HCL.HR

Obavezni vojni rok

  • 188 Odgovora
  • 13632 Hitova
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #105 : 14. Siječanj, 2015., 16:27 »
Rekao sam svoje mišljenje i zašto smatram da u sadašnje vrijeme u Hrvatskoj nije moguć nekakav obavezan vojni rok. Samo trebaš malo pogledat bolje.

I btw ti tu postaš linkove ko lud, ti ga upiši jebote. 

Al ajd OT čru stori pričica:

Veli frend od nekih 35 i kusur da kad je on služio da je bilo još 9 mjeseci i da je frajer jedne noći dok je bio na straži napustio stražarsko mjesto i išao pit u neki obližnji grad s ekipom. Zapovjednik ga je skužio i odslužio je 3 mjeseca u ZATVORU. ETO. Mi kmečimo za dva mjeseca sveukupnog roka a frend je samo 3 mjeseca odgulio u buksi :hihi:
btw dobro je prošao, mogao je pun k. više najebat pitajte Metalnog, starija je malo škola zna on ;)
« Zadnja izmjena: 14. Siječanj, 2015., 16:30 MaliMicek »
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #106 : 14. Siječanj, 2015., 16:41 »
Aha, znači sprdaš ljude da su papci,etc. ali relativiziraš kada treba odgovoriti razlog tvog ne upisivanja programa dragovoljni ročnik.
Ok, pozz tebi i onom me666, čuvajte nas od neprijatelja.
:hiha:

Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #107 : 14. Siječanj, 2015., 16:49 »
kad vidim kako se kulturno raspravlja u ovoj temi, neznam da se smijem ili placem sto sam zapoceo ovu temu ovim postom :
vojni rok :clap:
:/

Ionako će rat za 10 godina voditi KOMPJUTERAŠI s dronovima. Bolje taj novac uložit u bolje dronove. I Mechove.
ETO.
ne dronovi. BESPILOTNE LETJELICE :)) 
5:20
Call of Duty: Advanced Warfare SP #1 - prva misija i prvi dojmovi | HCL

''The curse of much knowledge is often indecision.'' - Paarthurnax, Skyrim

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #108 : 14. Siječanj, 2015., 19:36 »
Ako smo referendumima mogli odlučivati o promjenama u Ustavu i ulasku u EU, ne vidim zašto ne bi mogli i o ovome. Što je problem?
Osim činjenice da na taj način ne bi dobili vojni rok pa ti zato to ne paše? xDD

Odnosno, ako Pilipovo ŠVICARSKA JE IMALA REFERENDUM MOŽEMO I MI ne vrijedi jer mi nismo Švicarska, zašto bi tvoje ŠVICARSKA IMA VOJNI ROK MOŽEMO I MI vrijedilo?

(...)

I što sad? Čak i ako zanemarimo činjenicu da si tu postavio ludu zamku ne nuđenja treće opcije (koja postoji), to je glupo pitanje jer i kad odgovorim DA, to ne znači da se slažem da trebamo uvesti obavezni vojni rok lol.

Treća opcija koja meni jedino ima smisla je obučiti ljude kad bude potrebno. Jer realno, ako bi ikad i došlo do ikakvog rata, to neće biti preko noći lol. Osim ako očekuješ da će nam Bosna nabaciti jedan blitzkrieg.

Nez, ŠANSA da ćemo završiti u nekom ratu je jednostavno premala da trošimo novac koji nemamo na vojnu obuku. Ulaganje u gospodarstvo, mirovine, smanjenje vanjskog duga... nez, postoji milijun načina kako bolje potrošiti taj novac čak i kad bi ga nekako nabavili.

Dakako da možemo o tome odlučivati na referendumu... ali i u tom slučaju bi vjerojatno vojni rok prošao, budući da je nešto takvo usađeno u tradiciju naroda koja očito pali (kao što smo vidjeli u referendumu o braku)

Pa ako "Bosna" odluči napraviti blitzkrieg sigurno će joj to lakše poći za rukom ako narod ne zna iskopati rovove (nije to samo kopanje rupe kao što sad mislite), napraviti sklonište, imati neku temeljnu obuku. Ako ikoga pitate da li je '89 mislio da će biti rata na prostoru Jugoslavije sigurno ćete dobiti odgovor da to ljudima nije bilo ni u najluđim snovima. A dogodilo se. Iz vedra neba. I zašto sad ne biti spreman i za najmanju mogućnost i to sa uloženih minimalnih 2% truda u 2 mjeseca obuke?

Ni ja nisam za uvođenje vojnog roka dok ekonomska situacija ne bude bolja. Ali nisu li kao započela istraživanja ima li nafte/plina u Jadranu? Mislite li da strane kompanije eto bacaju novac bezveze jer im se istražuje nešto gdje nema nafte i plina? Tako da - uvjeren sam da će novca biti u sljedećih 10 godina - ne samo za vojnu obuku, već i za modernu vojnu opremu ... koja će nam, u slučaju da imamo naftu, biti dobro osiguranje. (Ne kažem da će na sad netko napasti radi nafte, ali bolje imati dobro opremljenu vojsku da ju čuva nego ju ne imati)

Ionako će rat za 10 godina voditi KOMPJUTERAŠI s dronovima. Bolje taj novac uložit u bolje dronove. I Mechove.

