HCL.HR

Novi zakon o zabrani pušenja na javnim mjestima

  • 183 Odgovora
  • 21621 Hitova
*

konjina

  • ****
  • 1168
Re: Novi zakon o zabrani pušenja na javnim mjestima
« Odgovori #45 : 19. Listopad, 2008., 13:30 »
Nemrem generlizirat o alkoholu, al vi mozete o pusenju?

pa da. kao što sam reko, ne idu svi razbijat i radit saobraćajke dok su pijani, odnosno većina ne ide.
a kad pušiš, uvijek će ekipa oko tebe smrdit i udisat dim. bez iznimke.

Reci, skolstvo, pravosudje i zdravstvo nam je savrseno??

opet me nisi shvatio. evo primjer: Sanader uvede reforme u školstvo i kaže: Uskladili smo zakone sa EU i sad možemo postat članica.
umjesto da kaže: školstvo nam je u banani, napravili smo nekakve reforme da to poboljšamo.
malo glupo zvuči, al valjda si shvatio

*

Wildboy

  • ******
  • 7551
Re: Novi zakon o zabrani pušenja na javnim mjestima
« Odgovori #46 : 19. Listopad, 2008., 13:32 »
Nemrem generlizirat o alkoholu, al vi mozete o pusenju?

pa da. kao što sam reko, ne idu svi razbijat i radit saobraćajke dok su pijani, odnosno većina ne ide.
a kad pušiš, uvijek će ekipa oko tebe smrdit i udisat dim. bez iznimke.

Da, ajmo uspoređivat smrad po dimu i smrt recimo čitave obitelji zbog pijanog debila.  :tired:
« Zadnja izmjena: 19. Listopad, 2008., 13:36 Wildboy »

*

konjina

  • ****
  • 1168
Re: Novi zakon o zabrani pušenja na javnim mjestima
« Odgovori #47 : 19. Listopad, 2008., 13:33 »
pričam o generalizaciji  :tired:

Re: Novi zakon o zabrani pušenja na javnim mjestima
« Odgovori #48 : 19. Listopad, 2008., 13:33 »
Sigurno je bilo više žrtava zbog alkoholiziranosti druge strane nego žrtava pasivnog pušenja.
Ubiše nas bre vručina.

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Re: Novi zakon o zabrani pušenja na javnim mjestima
« Odgovori #49 : 19. Listopad, 2008., 13:35 »
Najbolje da onda zabranimo žrtve i stvar riješena   :thumbs:
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

n00b

  • ****
  • 1663
Re: Novi zakon o zabrani pušenja na javnim mjestima
« Odgovori #50 : 19. Listopad, 2008., 13:37 »
To se vani več počinje raditi, ali mi izgleda želimo biti "bolji" i od njih pa nastupi jedan ovakav zakon koji je čisto preseravnje.

Gle, u Indiji je 240 milijuna pušača (!) osuđeno na automobile i svoje domove kao jedina mjesta na kojima zakonski smiju zapaliti cigaretu. Prilično sam siguran, da sad idem guglati da bi našao još koju državu u kojoj vlada potpuna zabrana pušenja na javnim mjestima, tako da zakon nije preseravanje jer se velik dio zakona u državama donosi jedino ako su provjereni i funkcioniraju u nekim drugima, o zakonima koji namjerno imaju rupe ili se moraju donijeti radi specifične situacije u državi ne govorim u ovom slučaju.

blink

Ja bi zabranio sve to, i alkohol i duhan i travu i narodnjake, uveo tiraniju pa nek se svi jebu. Jebeš ti svijet u kojem svaka budala ima pravo na svoje mišljenje. Demokracija, omg.  :thumbs:


*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Re: Novi zakon o zabrani pušenja na javnim mjestima
« Odgovori #51 : 19. Listopad, 2008., 13:37 »
tko garantira da će se taj zakon poštivat?
zabranjeno je također točenje alkohola mlađima od 18 a svi znamo kome i kako se toči alkholol. i nitko ne snosi posljedice. osim onaj klinjo što se izriga vani, samo što to njega nije briga.

