HCL.HR

Jel zna itko?

  • 9 Odgovora
  • 1727 Hitova
*

seymour

  • ****
  • 1445
Jel zna itko?
« : 09. Travanj, 2008., 08:48 »
Dobio sam dva model kita(figurice koje se moraju lijepit i bojat ne obične action figurice).
E sad meni to nije bed sam napravit ali ovo što sam ja nabavio je ultra rare pa se bojim da slučajno nešto ne zajebem.
Pa jel zna netko jel tko to radi profesinalno,neki dućan dali ima i slično ?
Di ćemo večeras, pusti prazne priče<br />Di ćemo večeras da se ubijemo pićen<br />Di cemo večeras, da bude luda kuća<br />Tu su Kuzma i Shaka Zulu, doktori puknuća

*

Swink

  • *****
  • 1869
  • All flaw, no hero.
    • http://www.theprp.com
Re: Jel zna itko?
« Odgovori #1 : 09. Travanj, 2008., 09:38 »
Esencijalno pitas dali postoji profesionalna ljepionica maketa? Ako postoji, nisam cuo za to, sori.
... what a tragic mess you fools have made of this.

*

seymour

  • ****
  • 1445
Re: Jel zna itko?
« Odgovori #2 : 09. Travanj, 2008., 10:01 »
joj  :tired:

dal ima netko kome to mogu dat da mi napravi

podrazumijevam da taj netko ima iskustva u tim stvarima 
Di ćemo večeras, pusti prazne priče<br />Di ćemo večeras da se ubijemo pićen<br />Di cemo večeras, da bude luda kuća<br />Tu su Kuzma i Shaka Zulu, doktori puknuća

*

Swink

  • *****
  • 1869
  • All flaw, no hero.
    • http://www.theprp.com
Re: Jel zna itko?
« Odgovori #3 : 09. Travanj, 2008., 10:08 »
Jel mozes staviti sliku da vidimo kako to izgleda? Kakva je to 'ultra rare' maketa/model, bas me zanima. A i sto ti nije veci gust sam to sloziti, nego da ti netko sastavlja, pa makar ne ispalo savrseno?
... what a tragic mess you fools have made of this.

*

seymour

  • ****
  • 1445
Re: Jel zna itko?
« Odgovori #4 : 09. Travanj, 2008., 12:14 »
http://www.hobbyfanatics.com/index.php?act=Attach&type=post&id=24810

tako većina dijelova izgleda više manje još treba njih malo pilit lijepit etc.

nije teško al pošto sam jako teško došao do ovih model kitova be bih htio nešto kardinalno zajebat

inače,radi se o ZOE model kitovima Dolores i Raptor

EDIT: Jel vi znate stavit thumbail? :tired:
« Zadnja izmjena: 09. Travanj, 2008., 13:37 blaster32 »
Di ćemo večeras, pusti prazne priče<br />Di ćemo večeras da se ubijemo pićen<br />Di cemo večeras, da bude luda kuća<br />Tu su Kuzma i Shaka Zulu, doktori puknuća

*

Swink

  • *****
  • 1869
  • All flaw, no hero.
    • http://www.theprp.com
Re: Jel zna itko?
« Odgovori #5 : 09. Travanj, 2008., 13:59 »
I to bi trebalo ovako nekako izgledati onda, jel?


Predobro. IMO, najbolje da se sam uhvatis posla, ne bi smio nista kardinalno sjebati, samo polako i GG. Kupis si Revellovo ljepilo i krenes. Ja sam koristio takvo, jest da nisu bili KITovi kao ovaj, od 50-60 $, ali mislim da s tim ljepilom nemozes fulati jer je to najisplatljivije ljepilo koje mozes nabaviti.
« Zadnja izmjena: 09. Travanj, 2008., 14:02 Swink »
... what a tragic mess you fools have made of this.

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Re: Jel zna itko?
« Odgovori #6 : 09. Travanj, 2008., 14:10 »
Pa jel zna netko jel tko to radi profesinalno,neki dućan dali ima i slično ?

Vidi u Land of Magicu :ementaler:

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: Jel zna itko?
« Odgovori #7 : 09. Travanj, 2008., 16:54 »
Erm, ja se bavim maketrastvom nekih 2-3 godine već, al baš maketarstvom. I to u 1:72 mjerilu, samo moderna vojna tehnologija. Neznam zašto se ne pozabaviš sam s nekoliko drugih jeftinijih figurica. Isprobaš tehnike razne, boje i tako. Ako ti treba koji savjet dodaj me na msn voljan sam ti pomoć ak zapne. Ak se misliš tim duže bavit, mogu ti dat više informacija o tome i tak.

