HCL.HR

Obavezni vojni rok

  • 188 Odgovora
  • 13908 Hitova
*

kveki

  • **
  • 512
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #45 : 13. Siječanj, 2015., 15:40 »
Frende naša vojska nije cijenjena nigdje osim u glavama ljudi koji misle da smo užasno napredni. Imamo zastarjele sisteme, čudan borilački sistem koji ne koristi ikoja vojska osim naše, ali bitno da je to naš sistem i zato je poseban, zastarjelu opremu itd... Pogledaj nam zrakoplovstvo, imamo pilote bez letjelica. Fakat smo napredni.

Ako je nekome do profesionalne vojske, otvorena mu je ta mogućnost već. Ali zašto bi tipa ja koji nemam apsolutno nikakvih domoljubnih emocija prema ovoj zemlji bio prisiljen tratiti svoje vrijeme služeći neki beskorisni rok za neki cilj za koji me iskreno fakat nije briga.

To ti ne pričam ko neko ko nije vidio borbe u životu i misli da je to Call of Duty, možda nisam pucao, ali kroz godine sam prošao najkrvavije borilačke vještine, i vjeruj mi u 2 mjeseca nećeš naučiti apsolutno ništa što će ti koristiti u ratu. Zato i postoje profesionalni vojnici, kao i u sportu borci. Profesionalni su zato što su proveli znatno više vremena u stresnom okruženju, ili sportskom kavezu/ringu, i tek nakon kaj prevladaju tu psihološku prepreku mogu koristit svoja znanja u borbi. Nakon 2 mjeseca ćeš naučiti neke banalne stvari koje kad čuješ zvuk granate ili vidiš mrtvo tijelo ćeš iste sekunde zaboravit.

Tako da ne vidim zašto bi dopustio ikome da me prisili na nekakav obavezni rok kao da smo ponovno u doba hladnoga rata i sličnih vremena.  Ne razumijem zašto ova zemlja svake godine ima potrebu napravit korak 50 godina u prošlost i opravdavat to domoljubljem. Sve što rade je sprječavaju neki normalan gospodarski razvoj i stvaranje neke ugledne slike o nama u međunarodnoj zajednici. :tired:

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #46 : 13. Siječanj, 2015., 16:02 »
Naša je vojska itekako cijenjena vani, a taktike korištene u Domovinskom ratu koriste se i na West Pointu. I molim te nemoj mi reći da si sad usporedio treniranje borilačke vještine s vojnom obukom ili ratom. Molim te nemoj mi reći da si to upravo napravio :hihi:

*

Tomz

  • *
  • 82
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #47 : 13. Siječanj, 2015., 16:05 »
-
« Zadnja izmjena: 15. Siječanj, 2015., 23:15 Tomz »

Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #48 : 13. Siječanj, 2015., 16:14 »
Nezzz, meni je ovo sve nekako uber smiješno čitati ovo vaše nabrijavanje na ratove, puške, tučnjavu i borilačke vještine.
Nezzz x2 :bonk::bonk::wildboy::wildboy:
Sve je to glupost.

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #49 : 13. Siječanj, 2015., 16:17 »
Cijenjeni su možda pojedini vojnici koji rade ekstra i odlaze na misije preko NATO-a, to da. Što se taktika tiče isto se slažem, ali podučavaju se i taktike korištene u drugim ratovima. Nismo toliko posebni koliko si umišljamo.

Ako ti usporedba s adrenalinom koji te šupi kada uđeš u kavez, ili kada te neko napadne nožem na cesti nije najbliža civilna stvar koju možeš raditi usporediva s vojnim aktivnostima, onda ne znam što jest. Tako da laugh away, ali ako se u dva mjeseca ne mogu savladati za ikakvu praktičnu upotrebu te smiješne borilačke vještine, onda ne vidim kako planiraš savladati vojni fokus, disciplinu, vještinu i sabranost. Sretno ti bilo frende.

Osvrt na lika koji partija: Ili je taj isti dva mjeseca na moru šljakao da si može platit školovanje za tu godinu ili neka slična situacija. Također ta usporedba nije prepametna jer naši zakoni ne preferiraju posjedovanje oružja kao prvo, a kao drugo ta osoba će biti psihički zamrznuta. Taj problem se rješava drukčije u kriznim situacijama, rješavao se drukčije i u doba WWII.

Samo kažem da je to sve besmisleno, i ukoliko će biti obavezno je retardirano i bespotrebno narušava neke osnovne slobode. Također meni kao i mnogima drugima još dodatno smanjuje volju da ostanu u ovoj zemlji.

*

Tomz

  • *
  • 82
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #50 : 13. Siječanj, 2015., 16:26 »
-
« Zadnja izmjena: 15. Siječanj, 2015., 23:15 Tomz »

Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #51 : 13. Siječanj, 2015., 16:39 »
Samo da se nadovežem na svoje da me neki ljudi krivo ne shvate, konkretno imam 17 god i još uvijek idem u srednju školu, ali za razliku od većine mojih vršnjaka imam tu sreću (kako kada) da živim na otoku u izuzetno "popularnom" turističkom mjestu tako da i većina srednjoškolaca radi sezonski, a da ne pričam o odraslima. Tako da stvarno ne vidim zašto bi ja morao gubiti 2 mj. svoga života prelaziti neku glupu vojnu obuku umjesto da si zaradim 20k kn džeparca kojeg trošim cijele god na izlaske, igre, pičke materine....
Članica smo NATOa, imam svoju profesionalnu vojsku itd., a i nije da se ratuje svaki drugi dan tako da ne razumijem cijelu strku oko ovoga. Realno, iovako neće ništa od ovoga biti.

Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #52 : 13. Siječanj, 2015., 16:55 »
Teoretski gledajući, zamisli situaciju da izbije rat, ti trčiš vani, pogodi te geler, dolazi ti protivnički vojnik kako bi te dokrajčio, a 5 metara od tebe neki pederski lik ne zna opucati iz pištolja i ne može te spasiti.

 :ave:

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #53 : 13. Siječanj, 2015., 16:57 »


jer su naši vojnici jedni od rijetkih koji imaju iskustva u pravom ratu. 

inače je domovinski rat jedan od rijetkih ratova u svijetu u zadnjih 30 godina.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #54 : 13. Siječanj, 2015., 17:03 »
Savršen topik :hihi:

Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #55 : 13. Siječanj, 2015., 17:18 »
Teoretski gledajući, zamisli situaciju da izbije rat, ti trčiš vani, pogodi te geler, dolazi ti protivnički vojnik kako bi te dokrajčio, a 5 metara od tebe neki pederski lik ne zna opucati iz pištolja i ne može te spasiti.

 :ave:

Tek sada vidim ovo :wildboy: :wildboy: :ave::ave::ave::ave::ave:

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #56 : 13. Siječanj, 2015., 17:35 »
Super pridonosite topicu vas četvorica :thumbs:

Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #57 : 13. Siječanj, 2015., 17:41 »
Ti, s druge strane,,,,

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #58 : 13. Siječanj, 2015., 17:53 »
on će nas spasit kad nas protivnički vojnik bude želio dokrajčiti,.,.
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #59 : 13. Siječanj, 2015., 18:26 »
Genijalna skupina morona. :hihi:

Zašto bi itko bolje znao od mene samog što je najbolje za mene? Tko ste vi, Me66666, TOMZ i COLE lol da odlučujete što ću ja raditi nakon srednje škole u ljeti.

To kolektivističko sranje si možete nabiti u dupe i pustite ljude da žive kako oni žele.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9