HCL.HR

Digitalni video

  • 54 Odgovora
  • 4402 Hitova
*

n00b

  • ****
  • 1663
Digitalni video
« : 22. Listopad, 2009., 20:37 »
Osnovna razlika između filma reze 1080p koji je težak 25 GB i onoga što je težak 7 GB je u bitrate-u.

Tako da, ako nemate dobar monitor razliku ne možete ni uočiti osim ako ne uspoređujete, jer HD donosi nove vizualne standarde.
Fkors, za potpuni užitak ipak valja pogledati film kako spada, bez kompresiranja, kad već imate takvi tehniku u kuččči.

Za usporedbu, masu DVD PAL filmova na netu i torentima se može naći u nekoj žnj rezoluciji i smanjenim bitrateom, tipa 640x480 (VGA) ili manje i onak, 5000 CBR~ što je prilično ispod DVD standarda, ali je itekako gledljivo i gledali ste takve filmove enivejs masu puta.

HD toliko dobro izgleda da taj novi odnos nitko jebeno ne može kužiti, osim videofila i naravno, ljudi koji drže do sebe i dobrog filma.
S vremenom će kriteriji porasti i oči će nam se naviknuti na lijepe slikice pa će onda netko ONAK totalno kužiti razliku između Blu Raya i nekog rendom ripa koji je skresao isti za duplo manji prostor.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Digitalni video
« Odgovori #1 : 22. Listopad, 2009., 20:40 »
Edit; njubara brži.  :wildboy:


Al ugl; kompresija, bitrejt...i zvuk. Na BR-u bude i masa  zvuka. DTS, PCM, bla bla...to isto masu prostora zauzima.

Plus, IXY, filmeki ekšli skoro pa nikad nisu u 1920x1080. Jerbo je to 16:9 omjer.  :ementaler:
« Zadnja izmjena: 22. Listopad, 2009., 20:46 Facaa »
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Zapi

  • Gost
Digitalni video
« Odgovori #2 : 22. Listopad, 2009., 20:47 »
ae, ja čak i na svojem 600 kn smećarskom suraundu masu razlikujem dts od običnog sraunda.

pecto1 zvuka zauzima pecto2 x pecto1.

a obično najviše kompresiraju mrtvi zuvk, jerbo nubare ne vole zvuk, i ne gledaju koje je boje.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Digitalni video
« Odgovori #3 : 22. Listopad, 2009., 20:55 »
Elitistička pizdo. :ementaler:


Da, sjebu zvuk, unište sliku, poremete boje, ubiju detalje...
Al ekipa i dalje skida i gleda i vele jebeno.
Ljudi sakaju. :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Digitalni video
« Odgovori #4 : 22. Listopad, 2009., 20:57 »
@Faca: u kojoj su onda rezi? Šta ne bi TREBALI bit u 16:9?  :wildboy:

I da, jasno mi je to, al slika mora bit bolja od onog što sam ja vidio.  :hiha2:
Bar sam očekivao bolje, iskreno.
Al možd sam ja skino neki sakati rip.

Baš ću skinut jedan pravi blu rej rip da vidim to.  :ementaler:

*

Zapi

  • Gost
Digitalni video
« Odgovori #5 : 22. Listopad, 2009., 21:00 »
Ma nisam ni ja bolji, skidam dvd ripove, doduše 700mb rijetko, uvijek tražim 1,43GB, AC3, Matroska. Al svejedno je DVDRip.

Al šta mogu, kad nemogu bolje dobit. Za torrente nema dovoljno kul aploud da si mogu priuštit dvde i blu rej ripove skidat. A za originale se nema. :wildboy:



edit
@ ixy, jebote 16:9

pa jebemu moguće je napravit od snimke s mobitela 1920x1080 video, al to nije hd. Hd je standard svega. Pogledaj malo po internetima.

Digitalni video
« Odgovori #6 : 22. Listopad, 2009., 21:03 »
 :tired:

Aj prekini.
Očito je da ne mogu napravit film u rezoluciji 1467x839 i reć da su napravili HD film. Moraju postojat bar neka pravila valjd. Tj. dogovori.  :wildboy:

*

Zapi

  • Gost
Digitalni video
« Odgovori #7 : 22. Listopad, 2009., 21:05 »
ok. očito te ne kužim. sori. pusa.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Digitalni video
« Odgovori #8 : 22. Listopad, 2009., 21:11 »
@Faca: u kojoj su onda rezi? Šta ne bi TREBALI bit u 16:9?  :wildboy:

Nije m se dalo detaljnije objašnjavat jerbo sam mislio da je jasno. Jerbo kad gledaš film na telki il mega kul ful hd 16:10 monuitoru...avaj, primjetiš jebene crne crte gore i dole.

4:3 (1.33:1) je standardni TV omjer.
16:9 (1.78:1) je novi HD TV standard.

