HCL.HR

Korupcija

  • 54 Odgovora
  • 5099 Hitova
*

n00b

  • ****
  • 1663
Korupcija
« : 29. Siječanj, 2013., 00:24 »
Kad smo on the roll sa temama iz kojih ništa ne naučimo (za razliku od inače ololo), može i jedna koja ne traži mišljenja već samo iskustva.

Daklem, korupcija je, kaže naša wikipedija - (lat. corruptus – potplaćen) ili podmitljivost u pravnom smislu kazneno djelo zlouporabe povjerenja ili dužnosti koju se obnaša u upravi, sudskoj vlasti, gospodarstvu, politici, školstvu, kulturi i umjetnosti te u negospodarskim subjektima ili organizacijama, radi stjecanja materijalne ili nematerijalne koristi na koju nema pravnu osnovu.

Bilo kakav oblik korupcije s kojom ste se sreli dajte, od tete u vrtiću do poslovnih subjekata ili faksa. Poslovni subjekti. Zvuči jako ozbiljno.

/

U jednoj bivšoj firmi nudilo se 400 kn ako ćete glasovati za HDZ. Naposljetku, 'javna' ponuda bila je povučena i samo su odabrani mogli glasovati i pritom pokupili svojih 400 kn (vlasnik je imao bliske veze sa HDZ-om očito jel)

U jednoj drugoj bivšoj firmi, jedna od prvih konkuretnih telekomunikacija, gazda je tek otvorio podružnicu u Zadru. I sad, nakon prvih mjesec dana i velikog broja potpisanih ugovora trebala je uslijediti prva plaća svima. Tih prvih par mjeseci je bilo super jer su ljudi širokih ruku dočekali bilo kakvu alternativu tada monoplističkom T-comu.
Nitko od radnika nije dobio ni lipe, a ovaj je optužio zli Zagreb za to. Kupio je novi auto (nekih 80K kuna) i ostalo prokockao (ovisnik). Na kraju sam dobio novce direkt iz Zagreba nakon prijetnji medijima i policijom. Velikom broju ljudi je ostao dužan.

U osnovnoj smo imali tu profesoricu koja je bila malo čudna. Ekscentrična. Užasno je voljela Griotte, i već je kružila ta neka priča da ju se lako može podmititi s istima. Uoči tog nekog ispita za koji se nitko nije pripremio kupili smo joj Griotte i još neke bombone i nešto. Povodom toga jer ju kao volimo i draga nam je profesorica. Raznježila se i užasno odobrovoljila. No, valjda je skužila da joj stalno svi poklanjaju Griotte i onda je rekla nešto u stilu: ''Ali nemojte misliti da se mene može tek tako, podmititi sa slatkišima!'' Biser koji je sjedio samnom je rekao ''E ne.'' Ova je popizdila, podemonila se, i sve te slatkiše bacila u koš, ono ful, svom snagom. Počela rejđati da kako nas nije sram traallala. Ona je ponosna, za što mi nju smatramo. I sad će biti strožija nego ikad prije jer smo bla to sami zaslužili. Litanija kompletna.
Kako je završio sat, išli smo na drugi predmet, u drugu učionicu. Izlazio sam među zadnjima i komentirali smo tužne Griotte i bombone u košu za smeće. Stara od ove jedne je bila čistačica pa smo je pitali kasnije što je napravila s Griottama. Nije bilo Griotta u košu za smeće kad je ušla nakon nas. O.O

U jednom malom selu na periferiji Like i Gorskog Kotara, ima taj kamenolom. Prijašnji vlasnik bio je dužan Bogu i vragu, ali to je ono, jedina veća firma u okolici (cca 500 ljudi je zapošljavao)
Pričam tako s jednim frajerom koji kod njega radi za 1800 kn koje mu kasne 4 mjeseca. Za Božić je dobio 50 kn božićnice. I ok sve to, nego se počeo žaliti na te neisplaćene plaće jel. Ne samo on već hrpa ljudi.
Ovaj im je onda smanjio plaće i davao bonove za hranu u protuvrijednosti. Moj sugovornik u trenutku razgovora ima 1200 kn plaću. I bonove može iskoristiti samo u jedinom dućanu u mjestu... kojeg drži isti gazda.

U jednom drugom selu, Gorski kotar, svećenik ne ženi i ne radi prvu pričest ako mu ne doneseš vrećicu. U vrećici je obično litra domaćeg vina, ili kolači, ili odojak. I ovo nisam vjerovao dok svojim očima nisam vidio. Nije problem u vrećici, to je ostatak nekadašnjih običaja kad se uvijek svećeniku davalo, nego to što mi nije htio rođaka pričestiti dok nije dobio vrećicu.

/

Ima još sigurno more toga al bla. Ovo mi prvo palo na pamet.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Korupcija
« Odgovori #1 : 29. Siječanj, 2013., 00:27 »
Jel ti živiš uz ovaj još par života? :wildboy:

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

Odg: Korupcija
« Odgovori #3 : 29. Siječanj, 2013., 00:33 »
Bezz glupih tema i komm molit cu....Nisam se registrirao da bih slusao gluposti nego da troLL.... :fpalm:

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: Korupcija
« Odgovori #4 : 29. Siječanj, 2013., 00:33 »
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Korupcija
« Odgovori #5 : 29. Siječanj, 2013., 00:38 »
Uff, hiljade priča imam.