ETO.

Netko treba ubiti i te kompjuteraše :hiha: I to samo u slučaju da će ih biti te da nećemo ratovati u stilu STALKER-a u narednim godinama :hiha:

@me666
Zašto ne odslužiš dobrovoljni vojni rok koji traje, eto, 3 mjeseca?
Pitanje tebi jer vidim da si blago iskompleksiran.

Zato što još nije uveden, care.

___________________________________

Inače, samo da kažem kako sam se malo informirao o tom vojnom roku koji misli uvest KGK. Kao, trebao bi biti plaćen (ne puno vjerojatno, ali eto dovoljno toliko da ljudi ne kmeče da su im propala 2 mjeseca ljeta jer samo su novci bitni, kapitalizam NA NAJJAČE), usmjeren bi bio na klasika vojska stvari, ali i na civilnu zaštitu tako da se u budućnosti poplave u Slavoniji, požari u Dalmaciji etc. mogu bolje kontrolirati i sanirati njihova šteta. U tom smjeru bi iz vojne obuke proizašle jedinice u rezervi - jedna za jug Hrvatske, druga za sjever koje bi bile dakle rezerva vojske, ali u slučaju prirodnih katastrofa njih bi se dizalo, budući da imaju nekakvu obuku iz tih stvari. I taj bi se rad naravno i platio.

Eto ... takvo što zvuči dobro valjda po svačijim standardima


*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #109 : 14. Siječanj, 2015., 19:38 »
Ako ikoga pitate da li je '89 mislio da će biti rata na prostoru Jugoslavije sigurno ćete dobiti odgovor da to ljudima nije bilo ni u najluđim snovima.

:hihi::mrs::mrs::mrs:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #110 : 14. Siječanj, 2015., 19:53 »
to jednostavno nije točno,,,,
pa boris novković u tamari, objavljenoj '86e, pjeva "bit će rata, kažu svi"
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #111 : 14. Siječanj, 2015., 20:30 »
Citat:
Inače, samo da kažem kako sam se malo informirao o tom vojnom roku koji misli uvest KGK. Kao, trebao bi biti plaćen (ne puno vjerojatno, ali eto dovoljno toliko da ljudi ne kmeče da su im propala 2 mjeseca ljeta jer samo su novci bitni, kapitalizam NA NAJJAČE), usmjeren bi bio na klasika vojska stvari, ali i na civilnu zaštitu tako da se u budućnosti poplave u Slavoniji, požari u Dalmaciji etc. mogu bolje kontrolirati i sanirati njihova šteta. U tom smjeru bi iz vojne obuke proizašle jedinice u rezervi - jedna za jug Hrvatske, druga za sjever koje bi bile dakle rezerva vojske, ali u slučaju prirodnih katastrofa njih bi se dizalo, budući da imaju nekakvu obuku iz tih stvari. I taj bi se rad naravno i platio.
Eto ... takvo što zvuči dobro valjda po svačijim standardima

Nekad su za to postojale jedinice civilne zaštite i crvenog krsta/križa.
Ali da, jedna od uloga vojske u mirnodopkim uvjetima je upravo i to- pomoć stanovništvu u slučaju prirodnih nepogoda i humanitarnih katastrofa.

@Micek: Da, jasno mi je da je ovo neko drugo vrijeme i da ljude zanimaju potpuno druge stvari.
Ali štaš, valjda sam arhaičan pomalo.

@proGABBEing ekipa: :hug

Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #112 : 14. Siječanj, 2015., 20:46 »
Citat:
Pa ako "Bosna" odluči napraviti blitzkrieg sigurno će joj to lakše poći za rukom ako narod ne zna iskopati rovove (nije to samo kopanje rupe kao što sad mislite), napraviti sklonište, imati neku temeljnu obuku. Ako ikoga pitate da li je '89 mislio da će biti rata na prostoru Jugoslavije sigurno ćete dobiti odgovor da to ljudima nije bilo ni u najluđim snovima. A dogodilo se. Iz vedra neba. I zašto sad ne biti spreman i za najmanju mogućnost i to sa uloženih minimalnih 2% truda u 2 mjeseca obuke?


Zašto lažeš?  :hihi:
Ako ikoga pitaš, dobit ćeš odgovor da su svi znali da je s Jugoslavijom gotovo čim umre Tito. I vau, ŠOKANTNO, Srbi su odmah tamo početkom 80-ih počeli kmečati zbog Kosova. Antibirokratska revolucija? Balvan revolucija? Ništa, a?
Nez asu, taj sukob se kuhao deset godina. Ti si vjerojatno prva osoba ikad koja je rekla da se to dogodilo "iz vedra neba".

Ali čak sve i da je (a možemo se praviti da je jer mi se stvarno ne da raspravljati o Domovinskom ratu prrrd), situacija stvarno nije usporediva ikako nez. Dosta EKSPERTNO izbjegavaš uopće komentirati da smo članica EU i NATOa.
Što ovdje čini veliku razliku.