1.85:1 (35mm film) i 2.39:1 (35 mm - anamorfski) su tradicionalni i najčešće korišteni filmski omjeri.

Ima ih još..njubara zna detaljnije.  :ementaler:



Ukratko u kinu je, primjetio si, slika šira od vajdskrina doma. Eto. Ti isti filmovi kad dođu na DVD il BR su također širi od vajdskrin formata pa se koristi onda il pan & scan (ukratko, zumira se slika te gubiš po malo sa svake strane) ili leterboxing (film ostaje u orginalnom omjeru al dobješ dve crte gore i dole).





Edit; malo sam retardiran.




« Zadnja izmjena: 22. Listopad, 2009., 21:20 Facaa »
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Digitalni video
« Odgovori #9 : 22. Listopad, 2009., 21:17 »
Jasno mi je to sve, ali...

Plus, IXY, filmeki ekšli skoro pa nikad nisu u 1920x1080. Jerbo je to 16:9 omjer.  :ementaler:

Kakvog onda ovo ima smisla?  :wildboy:
Jer ak je 16:9 HD standard, šta ne bi bilo logično da su HD filmovi 16:9?

Ako ne, zašt je onda to standard?  :wildboy:

Želiš reć da se filmovi ne snimaju u 16:9 omjeru već u 1.85:1? Pae, al šta ne bi trebali onda zrezat to na 16:9 za Blu Rayeve i to?
I kak onda rade za TV?  :(

Zbunjuješ me botu. Ništ mi nije jasno.  :hiha2:

EDIT:
Ne editat kad ja pišem post. ;(
Opet, zašto onda HD standard nije 21:9 (kolko znam, tak je u kinu)?
« Zadnja izmjena: 22. Listopad, 2009., 21:19 Ixy »

Digitalni video
« Odgovori #10 : 22. Listopad, 2009., 21:26 »
http://en.wikipedia.org/wiki/2160p
 :wildboy:
i da zapi blue ray nista nije pojeftinio: 1400 kn  :wildboy:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Digitalni video
« Odgovori #11 : 22. Listopad, 2009., 21:27 »
@IXY;

Jerbo t onda treba jebeno širok ekran.
Zamisli gledat HRT na tome.

Plus, film se oduvijek diferencira od TV-a.
Vajdskrin je i nastao prvo u kinu...čist da bude drugačiji od kockastog TV-a. Šok je to tada bio za redatelje ekšli. Zamisli navikneš se snimati isključivo u kockastom formatu i dojednom, BUM, širokost. :wildboy:

Ima to veze i sa medijem na koji se snima. Film il kaseta il disk il isus.



Citat:
Želiš reć da se filmovi ne snimaju u 16:9 omjeru već u 1.85:1? Pae, al šta ne bi trebali onda zrezat to na 16:9 za Blu Rayeve i to?
I kak onda rade za TV?

Pa i režu ih i uništavaju.



Pan&scan metoda.
Ovo veliko je orginalna kino slika. Ovo malo jadno je što vidiš na svom TV-u.

Zat sam uvek sretan kad naletim na film na HRT-u, jerbo često bude u leterboxu..sa crtama jel. Dakle u orginalnom promjeru.


21:9 je 2.34:1
:wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Digitalni video
« Odgovori #12 : 22. Listopad, 2009., 21:30 »
Bokte pol filma se ne vidi.  :tired:
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Digitalni video
« Odgovori #13 : 22. Listopad, 2009., 21:31 »
http://en.wikipedia.org/wiki/2160p
 :wildboy:

PIH;

...in 2007 the original 65 mm negative was re-scanned at 8K (a horizontal resolution of 8192 pixels) with equipment designed specifically for Baraka at FotoKem Laboratories. The automated 8K film scanner, operating continuously, took more than three weeks to finish scanning more than 150000 frames (taking approximately 12-13 seconds to scan each frame), producing over 30 terabytes of image data in total. After a 16-month digital intermediate process, including a 96 kHz/24 bit audio remaster by Stearns for the DTS-HD Master Audio soundtrack, the superior result was finally re-released on DVD and Blu-ray Disc in October, 2008.


Baraka remastered verzija.
http://www.imdb.com/title/tt0103767/

I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Digitalni video
« Odgovori #14 : 22. Listopad, 2009., 21:36 »
Eto, sad mi je jasno to (nisam razmišljo uopće o gledanju običnog TV-a, sorkać  :ementaler:), al mi sad nije jasno zašto onda Panasonic sad proizvodi 21:9 govna.  :wildboy:

Zašto onda jednostavno ne proizvede 1.85:1 ili 2.39:1?  :wildboy:

Uglavnom, odustajem od teme i uzimam ono šta mi se daje. Bili to HD, ne HD, DVD il BR il ploča il šta...
Al da, jab gledo taj 8192p film.  :ementaler:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9