Ali neću u detalje javno, jer previše ljudi zna čime se bavim. a ne želim kompromajzati nešto što nije osobno moje iskustvo već burazovo. i njegove firme.

Ak ti je važno, mere na PM.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Korupcija
« Odgovori #6 : 29. Siječanj, 2013., 00:48 »
Ma ne sad otkrivanje mračne strane Hrvatske već baš ono, dokle to ide. Više comic tone. Ima stvarno bizarnih stvari.

npr., nije sad korupcija u standardnom smislu riječi ali po definiciji jest. Stari mi je imao kaffe u Kninu i došla je inspektorica rada. Zla inspektorica. Nije našla nijedan propust, sve ok, čisto, plaćeno, uredno itd. Uđe u WC i rola papira nije u onom sranju već na vodokotliću. Kraj vrata od WC-a je malo skladište u kojem se nalazi 15 kutija s WC papirom.
Žena to prijavi i pošalje na sud. Zvali ih nekoliko puta, ova nije dolazila. Žalio se stari, povlačilo se to al uzalud. Sud je odlučio da je, pravno gledajući, inspektorica u pravu. Jer, u propisima stoji da u WC-u rola toaletnog papira mora biti u onom sranju koje drži toaletni papir.
Kazna je izašla 2700 kn, ali su oslobođeni plaćanja sudskih troškova. Bilo je ovo prije cca 10-ak godina.

Eto, savršeno je zapravo.

Jel ti živiš uz ovaj još par života? :wildboy:

lolo zašto

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Korupcija
« Odgovori #7 : 29. Siječanj, 2013., 00:52 »
po čemu je to korupcija, ne kužim?
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Korupcija
« Odgovori #8 : 29. Siječanj, 2013., 01:07 »
Stvar je u pozadini priče te ženske, baš je poznata bila po svom inkviz-stavu.

U drugom objektu do jednom prilikom napisala kaznu od 85 maraka (jer je u markama bilo u zakonu tad definiran baš taj prekršaj koji god već) na komadu papira kojeg je otrgnula sa nekog blokića. Ljudi su ionako bili u strahu od nje pa su to platili na sudu na neki x broj računa koji je napisala. Nikad nisu dobili potvrdu o plaćenom računu, što je već po sebi prekršaj. Ne znam do danas može li tako napisati na rendom papiru neka kazna. 

Ovo sa rolom papira koja je koštala 2700 kn niije korupcija u smislu dobiti jer ja ne znam koja je njena dobit u toj priči. Poanta je iskorištavanje položaja. Htjela je napisati kaznu, i tražila je bilo što. Našla je rolu papira na vodokotliću a ne u onom di to stoji, i odlučila to iskoristiti. Nije ur everyday KORUPCIJA al valjda kužiš, nije srs topik.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Korupcija
« Odgovori #9 : 29. Siječanj, 2013., 01:15 »
ne kužim :hiha:

mislim ok, funne story al ono, žena je isfrustrirano smeće, niš drugo. :wildboy:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Korupcija
« Odgovori #10 : 29. Siječanj, 2013., 01:17 »
Pa vidiš da kužiš lol. :wildboy:

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Korupcija
« Odgovori #11 : 29. Siječanj, 2013., 01:27 »
Prije pun kufer godina, moja prva firma, tad nisam imao "poslovni prostor" pa ju prijavio na svoju sobu doma u stanu.

Pola godine kasnije uletava mi inspektor, kao, sinko dobio si prijavu. Problem je bio taj što je frajer iz Siska direktno došao, dakle nije bio iz mog grada tak da kak god okreneš ga ne znaš niti možeš neku vezu povuć :wildboy:

Frajer provjeri software na računalu - prođe
Provjeri radne uvjete - prođe
Provjeri papire - prođe sve
Provjeri knjigovodstvo - sve pet
Aparat za požar - riješeno

Frajer već onako isfrustriran, ode do vrata i, onako, retardiranim tonom
"gdje vam piše da je ovo izlaz?"
- ha?
"izlaz, nigdje nemate znak da su ova vrata izlaz"
"po propisu xy trebate imat navedeno da je to izlaz"

I tako ja 10 minuta slušam raspravu oko toga kako treba pisat Izlaz na jedinim ulaz/izlaz vratima u mom stanu. I krene kao, kazne su takve i takve, ukoliko se ne dogovorimo.

Čim je spomenuo to s dogovorom već shvatio što hoće :wildboy:

Pet minuta kasnije frajer izlazi s par sto kuna više u dzepu, a ja ostao s potpisaim nalogom da je sve kul :(

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Korupcija
« Odgovori #12 : 29. Siječanj, 2013., 01:28 »
Kad smo kod funne story. Ovaj jedan rodjak je bio zastupnik za Delta sladolede il nesto, i dosla mu ispekcija i htjeli su kao BROJAT SLADOLEDE jer ne znam. Trebalo je napisat kaznu valjda.

Frajer ih zakljucao unutra na -500 :hiha: :mrs:

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Korupcija
« Odgovori #13 : 29. Siječanj, 2013., 01:30 »
:hihi:

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Korupcija
« Odgovori #14 : 29. Siječanj, 2013., 01:32 »
:hihi::ave:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9