HCL.HR

Ispovijedi i tako to

  • 16 Odgovora
  • 2128 Hitova
*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Ispovijedi i tako to
« : 16. Prosinac, 2010., 13:58 »
znam da sve teme o religioznim temama uvijek fejlaju, no eto, aktualno, možda:

jel idete na ispovijed? redovito?

po meni je to najnepotrebniji sakrament, ako je išta drugo uopće potrebno.

koja su vam razmišljanja o tome

*

Repyh

  • **
  • 381
Odg: Ispovijedi i tako to
« Odgovori #1 : 16. Prosinac, 2010., 14:01 »
Ateist sam ne idem na to.Ali ono tko god voli to i misli da cemu pomoci u zivotu go for it. :piva:

*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Odg: Ispovijedi i tako to
« Odgovori #2 : 16. Prosinac, 2010., 14:06 »
Nisam bio još od osnovne škole kad smo u sklopu vjeronauka ponekad odlazili u crkvu, na ispovijedi jel.

Inače, i nisam neki hardcore vjernik. U crkvu idem samo za vrijeme ovih većih blagdana i na neke datume kad mi je bliža rodbina umrla. :(  Ovako rendom ful rijetko.
« Zadnja izmjena: 16. Prosinac, 2010., 14:09 $h4d0w »
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

Odg: Ispovijedi i tako to
« Odgovori #3 : 16. Prosinac, 2010., 14:16 »
Tamo prije nekih 8-9 godina sam se zadnji put ispovijedio.

Štajaznam, ne osjećam neki efekt svega toga - duševni mir i tako to.

I ne znam jesam li to spominjao, ali pamtim da je bila ispovijed prije krizme, par dana, ako se ne varam.
Onak, 13 - 14 godina, hormoni...

Drkanje navodno smrtni grijeh.

Nisam mogao izdržati.

No, krizmao sam se.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Ispovijedi i tako to
« Odgovori #4 : 16. Prosinac, 2010., 14:29 »
Išao redovito manje više do krizme, ko i u crkvu, i na vjeronauk itd. Tamo negdje u srednjoj stao i otad ne idem na išta od svega toga.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Ispovijedi i tako to
« Odgovori #5 : 16. Prosinac, 2010., 15:11 »
Ateist sam, bio sam svega dva ili tri puta u crkvi. Ne, nisam se ispovijedao.

No, imam hrpu poznanika koji tvrde da im to da neki mir u životu i da se osjete čišće kada nekom mogu povjeriti sve svoje grijehe i "maknuti ih sa sebe".

U jednu ruku to možda i ima smisla jer ako nešto držiš u sebi te pojede iznutra, ali ovisi od osobe do osobe. Meni recimo nije bed.


*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Ispovijedi i tako to
« Odgovori #6 : 16. Prosinac, 2010., 15:20 »
nisam od krizme ni ne mislim ići, ali imam visoko mišljenje o tim stvarima sve do krizme recimo, nakon toga kud koji mili moji

crkva i kršćanstvo i ostalo je mutavo, zastarjelo i tako dalje i tako dalje

no opet, ako to nekome predstavlja čišćenje i zadovoljstvo ko što zigisi kaže, neka, ne osuđujem

osuđujem samo jednog kripla koji mene pokušava uvuć u nekakve crkvene radnje i pomaganja  :tired:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Ispovijedi i tako to
« Odgovori #7 : 16. Prosinac, 2010., 15:22 »
baš sad gledam kak je ovaj srđan izgradio savršenu kapitalističku internet personu... nula duše, savršenost  :hug


jednom sam bio na ispovijedi i mrzio sam što ja sad tam moram nekom frajeru kojeg ne znam govorit da drkam i lažem i psujem isusa i ne znam kaj. +1 na razloge zašto mrzim crkvu i religiju
« Zadnja izmjena: 16. Prosinac, 2010., 15:25 beaver hunter »
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Ispovijedi i tako to
« Odgovori #8 : 16. Prosinac, 2010., 15:24 »
zavisi onda i od toga kako tko gleda na grijeh.

neznam, ja recimo, ako odem tamo i kažem što sam sagriješio, moram obećat "da ću se popravit i da neću više griješiti"

a to obećanje fejla već u startu jer je ga je nemoguće ispunit. prema tome licemjerno je i glupo vratit se ponovo idući put, priznat da "obećanje" nisi ispunio, a onda isto to obećat još jednom i tako unedogled.

a s druge strane pop se na propovjedi dere da se svaki vjernik MORA ispovjedit. Ne smiješ razmišljat alternativno. Jer i to je grijeh. I ako se za njega ne pokaješ, nisi više vjernik. tako nekako.

