HCL.HR

Forumi propadaju?

  • 34 Odgovora
  • 6974 Hitova
Forumi propadaju?
« : 20. Lipanj, 2018., 20:28 »
Možda je na ovu temu ovdje već bilo razgovora, ali zanima me kakvi su vaši pogledi na ovo i što smatrate uzrocima?

Za početak, kakva je situacija na HCL-u? Nisam ovdje često, ali vidim da trenutno online ima 7 registriranih članova. Puno premalo, ali ne znam kakve su uobičajne brojke i kakve su bile prije kojih 2-3 godine.

Ja sam npr. administrator na Cro-Manageru (član HCL mreže). Tamo trenutno ima 20-ak članova koji su još uvijek aktivni, ali to je više zbog toga što su svi oni tamo već 5+ godina, taj forum im je postao ovisnost i CM posjećuju češće nego Google. Iako, pišu jako malo. Valjda im je CM homepage pa im svaki put kad otvore browser zabilježi posjetu.

Imate li isto mišljenje kao i ja da je problem u tome što mlađe generacije ne znaju za internet dalje od Facebooka i da bi za sve Facebook grupu ili je problem nešto dublji?

Odg: Forumi propadaju?
« Odgovori #1 : 21. Lipanj, 2018., 09:19 »
I bolje da propadaju. Ionako su leglo gluposti i negative. HCL je još dobar, tu dolaze relativno pristojni ljudi (iako sam vidio da ih se malo zadržava, nabiju 20-30 postova i odu) dok su rebot i ffa septičke jame koje su postale igraonicama par ljudi koji su ih privatizirali i koji dokazuju da su ljudi tek sa pojavom interneta, društvenih mreža i foruma u prilici pokazati svu raskoš svog idiotluka i toksičnosti. Tako da ne treba puno plakati nad propašću i nestankom gejmerskih foruma, ozbiljni igrači ionako igraju a ne lupaju tisuće postova u tim leglima bedastoće i negativnosti.

Odg: Forumi propadaju?
« Odgovori #2 : 21. Lipanj, 2018., 12:34 »
A vecina forumu muku muči s upisima,posjetitelji su tu,novi ljudi dolaze ali slabo tko ista pise.

Netko otvori novu temu,ona ima milion klikova a nitko nije recenice ostavio.Meni je to bizarno,ne znam koji vrag si se uopce registrirao ak neces ponekad nesto upisati.Masa ekipe komentira na portalu međutim na forumu ne vidim da su ikad ista napisali.Nije mi jasno.

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Forumi propadaju?
« Odgovori #3 : 21. Lipanj, 2018., 17:36 »
Facebook generacije uglavnom ne shvaćaju koncept foruma, podforuma i tema. Svako malo imate primjer, ljudi otvore temu u bilo kojem podforumu koja tu ne pripada ni blizu, a kompletno pitanje im je postavljeno u naslovu teme. Forum je za takve previše rigidan sa raznim normama kojih se treba pridržavat da bi sve bilo uredno i pregledno. Zato su komentari na portalu popularniji, sve prolazi. Možeš pisat o čemu želiš, osim vrijeđat ljude, naravno.

Aktivna ekipa na forumu su oni koji su tu iz navike. Malo ih je i naviknuti su jedni na druge i na forumski bonton pa za bilo kakve nepravilnosti novijih članova nemaju previše strpljenja i razumijevanja. Od tuda nastaje ta toksičnost koja onda na kraju odbije i one rijetke kojima se sviđa koncept foruma. Zato propadaju.
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Forumi propadaju?
« Odgovori #4 : 21. Lipanj, 2018., 22:37 »
I bolje da propadaju. Ionako su leglo gluposti i negative. HCL je još dobar, tu dolaze relativno pristojni ljudi (iako sam vidio da ih se malo zadržava, nabiju 20-30 postova i odu) dok su rebot i ffa septičke jame koje su postale igraonicama par ljudi koji su ih privatizirali i koji dokazuju da su ljudi tek sa pojavom interneta, društvenih mreža i foruma u prilici pokazati svu raskoš svog idiotluka i toksičnosti. Tako da ne treba puno plakati nad propašću i nestankom gejmerskih foruma, ozbiljni igrači ionako igraju a ne lupaju tisuće postova u tim leglima bedastoće i negativnosti.

Daj si iskopaj jamu pliz.
Svakih godinu dana dođeš napisat post i uglavnom se svodi na isto, plakanje i plakanje.
Podsjećaš me na ljude koji seru po državi a stalno glasaju za iste.

