HCL.HR

Bus i ja

  • 11 Odgovora
  • 1593 Hitova
Bus i ja
« : 08. Travanj, 2013., 13:23 »
*za potpuni doživljaj pustiti Miyuki Nakajima - Headlight, Taillight da svira u pozadini da intenzificiraju osjećaji*

Headlight Taillight - Miyuki Nakajima - English translated lyrics

- svaka je gramatička greška i krivo slovo vjerno prepisano, osim  prvog doljnjeg navodnika kod riječi perem, jer ne znam kako se na tipkovnici aktivira

Putujem...
Maloprije smo prešli most, ili nešto slično, nisam siguran - nije bitno.
Razmišljam kako ću ovaj tekst postati na HCL-u kao novi topik...
Još nisam odlučio koji će biti naziv teme, ali nastojati ću da bude što maštovitiji.

Na koljenima, tj. na koljenu mi je bilježnica s kvadratićima, au ruci penkalo s crnom tintom.
Glava mi je naslonjena na sjedalo ispred mene...
U busu je gužva, ali barem sjedim...

Baš pogledah kroz prozor i oči mi bijahu preplavljene pejzašom s brdima...

Da bar proljeće nije tako nekarakteristično hladno, i da sam barem ja odspavao još 2 sata.

Obrisah nos...

U torbici mi je PSP S Final Fantasy III (ne FFVI, baš FFIII) i Metal Gear Solid igrom za PSOne, no tek ću ih pokrenuti kada se zamrači u Austriji, a sada je tek 10 sati i 21 minuta po satu u busu...

Malo sam emocionalan...

Razlog zašto ovo pišem je podijeljen -  prvi je taj jer vježbam rukopis, a drugi jer nakon dugo vremena želim testirati svoju spisateljsku nadarenost...

Jutros sam u čekaonici vidio crteže lokomotiva i tekstove osnovnoškolaca o nekakvim ekskurzijama koje sam onako letimično pročitao.
Iskreno se nadam da me internet, hentai, starenje i cinici nisu odviše pokopali, nego da još mogu nešto dovoljno toplo i vrijedno pozornosti.
Mislim, vjerojatno sam dosta puta postao kako me nije briga čita li itko moje postove ili ne, no da...
Uvijek mi je drago kad netko pozitivno reagira.
Uvijek mi je drago kad me netko retweeta.
Drag mi je svaki lajk na Fejsu...

Usput, Zapi, zaboravih onaj Verhoevenov film koji si mi preporučio, no budući ću ionako eventualno pogledati sve njegove stvari dostupne na 1080p ripovima s Blu-raya - osim možda prvog Robocopa i Total Recall-a (u busu sam pa nemrem čekautati je li i to njegovo djelo).

Baš sam pojeo sendvič s kulenom, nakon čega sam se napio vode i sad žvačem Orbit - bar kod 50173808.

Morat' ću u Zagrebu na kolodvoru brzo otići na WC, jer nemam namjeru obaviti veliku nuždu na granici sa Slovenijom ili u Münchenu.

Neka draga baba po busu nudi jaja i kobasice - mene nije ponudila.

Oko 27 kilometara do grada u čijem središtu Materinjski mozak upravlja svim kmetovima kad sejvaju poziciju.

Dok mi je na pameti, vrijeme je za foreshadowing...
Foreshadowing je kada pisac, ili ne znam, redatelj prvo natuknu nekog lika ili situaciju, a tek kasnije ga idu razrađivati.
To je super jer onda čitatelj ili gledatelj imaju veći dojam da je priča od samog početka dobro osmišljena, te da autor neće ići naknadno osmišljati nove detalje i da će biti konzistentan...
Ono što ja želim foreshadowati je da ću od sad i u Njemačkoj koristiti č, ć, dž, đ i ž, budući sam ponio svoj laptop.

...
Koji kurac?
Pa uopće nismo stali u Zagrebu...
Na granici smo, a ja još nisam otišao na WC!
Jebeno začepljenje, nema ga kad mi najviše treba...