*

Wildboy

  • ******
  • 7551
Re: Novi zakon o zabrani pušenja na javnim mjestima
« Odgovori #52 : 19. Listopad, 2008., 13:42 »
Da. Samo što nekom puca kurac što će se alkohol dat maloljetniku, a očito ima ljudi kojima nije svejedno hoće li smrdit po dimu.

Re: Novi zakon o zabrani pušenja na javnim mjestima
« Odgovori #53 : 19. Listopad, 2008., 13:42 »
n00b, pogledaj malo što je sve u kubi zabranjeno pa reci dali je to u redu? Tamo nesmiju ruksak imati. Predsjednik Turkmenistana je sve živo zabranio, zlatne zube, balet, hrpetinu stvari kaj nemaju veze s mozgom.
Ubiše nas bre vručina.

*

Wildboy

  • ******
  • 7551
Re: Novi zakon o zabrani pušenja na javnim mjestima
« Odgovori #54 : 19. Listopad, 2008., 13:43 »
Kome puca kurčina za jebeni Turkmenistan.  :wildboy:

*

Phylip

  • **
  • 293
  • Zakon
Re: Novi zakon o zabrani pušenja na javnim mjestima
« Odgovori #55 : 19. Listopad, 2008., 13:45 »
Zapravo 400 na 100.00 ljudi u Hrvatskoj godišnje umre od posljedica pasivnog pušenja tako da po mojem mišljenju na taj zakon treba gladit bradu
Zast nitko nece samnom na kavu?

Re: Novi zakon o zabrani pušenja na javnim mjestima
« Odgovori #56 : 19. Listopad, 2008., 13:49 »
Hočeš reč da 18000 ljudi godišnje u Hrvatskoj umre od posljedica pasivnog pušenja? Gdje si to našao?
Ubiše nas bre vručina.

*

Phylip

  • **
  • 293
  • Zakon
Zast nitko nece samnom na kavu?

*

n00b

  • ****
  • 1663
Re: Novi zakon o zabrani pušenja na javnim mjestima
« Odgovori #58 : 19. Listopad, 2008., 13:52 »
n00b, pogledaj malo što je sve u kubi zabranjeno pa reci dali je to u redu? Tamo nesmiju ruksak imati. Predsjednik Turkmenistana je sve živo zabranio, zlatne zube, balet, hrpetinu stvari kaj nemaju veze s mozgom.

Ali pričamo o zabrani pušenja. I o zakonu koji to određuje. I ja tvrdim da države ne usvajaju zakone koji provjereno ne funkcioniraju osim primjera kojeg sam naveo kao posljednjeg u rečenici u prijašnjem postu.
Znači nije bitno kakvi su zakoni, i ja i ti nemamo pravo odlučivati jesu li ti zakoni dobri, besmisleni ili bilo kakvi. Ima hrpa zakona na svijetu koji zvuče smiješno i blesavo, ali takvi su i tu se ništa ne može.
Da, nemamo pravo na svoje mišljenje. Barem u mom idealnom svijetu.  :wildboy:

Re: Novi zakon o zabrani pušenja na javnim mjestima
« Odgovori #59 : 19. Listopad, 2008., 14:06 »
Da, ma ja sam htio onim primjerima reči da tako rigorozne zabrane pušenja mogu biti jednako glupe i besmislene kao zakon u teksasu (u jednoj američkoj zemlji je, ja mislim da je teksas) da je zabranjeno aligatora vezati za hidrant... I da je to u Indiji krajnost. A ovo da umire 18000 ljudi godišnje u Hrvatskoj zbog pasivnog pušenja, nevjerujem da je to zbog pasivnog pušenja u javnim prostorima. A i da je, zakon opet neštima jer se nemože preko milion pušača istjerati na terase nego treba bolje urediti zakon kojim se neče nikoga diskriminirati.
Ubiše nas bre vručina.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9