HCL.HR

C++

  • 3 Odgovora
  • 1277 Hitova
*

Kyu

  • n00b
  • 1
C++
« : 12. Lipanj, 2017., 08:52 »
Pozdrav u potražnji sam za poslom, planiram upisati tečaj za 'C++ Programer' zanima me ima li tko iskustva i neke pametne savjete u vezi toga. Hvala unaprijed

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: C++
« Odgovori #1 : 13. Lipanj, 2017., 15:21 »
Imaš li ikakvog iskustvar u programiranju? Ako nemaš - računaj da apsolutno niti jedna firma neće imati nikakve koristi od tebe, a na žalost, u Hrvatskoj iznimno malo firmi zapošljava ljude da ih školuje od nule. Minimalna očekivanja su juniori - dakle nekakav završen fakultet u struci.

Tko god zapošljava u dev krugu, tražit će te ili neki test riješiti ili da pokažeš dosadašnji kod. Spominjanje nekakvih "tečajeva" i "knjiga" ti neće apsolutno nikakve bonuse donjeti ako nemaš nešto svoje za pokazati.

Nadalje, programiranje nije za svakog. Znam poveći broj ljudi koji čuje kako se developeri grcaju u masnim parama a "samo tipkaju" i onda kad im daš da sami probaju nešto kažu da nisi normalan. S ovim hoću reći samo da ti programski jezik u kojem radiš nije toliko bitan ako imaš mindset developera. Sintaksu je više/manje teže ili lakše naučiti - ali ako ne znaš razmišljati na ispravni način - to će ti stvarati znatno veće probleme nego nepoznavanje same tehnologije.

C# je jako popularan općenito i učenje tog programskog jezika ti sigurno može biti adut pri zapošljavanju. Nemoj se samo dati uvući u vječite ratove između programskih jezika jer svaki jezik služi nečemu i ima itekako dobre i loše strane. Zamisli to kao sastojke u frižideru za jelo koje moraš napraviti. Možeš li napravit palačinke sa 2 jaja, malo brašna i vodom? Možeš naravno. Možeš li napraviti juhu tako da staviš jaja unutra? Možeš i to - al će te ljudi malo čudno gledati  :D

Ono što bi ti preporučio je da kad pohvataš osnove - da se ekšuli primiš nekog "pravog" projekta. zadaj sam sebi zadatak složit neku aplikaciju. Praćenje troškova, upisivanje informacija o igrama koje igraš, mini-blog sustav za recenzije... šta god. Na takvim stvarima ćeš naučiti beskonačno više nego prateći random tutoriale koji su svi vječito isti.

Sretno!

Odg: C++
« Odgovori #2 : 13. Lipanj, 2017., 17:56 »
https://www.codecademy.com/

mislim da je ovo dobro za početak.

*

tryon

  • **
  • 224
Odg: C++
« Odgovori #3 : 06. Srpanj, 2017., 16:35 »
zapravo skipp ti je dao kompletan odgovor. to je struka koja se mora studirati. iz x razloga. Ako nemas struku, onda moras imat masu iskustva i pozadine.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9