HCL.HR

Budućnost medija

  • 18 Odgovora
  • 2021 Hitova
*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Budućnost medija
« : 27. Rujan, 2010., 21:35 »
...ilitiga kak je bilo na Weekend Media festivalu u Rovinju.

Ofišl sajt;
http://www.weekendmediafestival.com/weekend2010/hr

Program ove godine:
http://www.weekendmediafestival.com/weekend2010/hr/predavanja2010


Uglavnom, bilo odlično. S time da sam malo razočaran programom. Tj, premalo toga što mene zanima. Puno marketing tema. Unaprijeđenje prodaje. Sinergije. Donošenje odluka. Oglašavanje u vreme recesije. Ciljne skupine. Bla.

Bio sam uglavnom na predavanjima vezanim uz medije kao takve. Od kojih izdvajam predavanje naizgled odlične i zanimljive teme;
Je li pravo novinarstvo umrlo?



U ideji odlično. Tema zanimljiva. Iznimni gosti iz svih relevantih medijskih kuća u RH plus iznimno duhoviti Makedonac. Josip Bohutinski (Business.hr, Hrvatska), Iva Gačić (NOVA TV, Hrvatska), Alen Galović (24sata, Hrvatska), Milan Ivkošić (Večernji list, Hrvatska), Đurđica Klancir (tportal, Hrvatska), Ivan Lovreček (RTL, Hrvatska), Goran Mihajlovski (Vest, Makedonija), Mladen Pleše (Jutarnji list, Hrvatska).

Problem je što je mega moderator, Hloverka Novak Srzić, bila ne pripremljena. Imo jel. Rendom pitanja. Rendom odgovori. Nula diskusije zapravo. Šteta. Zadnjih 40-ak minuta se pričalo o politici. Jej.

Ništa zanimljivo ne čuh. Nit naučih. Buuu.


Druga zanimljiva tema je bila
30 godina kasnije



Tri najjača lika u regiji (Veran Matić (B92, Srbija), Ninoslav Pavić (EPH, Hrvatska) i Franci Zavrl (Pristop, Slovenija)) kežualno pričaju o svom djetinjstvu, prvim poslovima i medijima tada i medijima sad. Sloboda. Zatvori. Provokativni tekstovi. Rušenje komunizma. Rušenje demokracije. Kako su postali to što jesu i slčno.

Zabavno i zanimljivo. Moderator je bio nitko drugi nego car isus krst osobno, Srđan Šaper (glavni u McCannu  za cijelu regiju). Nekima poznat i kao član lultne ex yu novovalne skupine Idoli.

Zanimljivo bilo i na
Love and hate...mediji i PR

Sažetak:
http://www.weekendmediafestival.com/weekend2010/hr/news/show/328



Usput, predstavljen je Totalni FM, novi mega radijska mreža 8 različitih lokalnih radio postaja u vlasništvu istog čovjeka. Kako sami vele, Totalni FM prvi je lokalno – nacionalni, odnosno nacionalno – lokalni, radio u Hrvatskoj. Ugl mega kompilacija narodnog radija, Antene i još 6 rendom lokalnih raido postaja.

Promovirana je i nova mobilna mreža. Bonbon. Možda ste već i primjetili po gradovima loše i nečitljive tizer plakate.
Ukratko, nova mobilna mreža od HT-a. Jej. Bonbon mobilna mreža namijenjena je specifičnoj skupini korisnika, a kojima će potrebe za mobilnom komunikacijom ponuditi na način na koji to dosad nije uspio nijedan mobilni brand. Vatever.
webs; http://bonbon.com.hr/


Između raznih predavanja i radionica su kofi i lanč brejkovi koji se mogu iskoristit za cuganje i hranu, jel. Rula to što je pola toga sponzorirano, odnosno besplatno.
Grad Sarajevo je tako imalo svoju malu promociju te su navečer u 22 sata na partiju djelili bureke i sarajevsko pivo. Uz to su dofurali Dubiozu Kolektiv koji su bogovali. Fensi menadžerska publika je možda ipak sklonija elektro govnima, pa nisu bili fascinirani fantastičnim lajv nastupom. Al, ko ih jebe.


