HCL.HR

Meso iz labaratorija

  • 26 Odgovora
  • 3505 Hitova
*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Meso iz labaratorija
« : 10. Lipanj, 2013., 00:16 »
http://www.cbc.ca/news/technology/story/2013/06/06/technology-schmeat-in-vitro-meat-burger.html

to je to. još čekat x godina dok ne postane praksa, da se zatvore sve klaonice i da svijet postane napokon divno mjesto <3

ko će jesti a ko neće i zašto? :hiha:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Meso iz labaratorija
« Odgovori #1 : 10. Lipanj, 2013., 00:30 »
Iskreno?  Ako ima okus na pravo meso, nutritivne vrijednosti iste kao pravo meso i ako izgleda kao pravo meso, realno, boli me kurac jel iz laba ili farme.

Ionako 90% nas vidi samo zavrsni proizvod, hamburger zapakiran u celofanu, nikog, na kraju krajeva, nije briga kako je doslo do njega.

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Meso iz labaratorija
« Odgovori #2 : 10. Lipanj, 2013., 00:37 »
:wildboy:  divno mjesto, jesi ti neka curica.,,,

Ono, nezz, svejedno mi, i ovo sada je natrpano kemijom tako da je donekle isto, al sumnjam da će to tako brzo doć, niti će moć zamjenit sve ikad. Ili još bolje, neće se nikad ni desit. Mislim, zašto je to potrebno? Nisam sve čitao, jel ima neki razlog za to, manjak hrane il šta?

Odg: Meso iz labaratorija
« Odgovori #3 : 10. Lipanj, 2013., 00:45 »
>pola svijeta umire od gladi
>postoji li manjak hrane

:hiha:

Nezz, deff sam za naravno, imam neke dvojbe naravno, ali ako bi postalo ful jeftino, nezz, došli bi do PREKRETNICE ČOVJEČANSTVA LOL i onda bi morali ekspanziju na svemir raditi ili pocrkavati od ratova.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Meso iz labaratorija
« Odgovori #4 : 10. Lipanj, 2013., 00:47 »
:hiha: ti misliš da će netko to meso davat gladnima 4free?  :hiha:

Odg: Meso iz labaratorija
« Odgovori #5 : 10. Lipanj, 2013., 00:49 »
:hiha: kakve to veze ima s tvojim (glupim) pitanjem?
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Meso iz labaratorija
« Odgovori #6 : 10. Lipanj, 2013., 01:00 »
:tired:  nezz, daj idi čitaj čudnovate avanture

">pola svijeta umire od gladi
>postoji li manjak hrane"

istina, pola svjeta umire od gladi, al zar to ima velike veze s manjkom hrane, ili u konkrentom slučaju s mesom jer sam ja govorio o mesu.



Odg: Meso iz labaratorija
« Odgovori #7 : 10. Lipanj, 2013., 01:42 »

*

Storm

  • *
  • 93
Odg: Meso iz labaratorija
« Odgovori #8 : 10. Lipanj, 2013., 02:18 »
Vjerojatno ne bih jeo. Bar dok se ne uvjerim da konzumiranje istog nema nuspojava. :hiha2:


I bilo bi zanimljivo čuti mišljenja onih vegetarijanaca koji kažu da ne mogu jesti ništa što >>ima lice<<.

Sad ostaju bez izgovora za svoju dekadentnu ishranu :hiha:

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Meso iz labaratorija
« Odgovori #9 : 10. Lipanj, 2013., 03:20 »
Ko sizi. Ako ima nutritivnih i okus slično ili isto ko pravo meso jeo bih. Čak sam apsolutno za to ako se može stvoriti meso koje će stvarno bit ko pravo. Ako se može nešto slično pravome uz manju prodajnu cijenu, meh zašto ne, možda koji put uzmem.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Meso iz labaratorija
« Odgovori #10 : 10. Lipanj, 2013., 06:26 »
>pola svijeta umire od gladi
>četvrtina svijeta debela preko svake mjere
>postoji li manjak hrane

manjak hrane, jebem ti isusa :hihi:

da se ne radi možda o većem profitu industrije hrane? to ne bi trebalo biti preteško za shvatiti obzirom kakav je to biznis postao

ured: neću jesti ta smeća jer ne moram. kolinje na godišnjoj bazi pilića, purana i ostalog :hiha:
« Zadnja izmjena: 10. Lipanj, 2013., 08:44 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Meso iz labaratorija
« Odgovori #11 : 10. Lipanj, 2013., 09:17 »
:wildboy:  divno mjesto, jesi ti neka curica.,,,

Ono, nezz, svejedno mi, i ovo sada je natrpano kemijom tako da je donekle isto, al sumnjam da će to tako brzo doć, niti će moć zamjenit sve ikad. Ili još bolje, neće se nikad ni desit. Mislim, zašto je to potrebno? Nisam sve čitao, jel ima neki razlog za to, manjak hrane il šta?

jesi ti neka MUŠKARČINA :hiha:

pa nez koji je razlog, primarno vjerujem da to rade JER MOGU :hiha: ali implikacije ako to proradi su dosta šašave. Mislim cijena sad toga je ekstremna, al ono za 50 godina tko zna.
Mislim nez, meni je ludo da moš stvorit hamburger iz skoro ničega. Da par stanica jedne krave može proizvesti milijardu šniclova. Ono. :wildboy: Teško je zamislit da će se ogromna mesna industrija predat preko noći naravno lel ali dugoročno ovo bi moglo postat jeftinije od uzgoja životinja i klanja.

Mislim realno, ljudi uzgajaju životinje samo zato da ih poslije zakolju i pojedu. realno. :wildboy: Kako itko to može aktivno podržavati nez. + neznam kakve ovo meso ima veze s KEMIJOM. Ustvari vjerojatnije je da će imat manje veze s kemijom nego normalno meso krave koju se šopa sa smećem. Ovako se samo stanice bombardiraju proteinima, čekaš da izrastu i voila imaš šnicl. :hiha:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Meso iz labaratorija
« Odgovori #12 : 10. Lipanj, 2013., 09:27 »
Samo ne vidim zasto bi bilo jeftinije. Mislim, nije ovo replikator od star treka, proteini kostaju i ovako i onako :hihi:

Tj., ne znam, moguce je da nekad postane jeftinije, al to je ipak meso, nece sigurno biti toliko jeftino da rijesi problem glada.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Meso iz labaratorija
« Odgovori #13 : 10. Lipanj, 2013., 09:30 »
pa ideja nije ni nastala da se riješi problem gladi

A hamburger patty made from lab-grown meat — or "schmeat" — is expected to be unveiled and grilled later this month at an event in London that is highly anticipated by animal rights activists and other backers.

znači, hipiji ne mogu podnijeti što se događa u svijetu. idemo jesti plastiku jer ona nema osjećaje :hiha:

ako i misle riješiti s ovime problem gladi, umrijet će još milijardu ljudi od iste dok ovo dođe na svoje


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Meso iz labaratorija
« Odgovori #14 : 10. Lipanj, 2013., 09:34 »
Ne, jer je netko spomenuo glad gore, nisam isao dublje u istrazivanjima :hiha2:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9