HCL.HR

Bića, stvari i pojave koje vas živciraju

  • 13735 Odgovora
  • 869634 Hitova
*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13695 : 02. Studeni, 2015., 22:49 »
majmun, solidna ogorčenost, 9/10. :hiha:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13696 : 03. Studeni, 2015., 02:03 »
svake godine to dosadno forsiranje o običajima.

dječak koji se maskira u čarobnjaka u drugom mjesecu = AJME LIPO ODRŽAVANJE TRADICIJE
dječak koji se maskira u čarobnjaka ALI u desetom mjesecu = ISPRANI MOZAK AMERIKANIZACIJA IZDAJA TRADICIJE BLJAK

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13697 : 03. Studeni, 2015., 04:57 »
Plus tisucu.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13698 : 03. Studeni, 2015., 08:35 »
Ma meni su ta sva maškaranja bezveze i za djecu u osnovnim školama.
Ne privlači me to uopće.

Ako su već nešto preuzeli, od američkih običaja, bilo bi bolje da su uzeli black friday svuda i bacili nam ogromne popuste...

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13699 : 03. Studeni, 2015., 11:31 »
svake godine to dosadno forsiranje o običajima.

dječak koji se maskira u čarobnjaka u drugom mjesecu = AJME LIPO ODRŽAVANJE TRADICIJE
dječak koji se maskira u čarobnjaka ALI u desetom mjesecu = ISPRANI MOZAK AMERIKANIZACIJA IZDAJA TRADICIJE BLJAK

eto, ko što sam rekao. ispadam dosadni forser.

da, to bi bilo to ukratko što si napisao. helovin nikad tu nije bio prisutan pa nema smisla forsirati da odjednom bude, jednostavno.
pa dajte, valjda treba svako društvo očuvati nešto svoje, ovako samo ide prema tome da svi budu isti, s istim navikama i karakteristikama. takav svijet je isprazan i dosadan. 
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13700 : 03. Studeni, 2015., 11:42 »
U nas toga nema još, ali me nije toliko briga. Jedino što ne bih volio je da ovo zamjeni naše već dugo tradicijonalne mačkare. To bi bilo smeće.

*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13701 : 03. Studeni, 2015., 12:04 »
svake godine to dosadno forsiranje o običajima.

dječak koji se maskira u čarobnjaka u drugom mjesecu = AJME LIPO ODRŽAVANJE TRADICIJE
dječak koji se maskira u čarobnjaka ALI u desetom mjesecu = ISPRANI MOZAK AMERIKANIZACIJA IZDAJA TRADICIJE BLJAK

eto, ko što sam rekao. ispadam dosadni forser.

da, to bi bilo to ukratko što si napisao. helovin nikad tu nije bio prisutan pa nema smisla forsirati da odjednom bude, jednostavno.
pa dajte, valjda treba svako društvo očuvati nešto svoje, ovako samo ide prema tome da svi budu isti, s istim navikama i karakteristikama. takav svijet je isprazan i dosadan.

nitko tu ne forsira da "odjednom" bude nego se ljudima svidio običaj i počeli su ga integrirati u svoje živote. ti tu forsiraš odbijanje toga.
apropo ideji da svi budu isti, ti isto forsiraš ljude da budu svi isti "na ovom području", "oduvijek je bilo tako, zašto ne bi i sad"... kaj se toliko bojiš promjene?
uvijek će biti različitosti, samo se neće svi slagati sa vrstom različitosti koja je aktivna ili koja se uvodi. tak da pusti ljude da rade šta hoće, nije da ti rade štetu.

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13702 : 03. Studeni, 2015., 12:23 »
to nije slučaj s ovim. ne može neki tuđi običaj postat popularan ovdje u jednoj godini, iz čista mira. to ne drži vodu. to se dogodilo medijskim pumpanjem, forsiranjem od strane radija, portala i sličnih alata koji služe zaglupljivanju i promoviranju stvari za koje misle da će im se isplatiti.
isto tako, ne možeš mi prodat spiku da prosječan čovjek voli slušat FEEL GOOD proljeve na radijima koji nemaju niti 100 pjesama u plejlisti, ili da voli gledat nez BIG BROTHER. naravno, možeš me demantirati sa statistikama slušanosti i gledanosti, ali kao što rekoh, čovjek je pasivan i otupi na to što mu se servira i ne može pobjeći od toga jer je na svakom koraku. na taj način i ti i ja postajemo konzumenti takvih stvari koje do jučer nisu bile prisutne na ovim prostorima, nego su bile
prisutne samo u vodećim zemljama tvornicama kulturnih običaja.
a to je, jel, očito LOŠE jer doprinosi društvu koje će biti blijedo, isprazno, ISTO ko i sve na zapadu.

mislim, već možeš zamislit dosadnog europljanina od 20-25 godina kako nosi istu frizuru, ponavlja iste fraze, ima iste afinitete i karakteristike općenito.
ono, gledam ih po gradu. ERASMUS studenti. lol.
BEEER
BOOOBIEES
WEEED

:wildboy:
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13703 : 03. Studeni, 2015., 14:19 »
to nije slučaj s ovim. ne može neki tuđi običaj postat popularan ovdje u jednoj godini, iz čista mira.
Teško mi je vjerovat da u ZG-u je tek ove godine postao popularan ako u mojoj zabiti se to slavi otkad znam za sebe.
Pod slavi mislim da se organizira veći broj partya na koji dolaze maskirani ljudi.

