HCL.HR

Na vašoj usluzi, mi smo tech-stručnjaci

  • 47 Odgovora
  • 5754 Hitova
*

n00b

  • ****
  • 1663
Na vašoj usluzi, mi smo tech-stručnjaci
« : 06. Listopad, 2008., 13:34 »
Computer Repaired Undercover Investigation

Uvijek me inače malo polustrah kad odem u neki tech-shop radi xy nečega što nisam prethodno na netu provjerio.
Jednom sam tako u 2 (Chipoteka i Hg-Spot, koji mi inače imaju ok usluge) pokušao saznati koji su im najjeftiniji HDV kamkorderi, ali dobivao sam samo 'wtf?' pogled.
Jedan me čak uvjeravao da to ne postoji, jer je mini-DV rezerviran samo za SD, a u HD-u mogu snimati samo i isključivo
HDD kamkorderi. :)

Ugl to mi nije drago jer se i ne kužim baš u komp-stvari, pa mi je uvijek frka kad mislim nešto novo uzeti ili slično.
Zbog ovakvih stvari volim internet.

Znam da je najlakše pizditi i srati i da nitko ne može znati sve, ali ono, ako nešto ne znaš nemoj mi onda govoriti što ti 'misliš da je', jer
zbog toga moram triputa (3!) dolaziti u isti dućan da bi na kraju uzeo kabel koji je prekratak da bi ga spojio, iako su mi tvrdili da će mi napraviti
'koliko god ja hoću' i to dvaput, samo kad sam došao oni to nisu mogli, a nisu ni znali koga sam dobio na telefon kad sam zvao doprije dva sata i sad imam
kratak kabel koji sam kupio jer sam bio nervozan više od 3 dana zaredom dolaska u dućan.  :tired:

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Re: Na vašoj usluzi, mi smo tech-stručnjaci
« Odgovori #1 : 06. Listopad, 2008., 15:18 »
tvoje pitanje jest
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Na vašoj usluzi, mi smo tech-stručnjaci
« Odgovori #2 : 06. Listopad, 2008., 15:23 »
zato nikad ni ne nosim komp u servis, sve uspijem solo fixat  :mrgreen:

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: Na vašoj usluzi, mi smo tech-stručnjaci
« Odgovori #3 : 06. Listopad, 2008., 16:15 »
Sjećam se da mi je novokupljeni komp prije neznam koliko godina imao nekih problema sa hardom.. tj. vjerojatno je, sada kad malo razmislim, problem bio do samih windowsa, neki virus il nes slicno. Ugl, povjavljivao se chkdsk pri bootu i tak.

Imao sam instalirane Windowse Me i odnio ja sa tim problemom komp na popravak. Kad sam se vratio nakon par dana tip mi rekoa da je sve popravljeno i sada sve šljaka i da nije on ništa puno napravio, da je moguće da mi je struja kod kuće malo preslaba, da promjenim utičnicu  u koju ukapčam napajanje =D&gt;

I da, njegov popravak je zapravo bio to da mi je napravio dual boot sa mojim pokvarenim Windowsima Me i njegovim Windowsima 98. Niu mi niš naplatili doduše, a i ukrao sam im dok nisu gledali jednu od onih "garancija naljepnica" koju sada mogu zaljepiti gdje god hocu, kad god hocu  :ementaler:

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Re: Na vašoj usluzi, mi smo tech-stručnjaci
« Odgovori #4 : 06. Listopad, 2008., 16:17 »
sirko drzniče  :(
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

n00b

  • ****
  • 1663
Re: Na vašoj usluzi, mi smo tech-stručnjaci
« Odgovori #5 : 06. Listopad, 2008., 17:04 »
zato nikad ni ne nosim komp u servis, sve uspijem solo fixat  :mrgreen:

 :kingmortal:
Sanjam o danu kad ću ovo moći reći.

