HCL.HR

Militarija

  • 128 Odgovora
  • 14661 Hitova
*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Militarija
« : 08. Srpanj, 2009., 21:33 »
Ok, evo da probamo možda netko bude još postao ovdje jel. Uglavnom, smisao topica: rasprave o militariji. Molim vas da ne uplićete previše politiku u ovo iako je vojska poprilično vezana za politiku (iskreno ponajviše sam mislio na razno razne torije o zavjerama i razlozima za rat u iraku.). Nemojte mi zaspemat topic porfavor. Ako vas ne zanima nemojte postat. Nije ovo nabrijavanje na vojsku u rambo stilo ili bilo što slično, nego isključivo zdrave rasprave.

Možete postat kul wallpapere, videje i slično koji su vezani za militariju i tak to. Možemo raspravljati i o modernizaciji hrvatske vojske koga to zanima. Uglavnom eto, kako koga što bude zanimalo.

Ako netko ima rikvest za određene knjige, ozbiljnija literatura, mogu se potrudit pa aploadat ili potražit. No ja sam nedavno svoju literaturu srezao na samo kopneno naoružanje američke vojske. Ostali back up-i zračnih snaga i sovjetkog naoružanja su mi negdje među CD-ima, neznam ni ja točno.

Ako topic fejla mizerno obrišite ga.

Ok, evo možemo započet s bratom F-22, F-35. Avion se bazira na sličnoj tehnlogiji kao F-22 (malo napredniji). Namjena će mu biti uništavanje ciljeva na zemlji te nešto manje presretačke zadaće. Ima mogućnost vertikalnog uzlijetanja te zamjenjuje postojeće Harrier-e. Točnije USAF će ga uzet i zamjeit ga za postojeće A-10, USMC će ga stavit umjesto Harriera, a USN će ga samo nadodat u hangare nosača aviona. F-18 će još neko vrijeme ostat u službi.

F-35 je dizajniran slično kao F-22, dakle imat će stealth sposobnosti. Iskreno neznam previše o ovom avionu. Kao što ranije rekoh, više me zanimaju kopnene snage, no ponešto sam čuo/pročitao/vidio o F-35. Nevjerujem mu. Izgleda mi nesposoban da bi odradio zadaću kakvu radi A-10 koji je jebeno leteće čudovište. Ali vidjet ćemo, na njemu radi još par zemalja (7 ako se ne varam) zajedno s SAD-om.

Zanima me šta Facaa misli o ovome.  \:D/

Di je "grim d riper", i on ponešto zna o militariji.

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Re: Militarija
« Odgovori #1 : 08. Srpanj, 2009., 21:46 »
gledam one pizdarije na diskaveriju, ful mi je kul gledat sva ta naoružanja i to. eto, neki dan gledao, ameri napravili laserski top koji skida rakete u zraku. ono. star trek jebemu.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

Re: Militarija
« Odgovori #2 : 08. Srpanj, 2009., 22:26 »

inače nisam baš vojska i to, al sam se nabrijavo na oružje mnogo tijekom par godina.

i M14 je najljepša i najelegantnija puškica ikad napravljena. živim za dan kad ću si je nabavit u airsoft verziji il neš. Ostale američke mi malo saksaju al ova mi je prejebena. Inače mi njemci rulaju ovako od ganza. P99 je čisto estetsko savršenstvo.  :kava:
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: Militarija
« Odgovori #3 : 08. Srpanj, 2009., 22:39 »
M14 je presavršena puška. Doslovno. Kad su ju tek bili napravili, nisu ju mogli ubacit kao jurišno oružje u američku pješadiju jer je bila zbogsvoje savršenosti pre skupa. Izrađena je kao odgovor na AK. Puška je jednostavno neuništiva, nevjerojatno precizna na srednje i veće udaljenosti i ima užasno jak 7.62mm kalibar. Ove današnje moderne verzije su još lijepše, lakše, funkcionalnije. Danas se krositi kao snajpersko oružje s optikom.