Inače, Rovinj boguje kao grad. Posebno stari grad sa svojim šarmantim malim ulicama. Usko, staro i u raspadu. Genijalno zapravo. Također me fascinirao urbani mobilijar u gradu i glavna ulica (brijem da je glavna, ča ja znan) di su na podu napisani brojevi i imena ulice. Kul skroz.

I, ono, preporuka je da odete ak možete. Posebno novinarstvo i mediji ekipa. Plus je i ogromna količina glavonja i ''bitnih'' ljudi koji se šetaju okolo, cugaju, plešu i minglaju. Često free cuga i hrana i tone besplatne kafe. Također, pošto je kompleks u kojem se održava festival u vlasništvu adris grupe, smije se pušiti.




Ono što sam naučio na festu; web se menja. Print nije mrtav. Sve što je dobro će se plaćati.
Konkretno, jutarnji prvi kreće sa naplatom svog web sadržaja. Besplatno će ostati samo treš i žutilo. Možda.
Odnosno, želiš čitati, plati. Također, kopi pejstanje je zločin vele.
« Zadnja izmjena: 27. Rujan, 2010., 21:36 Facaa »
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Budućnost medija
« Odgovori #1 : 27. Rujan, 2010., 21:39 »
Kul.

Jel se pričalo išta o novim formatima?
Digitalizacija, iPad verzija Wireda i takve šeme? Znam da je puno prerano da kod nas počnu nešto takvo raditi, al ono... zanima me.

Odg: Budućnost medija
« Odgovori #2 : 27. Rujan, 2010., 21:45 »
"web se mijenja" ?
misliš to u smislu da će se naplaćivati usluge koje smo shvaćali zdravo za gotovo kao što si rekao za jutarnji ili ? ;(
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Budućnost medija
« Odgovori #3 : 27. Rujan, 2010., 22:00 »
O da.


Ixy: paaaa, jutarnji je predstavio iPad verziju novina. Dve verzije zapravo. PDF verziju i posebnu aplikaciju.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Budućnost medija
« Odgovori #4 : 27. Rujan, 2010., 22:02 »
Oho.
Ima link neki da vidim kak to izgleda?
Rula mi iPad za to. Općenito tableti. Pecto potencijala.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Budućnost medija
« Odgovori #5 : 27. Rujan, 2010., 22:06 »
http://www.jutarnji.hr/jutarnji-ipad---revolucija-u-citateljskom-iskustvu/889466/

Ima ovaj pregled i samo drkanje.
Inače, probah ju i nisam tolko oduševljen. Problem je što ne koristi defaultne poteze i pokrete. U stilu, nemreš rotirati sliku sa poznatim pokretom prstiju i slično. Juzibiliti uglavnom saka malo. Al neloš početak.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Budućnost medija
« Odgovori #6 : 27. Rujan, 2010., 22:09 »
kakvo smeće. kriste. JEBEMTI ISUSA ZAŠTO JEDNOSTAVNO NE BI MOGLI NASTAVITI SA PAPIRNATIM NOVINAMA?  :ave: :ave: :ave:

ono. MITINZI. konferencije. IPAD.

smrdljivi japiji.  :wildboy:

/rant over

sori, nastavite na temu  :( dobar osvrt faco  :(
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Budućnost medija
« Odgovori #7 : 27. Rujan, 2010., 22:12 »
Nisi shvatio jebemu.
Neće prestati izlazit papirnate novine. Samo dodavaju još jedan kanal u distribuciji. Više love za minimalno ulaganje.

