HCL.HR

Gameri već znaju kako će izgledati škole budućnosti

  • 80 Odgovora
  • 6910 Hitova
Odg: Gameri već znaju kako će izgledati škole budućnosti
« Odgovori #60 : 06. Prosinac, 2012., 17:49 »
Ne znam uopće na šta bi replyao  :ave:

Mislim realno, većina profesora koristi "MODERNU TEHNOLOGIJU" - projektor samo zato da ne moraju pisat na ploču i da je njima lakše, ne koriste to baš za ikakvo olakšavanje učenja ;( Meni najdraži profesor na faksu koristi kredu i crta stalno, sklop procesora, ulaze izlaze, operacije, registre i sranja. Na kraju sata odvrti i na prezentaciji neki kurac, al većina je ploča + pričanje.

Al, unatoč ovome, ne mogu bit NAČELNO PROTIV tehnologije. Jer nije tehnologija kriva za loša predavanja već nesposobnost i nedostatak želje u mnogih profesora/ljudi općenito da je inteligentno iskoriste.

I naravno da te tehnologija neće poglupit, samo ćeš drugačije koristit mozak. Jel želiš reć da zbog GOOGLEa na pamtiš kako se zove koji igrač nogometa, glumac, kako se zove neka biljka? To sigurno nije istina. Da, možda se ne trudim pamtit točne URLOVE ili kako se pišu čudne riječi jer ih autocorrect ispravi al... jel to stvarno gubitak?
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Gameri već znaju kako će izgledati škole budućnosti
« Odgovori #61 : 06. Prosinac, 2012., 17:51 »
Aneđlina i Bred u bosni i uđu u burekdžinicu. Pita burekčar šta će. Na to će Anđelina: Za mene burek, a za breda pita.  :loludara:

Jebi se. Poceo sam vristat u punom tramvaju.  :hihi:

*

poison_ivy

  • ***
  • 594
  • Here while doin' the dishes.
Odg: Gameri već znaju kako će izgledati škole budućnosti
« Odgovori #62 : 06. Prosinac, 2012., 18:32 »
Aneđlina i Bred u bosni i uđu u burekdžinicu. Pita burekčar šta će. Na to će Anđelina: Za mene burek, a za breda pita.  :loludara:

Najbolji vic realno.

Nego, on topic.

Vidim da je neki generalni stav većine da tehnologija u školama = loše, lol, to neće pomoći, to ne smije, kompjuteri - to ne pomaže.
Sve je stvar toga kako se neka tehnologija koristi, što ne mora nužno značiti da jej sad je nama tehnologija donijela powerpoint prezentacije u škole i tablet računalo za svakog učenika da gugla odgovore koje ne zna, i to je taj tehnološki napredak o kojem pričamo. Postojeća tehnologija se može razviti u milijun smjerova koji su prilagođeni učenju, praćenju nastave, pojašnjavanju gradiva, i slično. Tehnologija u školi nije samo hej sad imamo računalo, ono će nam sve reći i ja ću sve jednostavno naučiti.

Drugi dio istraživanja kojim se bavim za isti elaborat jesu alternativne metode školovanja - od Montessori pedagogije do Waldorfskih škola i sličnih nestandardnih načina održavanja nastave. Recimo, Montessori - koncept nastave prilagođen je djetetu, u prvom su planu razvijanje njegovih sposobnosti, a ne državno propisani šturi nastavi plan kojeg se pošto poto treba držati od sata u sat jer eto, udžbenik povijesti ima 290 stranica i to se mora proći do kraja godine pod svaku cijenu. Učenje je orijentirano djetetovom tempu, zanimanju, povezano je logički i interdisciplinarno umjesto da tjedno sluša 17 različitih predmeta i za svaki doslovno buba gradivo napamet da bi ga već sutradan potisnuo svježijim gradivom kao što je slučaj u "državnim" školama. I najbitnije, dijete uči kako učiti samo, i tako lakše povezuje cjeline i s konkretnog prelazi i na apstraktnije teme. Bez stresa, bez pritiska okoline, a jednako dobro, ako ne i bolje. Zašto ne takav jedan sustav u simbiozi s tehnološkim mogućnostima današnjice prenijeti i u standardne škole? Ono neće tražiti od učenika da uči manje, dapače, angažirati će ga još više u ostvarivanju kvalitetne komunikacije s okolinom i u izgradnji sebe kao osobe.