Njemcima se mroa dat kredbilitet što se tiče lakog naoružanja. Iako ja nevjeurjem preplastičnom oružju kao što je Glock. Imaju naoružanje brutalne kvalitete. Njih su ameri platili, njemački H&K točnije, da im naprave novo jurišno oružje. H&K416. Što se tiče pištolja, M9 mi je na pravom mjestu. Baš onako, muški nekako. Ikona pištolja. 1911 Colt .45 mi je jedino bolji od njega. Istina, nijedan od ta dva nije njemački, ali su predobri.

Re: Militarija
« Odgovori #4 : 08. Srpanj, 2009., 22:49 »
Pa njemačko oružje i lajkam zbog toga, oni ih i rade da budu lagana i savršeno prenosiva, i naravno ekonomična. Je da nije nešto mačo, al je totalno efektivno nshit.

M9 mi je na pravom mjestu.

ae, talijani rulaju s tim bereticama. Ali opet, HK Mark 23... :ementaler: genijalnost čista. Colt mi je nekako seljački. neznam, nedovoljno sofisticirano.  :wildboy:
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: Militarija
« Odgovori #5 : 08. Srpanj, 2009., 22:56 »
Istina. Ali ja mu baš vjerujem, dijeluje jako pouzadno. U službi je još malo pa 100 godina.

I nikad nisam kužio nabrijanost na ogromne kalibre tipa Desert Eagle lol.

Re: Militarija
« Odgovori #6 : 08. Srpanj, 2009., 23:01 »
pa dobro sad... :approve ja imam mega polu željeznu repliku doma  :hiha:
je da nema smisla igdje osim u streljani al ono...velik je.  :mrgreen:
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Militarija
« Odgovori #7 : 08. Srpanj, 2009., 23:13 »


Ane.


Nemci boguju. :wildboy:
Imho najelegantnija puška ikad.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Pičkica

  • ****
  • 1765
  • Prince`Charming
Re: Militarija
« Odgovori #8 : 08. Srpanj, 2009., 23:15 »
 :hug
JA SAM TOLKO PAMETAN DA VI TO NEMORETE UOPĆE SKUŽIT KOLKA  JE TO PAMET

Kako mu je pimpek letio na sve strane, straaaaaaaaaaaašno...

s h u m a . o r g  :approve

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Re: Militarija
« Odgovori #9 : 08. Srpanj, 2009., 23:50 »
evo baš sad prešao BIAu hells highway i nemrem da se ne složim da je m1 garand najjača puška ikad igdje. tako obična, a savršena. a kad mi pingne da nema više metaka dobim mali orgazam...

i kar. on rula isusa.  :(
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

Re: Militarija
« Odgovori #10 : 08. Srpanj, 2009., 23:52 »
m1 je sve samo ne obična i jednostavna  :(

iako da, seksi je.  :ementaler:
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

Re: Militarija
« Odgovori #11 : 08. Srpanj, 2009., 23:55 »




<3

h&k  <3

baš sam se mislio, prije jedno 10 minuta da bi triba krenit na streljaštvo. triba bi se raspitat oko toga.
« Zadnja izmjena: 09. Srpanj, 2009., 00:04 đuzepe_torcida »

*

Pičkica

  • ****
  • 1765
  • Prince`Charming
Re: Militarija
« Odgovori #12 : 08. Srpanj, 2009., 23:56 »
@ Grga Brga Vuga:
 :wildboy: :wildboy: :wildboy:

I tu se slažem, "pucao" sam njom na airsoftu, al baš kul replika, teška i tako. Dobra za ručke.  :hiha:
JA SAM TOLKO PAMETAN DA VI TO NEMORETE UOPĆE SKUŽIT KOLKA  JE TO PAMET

Kako mu je pimpek letio na sve strane, straaaaaaaaaaaašno...

s h u m a . o r g  :approve

Re: Militarija
« Odgovori #13 : 08. Srpanj, 2009., 23:58 »
« Zadnja izmjena: 09. Srpanj, 2009., 00:07 frusciante »

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: Militarija
« Odgovori #14 : 09. Srpanj, 2009., 00:09 »


+



<3 <3 <3

 :ementaler:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9