HCL.HR

Pitanje za Elektrotehnicara

  • 38 Odgovora
  • 4311 Hitova
*

edviiN

  • **
  • 208
Pitanje za Elektrotehnicara
« : 14. Rujan, 2015., 10:36 »
Moze jedno pitanje vezano za moju buducnost :bonk:
Sad imam opciju  da probam da idem u elektrotehnicara al govore da je pomalo tesko  (u Austriji)  pa sad matematika mi je teska 2 i fizika 3/4 (kazu da se to najvise gleda)
pa bih ja isao u elektrotehnicar racunala tako se nesto zove da mogu ici u programera ili servis ..
Ima li ko iskustva i da li predlaze ovo ako sam slab ucenik? Mislim jako jako jakoo bi volio bit programer al sad.... :approve

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: Pitanje za Elektrotehnicara
« Odgovori #1 : 14. Rujan, 2015., 11:31 »
Pa prijatelju programiranje ti je vise manje primjena matematike i fizike u programskom jeziku. Ako te stvarno zanima nesto vezano uz programiranje preporucam ti da se primis vjezbanja matematike i fizike i ucenja prakticnog programiranja u tipa C++. Sve se to da popraviti vjezbom ibtrudom, ali trebas uloziti vrijeme u to :ementaler:

*

edviiN

  • **
  • 208
Odg: Pitanje za Elektrotehnicara
« Odgovori #2 : 14. Rujan, 2015., 11:52 »
Pa prijatelju programiranje ti je vise manje primjena matematike i fizike u programskom jeziku. Ako te stvarno zanima nesto vezano uz programiranje preporucam ti da se primis vjezbanja matematike i fizike i ucenja prakticnog programiranja u tipa C++. Sve se to da popraviti vjezbom ibtrudom, ali trebas uloziti vrijeme u to :ementaler:
Vrijeme nije problem pokusao sam 1000 puta kao nesto probat izprogramirat haha preko youtube tutorijala al nista :(
Al ovo je Bozija sudbina zeli me u elektrotehnici :D ja rekao Kuhara da idem kad ja odjedanput se pojavi u razredu gdje ce nas pripremat za smijer elektrotehnike hah

Odg: Pitanje za Elektrotehnicara
« Odgovori #3 : 14. Rujan, 2015., 11:54 »
nikako c++ za početak lmao
odi na codecademy i probaj naučiti python. ili html ako želiš internet stvari hehe.

a za ŠKOLU,,, ne znam kakve su te škole u austriji, ali generalno, i računarstvo i elektrotehnika se baš dosta oslanjaju na matematiku, tako da nez baš koliko je pametno ići u to ako imaš 2 lol :(

zašto uopće želiš elektrotehniku? odnosno programiranje? mislim, nije isto to dvoje lol, pa ne kužim što želiš. raditi IGRICE?!?!

*

edviiN

  • **
  • 208
Odg: Pitanje za Elektrotehnicara
« Odgovori #4 : 14. Rujan, 2015., 12:39 »
nikako c++ za početak lmao
odi na codecademy i probaj naučiti python. ili html ako želiš internet stvari hehe.

a za ŠKOLU,,, ne znam kakve su te škole u austriji, ali generalno, i računarstvo i elektrotehnika se baš dosta oslanjaju na matematiku, tako da nez baš koliko je pametno ići u to ako imaš 2 lol :(

zašto uopće želiš elektrotehniku? odnosno programiranje? mislim, nije isto to dvoje lol, pa ne kužim što želiš. raditi IGRICE?!?!
Ne moraju bit igrice mogu sa tom skolom koliko sam procitao i popravljat kompjutere (sto vec znam pola toga) :D  a za igrice ko igrice prevolim ih bit ce zabavno valjda i pravit ih :/

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Pitanje za Elektrotehnicara
« Odgovori #5 : 14. Rujan, 2015., 13:47 »
Vidi ja idem u Tehnicar za elektroniku to je novi program ali je dosta slicno, skoro isto racunalnom tehnicaru, mislim da je to ista stvar kao sto ti zelis upisat. Prvo da naglasim da nebi bilo zabune ja sam bio ajmo reci dobar ucenik u osnovnoj, mat. I fiz su bili 3/4. U srednjoj su mi matematika i fizika teski ali nista posebno bez nekih problema imam oboje 3, mogao bih i vise da mi se da truditi. Najvece probleme sam ima prve dvije godine s OET-om(osnove elektrotehnike, neznam dali ces imati to ali trebao bi) to sam jedva navlacio 3. Srednja skola nije teska jer samnom idu u razred ucenici koji su prolazili s 2 osnovnu pa prolaze i ovo solidno. Samo ako zelis ici dalje tj. Fakultet onda ces se dobro namuciti jer srednja skola nije niti cetvrtina onoga sto ces uciti na fakultetu.
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Pitanje za Elektrotehnicara
« Odgovori #6 : 14. Rujan, 2015., 14:09 »
nemoj ić na ta sranja ako si slab učenik pogotovo iz matiša
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

