HCL.HR

Da imate YouTube kanal...

  • 28 Odgovora
  • 3582 Hitova
Da imate YouTube kanal...
« : 08. Lipanj, 2017., 13:42 »
Da imate YouTube kanal, kako biste ga promovirali? Koliko često biste izbacivali videe? Čime bi se kanal bavio?

Odg: Da imate YouTube kanal...
« Odgovori #1 : 08. Lipanj, 2017., 16:26 »
1. Nebi ga promovira nego nek se promovira sam od sebe.
2. Što ćešće to bolje.
3. Uploadao bi nove nadobudne pjesme/albume novih nadobudnih bendova.

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Da imate YouTube kanal...
« Odgovori #2 : 08. Lipanj, 2017., 18:19 »
Facebook oglašavanje. Zbilja je jeftino, a da se napraviti čuda. Sestri sam za drvene igračke za djecu s 10$ napravio posao od 150$. Nije puno, ali je početak. I nastavi dalje s gerilom, ja sam te uočio na Indexu. Zasad radiš dobar sadržaj (iako si sjebao svjetlo/zvuk na zadnjih par videa, prije je bilo bolje), odgovaraš ljudima na komentare što je uvijek plus, dakle samo tako nastavi i dizat ćeš se.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Da imate YouTube kanal...
« Odgovori #3 : 08. Lipanj, 2017., 18:40 »
Sto se YT-a u HR tice, mislim da tu Igor (HCL) daje najbolji primjer, ima 235k pretplatnika koji je pravo malo cudo za Balkan ;)
Pa malo pogledaj videe, kanal i povedi se za slicnim primjerima, dobro, njemu ako sam shvatio najbolje idu let's play videi.
Ja recimo obavezno pogledam valjda sve drugo osim let's playa koji me ne zanima al nikako.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Da imate YouTube kanal...
« Odgovori #4 : 09. Lipanj, 2017., 07:35 »
Igorov kanal je fenomenalan, ali cijeli HCL je full time job, iako se radi o igrama :)
Facebook oglašavanje sam radio neko vrijeme, međutim to svakako ima smisla raditi ako imaš nekakav proizvod koji će ti isplatiti uloženo. Ja to baš i nemam, bar ne za sada.
Iako sam i dalje uvjerenja da konzistentnost mora uroditi plodom, pogotovo što relativno malo ljudi na ovim prostorima to radi na način na koji ja to radim.
Gerila se pokazala dosta učinkovitom, samo me strah da pretjerivanjem ne postignem kontra efekt.
Inače, ovaj portal je fenomenalan, obzirom na veličinu, ponašanje je na zapanjujuće visokoj razini :)

Onih par slabije osvijetljenih videa je bilo zbog uvođenja nove rasvjete. Sad sam pametniji pa prije korištenja bilo kakve nove opreme ćemo raditi testna snimanja :)
« Zadnja izmjena: 09. Lipanj, 2017., 07:39 Osvrtnik - Filmski Osvrti »

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Da imate YouTube kanal...
« Odgovori #5 : 09. Lipanj, 2017., 11:35 »
Znam, proizvod nikako nije za unovčiti još, ali isplatit će ti se FB oglašavanje, ako ništa onda samo zbog brand awarenessa. To pukneš par dolara kada imaš neki zanimljiv video široj masi, poput top 5 ovog ili onog, jer su ti ti videi i trenutno najgledaniji. Tako ćeš najbrže doći do neke ozbiljnije gledanosti.

Što se tiče gerile, ok si, zasad nije previše  :D

E da, imao sam sada baš seminar o YouTube oglašavanju, probaj to. Najčešće ispadne najjeftinije sa solidnim ROI.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Da imate YouTube kanal...
« Odgovori #6 : 09. Lipanj, 2017., 11:46 »
HCL je imao portal dobrih pet godina prije nego smo startali s video sadržajima, tako da uvijek kažem da to nije tipični YouTuberski start od nule, neovisno o tome koliko se vremena izdvaja za produkciju.

Mislim da kvantitet u ovom slučaju nije korisniji od kvalitete. Taman nekako kad je HCL počeo s videom pojavila se i bivša Playomania, hrpu ljudi angažirali, umjesto YouTubea odabrali TV produkciju pa se prosrali za godinu-dvije.

konzistentnost mora uroditi plodom

Konzistentnost, i šminka. Šminka tutoriali uvijek urode plodom.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Da imate YouTube kanal...
« Odgovori #7 : 09. Lipanj, 2017., 11:55 »
Playomanija je propala zbog sasvim drugog razloga...