@presveti i pristranost ankete - anketa se bavi postojećim stanjem u školi, i služi tome da bi na kraju potvrdila ili opovrgnula hipotezu da škola danas ne zadovoljava učenikove potrebe. Također, anketa će biti polazna točka i smjernice za diplomski rad koji će na nečemu trebati počivati. Okej, ti možda nisi imao problema ni sa jednom grupom predmeta, imaš opciju other i tamo napiši da si savršen. Konkretno to pitanje služi utvrđivanju generalno najkompleksnije grupe predmeta koja je očito sadašnjim načinom rada nedovoljno dobro ispredavana da bi ju učenici mogli s razumijevanjem i lakoćom savladavati. Na kraju krajeva, pokazati će na kojem će se primjeru školskog predmeta ovaj rad temeljiti.
« Zadnja izmjena: 06. Prosinac, 2012., 18:35 poison_ivy »
...i onda smo imali vrući lezbijski sexs.

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Gameri već znaju kako će izgledati škole budućnosti
« Odgovori #63 : 06. Prosinac, 2012., 18:34 »
najbolja tema od '91.

@svi

valjda sada shvaćate da nema rasprave s majmunom. frajer jednostavno živi u nekom dobu zajedno s ostalim kršćanima i babama i sukladno tom uvjerenju misli da je sve novo = loše.

 :hiha:

a ovaj me666 ide na fakultet političkih znanosti. nuff said  :hiha:

 :hiha:
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

Dishonored

  • **
  • 279
  • Mr. Andjelo
Odg: Gameri već znaju kako će izgledati škole budućnosti
« Odgovori #64 : 06. Prosinac, 2012., 18:41 »
Sta kaze zubarka posle dobrog sexa?
 - Ovo nije bilo za vadjenje !
Suspect

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Gameri već znaju kako će izgledati škole budućnosti
« Odgovori #65 : 06. Prosinac, 2012., 18:44 »
 :hihi:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Gameri već znaju kako će izgledati škole budućnosti
« Odgovori #66 : 06. Prosinac, 2012., 18:58 »
@presveti i pristranost ankete - anketa se bavi postojećim stanjem u školi, i služi tome da bi na kraju potvrdila ili opovrgnula hipotezu da škola danas ne zadovoljava učenikove potrebe. Također, anketa će biti polazna točka i smjernice za diplomski rad koji će na nečemu trebati počivati. Okej, ti možda nisi imao problema ni sa jednom grupom predmeta, imaš opciju other i tamo napiši da si savršen. Konkretno to pitanje služi utvrđivanju generalno najkompleksnije grupe predmeta koja je očito sadašnjim načinom rada nedovoljno dobro ispredavana da bi ju učenici mogli s razumijevanjem i lakoćom savladavati. Na kraju krajeva, pokazati će na kojem će se primjeru školskog predmeta ovaj rad temeljiti.

vidim čime se anketa bavi, samo kažem da je pristrana. odgovori su u 'jednoj boji'
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Gameri već znaju kako će izgledati škole budućnosti
« Odgovori #67 : 06. Prosinac, 2012., 18:59 »
vidim čime se anketa bavi, samo kažem da je pristrana. odgovori su u 'jednoj boji'
da nisu možda u crvenoj  :hiha:

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Gameri već znaju kako će izgledati škole budućnosti
« Odgovori #68 : 06. Prosinac, 2012., 19:42 »
da, u biti se većina argumenata majmun i kveki ekipe sastoji od toga da hej, ako dođe tehnologija onda ću prestat koristit mozak, KAKO TO, jednostavno ću se shut downat i vegetirat na kauču a roboti će sve radit umjesto mene.

mislim, ako si debil oćeš, ali nije ti tehnologija za to kriva.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Gameri već znaju kako će izgledati škole budućnosti
« Odgovori #69 : 06. Prosinac, 2012., 19:46 »
je. nama ljudima inače treba bič da nas tjera. :hiha:
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: Gameri već znaju kako će izgledati škole budućnosti
« Odgovori #70 : 06. Prosinac, 2012., 19:58 »
Ne kazem da cu ja to radit. Ali je nekakva opca odlika ljudskog drustva da ako im se ponude dvije opcije cesce ce odabrat laksu.