Nez, za X godina kad ekonomska situacija bude bolja i sve to bude imalo baš ikakvog smisla te ako se provede referendum,,,, može. Podržavam.
Ali nasilno uvođenje sad? lol ne.


@me666
Zašto ne odslužiš dobrovoljni vojni rok koji traje, eto, 3 mjeseca?
Pitanje tebi jer vidim da si blago iskompleksiran.

Zato što još nije uveden, care.


Ako pod "još nije uveden" zapravo misliš da je uveden 2008. onda si u pravu.

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #113 : 14. Siječanj, 2015., 21:33 »
Nezz, ako je antibirokratska revolucija bila nagovještaj rata, onda je i hrvatsko proljeće moglo značiti isto to... samo što nije i rat se nije dogodio pa čisto sumnjam da je većina ljudi u Jugoslaviji mislila da će rat početi kad su na Kosovu bacili prvi kamen i kad je Slobo rekao "NIKO NESME DA VAS BIJE". To je možda sad jasno kad gledamo unatrag, ali da je tada bilo jasno - ne vjerujem baš.

Sad mi recite još kad je počeo Euromajdan da ste znali što će biti i rekli svima "E DA VIDIŠ SAD ĆE SE DONBAS OCJEPIT VIČEŠ MAJKEMI I ONDA ĆE OBORITI MALEJŽA ERLNS AL TO NEĆE BITI PRVI HEHE JA SAM NOSTRADAMUS ALI SAMO AKO SE POD NOSTRADAMUS MISLI 'PRORICANJE POVIJESTI' ".

Što se tiče NATO-a to nam je neka garancija, ali je baš taj članak 5 tako široko i loše napisan da nam Amerika može poslati jednu konzervu kukuruza kojoj je istekao rok trajanja i to nazvati pomoći u okviru NATO-a.

Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #114 : 14. Siječanj, 2015., 22:15 »
Da, te gluposti nisu značile SUTRA ĆE BITI RAT OKEJ!??!?
Ali su očito postojale neke političke tenzije i to je svima bilo jasno.

Mislim, revolucija koja je zahtijevala preuređenje zajedničke države po Miloševićevim idejama. Pobuna Srba u Hrvatskoj. Srbija proglašava novi ustav.
Kako to nisu nagovještaji rata nezz. Mislim okej, ne kažem da su svi znali točno što će se i kad dogoditi, al stvarno ni u jednom trenutku sigurno nije bilo OMFG ODAKLE SAD OVO!??!?
Povuci mi tu neku paralelu s Hrvatskom trenutno. Kakve mi to trenutne tenzije imamo s ikim da bi se moglo uspoređivati s Jugoslavijom s kraja 80ih?


Da, SAD (kao jedina članica NATOa) nam može poslatu konzervu kukuruza. Siguran sam da će misteriozni dušmanin Republike Hrvatske igrati upravo na tu kartu!!!!!!!!


Euromajdan isto nezzzzz,,,, naravno da nisam znao što će se dogoditi jer kao ni itko drugi ne pratim zbivanja u Ukrajini lol. Ali i dalje nije usporedivo s našom trenutnom političkom klimom i situacijom. Pogotovo ako uzmemo u obzir činjenicu da je to bio  P R O S V J E D. Kako bi obavezni vojni rok utjecao na prosvjede građana protiv vlade nez. Hvatanje za slamke lel.

Hoćemo li sad igrati igru gdje ti listaš povijesne događaje i paranoično impliciraš da bi se to moglo dogoditi i nama, pa onda ja moram listati razloge zbog kojih to nije isto?


Mislim nez, to mi se ne da jer realno nigdje to neće otići. Pogotovo jer se više manje zapravo slažemo jer i sam kažeš da nisi za uvođenje obaveznog vojnog roka dok ekonomska situacija ne bude bolja. Ne kužim o čemu više raspravljamo zapravo.



Jedino mi je smiješno da vi veliki podržavatelji vojnog roka niste odslužili dragovoljni rok.
Pa eto ekipa, prijavite se lol.

Realno, da si imalo uvjeren da postoji ikakva mogućnost da ćemo se naći u ratu, već bi se ti prijavio,,,

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #115 : 14. Siječanj, 2015., 22:40 »
Vjeruj mi, većina ljudi tada jednostavno nije vjerovala da će doći do ičega ozbiljnijeg, mada je bilo jasno da je kraj blizu i da su promjene neminovne.
Na žalost, prošlo je kako je prošlo- no, to već ide u totalni OT pa nećemo o tome.
:kava:

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #116 : 14. Siječanj, 2015., 23:58 »
Vjeruj mi. Dobar argument. :D
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #117 : 15. Siječanj, 2015., 00:05 »
Pa, proživio sam to vrijeme... pa ti kažem iz prve ruke, recimo to tako.
Na žalost, tad nije bilo ovih današnjih tehnoloških dostignuća poput Facebook-a, da ti kopiram svoj status iz te godine.
:kava:

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #118 : 15. Siječanj, 2015., 01:27 »
skužili smo, stara si i dosadna osoba.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #119 : 15. Siječanj, 2015., 01:48 »
Odlična definicija. :thumbs:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9