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13704 : 03. Studeni, 2015., 15:06 »
Naravno da nije postao popularan jučer.

to ti presveti ne izlazi ili ide samo di studoši bez kinte idu :mrgreen:
Jer da nije tak znao bi da za haluvin najt možeš u zg nać tuluma i partija na desetak mjesta minimum. I tak već 20 godina lol
amerikanizacija i zaglupljivanje preko medija i hurr durr stranih običaja postoji već dulje vrijeme, nije to od jučer.
On se nabrijo jer je na "glupim" portalima vidio zamaskirano "glupu" Holycu :mrgreen:
pitanje je da li to ima kakvog utjecaja na promjene u društveno socijalnim aspektima pojedinca, tj. da se svaki pojedinac zapita: jesam li na kraju skoro već glup amer ili nisam xd
eto presveti vjeruje da ima utjecaja... vjeruje da možda ima i malčice previše utjecaja.

A opet čemu fors za ijedno
mislim za halovin i protiv halovin
ko voli nek izvoli pa nije u pitanju nuklearno oružje ili štajaznam heroin
ja ne pratim baš to i ove godine nisam išao nigdje
iako recimo s bivšom sam dvaput bio na halovin partiju i bilo je i više nego skroz najs.
« Zadnja izmjena: 03. Studeni, 2015., 15:09 MaliMicek »
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Pestilence

  • *
  • 51
  • Consuming Impulse
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13705 : 03. Studeni, 2015., 21:26 »
to nije slučaj s ovim. ne može neki tuđi običaj postat popularan ovdje u jednoj godini, iz čista mira.
Teško mi je vjerovat da u ZG-u je tek ove godine postao popularan ako u mojoj zabiti se to slavi otkad znam za sebe.
Pod slavi mislim da se organizira veći broj partya na koji dolaze maskirani ljudi.

Helovin je u ZG-u popularan jedno barem 10 godina. Svake godine je sve više i više uzimao maha pa se sad najavljuje po ne znam koliko tjedana unaprijed, razni kauflandi trpaju bundeve isto toliko tjedana unaprijed itd. Prije mi je to bilo nešto novo kul divlje i urbano, a sad sam postao jedan od onih "asti gospe šta će mi to pored mačkara".. Jbg :hiha:

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13706 : 03. Studeni, 2015., 21:34 »
na taj način i ti i ja postajemo konzumenti takvih stvari koje do jučer nisu bile prisutne na ovim prostorima, nego su bile
prisutne samo u vodećim zemljama tvornicama kulturnih običaja.

ajoj! dečki, pakirajte kapitalizam, PROKUŽIO NAS JE!!!

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13707 : 04. Studeni, 2015., 14:01 »
a znam da je bilo toga u zagrebu već od prije više godina, ali sad je posebno bilo vidljivo u subotu navečer.

i nije da sam neki ANTIKAPITALIST, ali valjda je u redu reći na neke stvari "OK ovo je fkt nepotrebno sranje", a ne za svaku stvar
imat pušioničarski "ko voli nek izvoli" pasivni stav.
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13708 : 04. Studeni, 2015., 14:25 »
nez, u ovom slučaju je skroz rendom. nije da su 20-godišnjaci prije deset godina ful održavali tu legendarnu tradiciju fašnika pa je došla zla amerika i helovin i UNIŠTILI NAŠU BAŠTINU.


a i koga boli briga za tradiciju LOL

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13709 : 04. Studeni, 2015., 14:27 »
to je okej, al taj neki stav gdje su MEDIJI neki organizirani entitet/trust mozgova koji se koncentriraju KAKO KONTROLIRATI MASE a ne rendom hrpa ljudi poput svih nas koji guraju ono što ide da zarade lovu je bolestan.

a generalno ljudi nisu AMERIKANIZIRANI ni OVCE već samo rade rendom zabavne stvari jer se vole ZABAVLJATI.
npr ja sam taj dan bio doma i igrao se na kompjuteru a netko je otišao van i namazao lice, a oboje je, ovisno o individui, rezultitralo sa ugodnim prolaskom vremena.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9