Das li djeci internet u skoli vecina ce zazujat na njega pod nekim satom i ne slusat nastavu.
Tehnologija ce ti samo omogucit tu laksu opciju. Primjer lektire u osnovnim skolama. Vecina djece samo pogleda kratak sadrzaj i nikad ne procita zadanu lektiru.
Takoder ti da vise mogucnosti varanja na testovima, prepisivanja i slicno.

I sad ako uzmemo u obzir da nasa vlada konstantno smanjuje kolicinu gradiva pod izlikom da je djeci previse. A djeca dobivaju sve vise mogucnosti provlacenja kroz osnovne
i neke srednje skole. Gdje cemo bit za par godina? Sto ce onda djeca znat?

I naravno, ne pricam ovdje o svim skolama, i uopce ne mislim na fakultete. Jer to je drukcije, tamo si ozbiljniji. Ali u ovoj nekoj fazi gdje jos ni sami ne znaju sto ce sa sobom nije
bas najpametnije uvest neke tehnologije.

I ne zagovaram da je svaka tehnologija losa. Ali nije svima mjesto u skolama. Zavisi od predmeta do predmeta. No nekim stvarima nije mjesto u skoli.
I mislim da se skolstvo nebi trebalo olaksavat, vec da to treba bit neko radzbolje di brusimo mlade umove i pokusavamo napravit nekakve inteligentne ljude od njih.

*

poison_ivy

  • ***
  • 594
  • Here while doin' the dishes.
Odg: Gameri već znaju kako će izgledati škole budućnosti
« Odgovori #71 : 06. Prosinac, 2012., 20:06 »
U tome i je stvar, treba tehnologiju koristit na pravi način. Ne dati internet u učionice da nitko ne prati nastavu i provjerava svoJu pičku na fejsu kako flerta s drugim, nego osmisliti čitav jedan sustav koji kao unutarnja, uvjetno rečeno "zatvorena" mreža znanja služi kao nastavno pomagalo. Jer realno to je knjiga sutrašnjice.

Vidim da vaši umovi nisu dovoljno otvoreni da bi mogli percipirati NOVE NAČINE već samo kljucaju o internetu kao gotovom tehnološkom proizvodu koji se ne da na bolje načine osmisliti i primijeniti.  :hiha: :wildboy:
...i onda smo imali vrući lezbijski sexs.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Gameri već znaju kako će izgledati škole budućnosti
« Odgovori #72 : 06. Prosinac, 2012., 20:25 »
juh što si gnjevan  :wildboy:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Gameri već znaju kako će izgledati škole budućnosti
« Odgovori #73 : 06. Prosinac, 2012., 20:34 »
Nije stvarno toliko ljut nego samo ovo koristi kao platformu za bacanje ovakvih šala:

tl;dr
utopite se u neiskvarenoj primordijalnoj jusi pls

 :hihi:

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Gameri već znaju kako će izgledati škole budućnosti
« Odgovori #74 : 06. Prosinac, 2012., 20:38 »
jako smiješno.

Vidim da vaši umovi nisu dovoljno otvoreni da bi mogli percipirati NOVE NAČINE već samo kljucaju o internetu kao gotovom tehnološkom proizvodu koji se ne da na bolje načine osmisliti i primijeniti.  :hiha: :wildboy:

ej sori. možda bi bilo bolje onako bezveze kenjat po svemu a da ni sam ne znam što pričam, poput ovog:

Citat:
S druge strane, u školama trenutno koristimo ploču za pisanje kredom. Ajde, flomasterom, ako pohađate malo progresivniju školu. Koji put profesor čak uključi i grafoskop i namješta prozirnu foliju na kojom je zelenim permanentnim markerom napisao opet previše natuknica koje treba prepisati u bilježnice. Pa zapamtiti. Pa prolaziti stresove usmenih ispitivanja i pisanja testova iz mase gradiva odjednom.

koja gomila besmislica :ave:

eh i sad, neznam ja ko tu KLJUCA :roll:
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9