Ne razumem hejt s toga. Plus, potencijal je ogroman, jer ne moraš imati izdavača recimo. Možemo nas pet već sutra pokrenuti svoje novine i prodavat prek app storea. Ono. Ne treba ti milijardu kapitala, investitori, sponzori, distribucija, i ino samo za pokretanje.  :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Chikanovich

  • ****
  • 1039
  • Čiko :]
Odg: Budućnost medija
« Odgovori #8 : 27. Rujan, 2010., 22:20 »
pusti ga, izgubiće posao  :hiha:

enihuz, gg za riportić

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Budućnost medija
« Odgovori #9 : 27. Rujan, 2010., 22:42 »
mere, hvala (s obzirom da sam ja tražio riport, jel)  :hug


ono, baš me interesirao taj wmf i dosta tema s njega. iako ovi twitterovci neki kažu da nisu previše oduševljeni.

*

poison_ivy

  • ***
  • 594
  • Here while doin' the dishes.
Odg: Budućnost medija
« Odgovori #10 : 27. Rujan, 2010., 22:44 »
Također me fascinirao urbani mobilijar u gradu i glavna ulica (brijem da je glavna, ča ja znan) di su na podu napisani brojevi i imena ulice. Kul skroz.

carrera.  :ementaler:
nije glavna al najpoznatija jest definitivno. tako lepa nam je tek odnedavno ;(
...i onda smo imali vrući lezbijski sexs.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Budućnost medija
« Odgovori #11 : 27. Rujan, 2010., 22:52 »
 :hug

Neg, ko je ovaj markantni čile?


Tri dana na istom mjestu lik. Pa, da nije dio neke urbane legende ovo ono. :wildboy:



@ Duksy; Paaaa, zavisi šta te zanima. A i teško je reć šta sve bilo ovo ono.
Men rulalo jerbo je lepo bit tamo. Nije prevelika gužva. Ima se šta čuti i vidjeti i tako. Plus <3 Rovinj.


Problem je što je publika pretežito menadžerskog tipa. A onda su i teme takve. Nema nekih pametnih zaključaka niti previše pametnih izazova il tjeranja na razmišljanje.
Hejtam menadžerstvo jel. Pa ono. Previše općenitizacije. Svi sve znaju a nitko ništa ne zna. Teško mi objasniti zapravo.  :wildboy:


I, mislim da bi se ti odlično snašao tamo i dab ti rulalo čak. Ne zato jer si tipični menadžerski tip neg upravo suprotno. Plus brijem da bi upoznao masu bitne ekipe i to. Za to to i služi zapravo. Da se ekipa dođe opustiti i družiti. Men sam problem što mi se teško uklopit...odnosno nemrem se natjerat na socijalizaciju sa ljudima koji mi se ne svide na prvu.


« Zadnja izmjena: 27. Rujan, 2010., 22:56 Facaa »
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

poison_ivy

  • ***
  • 594
  • Here while doin' the dishes.
Odg: Budućnost medija
« Odgovori #12 : 27. Rujan, 2010., 23:12 »
Ne vidim baš dobro, al po frizuri rekla bih da je to naš dobri stari Jebro. :hihi:
Aono, prošvika čovik, ne znam detalje, al raspitat ću se :hiha:

Jebro, Điđa koja pokazuje cice & bio je još jedan koji je hodao s rukom ispruženom ispred sebe otkad ga je bus udarija. mislim da je umra. :(
...i onda smo imali vrući lezbijski sexs.

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Budućnost medija
« Odgovori #13 : 27. Rujan, 2010., 23:16 »
Lolol, lokalne legende <3

U zadnje vrijeme me masovno interesiraju baš te teme, novinarstvo, mediji, društvene mreže, ovoono. Seksi mi je bilo šta je reklama za festival imala qr kod  :ementaler:

Odg: Budućnost medija
« Odgovori #14 : 27. Rujan, 2010., 23:17 »
Mislim da je Boris Dezulovic.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9