HCL.HR

čovjek na mjesecu

  • 20 Odgovora
  • 3614 Hitova
*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
čovjek na mjesecu
« : 26. Srpanj, 2009., 14:32 »
evo kako je nekidan baš bila 40. obljetnica spuštanja čovjeka na mjesec, počelo se ponovo govoriti o zavjeri kako čovjek ustvari nije bio na mjesecu.

naletio sam na jednom forumu na članak na indexu

http://www.index.hr/vijesti/clanak.aspx?id=441739

Citat:
Povodom četrdesete obljetnice spuštanja prvih ljudi na Mjesec u sklopu projekta Apollo, pobornici teorije zavjere tvrde da se slijetanje nije nikada dogodilo. Oni u svojoj argumentaciji navode deset dokaza koji potkrjepljuju njihove teze da je izvještaj o Apollovom slijetanju na Mjesec laž Nixonove vlade.

1. Na fotografiji koja prikazuje dvojicu astronauta u trenutku kad postavljaju američku zastavu kao znak "osvajanja" Mjeseca, zastava vijori, a poznato je da na Mjesecu nema vjetra.
2. Niti na jednoj od fotografija, koje su američki astronauti fotografirali, na Mjesecu nisu vidljive zvijezde.
3. Fotografije koje prikazuju trenutak slijetanja letjelice ne prikazuju krater koji bi pod letjelicom nastao radi kovitlanja vjetra.
4. Letjelica koja je sletjela na površinu Mjeseca teži 17 tona, a njeno slijetanje nije ostavilo nikakav otisak na pijesku. Istovremeno, stope astronauta koji hodaju Mjesečevom površinom ostavljaju trag.
5. Otisci astronautovih stopala u finoj mjesečevoj prašini su neočekivano dobro očuvani kao da su otisnuti u mokrome pijesku, unatoč tome što na Mjesecu nema ni vlage, ni atmosfere, ni učinaka gravitacije.
6. U trenucima kad letjelica polijeće s Mjeseca iza nje se ne vidi nikakav raketni plamen.
7. Snimka šetnje astronauta po površini Mjeseca izgleda kao računalno usporena šetnja po Zemljinoj površini.
8. Astronauti nisu mogli preživjeti putovanje na Mjesec radi izlaganja radijaciji Van Allenovog pojasa električnog naboja.
9. Kamenje koje je dopremljeno s Mjeseca sastavom je jednako kamenju sa znanstvene ekspedicije na Antarktik.
10. Svih šest slijetanja američkih ekspedicija na Mjesec se dogodilo za vrijeme Nixonove administracije. Nakon toga, u narednih 40 godina, unatoč ubrzanom tehnološkom razvoju, niti jedno slijetanje nije zabilježeno.

što vi mislite? ja neznam, sve više vjerujem da nisu bili na mjesecu.
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

Điz

  • *****
  • 2370
  • On je svugdje
Re: čovjek na mjesecu
« Odgovori #1 : 26. Srpanj, 2009., 14:38 »
10. Svih šest slijetanja američkih ekspedicija na Mjesec se dogodilo za vrijeme Nixonove administracije. Nakon toga, u narednih 40 godina, unatoč ubrzanom tehnološkom razvoju, niti jedno slijetanje nije zabilježeno



 :hiha: :hiha: :hiha: :hiha: :hiha: :hiha: :hiha:


Neznam, Nixon je poznat po malverzacijama vamo tamo pa me nebi čudilo, a i imaju jake argumente, al mislim da mi je pun draže bit uvjeren da smo bili na mjesecu nego ne.
Hej, daj vagine mala
Ne ovo nije šala ;D
Skidaj gaće droljo
Ti znaš da ja nisam šoljo ;D
Moj penis će te poderati
Toliko se nisi trebala dotjerati
Ostavit ću te svu u šoku
Bit će kao da si uzela koku ;D
Samo to bijelo na nosu neće biti droga
Već muško mlijeko penisa moga;D

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Re: čovjek na mjesecu
« Odgovori #2 : 26. Srpanj, 2009., 14:46 »
2. Niti na jednoj od fotografija, koje su američki astronauti fotografirali, na Mjesecu nisu vidljive zvijezde.

Dobro :geek:

5. Otisci astronautovih stopala u finoj mjesečevoj prašini su neočekivano dobro očuvani kao da su otisnuti u mokrome pijesku, unatoč tome što na Mjesecu nema ni vlage, ni atmosfere, ni učinaka gravitacije.

Pa bas zbog toga bi trebali biti bolje ocuvani, jel. I otkud to na na mjesecu nema gravitacije :thumbs:

7. Snimka šetnje astronauta po površini Mjeseca izgleda kao računalno usporena šetnja po Zemljinoj površini.

I to znaci da...? :wildboy:

8. Astronauti nisu mogli preživjeti putovanje na Mjesec radi izlaganja radijaciji Van Allenovog pojasa električnog naboja.

Nije dokazano koliko znam.

10. Svih šest slijetanja američkih ekspedicija na Mjesec se dogodilo za vrijeme Nixonove administracije. Nakon toga, u narednih 40 godina, unatoč ubrzanom tehnološkom razvoju, niti jedno slijetanje nije zabilježeno.

