HCL.HR

Kajanje

  • 28 Odgovora
  • 2712 Hitova
*

pilip

  • ******
  • 4442
Kajanje
« : 26. Studeni, 2010., 00:47 »
Lezim u krevetu i nemogu zaspati i kad ono, razmisljam o losim stvarima koje sam napravio u zivotu. Posto sam i razmisljao malo prije o kavi i raspravi u drugom topicu o istoj sinula mi ideja da bi mogo topic otvorit ovdje jel... I neznam, posto nemogu zaspat, digao se otvorit ga.

Znaci. Jel ima nes u zivotu a da vam je zao da ste napravili? Nesto posebno lose/nedobro... I nest sta bi prvo ispravili da ste u mogucnosti? Ovo je da malo bolje upoznamo internet frendace. :(

Osobno, meni je najvise zao to da sam brijao na navijastvo i desnicarstvo. Ono, u prirodi nikad nisam bio takav, ali zabrijao si zbog drustva i manjka interesa u drugim stvarima. :( Navijastva sam se odrekao od onda kad sam skuzil da to ne vodi nikam, samo malo dublje u ponor. I kad sam poceo plave kuverte dobivat doma. :wildboy: Jebiga, bio sam malen i mlad. :(
Fali ponekad drustvo, zajednicko cuganje i gostovanja ali ono, otkad sam se primio treninga ozbiljnije, nit ne cugam niti nista... tako da nit to vise nista ne znaci. Eto, da mi je nesto za ispravit u zivotu, to bi bilo prvo.

Eto.Neznam. Nemogu spavat.
Vi?
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Odg: Kajanje
« Odgovori #1 : 26. Studeni, 2010., 00:57 »
Ozbiljan topik. Neće ovo dugo.  :(

Ae.
Ispravio bih mnogo stvari. Ništa posebno katastrofalno, al ono... stvari kojima se ne ponosim.
Više manje sve se tiču odnosa s drugim ljudima.
A ni za faks nisam siguran.  :hiha2:

Ali ono. Više razmišljam o tome kako se promijenit da ne radim te stvari više.
Lako je kad si tako nešto počneš razmišljati, ali već za nekoliko dana, kad prestanem aktivno razmišljati o tim stvarima, počnem raditi iste greške.

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Kajanje
« Odgovori #2 : 26. Studeni, 2010., 01:00 »
Na sve što bih htio promjeniti ionako ne bih mogao utjecati (pogotovo ne u djetinstvu) tako
da mi je uzalud to sve.

Predepresivan topic, treba lockat prije nego se netko ubije  :wildboy:  :( :(
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Kajanje
« Odgovori #3 : 26. Studeni, 2010., 01:08 »
Depresivan je ako ne misliš o svojim pogreškama i praviš se da ih nisi napravio nikad.

Napravio sam masu loših stvari, i radim ih svakodnevno. Al ne kajem se. Nije mi žao. Ne bi mijenjao ništa čak ni da mogu.

Slomio sam ruku najboljem frendu u osnovnoj, prestao je trenirati košarku zbog toga. Bratu sam skoro izbio oko, završio je u šavovima. Bio bezobziran jako prema ljudima koji to ne zaslužuju. Ujebo si priliku života ovo ljeto za jedan posao. Hrpe i hrpe nedovršenih projekata i ideja imam, to je glavna boljka i koliko god mi mučno zbog toga, ne bi to mijenjao. Sebičnost jako velika. Ima toga mali milijun. Al baš mali milijun.

Al ne želim žaliti za tim, mislim da je dobro biti negativac ponekad, pa makar i onaj ful negativac, koji nema opravdanja već sve radi iz koristoljublja. Štajaznam, trudim se ne žaliti za ičim, čak ni za svim tim povrijeđenim ljudima s moje strane. Umjesto žaljenja jel, radije naučiti nešto iz grešaka i tak.

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Kajanje
« Odgovori #4 : 26. Studeni, 2010., 01:10 »
Ne moze se obadvoje? Zaliti i uciti? :(
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Odg: Kajanje
« Odgovori #5 : 26. Studeni, 2010., 01:15 »
kad razmislim ovako općenito, možda mi je čak više žao zbog nekih stvari koje nisam napravio, nego onih koje jesam, i trebao bi se kajati zbog njih  :solidus:

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Kajanje
« Odgovori #6 : 26. Studeni, 2010., 01:17 »
Ne moze se obadvoje? Zaliti i uciti? :(

Naravno da može, ali sam skužio da od žaljenja (barem ja) nemam ništa i onda samo posežem za opravdanjima. Situacija, mjesto, vrijeme...to je sranje. Kriv si zbog nečega i gotovo. Bilo-prošlo. Posljedice su takve kakve jesu. Podnesi to kako znaš i umiješ ono, jbg.  :(

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Kajanje
« Odgovori #7 : 26. Studeni, 2010., 01:19 »
razmišljam slično ko njub. ono, ne žalim, nema mi to smisla. ne znam nikad dovoljno dobro objasnit taj stav. ono, da sam nešto napravio drukčije u prošlosti, možda stvari ne bi bile gdje jesu sad, a dosta sam zadovoljan sa stvarima kakve sad jesu. možda je ustvari u tome i point, što sam zadovoljan sa životom i nemam poradi čega previše ni žalit.

