HCL.HR

Bića, stvari i pojave koje vas živciraju

  • 13735 Odgovora
  • 869846 Hitova
*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11490 : 19. Studeni, 2012., 11:19 »
Nije, mogu te prijavit susjedi i ekipa kao da dilaš/uzgajaš, ali, realno, nikog nije briga i nitko te tamo neće dirat.

Sjećam se dok sam jedno vrijeme prolazio po Velesu i Bitoli predvečer, onako, nadrogirani bećari si šetaju po glavnim ulicama i u stabla se zabijaju. 

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11491 : 19. Studeni, 2012., 11:22 »
Svake jebene godine na nekom maturalcu neka klinka ili klinac se napije votke i završi na ispumpavanju. Mislim da je ove godine netko čak i umro.

srce mi se slama lol.  :(

ok, napisao si ovaj post, sve u redu sve je to moguće, vjerojatno nikad nećemo saznat.
ali opet sve gledaš iz sadašanje perspektive i uopće ne pretpostavljaš nikakve uvjete koji bi omogućili postavljanje nečeg takvog. to bi trebale bti ogromne promjene u sustavu koje bi se MOGLE dogoditi. Mislim realno još 500 godina to nema smisla al samo me zasmetala ta tvoja "DRUGS R BAD MKAY " super-isključivost.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11492 : 19. Studeni, 2012., 11:27 »
Čekaj, droga je kod vas legalna za osobnu upotrebu?
Kako?
Sve?  :wildboy:
Po zakonu? Da, sve je legalno, doslovno sve droge. Drogiranje na javnom mjestu je prekrsaj (kao sto je i biti nadrogiran na javnom mjestu), dilanje je kaznano djelo. Jos jedna zanimljivost, kurvanje je prekrsaj, jedino je pimpanje kazneno djelo. :hiha:

U praksi nije isto naravno... ak te uhvate sa par grama droge recimo, mogu ti slobodno nakalemit i dilanje (iako nisi dilao), stave kuhinjsku vagu kad slikaju dokaze i gotov si :hihi: Inace, nikad nisam vidio nikoga da se drogira, niti da je bio nesto ekstremno nadrogiran (pod time mislim da je slobodno mogao proci ko pijan). U manjim mjestima se isto zna tko su narkomani i gdje su pa ono, nije neki problem.

Ali mislim da je tako zbog toga sto svi vjeruju da su droge zabranjene na bilo kakav nacin, pa ne zele rizikovati.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11493 : 19. Studeni, 2012., 11:31 »
Ajde Dibi, sad im ispričaj realnu stranu priče o mafijašima u Makedoniji, odnosno zašto je zakon takav  :hiha2:

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11494 : 19. Studeni, 2012., 11:34 »
Jer su mafijasi narkomani? :hiha: Ne znam na sto tocno mislis.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11495 : 19. Studeni, 2012., 11:45 »
Jer su mafijasi narkomani? :hiha: Ne znam na sto tocno mislis.

A ono, lika uhvate s kilom trave i pripišu mu da je za osobnu uporabu. Šta, nitko nije ništa vidio  :hihi:

Mislim, naslušao sam se priča, ali općenito zakon ide u korist krimosima i sličnoj ekipi.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11496 : 19. Studeni, 2012., 12:48 »
Pa da, podlozan je zlouporabi, al koji zakon nije. Mislim da nije zakon takav cisto zbog toga, a i ne znam zbog cega je... al u praksi niti imamo ekstremno malo narkomana, niti ekstremno mnogo.

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11497 : 19. Studeni, 2012., 12:55 »
@noob

super je cijela ta priča i apsolutno se slažem s njom. BUT....

ako pogledaš, što je droga. isti kurac ko alkohol. isti kurac ko cigarete. obje su veoma štetni. obje stvari dostupne su mladima UNATOČ tome što su jako štetne.

dakle, ne berem ovo s legalizacijom droga. ako su alkohol i cigarete, koje spadaju u isti koš opijata ko droge, dostupne, jeftine i svi to koriste, onda bi isto tako trebale bit i droge. zar ne? jer ako svijet nije propao nakon što si svima dao legalizirani alkohol, onda valjda ne bi propao i da daš legalizirane droge.

jer eto primjer. prohibicija u americi. BAM, zabraniš alkohol i dobiješ MILJARDU gangster bossova koji će nać način da to prodaju, zarade, pritom ubiju pola amerike, policija potroši miljarde na prevenciju sranja i imaš jedno loše društvo.

danas, odbeniraš alkohol i dobiješ što. okazionalni maturant se napije i završi na ispumpavanju. OH NE! što ćemo sad. random ljudi umru od ciroze jetre. oh ne! što ćemo sad? (napomena, nekoliko ljudi u mom životu je umrlo od toga, sve mi je jasno, sjebano, ali kad pogledaš je baš WHO CARES, jebeni alkići bez životnog smisla). dakle, ne vidim problem s drogama.

da ih legaliziraš MOŽDA bi dobio društvo u kojem se narkići ne skrivaju pa se lakše kontroliraju ili bi skinuo stigmu s toga pa klinci ne bi ni ulazili u to iz razloga što je to LUDO i ZABRANJENO. naravno, ekipa bi probala, ali kao što sam i ja probao i odustao bilo bi onih koji bi to odjebali. zauvijek. dakle, nije istina da bi svi ikad postali narkići. koji od toga umiru.

