HCL.HR

Mašina za proizvodnju

  • 2 Odgovora
  • 1143 Hitova
Mašina za proizvodnju
« : 02. Lipanj, 2017., 21:03 »
Evo raspitujem se po forumima. Jedan stariji čovjek me zamolio da mu pogledam neke mašine na netu, naime on posjeduje mali poslovni prostor i htio bi tu kupiti kakvu mašinu za proizvodnju ili slično između 2.000 do 4.000 KM i otvoriti unuku da nije nezaposlen, da zaradi koju marku.
E sad ne zna što da mu kupi, treba mu nešto jednostavno, naveo mi kao primjer feder (oprugu), nešto jednostavno, jednodijelno i lako za proizvodnju da mu se unuk može snaći jer nema nikakvog treninga što se tiče mašinerije.
Malo smo gledali mašine za orahe, tj. da mu mašina zdrobi orah i odvoji ljusku od mesa, ali ne znamo stručni naziv za takvo što, našli smo par ali sve su samo drobile orahe, njemu treba da razdvaja ljusku od mesa. Našao sam nekakvu na engl. sajtu čisto da vidim, ali je bila preglomazna i iz 4-5 dijelova i vjerovatno preskupa.
Zna li tko kako se zove jedna takva mašina i gdje se može naći, po mogućnosti u Bosni.
Imate li kakav drugi prijedlog, gledali smo i aparate za zabavu, njemu trebaju da idu na zid jer mu je mali poslovni prostor, samo smo našli nekakv nogomet, nemam pojma ni kako se igra. Njemu treba bilo što da mu unuk može raditi, ja sam mu bio predložio proizvodnju plastičnih boca (flaša), ali kaže da je tu skupa oprema. Dotakli smo se i otvarača za boce, ali nema tu zarade. Eto naveo sam par primjera, ako tko zna što ili ima kakvu ideju, bio bih zahvalan, samo imajte na umu da mu je poslovni mali i da je cijena između 2.000 - 4.000 KM.
You're not afraid of the dark, are you?

Odg: Mašina za proizvodnju
« Odgovori #1 : 03. Lipanj, 2017., 13:50 »
Moj susjed ima malu firmicu,bavi se proizvodnjom peleta,Njemci vecinom kupuju to za grijanje,malo lozu,vidio sam masinu nije velika,nije tesko raditi na njoj.

Lik je inace automehanicar,u jednom dijelu je radnja u drugom ima tri masine,zimi ubija al uvijek radi jer isporucuje druge drvene dijelove nekim firmama jer masina nije samo za pelet nego zamjeni neke dijelove i nesto proizvodi za namjestaj...Koliko zaradi i da li uopce tu ima love ne znam.Sad planira kupiti masinu za papirnate vrecice al lik sve isplanira i unaprijed ima kupce svoje robe.

Mislim da su drva jeftinjak u Bosni pa ne znam da li bi ga igdje bilo tu sto se zarade tice.

Eh sad ne moze tvoj pritatelj kupovat masine a nema blage cime bi se bavio i da li taj proizvod ima kupca...


Odg: Mašina za proizvodnju
« Odgovori #2 : 04. Lipanj, 2017., 18:56 »
Ma nije mi nikakav prijatelj, ni ne znam lika, samo me njegov djed zamolio da to malo istražim, djed to kupuje, ja mislim da taj lik i nema pojma da djed to kupuje :D .
Dobar je prijedlog, hvala, ja mislim da ima zarade, ljudi masovno prelaze na centralna grijanja s peletima.
Ma gdje su jeftina drva, prosječna plaća 500KM, 10m3 drva oko 800KM i opet sve potrošiš do 2. mjeseca i moraš još uzeti jedno 5m3. Ne znam koje su cijene peleta, ali je sigurno dosta jeftinije dok ljudi prelaze. Djed mu i hoće nešto što može zaraditi, dnevnicu neka zaradi, njemu dosta.
Znao, ne znao, moje je da predložim, ja mislim da to nije neka mudrolija.
You're not afraid of the dark, are you?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9