EDIT: Ak je to "resin" plasitka, jebeno ćeš se namučit s Revellovim ljepilom, ne preporučam, ostat će ti oko mjesta di si ljepio gadni "slojevi" tog ljepila i neće se primit za plastiku, mogo bi ujebat. Nikad nisam mogao zaljepit "resin" dodatke na običnu plastiku. Bolje rečeno, nemoguće je.
« Zadnja izmjena: 09. Travanj, 2008., 19:12 Easy »

*

seymour

  • ****
  • 1445
Re: Jel zna itko?
« Odgovori #8 : 09. Travanj, 2008., 20:13 »
Je Swink to je dolores-Izgleda da ću sam probat,polako pa koliko bude trajalo

je mislim da je to resin plastika pa ću vidjet kako to ide s ljepilom pošto kažeš da ovo koje je prporučio swink ne valja

i još nešto jel ima kakva posebna boja za te kitove?



Di ćemo večeras, pusti prazne priče<br />Di ćemo večeras da se ubijemo pićen<br />Di cemo večeras, da bude luda kuća<br />Tu su Kuzma i Shaka Zulu, doktori puknuća

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: Jel zna itko?
« Odgovori #9 : 09. Travanj, 2008., 20:43 »
Ma valja to ljepilo, stalno ga koristim, ali ne koristi za resin.

Ja za resin koristim obično brzo ljepilo, ono šta ljepi dok si reko keks. Ali to nije baš praktično za početnike jer moraš bit jako jako brz. Maketari koji duže rade  s dodatnim resinskim setovima za svoje makete koriste drvofix ljepilo. Nekakva forica, kažu drži i popunjava praznine a lako se uklanja višak. Ja ga ne koristim za to nego za ljepljenje canopy-a na avionima la to je druga priča. Hm, uglavnom, ako želiš da ti ta figura izgleda što bolje, a ovo ti je prvi put da se susrećeš s takvim stvarima, nabolje bi ti bilo da se prvo ispraksaš na nečem sličnom. Dakle kupi jeftine figurice 1:35 nekih vojnika il nešto slučno (1:35 figure dolaze u djelovima, 1:72 su u cijelom komadu) i praksaj se malo s tim ljepilom i bojama.

Što se tiče boja, ja u kutiji s maketom dobijem sastavnicu u kojoj, osim kako se maketa slaže ima nacrtano gdje ide koja boja. Maketari većinom koriste one boje koje vidiš recimo u Land of Magic onako stoje na polici ima ih jako puno, jedna bočica dođe oko 15 kuna. Odabereš si boje koje ti pašu i kad ideš farbat to nužno ih je razrijedit ako ne želiš da na maketi ne bude fasada nego sloj boje. Farbaš normalnim kistom (ne onim za vedene boje, neg posebnim ima ih za kupit u LoM-u mislim) i naneseš tanki sloj. Nakon 4-5 sati drugi sloj i opet nakon 4-5 sati treći završni sloj. Nikad ne ideš odjednom prekrivat praznine, nek ostane, njiš pređeš u sljedećim slojevima. Boju razrijediš negdje u omjeru 70% boje i 30% razrijeđivača u neku posudicu ne u tu bočicu. Prije farbanja treba oprat cijelu maketu (kad je sastavljena!), vrlo pažljivo s nekom spužvicom i onim sredstvom za pranje posuđa, nakom toga, ŠTO MANJE dirati maketu, inače boja ne ide kak treba.
Napomena: maketa se mora osušiti prirodno, dakle bez sušila za kosu ili nečeg sličnog. Ostavi ju negdje na nekakvu krpicu ili ručnik da se osuši (preko noći... da da tolko vremena al ak nemaš strpljenja to defo nije za tebe). Ne ostavljaj pokraj izvora topline inače se izvitoperi i izobliči i neliči ni na što.

Sad dali za te figure idu posebne boje, e nebih znao, znam da je jedan lik kupio one orkove iz LotR seta i farbao ih s bojama koje "mi" koristimo. Još par fanova Warhammer figura koristi isto.
« Zadnja izmjena: 09. Travanj, 2008., 20:47 Easy »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9