Odg: Da imate YouTube kanal...
« Odgovori #8 : 09. Lipanj, 2017., 12:55 »
E da, imao sam sada baš seminar o YouTube oglašavanju, probaj to. Najčešće ispadne najjeftinije sa solidnim ROI.

To mi je skroz nepoznata stvar:) Imaš kakav link ili je to bilo nešto u sklopu škole?

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Da imate YouTube kanal...
« Odgovori #9 : 09. Lipanj, 2017., 13:32 »
Počni ovdje - https://creatoracademy.youtube.com/page/lesson/ad-promotion

Fora s YouTube oglasima je da ti se ne naplate ako osoba ne odgleda barem 30 sekundi tvog oglasa (ili u potpunosti, ako je oglas kraći od 30 sekundi). Pošto već snimaš videe, možeš snimiti i pokoju reklamu.
Isto tako i ne moraš, možeš samo promovirati svoj video da se pojavljuje ljudima s desne strane, to se plaća po kliku.

EDIT: evo ti 2 izvora mog seminarskog rada na temu YouTube oglašavanja, pa možda nađeš nešto korisno za sebe.
https://www.youtube.com/watch?v=-Y_utstcvKg&t=03s
i poglavlje 6. u knjizi The Culture of Connectivity od Van Dijcka, 2013. godina. Ako ne uspiješ pronaći imam PDF.

U svakom slučaju radi spoj Facebooka i YouTubea. Na YouTube stavljaj pun sadržaj, na Facebook kratki preview, blooper ili nešto i zatim obavezno link na svoj YouTube. Facebook je u Hrvatskoj i dalje place to be, najrelevantnija društvena mreža, i ako tu uspiješ YouTube će ti dalje sam rasti bez problema.
« Zadnja izmjena: 09. Lipanj, 2017., 13:54 9mlg9 »

Odg: Da imate YouTube kanal...
« Odgovori #10 : 11. Lipanj, 2017., 09:48 »
Hvala puno :)
Pretpostavljao sam da je situacija takva s odnosom facebooka i YT-a,  ali nisam pratio baš step by step :)
Ovo mi je velika pomoć, puno hvala :)

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Da imate YouTube kanal...
« Odgovori #11 : 11. Lipanj, 2017., 11:38 »
Ma ništa stari, volim gledati Stuckmanna, ti si mi najsličniji tome, samo još smješniji. Samo tako nastavi dalje, jednog vjernog fana već imaš. ;)

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Da imate YouTube kanal...
« Odgovori #12 : 11. Lipanj, 2017., 17:24 »
Tek sad sam pogledao 1 tvoj video, i pao je momentalni subscribe, dakle svidja mi se tvoj stil ;)
Inace od recenzija filmova gledam samo Jeremy Jahns-a jer mi je kul, premda je svima oko mene iritantan :D

Nego, otkuda si? Nemogu skuzit naglasak.  :ementaler:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Da imate YouTube kanal...
« Odgovori #13 : 11. Lipanj, 2017., 17:31 »
Nisam htio odma otić na njegov yt, jer me počelo živcirat njegovo doslovno guranje YT kanala nama u nos, onda sam pregrizao sinoć i pogledao. Krivo mi što nisam prije i naravno- pao je sub i zvonce uključeno da budem obavješten. :piva:



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Da imate YouTube kanal...
« Odgovori #14 : 11. Lipanj, 2017., 17:39 »
Nisam htio odma otić na njegov yt, jer me počelo živcirat njegovo doslovno guranje YT kanala nama u nos, onda sam pregrizao sinoć i pogledao. Krivo mi što nisam prije i naravno- pao je sub i zvonce uključeno da budem obavješten. :piva:

Ajmo rec da sam i ja imao slicnu reakciju, mislio sam da je neki nezbiljni klinac koji radi nesto bzvz iz dosade, kad ono jako  ugodno iznenajdenje. I to sam najvise isao pogledat zahvaljujuci komentaru 9mlg9-a ;)
« Zadnja izmjena: 11. Lipanj, 2017., 18:30 disc0 »
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9