Pitam se koliko ćemo još čekati da pokažemo pasoše Slovencima...

Inače, u drugom našem autobusu sve neke ženske, dok ovdje gdje sam ja jedino mlado je neka curica od 6 - 7 godina i njen, ako se ne varam, mlađi brat.
Oh well, beggars can't be choosers...

Još čekamo prije slovenske granice...

Malo ću pričati što sve imam na laptopu...
Zeznuto je to sa skidanjem u Njemačkoj, pa sam si unaprijed poskidao stvari.
Imam nešto muzike iz animea koju trebam ljepše tagirati, folder sa nepoznatim engleskim riječima i izrazima, mislim 2 - 3 hentaija, te jedno desetak old school anime OVA i speciala (sve skupa, ne zasebno).
Većinu sam tih već pogledao, ali želim na MyAnimeList dodati još likova i glumaca koji im posuđuju glasove.
Ne znam tko sve to zna, ali jako često to radim i vjerojatno sam na MAL dodao preko 10000 anime likova - primjerice, barem 95% likova za dugometražne naslove poput Detective Conan, Sailor Moon sve sezone, Urusei Yatsura, Pokemon, itd., da ne spominjem gomile anime filmova, OVA i speciala sa strane.
Neopisivo uživam u tome, nerijetko čak i više od samog gledanja...
Aya Hisakawa (Sailor Mercury, Youko Nakajima), Yuko Miyamura (Asuka Langley - Sohryu, Kazuha Toyama), Megumi Hayashibara (Rei Ayanami, Faye Valentine, Musashi (ilitiga Jessie u engleskoj sinkronizaciji Pokemona), Ai Haibara), Norio Wakamoto (Oscar von Reuenthal), Ryo Horikawa (Reinhardt von Lohengram, Vegeta, Heiji Hattori), Akio Otsuka (Solid Snake, Big Boss, Shunsui Kyouraku, Blackbeard), Kappei Yamaguchi (Inuyasha, Usopp, L, Shinichi Kudo)...
To su samo neki od seiyuua koje uvijek volim čuti.

Maloprije bio na WC-u na slovenskoj strani granice.
Jebote, čučavci...
Bar zasad me ne tjera na veliku nuždu, ali u svakom slučaju ću se radije suzdržati do Heillbronna.
Uglavnom, samo sam se popišao i napustio zahod bez ijednog plaćenog eura.
Nisu zaslužili.

...
Početak Slovenije...
Čeznem za Hrvatskom, za pšenicom, za grozdom, za maslinom i guslom.
Odlazim u daleki svijet - udaljen nekih 1200 km-a.

Pitam se hoću li ja ovo uopće prepisati u topik...

Ni 10 minuta prošlo od prethodno spomenutog čučavca, a evo opet vozač stao kod nekog Marché-a...
Na 15 minuta.
Jebote samo se 20 minuta brišem, tako da piši propalo.
PROPALO.

Još uvijek ispred ovog Marché-a...
U međuvremenu sam riješio 0,5 l Stuttgärter Hofbräu-a.
Malo sam se oraspoložio, ali moram obrisati nos...

Još uvijek u Sloveniji.
Nije se ništa znatno desilo i nadam se da će tako i ostati...

Pojeo cijelu vrećicu čipsa, malo čokolade, napio se vode i sad "perem" zube Orbitom.

Neka mlada gospođa sjela na stepenice da bi nekoliko bakica pričalo.
Da ih ne bi jebo, jedno je biti uljudan prema starijem svijetu i ustupiti mjesto, a nešto sasvim deseto dati 150 eura za kartu i 10+ sati sjediti na musavom podu.

Možda u Austriji (u busu) kupim još jedno pivo...

Dosadno mi je, a  još nismo u Esterajhu.

Oprostite mi na ovoj inzolentnoj drskosti, ali stvarno ne znam o čemu da pišem...

