HCL.HR

Bića, stvari i pojave koje vas živciraju

  • 13735 Odgovora
  • 869468 Hitova
*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11265 : 25. Rujan, 2012., 13:19 »
Kao naprimjer?
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11266 : 25. Rujan, 2012., 14:09 »
Rula mi Japan ali nebi se mi sa zapada snasli tamo. Drugacija kultura, pristup radu, mentalitet generalno.

Svedska rula meni osobno. Cisto jer je sredena drzava, liberalni kapitalizam u punom smislu rijeci. Hladni ljudi, klima i to meni ne smeta.
Juzna Amerika? :wildboy: Sta bi tamo realno? Nisam neki pustolovan tip, ubiju te, opljackaju + zivotni standard. :wildboy:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11267 : 25. Rujan, 2012., 19:08 »
Ae, nekako rula slušat o tim precima koji su napravili sranja,,,i onda pogledaš svoj život :mrs: Meni je stari pričao o djedu, taj čovjek je rulao. Okej, nije sad napravio niš posebno, al ono, bio je muškarac :faca: 2013. mu  je stota godišnjica rođenja (jer je mrtav pa niej rođendan lol xD). I taq :hiha:
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11268 : 25. Rujan, 2012., 19:14 »
pa dobro, dosta njih šta su napravili dobre živote po rendom zemljama il općenito tu su jednostavno bili prisiljeni životnim PRILIKAMA. nije da većinu nas itko sili na išta lol.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11269 : 25. Rujan, 2012., 19:40 »
Moji unuci će slušati o ludim šalama na forumu.

Iako, to bi impliciralo da u nekom trenutku života umočim svoj krompirić.  :hiha2:

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11270 : 25. Rujan, 2012., 20:24 »
zašto baš kanada?

Pa ja sam oduvijek htio živjeti u Japanu, ali kad baš konkretno počneš planirati da ideš živjeti vani ka ČOVIK a ne turistički dogodi se niz tih LOGISTIKA razloga.


Prvenstveno treba mi zemlja s engleskim jezikom jer derp, samo taj znam. Uvjeti u Kanadi za imigrante su prilično dobri (nešto ko u Australiji/Novom Zelandu), da sad ne idem u detalje. Viza koju sam izvadio se dobiva prilično jednostavno, ono, par sto kuna+papirologija i mogu tamo živjeti godinu dana. Nakon toga ti može poslodavac izdati garantno pismo i onda si to produžuješ. Ili pak, jednostavno opet tu vizu working holiday zatražiš. Puno jednostavnije nego za neke druge zemlje.

Poznajem par ljudi koji su tamo pa će biti lakše tih prvih tjedan-dva dok se ne smjestimo itd. Volim hladnoću, uvijek sam htio živjeti na sjeveru prije nego na nekom jugu. Ozbiljno.  :(
I Kanada je dosta jaka po pitanju indie filmova, TV/film produkcije bla. S čim se htio kvalitetno baviti jel. Tamo bi se to valjda i moglo. Nadam se.  :wildboy:

Standard jest visok (tipa prosječna stanarina je 500-700$), ali ljudi tamo žive sasvim pristojno od minimalca. Dakle, stan, režije, hrana, neka sitnica za priuštiti i to sve od nekih rendom low level poslova. Imam tu neku bijednu ušteđevinu pa ću moći živjeti cca par mjeseci bez da išta radim. U tom periodu se nadam naći neki posao u struci jel... ako baš zagusti postoji to 'prihvatilište' za Hrvate gdje ti dadu posao ali moraš raditi što god ti uvale. Vjerujem da to toga neće doći, al ono, ako ipak fejlam da imam neki plan B.

Kanađani kao kultura i narod su mi isto ok, mislim da će mi odgovarati. Imaju niz tih pogodnosti koje su u drugim zemljama dosta sjebane. Tipa, imaš besplatno zdravstveno osiguranje i na tržištu rada (so they say) si tretiran ko i stanovnik Kanade. Možda ne zvuči kao big deal, ali jednom kad si miljama od doma takve stvari poprilično mnogo znače.

I u konačnici, drago mi je što je to na drugom kraju svijeta. Europa je super, ali taj svoj odlazak mi je prilično dramatičan i veliki korak u životu. Kad već odlazim, želim se nekako gurnuti u provaliju do kraja, da nema ono HJOJ SAD BI JA NATRAG. A realno, lakše je vratiti se iz Švicarske ili Njemačke u Hrvatsku negoli iz Kanade, iz niza razloga.

A i opet, sve ovo ne isključuje Japan ili Južnu Koreju koji su mi kul. Bhutan me jako privlači. Tamo ako bi išao mogao bi jedino predavati engleski (jer ko bijelac i ne možeš drugačije useliti) što nije nemoguće jer treba dobiti neki bla certifikat. Nakon Kanade, tko zna. Ozbiljno sam razmišljao o Bhutanu, ali u ovoj fazi još uvijek bi volio raditi na high-budget filmskom setu, napokon pisati seriju koju volim il whatever. U Bhutanu to baš i ne mogu XD, dok se Kanada čini ko place to go.

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11271 : 25. Rujan, 2012., 21:15 »
Super, znamo kome se javit kad budemo bježali iz države ;D
Ne ozbiljno, gg ako odeš stvarno, još ako uspiješ ekšli napravit neki kurac (ili barem radit upravo ono šta želiš, makar bez nekih većih priznanja) inspiracija ćeš mi bit. Il nešto.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11272 : 25. Rujan, 2012., 21:25 »
plus jebena hladnoća.
Rula hladnoca. Osjecas se muzevno dok ne radis nista. Jer PREZIVLJAVAS :hiha2:

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11273 : 25. Rujan, 2012., 21:37 »
Super, znamo kome se javit kad budemo bježali iz države ;D
Ne ozbiljno, gg ako odeš stvarno, još ako uspiješ ekšli napravit neki kurac (ili barem radit upravo ono šta želiš, makar bez nekih većih priznanja) inspiracija ćeš mi bit. Il nešto.

Bit ću CRIMINAL MASTERMIND ko Moriarti i onda ko u Ocean 12 skupiti najbolje od naboljih u... nečemu. Samo će vam na kućne adrese početi dolaziti misteriozni pozivi,,,,,s adresom i datumom.,,,,

Realno. Bilo bi jebeno. Samo još moram smisliti koji kriminal i koje skilove trebam.  :wildboy:

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11274 : 25. Rujan, 2012., 21:38 »
Kriminalno los humor? :hiha:

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11275 : 25. Rujan, 2012., 21:50 »
Nova T-Comova reklama. :wildboy: E nezz, jel su ljudi retardirani ili nesto? Sjecam se da je THT znao imat ok reklame.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11276 : 25. Rujan, 2012., 21:51 »
 :wildboy:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11277 : 25. Rujan, 2012., 21:57 »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11278 : 25. Rujan, 2012., 21:59 »
Opće neću čitat hejt komentare na Kanadu, užasno ste lejm.
Savršena zemlja. Ako bi igdje van HR otišao onda je to ta zemlja.

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11279 : 25. Rujan, 2012., 23:08 »
JER ETO BIO SI TAMO I ŽIVIO 10 GODINA PA SI TI STRUČNJAK
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9