Što ti ne doprineseš raspravama na nekim forumima ili tu.
Vodstvo foruma je uvijek najbitnija stavka za kvalitetan forum.
Ak je njima stalo do rasprava, tema, posjećenosti, taj forum će rulat. HCL kada smo svi bili aktivni je bio vrhunski forum s super raspravama.

Pamtim Yurijeve upise, Mzhenove; kvalitetni postovi koji se i na ostalim forumima mogu pronać.
Samo se treba smjestit.

Ja prvi više nemam strpljenja na ovom forumu bit uljudan i pristupačan jer mi je ovo više manje zeka peka.
Još jedino ja otvaram gaming teme na ovom forumu i kolko tolko potičem rasprave.

Kolega hrvatina radi dobar posao, al je on totalno se ovdje pojavio u krivo vrijeme.

Najlakše je druge krivit.

Odg: Forumi propadaju?
« Odgovori #5 : 22. Lipanj, 2018., 13:19 »
Tja, što god bio uzrok, gejmerski forumi su mrtvi. Groblja. Mrtviji od Ramzesa III. Čak i ako i je prije bilo bolje (što sumnjam, samo je bilo neusporedivo više ljudi pa se tu i tamo upiklo nešto pametno), sada toga više nema. I to nije nešto za čime treba žaliti (barem ja neću).

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Forumi propadaju?
« Odgovori #6 : 22. Lipanj, 2018., 17:38 »
Ne bi se s tobom složio toliko oko toksičnosti, ali da su forumi mrtvi na našim prostorima - u pravilu i jesu ako će se uspoređivati period 04,05 - 13,14.

Kao što je oružjeX rekao, smjena generacija se je dogodila plus što na facebooku, discordu ne postoje pravila kao na forumima pa ono, čudan im je koncept.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Forumi propadaju?
« Odgovori #7 : 22. Lipanj, 2018., 20:13 »
Reboot i FFA sigurno nisu mrtvi forumi. Naprotiv.

Odg: Forumi propadaju?
« Odgovori #8 : 22. Lipanj, 2018., 21:40 »
Ha ha, to se zove nijekanje stvarnosti. Mrtvi su kao kvadriplegičareva kara. A i da nisu, za te mijazmične kloake bilo bi bolje da jesu. No ja fakat nemam pametnijeg posla, raspravljam se sa mahnitim skribomanom koji ostavlja iste komentare na valjda deset foruma svih vrsta, tema i fela. Samo tu ima preko 13 000 komentara. Žali bože truda, vremena i potračenog života, da si lupao glavom o kamen bolje bi potrošio vrijeme.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Forumi propadaju?
« Odgovori #9 : 22. Lipanj, 2018., 21:49 »
Aj mi to u facu reci izdrkotino. :)))))))))

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Forumi propadaju?
« Odgovori #10 : 22. Lipanj, 2018., 21:54 »
Reboot i FFA sigurno nisu mrtvi forumi. Naprotiv.

Poprilično mrtvi ako usporediš s razboljem koje sam naveo. A i sada tamo nema aktivnih ljudi više od 50.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Forumi propadaju?
« Odgovori #11 : 22. Lipanj, 2018., 22:05 »
FFA? Prosječno imaju 200+ poruka dnevno, to je dobra brojka.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Forumi propadaju?
« Odgovori #12 : 23. Lipanj, 2018., 08:43 »
Malo si fulao osim ako imaš točnije brojke od forumskih statistika. Činjenica je, gamerski forumi kod nas su na smrtnoj postelji, a to što ima jedan FFA ili Reboot u kojemu redovito posta ista ekipa, ne znači kako su forumi ono što su bili.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Forumi propadaju?
« Odgovori #13 : 23. Lipanj, 2018., 14:36 »
Bubnuo sam brojku, točnija je 120+ što je isto dosta dobra brojka. I dalje se nebih složio s time da su na nekom dnu naši gamerski forumi, jer nisu. I naravno da ćeš se referirat na stalnu ekipu posjetioca. To što branko upali 2-3 tjedno forum i ima 2-3 posta mjesečno je apsolutno nebitno i branko je nebitna osoba. Naravno da smo bitni ti, ja, hrpa usera koji napišu više od deset postova tjedno i jedino na te računam. Pišem samo na 4 gaming foruma i HCL je što se tiče gaminga najslabiji. FFA najaktivniji, Reboot odmah iza,

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Forumi propadaju?
« Odgovori #14 : 23. Lipanj, 2018., 14:40 »
I da; ovo su dobre brojke...



A gle HCL sada.



I kada je bio najjači. Govorimo samo o lipnju u sva tri slučaja...




 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9