Vidim kroz prozor Alpe (ako se ne varam).
Uvijek me zadivi njihova veličina.

Dok još ovako idemo kroz Sloveniju, u dosadi pojeo dobar dio drugog sendviča, napio se vode i zvačem novi Orbit...

U glavi mi se vrti samo jedna misao - ljudi koji odvažno putuju svijetom na biciklu, ili gore - pješke, zbilja trebaju lišiti koju gospođu himena.

Austrija fajnali fantazijski!

Malo ću crtati...

Writer's block!
Writer's block!
WRITER'S BLOCK!!!

18 je sati i 35 minuta, pada kiša, i pauza je oko 15 minuta, pojeo sam pola čokolade, napio se vode i sad žvačem Orbit.

Blizu smo Münchena.
No još nije vrijeme da upalim PSP i Final Fantasy III.
Raduje me što ću tijekom boravka u Švabskoj spasiti još jedan RPG univerzum.

Još oko 100 - 120 km do Münchena.
Vrijeme je za malo uživanja u krajoliku, a onda...
Je vrijeme za FFIII!

To je to...
Nemam više volje da pišem.
Ovo je ionako nešta najduže od mene u zadnjih par godina, a možda i nije.
Velika pusa.



EDIT: Bajdvej, ipak nisam kupio drugu pivu.
« Zadnja izmjena: 08. Travanj, 2013., 15:28 Psajdak »

Odg: Bus i ja
« Odgovori #1 : 08. Travanj, 2013., 13:33 »
:ave::ave::ave:

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Bus i ja
« Odgovori #2 : 08. Travanj, 2013., 13:39 »
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Bus i ja
« Odgovori #3 : 08. Travanj, 2013., 13:41 »
tldr :hiha:

šalim se naravno, pročitao sam :D

Odg: Bus i ja
« Odgovori #4 : 08. Travanj, 2013., 13:44 »
Ivo Andrić :ave: Puno interesantnije od dosadnih knjiga i još dosadnije povjesti :ave: Svaka ti dala :D Još da si par slika nabacio… :hug
Zakon moga roda taj je, za obraz se glava daje!

Odg: Bus i ja
« Odgovori #5 : 08. Travanj, 2013., 14:53 »
A ono, čisto sam se htio malo vratiti u doba kad sam baš uživao pisati za ekipu po forumima.

Anime / manga recenzijice po Gameplayu, Crotakuu i tako...

Odg: Bus i ja
« Odgovori #6 : 08. Travanj, 2013., 15:03 »
:hug
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Bus i ja
« Odgovori #7 : 08. Travanj, 2013., 15:58 »
al daj malo više piši svoja neka razmišljanja, uz te vanjske opise. bit će zanimljivije dosta onda.
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

Odg: Bus i ja
« Odgovori #8 : 08. Travanj, 2013., 18:54 »
Da, no jebiga pisao sam to stiskajući se s nekim širim čovjekom.

Mislio sam i kroz Njemačku malo pisati, o polu-spavanju, mraku i nakon toga o djevojci s kojom smo bili ja i moji ostali malo da ne čeka sama rodbinu usred hajlbronske stanice, makar se to ne računa jer nije unutar autobusa. :ne:

*

Chikanovich

  • ****
  • 1039
  • Čiko :]
Odg: Bus i ja
« Odgovori #9 : 08. Travanj, 2013., 19:23 »
jel to odlazak trbuhom za kruhum, posjet obitelji, putovanje? nisi napisao, jedino ako nije previše intimno pitanje, jel

Odg: Bus i ja
« Odgovori #10 : 08. Travanj, 2013., 19:34 »
odlazak trbuhom za kruhum, posjet obitelji
Kombinacija ova dva.

Pomažem rođacima s uređivanjem stanova u Manhajmu.
Nisam neki snagator, ali osim malo prašine, jako lagan posao.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Bus i ja
« Odgovori #11 : 08. Travanj, 2013., 22:02 »
Nastavi pisati, makar ti se ne da.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9