HCL.HR

Kul i mistična mjesta u lijepoj našoj

  • 18 Odgovora
  • 2772 Hitova
*

n00b

  • ****
  • 1663
Kul i mistična mjesta u lijepoj našoj
« : 23. Srpanj, 2009., 21:41 »
Bio sam prije par godina u Beliju, malenom mjestašcu na sjeveru Cresa. Istrijani će znati, da je tamo hrpa lokalnih legendi i kul stvari zbog kojih će turisti i kamperi rado obitavati neko vrijeme.

Ove godine imamo u planu isto par solucija na tu foru, ali sve su mi ovisne o trećoj strani, tako da ako propadnu, moram opet negdje rendom gdje nisam bio. Nije to uopće loše, dapače, samo je poanta da ipak bude neko mjesto vrijedno stvaranja uspomena. Kako sam emo romantičar u duši, radije ću npr. opet otići na neki kršoviti otok i tamo kempati nego tražiti smještaje u nekim motelima/hostelima. Em je jeftinije, em kako bi neki bosanski srbi rekli, 'ima dušu'.

Evo ovako, iz glave, imate vi neku kul lokaciju? Da ima dušu i da nije neko eksploatirano mjesto. Čak ne mora biti uz more, ali bi bilo lijepo da ima neku priču i smisao postojanja na planetu.

Tko napiše nešto u stilu Zrće benat ću ga.  :piva:

*

Komandant

  • ***
  • 591
  • ŠVALER.
Re: Kul i mistična mjesta u lijepoj našoj
« Odgovori #1 : 23. Srpanj, 2009., 21:59 »
Jel treba biti blizu mora? Jer Slavonija ima punkurac jebenih mjestašaca za čilat, iako se ne mogu sad sjetit, ali boguje po tom pitanju.

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Re: Kul i mistična mjesta u lijepoj našoj
« Odgovori #2 : 23. Srpanj, 2009., 22:02 »
odi do brinja. mali gradić negdi u lici/gorskom kotaru, nekih 2000 stanovnika. najljepše noćno nebo na svijetu. brinjska kula stara 400 godina. uz to, ima i špilju koja još uvijek nije cijela istražena, ali je ulaz u nju moguć i potpunim njubovima. imaš i malo jezerce s čamčićem koji svi mogu koristit za pecanje ili jednostavno čilanje.

pola sata vožnje do senja i mora. koje je na moje čuđenje ful čisto i jako toplo.

ne znam. ima dušu gradić. baš je onak, kul.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

Re: Kul i mistična mjesta u lijepoj našoj
« Odgovori #3 : 23. Srpanj, 2009., 23:09 »
Gle ovo.

http://www.seoski-turizam.net/public_html/index.php?option=com_content&task=view&id=186&Itemid=58&lang=HR

Ja išao s kujom prošle godine na nešto slično, nije nam se dalo na more. Šuma. Oko 10 stupnjeva noću, LJETI. Šuma. Zvijezde. Medvjedi. Šuma. Šuma. Hladna kupa. Šuma. Tko nije, a vjerujem ima ih, otići u najveću zabit u Lici ili Gorskom Kotaru  :thumbs:

I da, u dućan ideš pješke, a do njega ima 20 km. Šumom. Odlično  :ementaler:
« Zadnja izmjena: 23. Srpanj, 2009., 23:10 James T. »
mislim možda armor tebi nije s obzirom da svaki dan čarđaš na pekove vukova traktorom nebi li obranio svoje stado i bio nagrađen volanom, al mi čije je najveće uzbuđenje jel ću se probudit s erekcijom ili ne, se bojimo saw igre.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Re: Kul i mistična mjesta u lijepoj našoj
« Odgovori #4 : 23. Srpanj, 2009., 23:25 »
Bio u Brinjama više puta, fora su mi ko i okolica čitava tipa Križpolje, Ličko Lešće itd. al vidiš nisam znao za kulu i špilju. tnx

Gorski Kotar i Lika, hah, odrastao sam tu.  :wildboy: Od Delnica preko Mrkoplja i Begovog Razdolja pa iza Gomirja i Ogulina do Brinja i Otočca, onkraj Senja i Vinodolskog podno Karlobaga i Gospića, dio mi je više za jesen nekako. Al da, ljeti pobjeći negdje gdje je hlad je spas, true.

Slavoniju ne poznam uopće, nisam bio dalje od poteza Sisak-Zagreb tamo.

Nego, što ganjam zadnjih dvi godine:
link

Idem tamo ovu jesen pa makar solo. :wildboy:

I da, seoski turizam ftw. Čak je i jeftino relativno s obzirom na sve.

Re: Kul i mistična mjesta u lijepoj našoj
« Odgovori #5 : 23. Srpanj, 2009., 23:28 »
Seoski turizam owna Isusa.
mislim možda armor tebi nije s obzirom da svaki dan čarđaš na pekove vukova traktorom nebi li obranio svoje stado i bio nagrađen volanom, al mi čije je najveće uzbuđenje jel ću se probudit s erekcijom ili ne, se bojimo saw igre.

Re: Kul i mistična mjesta u lijepoj našoj
« Odgovori #6 : 24. Srpanj, 2009., 02:18 »
otok Prvić, blizu Vodica.

bio jednom, na prvi pogled ličilo na ghost town. ful malo ljudi bilo vani, ima možda 3 auta u cijelom gradu (jugići/stojadini bez registracija) i ta šema. jedina poveznica s kopnom je brod koji dolazi par puta dnevno.

između ostalog, mislim da nigdje nisam vidio čišće more/obalu nego tamo. rulalo.  :hug

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Re: Kul i mistična mjesta u lijepoj našoj
« Odgovori #7 : 24. Srpanj, 2009., 12:53 »
tu mi prijatelj ima vikendicu, ide tamo svake godine, izrazito je pusto i nije sretan :(

Re: Kul i mistična mjesta u lijepoj našoj
« Odgovori #8 : 24. Srpanj, 2009., 17:36 »
definitivno nije za stalni odmor tamo.. ja sam bio jedno poslijepodne, ne vjerujem da bi dulje izdržao.  :(

*

TeraBajt

  • *
  • 48
  • only spenders
Re: Kul i mistična mjesta u lijepoj našoj
« Odgovori #9 : 24. Srpanj, 2009., 22:01 »
Beograd.
nigga

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Kul i mistična mjesta u lijepoj našoj
« Odgovori #10 : 24. Srpanj, 2009., 22:52 »
 :hug :hug
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Re: Kul i mistična mjesta u lijepoj našoj
« Odgovori #11 : 25. Srpanj, 2009., 11:39 »
izvor kupe

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Re: Kul i mistična mjesta u lijepoj našoj
« Odgovori #12 : 25. Srpanj, 2009., 11:59 »
Na Mljetu ima dosta kul mjestašaca. Bio sam tamo jedno par dana i sasvim je ok bilo. Nema previše ljudi ni auta, ono umjereno sve, nije krcato restoranima i tako. Plaže su čiste i pretežito kamene.

Re: Kul i mistična mjesta u lijepoj našoj
« Odgovori #13 : 25. Srpanj, 2009., 12:05 »
mljet i lastovo..susak također

*

morski_pas

  • ****
  • 988
  • Team Zissou
Re: Kul i mistična mjesta u lijepoj našoj
« Odgovori #14 : 25. Srpanj, 2009., 14:28 »
Ne traži lipa i samotna mista, traži MISTIČNA mista, to nisu mistična mista. :kava:
And if the dam breaks open many years too soon
And if there is no room upon the hill
And if your head explodes with dark forbodings too
Ill see you on the dark side of the moon ...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9