HCL.HR

Cefur

  • 4 Odgovora
  • 1233 Hitova
*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Cefur
« : 27. Lipanj, 2007., 13:44 »
Igrali cod2 jucer sa slovencima nekim kad pocne jedan bindat UBI CEFURA UBI CEFURA.. i idem ja vidit koji k je cefur kad ono:

--------
čefur

Čefur je oblika subkulture, ki se je v Sloveniji izoblikovala po koncu SFRJ. Čefur je človek, ki je načeloma nestrpen do Slovenije in Slovencev, prav tako do vsakršnih simbolov slovenstva. Čefur je lahko katerekoli narodnosti, zanje je značilno izdajanje se za pripadnika ali potomca pripadnika države članice bivše SFRJ.

Ves čas govorijo s trdim l-jem (ł), tudi če je njihov materni jezik slovenščina. Mladci večinoma postanejo čefurji, ker se želijo počutiti močne in se dokazati ter tako dobiti občutek večvrednosti. V njihovem žargonu to pomeni, da so "žešći" in "zájebani". Po stenah pišejo razne nesmisle kot je: "Srbija forever!" z dorisanim kakšnim muslimanskim simbolom ali šahovnico. Najbolj zanimivo je, da podobnih pojavov verjetno ni nikjer v celi Evropi, še najbolj podoben pojav je v Nemčiji, kjer se nemška mladina začenja obnašati kot Turki, vendar večjih nestrpnosti in nasilja ni. Čefurje delimo na običajne ali navadne čefurje in čapce.

Čapac je čefur slovenskega rodu.

V zgodovini se že pojavlja podoben žaliv izraz in sicer Čifut, ki je v Izraelu pomenil prišleka z dežele. Izraz se je konec 60. let pojavil v Beogradu, ki je prav tako pomenil prišleka z dežele. Po naše bi ga lahko poimenovali neotesanec, kmetavz ...

-------

jel znao ko?  :ave:

Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Cefur
« Odgovori #1 : 27. Lipanj, 2007., 14:09 »
kaj got

jel moš to sad prevest na hrvatski, ukratko.

mislim znam slovenski i kužim o čem se radi, ali daj za ostalu ekipu...
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

Odg: Cefur
« Odgovori #2 : 27. Lipanj, 2007., 15:12 »
mislim da je to židov

*

morski_pas

  • ****
  • 988
  • Team Zissou
Odg: Cefur
« Odgovori #3 : 28. Lipanj, 2007., 11:44 »
Židov je ćifut ako se ne varam po naški  :dancing:
And if the dam breaks open many years too soon
And if there is no room upon the hill
And if your head explodes with dark forbodings too
Ill see you on the dark side of the moon ...

*

Wildboy

  • ******
  • 7551
Odg: Cefur
« Odgovori #4 : 28. Lipanj, 2007., 11:47 »
Čifut, da... To je židov  \:D/

čefur je neki izvrnuti naziv za židova  :wildboy:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9