Mozda jer je to potpuno gubljenje vremena? :ementaler:

9. Kamenje koje je dopremljeno s Mjeseca sastavom je jednako kamenju sa znanstvene ekspedicije na Antarktik

Pa sto i da je, kamen je kamen jebote. Ne mora na mjesecu bit razliciti.



Neznam, nisam bas potpuno uvjeren da smo bili na mjesecu, al ovi argumenti su mi preglupi.



*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Re: čovjek na mjesecu
« Odgovori #3 : 26. Srpanj, 2009., 14:58 »
7. Snimka šetnje astronauta po površini Mjeseca izgleda kao računalno usporena šetnja po Zemljinoj površini.

I to znaci da...? :wildboy:

to znači da su usporili računalno šetnju po zemlji da bi ispalo da su na mjesecu jer je tamo gravitacija 7 puta različita od zemljine.

i kako to da se vijorila zastava?
i kako to da letjelica od 17 tona nije ostavila nikakav trag, a stopala astronauta jesu?
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: čovjek na mjesecu
« Odgovori #4 : 26. Srpanj, 2009., 15:13 »
7. Snimka šetnje astronauta po površini Mjeseca izgleda kao računalno usporena šetnja po Zemljinoj površini.

I to znaci da...? :wildboy:

to znači da su usporili računalno šetnju po zemlji da bi ispalo da su na mjesecu jer je tamo gravitacija 7 puta različita od zemljine.

A zakaj to nebi baš značilo da su bili na mjesecu?   :hihi:

Re: čovjek na mjesecu
« Odgovori #5 : 26. Srpanj, 2009., 15:21 »
 :tired:

majmune, bogalju



Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

Re: čovjek na mjesecu
« Odgovori #6 : 26. Srpanj, 2009., 15:43 »
Mene interesira tko gubi vrijeme na idiotarije jesmo li ili nismo bili na mjesecu. Onak.. koga boli kurac. :wildboy:

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Re: čovjek na mjesecu
« Odgovori #7 : 26. Srpanj, 2009., 15:52 »
pa, puno ljudi to zanima.

7. Snimka šetnje astronauta po površini Mjeseca izgleda kao računalno usporena šetnja po Zemljinoj površini.

I to znaci da...? :wildboy:

to znači da su usporili računalno šetnju po zemlji da bi ispalo da su na mjesecu jer je tamo gravitacija 7 puta različita od zemljine.

A zakaj to nebi baš značilo da su bili na mjesecu?   :hihi:

zato što ova šetnja po mjesecu izgleda kao da je računalno usporena, znači da je skakutao okolo pa su poslije to usporili, a ne da ga je gravitacija dizala, jer bi valjda drukčije izgledalo da je tako.
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Re: čovjek na mjesecu
« Odgovori #8 : 26. Srpanj, 2009., 16:06 »
Pa ako nitko nije bio na mjesecu, otkud znamo da kretnja na mjesecu nije jednaka racunalno usporenom skakutanju po zemlji? :hiha:

*

HaZz

  • **
  • 475
  • \o/
Re: čovjek na mjesecu
« Odgovori #9 : 26. Srpanj, 2009., 16:41 »
Drito.

Re: čovjek na mjesecu
« Odgovori #10 : 26. Srpanj, 2009., 16:42 »
http://video.google.com/videoplay?docid=1416393771637021814

Ne znam,meni uopće ne izgleda kao da je računalno usporena.
Zastava ne vijori,pomicala se jer su je astronauti pomicali?
Pa ne znam,nije ostavila trag jer je sletjela na mjesec pomoću "4 noge",a ne sa cijelom površinom letjelice.
O moj bože.
-_-
Ako netko radi teoriju,neka bar bude uvjerljiva običnom puku...

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Re: čovjek na mjesecu
« Odgovori #11 : 26. Srpanj, 2009., 16:50 »
kad skakuče po misecu pa meni se baš čini da je usporeno, pjesak koji od skakanja se digne pa ide unaprijed od kretanja astronauta, izgleda ko da je usporeno. vitar ga nosi jebate. osjeti se da puše.

e i ne vidi se raketni plamen kako je spomenuto kad se letjelica digne.
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

Re: čovjek na mjesecu
« Odgovori #12 : 26. Srpanj, 2009., 17:10 »
Pa ako nitko nije bio na mjesecu, otkud znamo da kretnja na mjesecu nije jednaka racunalno usporenom skakutanju po zemlji? :hiha:
Ne nitko, samo ljudi...mogli su poslati sondu ili nesto :(

Re: čovjek na mjesecu
« Odgovori #13 : 26. Srpanj, 2009., 17:33 »
kad skakuče po misecu pa meni se baš čini da je usporeno, pjesak koji od skakanja se digne pa ide unaprijed od kretanja astronauta, izgleda ko da je usporeno. vitar ga nosi jebate. osjeti se da puše.

e i ne vidi se raketni plamen kako je spomenuto kad se letjelica digne.

Pa ne koriste raketno gorivo pri podizanju letjelice?

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Re: čovjek na mjesecu
« Odgovori #14 : 26. Srpanj, 2009., 19:05 »
nego koje.
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9