Odg: Ispovijedi i tako to
« Odgovori #9 : 16. Prosinac, 2010., 16:46 »
Nisam već par godina bio. Niti mislim ići.
Nema smisla, kako god pogledam.

Nekako +1 na Srđana, al ne vidim zašto ne bih razgovarao s prijateljem ako me nešto muči.
Aha, zato jer ih nemam.  :mrs:



 :hiha2:

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Ispovijedi i tako to
« Odgovori #10 : 16. Prosinac, 2010., 17:32 »
jednom sam bio na ispovijedi i mrzio sam što ja sad tam moram nekom frajeru kojeg ne znam govorit da drkam i lažem i psujem isusa i ne znam kaj.
Ovo nikad nisam skuzio :hihi: I ono, ona mrezica izmedju tebe i popa bas ne cini mnogo oko sakrivanja identiteta :wildboy:

Mi to nemamo, al kad bismo imali, nema sanse da bih ikad isao. Ili bih isao i lagao :hiha:

Odg: Ispovijedi i tako to
« Odgovori #11 : 16. Prosinac, 2010., 17:33 »
Nikad nisam želio ići u crkvu i to. Bit će zato jer mi je prvo sjećanje na crkvu kako sam se ispovraćao neposredno nakon MISE ili što je već bilo. :wildboy:
Al popriličan sam vjernik zapravo. Drago mi je što nikad nisam imao tu praksu odlaženja u crkvu jerbo dosta prijatelja mi, koji su bili uživljeni u to CRKVA = DOBRO,, , sad imaju moralne dileme i/ili ignoriraju prijašnje stavove i prakse. Gej.  Mislim, nisam ni ja u kontaktu :hiha: s Bogom :hiha: kao što sam prije bio, al ipak, mislim da sam se puno bolje održao nego dosta njih.

wyzard jebote, NEZZ, nekako mi je neočekivano da netko stariji od 16 gleda na CRKVU i svećenike kao jedino mjerilo POŠTIVANJA Boga ili štoveć. Nezz :wildboy: Gej.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Ispovijedi i tako to
« Odgovori #12 : 16. Prosinac, 2010., 17:42 »
wyzard jebote, NEZZ, nekako mi je neočekivano da netko stariji od 16 gleda na CRKVU i svećenike kao jedino mjerilo POŠTIVANJA Boga ili štoveć. Nezz :wildboy: Gej.

mora da sam se krivo izrazio pa je stavljeno u krivi kontekst. da ih gledam kao takvo mjerilo, ne bi otvorio ovaj topic.

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Ispovijedi i tako to
« Odgovori #13 : 16. Prosinac, 2010., 20:41 »
jednom sam bio na ispovijedi i mrzio sam što ja sad tam moram nekom frajeru kojeg ne znam govorit da drkam i lažem i psujem isusa i ne znam kaj.
Ovo nikad nisam skuzio :hihi: I ono, ona mrezica izmedju tebe i popa bas ne cini mnogo oko sakrivanja identiteta :wildboy:

Mi to nemamo, al kad bismo imali, nema sanse da bih ikad isao. Ili bih isao i lagao :hiha:

mislim, inače ima ta kao neka prostorija za ispovijed, ali sjećam se na mojoj prvoj i jedinoj, prije prve pričesti valjda, bilo nas je pet razreda i par svećenika. imali smo jedan termin za ispovijed kad smo svi trebali doć. i jedan je bio u toj prostoriji a drugi su držali ispovijed po klupicama u crkvi. i ono, mene zapao random u klupici lik. još me frajer prekinuo tokom nabrajanja grijeha (bilo ih je  :hiha: ), ono vidjelo se da mu je preko kurca to sve. tog dana sam definitivno zaključio da je ta crkva i religija i vjera besmisleno govno u koje ni frajer koji je tom posvetio cijeli život ne vjeruje. jer ono, da ispovijed a time i sve ostalo ima smisla, ne bi me svećenik prekinuo upola i rekao ae, mali, to je to, jel imaš još kaj ili ne znam, dva očenaša pet zdravomarijo, idi zbogom il neš.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Ispovijedi i tako to
« Odgovori #14 : 16. Prosinac, 2010., 20:45 »
da jer dečki u petom razredu imaju stvarno VELIKE i GRJEŠNE grijehe.  :wildboy:
prekinuo te nakon 16. drkanja i 3. krađe žvakače iz kioska.  :wildboy:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9