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Kajanje
« Odgovori #8 : 26. Studeni, 2010., 01:23 »
kad razmislim ovako općenito, možda mi je čak više žao zbog nekih stvari koje nisam napravio, nego onih koje jesam, i trebao bi se kajati zbog njih  :solidus:

Pa i to vrijedi, da. Za topic. :wildboy:
Primjer toga kod mene

Kada sam prekidao sa bivsom nisam koristio dovoljno dobre rijeci. Neznam, imam osjecaj da sam joj mogao promjenit misljenje nekako da sam okrenuo neku drugu strategiju pristupa. Pogada me dosta to, posto je eto to recimo najveca stvar za kojom zalim a da nisam direktno ja kriv za razliku od navijaca, jel...

Ne moze se obadvoje? Zaliti i uciti? :(

Naravno da može, ali sam skužio da od žaljenja (barem ja) nemam ništa i onda samo posežem za opravdanjima. Situacija, mjesto, vrijeme...to je sranje. Kriv si zbog nečega i gotovo. Bilo-prošlo. Posljedice su takve kakve jesu. Podnesi to kako znaš i umiješ ono, jbg.  :(


Osjecaji su nes na sta ne mogu utjecati. Da mogu bio bi frajer. Ovako sam samo obicna placipicka koja boksa. :( Mislim da zaljenje itekako znaci posto ti dirigira kolko hoces/neces nes sljedeci put napravit ak me beres.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Odg: Kajanje
« Odgovori #9 : 26. Studeni, 2010., 01:25 »
Ovako sam samo obicna placipicka koja boksa. :(

 :hihi: :hug

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Kajanje
« Odgovori #10 : 26. Studeni, 2010., 01:48 »
Balans.

Ne mozes odmah sve znati, pa radis greske.
Radis greske, pa naucis.
Ali ako se ne kajes zbog greski, ponavljat ces ih.
A zbog kajanja razmisljas o tome, pa skuzis gdje i zasto su bile greske.
Kad skuzis to sve, onda ti to prestaje toliko zujati u glavi.

Stajaznam, normalan emocionalni proces. Ali to sto se kuzi razlog za greske ne znaci da ih necemo ponavljati, sve je na volji i odluci individue, kao sto je n00b demonstrirao svojim primjerom. Ako ti savjest govori da su to "greske", a ipak ti idu u korist, mos' odjebat savjest. Valjda. Netko ima veci limit na stvari koje si moze tovariti na savjest, netko manji.

@Pilip

Jebala te bivsa.(ne, cek, ne jebala te bivsa  :hiha: )
Popickas se s nekom osobom - dogodilo se i gotovo. Za takvim stvarima je ono, u principu ok zaliti, ali ne previse. Odnosi su prevrtljivi, u jednom trenu ste BFF, u drugom nekog u drustvu nesto pukne random i ode sve u kurac. Al' zalit ne treba, jer ono, ako ima obostrane volje - popravit ce se. Ako ne - ne. Ides dalje. Milijarde ljudi na planeti, milijuni unutar drzave, stotine tisuca unutar grada, tisuce u tvojoj blizoj okolici. Bivsa nije od platine. "ALI MOZDA JE JEDINSTVENA!"
Ako to mislis, u pravu si. Ali upravo zbog razlike od drugih nije po nicemu posebna. Mozda nades neku bolju. Koja ce opet bit jedinstvena.
U svakom slucaju je bolje normalizirat se i krenut dalje.
Ili skraceno - nitko od vas nije krepo, nista nije konacno dok ste oboje zivi, drama i samosvjesno placipickanje nije potrebno.

A kajanje zbog pizdarija koje radimo dode isto kao ovo gore. Savjest ovo-ono. Proces.
Najgore je zapravo ono sto je frusciante rekao. Kajat se zbog necega sto nisi napravio. Pa u mislima lete "sto bi bilo da sam ovako ili onako napravio".
To treba odjebat iz glave sto prije, prihvatit da se dogodilo sto se dogodilo i amen.
Takvo razmisljanje me skoro pokopalo pred nekoliko godina, doslovno. Izgubio voljenu osobu, poginula, sjebalo mi planove za buducnost, ubilo mi volju i skill za puno stvari, ne ide mi se u detalje. Zato kazem da nista nije konacno i nije potrebno dramatizirati ako su osobe zive, jel.
Vrtnju what if scenarija treba izbjegavat bilo kako i NE ZALIT za stvarima koje nisi napravio. Jednostavno si reci: "Jebi ga, fulao sam priliku, bit ce valjda nesto drugo u buducnosti."


Al' jebote. Nadi neku dobru zensku, dovuci ju u krevet i razjebi ju BAR dobra 2 sata.
Barem iz iskustva znam da ako treniras boks, trebao bi imat vise nego dovoljno stamine za takvo nesto.

Zapravo, opcenito, ne vrijedi zalit toliko za proslim sranjima koja si radio, nego treba bit sretan da si to prestao radit.
« Zadnja izmjena: 26. Studeni, 2010., 01:50 Yuri »

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Kajanje
« Odgovori #11 : 26. Studeni, 2010., 01:53 »
Necemo sad o meni i mojoj bivsoj. :hiha2: Previse puta sam prosao to sa ljudima. Cinjenica jest da mi je i dalje previse stalo do nje.
I niko ne kaze da nisam i da ne jebem u meduvremenu od prekida. :hiha:

Ali da, cekao sam vas dvojicu, n00ba i tebe. Mudri ste nekako. Ili se znate samo kul izrazit. :solidus:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Odg: Kajanje
« Odgovori #12 : 26. Studeni, 2010., 02:06 »
Ili su samo stari.  :hiha:

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Kajanje
« Odgovori #13 : 26. Studeni, 2010., 02:21 »
Da. I puno pisemo, pa daje dojam kvazimudrosti.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Kajanje
« Odgovori #14 : 26. Studeni, 2010., 10:16 »
Ne kajem se. Ili zaboravio sam. Uglavnom, win :hiha:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9