješi sve.
U mojoj generaciji na prijemnom za FER samo je jedan lik (kolko se sjećam, moooožda dvojica) riješio sve. I to je skroz okej.
Što ste očekivali uopće? Viša razina iz hrvatskog jezika treba diferencirati one koji se prijave za FFZG i slične fakultete. Ako rendom maturant koji se prijavljuje za tehnički fakultet može bez problema riješiti sve, taj test nema razlikovnu vrijednost.

Ionako vam se uspoređuju rezultati. Ako je bilo teško, svima je bilo teško. Ako je bilo malo vremena, svi su imali malo vremena.
I eto, rezultati pokazuju solidnu (recimo, aj) Gaussovu krivulju. GG.

To što kod nas postoji glupi mentalitet da je 5.0 dobro, iznad 4.5 prihvatljivo, a sve ostalo i nije baš dobro... to je druga stvar.
Recimo da je bilo lakše. Recimo da je iznad 85% imalo 15% maturanata (umjesto trenutnih 5%). Što se točno mijenja? Ništa. Isti kurac.
Recimo da je bilo puno lakše. Recimo, 20% maturanata je riješilo sve točno. Što onda? Kako odabrati tko može upisati fakultet?


"Državna matura od početka je bila nepravedna. Nepravedno je da učenici strukovnih škola polažu isti tekst kao učenici gimnazija. Od jeseni mora postojati i strukovna matura", kaže Jovanović.

Budući da se državna matura uzima kao zamjena za prijemne, ovo nema smisla.
I prije je postojala razlika u programima između gimnazija i strukovnih škola, pa su svejedno svi pisali iste prijemne.

A ako netko ne može proći nižu razinu državne mature... žao mi je, rješenje nije olakšanje državne mature, već onemogućavanje prolaza i izvlačenja onima koji ne zaslužuju prolaz u srednjoj.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #10663 : 28. Svibanj, 2012., 20:24 »
<3
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9