@beaver the hunter
Nema pitanja, ovo je LAJAONICA. Tu, ljudi stavljaju slike polugolih žena, pričaju o najdražem voću, snimaju intervjue, pišu o tome što im se danas dogodilo i što rade sada itd.
Valjda se kuži point topica, ne treba crtati.  :(


*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Na vašoj usluzi, mi smo tech-stručnjaci
« Odgovori #6 : 06. Listopad, 2008., 18:29 »
Aj ipak nacrtaj.  :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Na vašoj usluzi, mi smo tech-stručnjaci
« Odgovori #7 : 06. Listopad, 2008., 18:38 »
Ja od prvog servisa 2000. godine ne dam više komp na servis  :ementaler:

čisto zbog retardacije tehničara. i uđubrenosti, žestoke


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Re: Na vašoj usluzi, mi smo tech-stručnjaci
« Odgovori #8 : 06. Listopad, 2008., 18:55 »
Ane.

Prije par godina kad mi je komp bio na servisu, reko sam im da mi stave NOD32. Originalnu full verziju.
Okej, stave oni. I sve super radi.
Nakon godinu dana, kad treba obnoviti licencu, ja njih nazovem i kažem da je istekla licenca, da je treba obnoviti (morao sam ići preko njih  :wildboy:), a lik meni nešto u stilu: "Okej, donesite računalo da vidimo u čemu je problem."

Ja prvo ono gledam wtf i kažem: "Ma nema nikakvih problema s kompom, licenca na nodu je istekla, treba je obnoviti."
Lik opet: "Aha, da. Pa kad imate vremena, dođite s kompom do nas pa ćemo vidjeti u čemu je problem."

 :tired:
Još par pokušaja, ali nisam mu uspio objasniti u čemu je problem, pa sam odustao.


*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Na vašoj usluzi, mi smo tech-stručnjaci
« Odgovori #9 : 06. Listopad, 2008., 18:58 »
Pa normalno, vjerojatno bi ti naplatili dolazak  :tired:



"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Re: Na vašoj usluzi, mi smo tech-stručnjaci
« Odgovori #10 : 06. Listopad, 2008., 19:02 »
vrijeme je novac  :tired:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

waka

  • ***
  • 641
Re: Na vašoj usluzi, mi smo tech-stručnjaci
« Odgovori #11 : 06. Listopad, 2008., 19:19 »
Komp sam jedino nosio na popravak kada ga je grom pogodio. ( prvi grom koji se čuo, i naravno )

Otišlo mu napajanje ( ili tako neki kurac )

Grafička.

Matična.

Procesori.

Modem.

LCD ekran.

Srića pa je HD osta.
Morah kupiti novi komp, koji radi savršeno, da kucnem, a novi modem dobih od optime. Inače, mislim da je bio 600 ( modem, jel ) kn :kingmortal:

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Re: Na vašoj usluzi, mi smo tech-stručnjaci
« Odgovori #12 : 06. Listopad, 2008., 19:19 »
zato nikad ni ne nosim komp u servis, sve uspijem solo fixat  :mrgreen:

 :kingmortal:
Sanjam o danu kad ću ovo moći reći.

@beaver the hunter
Nema pitanja, ovo je LAJAONICA. Tu, ljudi stavljaju slike polugolih žena, pričaju o najdražem voću, snimaju intervjue, pišu o tome što im se danas dogodilo i što rade sada itd.
Valjda se kuži point topica, ne treba crtati.  :(



sorry. mislio sam da je ovo neka vrsta pitanje topica... nisam dobro čitao.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Re: Na vašoj usluzi, mi smo tech-stručnjaci
« Odgovori #13 : 06. Listopad, 2008., 20:22 »
Nisam već 7 godina nosio komp na servis, sve sam popravljam.......radio sam u NetComu (dečki iz Rijeke će znat kakvi su to šupci) praksu tako da sam imao prilike vidjeti iz prve ruke o čemu se radi.

Treba dofura komp, ja instaliram drivere za printer, lik isprinta račun i naplati ženi 200 kn, a bilo možda 15min posla   :crazy:

I da.....radio sam godinu dana (svaki petak), napravio im posla u vrijednosti preko 10 000 kuna, a dobio sam............fenomentastičnih 0 kuna mamu da im jebem škrtu.

To je bilo prije 2-3 godine, od tad nisam zakoračio u NetCom.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Wildboy

  • ******
  • 7551
Re: Na vašoj usluzi, mi smo tech-stručnjaci
« Odgovori #14 : 06. Listopad, 2008., 20:24 »
Pa ono, ne plaća se praksa svima.  :wildboy:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9