što se tiče depresivnih samoubojica. kažeš 70 % se nije ubilo jer nije imalo s čim. kao, da su imali tablete riješili bi se. RANDOM. oni se nisu ubili jer su kukavice, jer zadnji put kad sam primijetio bacanje s vrha tornja je bilo besplatno. dakle, ako se želiš ubit nije istina da si odustao jer nisi imao novaca i recepata za kupit tonu tableta.

uostalom, tko još doma nema priručnu ljekarnu s tonom raznih lijekova koje si jednom ti, ili netko u familiji koristio pa je ostalo pola kutije. dakle, siguran sam da uzmem sve te tablete da bi umro za 10 minuta. a to svi imaju doma.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11498 : 19. Studeni, 2012., 13:00 »
da ih legaliziraš MOŽDA bi dobio društvo u kojem se narkići ne skrivaju
Jesi li ti vidio hardkor narkomana ikad? Ne zelis da se to ne skriva :wildboy:

I ne, kao sto sam i rekao, alkohol i droga nisu ISTO niti slicno. Ok, neke droge su slicne, a to su uglavnom one najlakse. Dok recimo, LSD, heroin i alkohol. Ono :tired:

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11499 : 19. Studeni, 2012., 13:02 »
Neko sam vrijeme uzimao hašiš i duhan.

Droga je loša.


Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11500 : 19. Studeni, 2012., 13:06 »
biver - jesi ti proba heroin i kokain asu? Ne pricamo o lakim drogama ovde, za travu nikog ne boli kurac i neces si napravit trajnu stetu ako jednom probas.
@IXY: PRD
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11501 : 19. Studeni, 2012., 13:22 »
Citat:
ako su alkohol i cigarete, koje spadaju u isti koš opijata ko droge, dostupne, jeftine i svi to koriste, onda bi isto tako trebale bit i droge.

jesi ti normalan? :ave: :ave:

droga je štetna, DROGA UZIMA ŽIVOT. derp.
ako je legaliziraš, indirektno daješ do znanja kako je OKEJ drogirati se. i borba protiv tog zla je oslabljena.
uostalom, ne vidim apsolutno nikakve koristi od legalizacije droge.
oni koji su se drogirali drogirat će se i dalje. neki od onih koji nisu, a posebno ranjive skupine (mladi u razvoju), će počet uzimat.
zakon je nemoguće provest jer kao što je već rečeno, nemoguće je da ne bude paradoksalan.
osim ako planski ne počnemo radit teške droge za prodaju, što je poprilično bedasto.
tako da...ajmo ne pričat stvari o koje nemamo blage veze kako ih izvesti. i to u ime neke slobode, što je jako minorna stvar u usporedbi s već rečenom jako mogućom štetom.

da ih legaliziraš MOŽDA bi dobio društvo u kojem se narkići ne skrivaju pa se lakše kontroliraju ili bi skinuo stigmu s toga pa klinci ne bi ni ulazili u to iz razloga što je to LUDO i ZABRANJENO. naravno, ekipa bi probala, ali kao što sam i ja probao i odustao bilo bi onih koji bi to odjebali. zauvijek. dakle, nije istina da bi svi ikad postali narkići. koji od toga umiru.

zašto misliš da se narkići ne bi skrivali? kao da se oni ponose, kao da im je super i kul što su ovisni i što svi vide da su narkomani i ne mogu se izvuć iz droge? ne...
ludo i zabranjeno spika. to su teške droge. one stvaraju ovisnost bez obzira bile one najlegaliziranije ili najzabranjenije stvari na svijetu.
« Zadnja izmjena: 19. Studeni, 2012., 13:37 presveti »
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11502 : 19. Studeni, 2012., 13:24 »
zadnji put kad sam primijetio bacanje s vrha tornja je bilo besplatno.

Nasmijalo me :>

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11503 : 19. Studeni, 2012., 13:35 »
biver - jesi ti proba heroin i kokain asu? Ne pricamo o lakim drogama ovde, za travu nikog ne boli kurac i neces si napravit trajnu stetu ako jednom probas.

nisam, ali znam jednu curu koja je svojedobno, u svojoj kul 18 godina fazi išla na RAVE partije, uzimala ecstasy jednom sedmično, probala LSD i gg. danas je najnormalnija osoba ikad. nema niti jednog poroka osim okazionalnog alkohola u prilikama. jednostavno, shvatila je tada da je to sjebano i odustala.

daklem, ako si zdrav u glavi, očito nije tako sjebano. sve je stvar glave. ako se netko želi ubit drogom, kaj da mu ja kažem. ubi se. random.

osobno nikad nisam imao potrebu uzet drogu (tešku, a imao sam šansu upravo na maturalcu i na EURU u poljskoj prije pet mjeseci, znači u mladost-ludost trenucima), niti sam ikad u životu zapalio cigaretu. pijem samo u prilikama. dakle, životno sam posložio stvari. da je droga besplatna, da je legalizirana, djelovao bi isto kao i sad. jednako kao i većina inteligentnih ljudi koja zna da je pretjerivanje u ičemu sjebano.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11504 : 19. Studeni, 2012., 13:38 »
Rasprava je izgubila smisao, vjerujem da smo s ovim mojim postom ispod dosli do kraja ove stranice stoga krenimo o necem drugom na sljedecoj  :wildboy:
« Zadnja izmjena: 19. Studeni, 2012., 13:40 Syzygy »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9