edviiN

  • **
  • 208
Odg: Pitanje za Elektrotehnicara
« Odgovori #7 : 14. Rujan, 2015., 14:11 »
Vidi ja idem u Tehnicar za elektroniku to je novi program ali je dosta slicno, skoro isto racunalnom tehnicaru, mislim da je to ista stvar kao sto ti zelis upisat. Prvo da naglasim da nebi bilo zabune ja sam bio ajmo reci dobar ucenik u osnovnoj, mat. I fiz su bili 3/4. U srednjoj su mi matematika i fizika teski ali nista posebno bez nekih problema imam oboje 3, mogao bih i vise da mi se da truditi. Najvece probleme sam ima prve dvije godine s OET-om(osnove elektrotehnike, neznam dali ces imati to ali trebao bi) to sam jedva navlacio 3. Srednja skola nije teska jer samnom idu u razred ucenici koji su prolazili s 2 osnovnu pa prolaze i ovo solidno. Samo ako zelis ici dalje tj. Fakultet onda ces se dobro namuciti jer srednja skola nije niti cetvrtina onoga sto ces uciti na fakultetu.
Ne znam sad moram odlucit dali da se premjestim u razred koji je smjer za ugostiteljsko jer bi volio kuhara isto ali vise programera posto volim bilo sto u vezi racunara kad se radi.....
Ovo je najteza odluka koju moram odlucit u svom zivotu ..... polako panicarim haha :chair:

Sad me oduvlacis od mog sna zasto ljudi onda govore da pratimo svoj san jer necu uzivat u ostalim poslovima a to stvarno ne zelim da radim nesto sto ne volim :(
nemoj ić na ta sranja ako si slab učenik pogotovo iz matiša

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Pitanje za Elektrotehnicara
« Odgovori #8 : 14. Rujan, 2015., 15:09 »
:wildboy:

>Volim igrice
>Bit će ih zabavno i praviti valjda

GL with that

Šta god skoro upišeš od fakulteta, 99% su šanse da ćeš mrzit 2/4 onoga što se uči i neće biti direktno relevantno onome što ti možda ŽELIŠ raditi, ali i to se mora.

a i valjda si svjestan da sami fakultet ne čini mahera od studenta. Moraš to "sam" ispeć tebra i eventualno se povezat s osobama koje imaju slične aspiracije ;)



*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Pitanje za Elektrotehnicara
« Odgovori #9 : 14. Rujan, 2015., 15:31 »
kažem jer idem i ja u srednju i to matematički smjer i dosta je povezana informatika i matiš. sam si rekao da ti matiš ne ide. msm radi što hoćeš, ali ako želiš naučiti išta kompliciranije uhvati se knjige i popravi matiš i fiz. u moj razred je krenulo dosta aseva koji su mislili da će bez muke naučiti MAKE VIDYA,, i onda su se morali ispisati lol
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

Odg: Pitanje za Elektrotehnicara
« Odgovori #10 : 14. Rujan, 2015., 15:32 »
odi za kuhara stari jbg

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pitanje za Elektrotehnicara
« Odgovori #11 : 14. Rujan, 2015., 16:01 »
Gle evo ja sam u splitu upisao (inače živim u Trogiru) Računalni tehničar,i zasada sve je super,ako znaš matematiku bar za dva bit će uredu jer većina takvih škola (neznam jel takvo stanje i u Austriji) počne s matematikom od početka a i sa svim predmetima,bar je meni tako nastavncii navalili govoriti da moremo sakati doć u školu oni će nas vemu naučiti,što se tiče društva u takvim školama,pa pune gamera svih živih vrsta (doslovno sam se sa svima u razredu sprijateljio u prvom tjednu evo i danas početak drugog tjedana sve se dobro slažemo zezamo itd,ali ako misliš da ćeš nać ženskih u takvim školama varaš se,sreća pa mi imamo cijeli dvije gimnazije pune ženskih na 20 metara od naše škole.
Uglavnom to ti je ako ti se da ućiti matišu,fiziku i ostale bitne predmete dođeš ljepo do trećeg srednje onda postaje zanimljivo jer je tu hardwere is ve a onda odeš na neki dobar fakultet (u Splitu je FESB za programere nadam se da ću upast) i onda si miran.

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Pitanje za Elektrotehnicara
« Odgovori #12 : 14. Rujan, 2015., 16:15 »
Da se nadovezem na ovo sto je Teroxcro napisao. Mi u trecem razredu ucimo hardware ali to vjv. Nije kako ga ti zamisljas(posto si gamer i zelis izrađivati igrice vjv. mislis da ces raditi nesto super cool vezano za gaming kao i vecina onih koji upisu tu skolu, ispravi me ako grijesim) mi sada radimo mikroupravljace i ja sam se jos opredjelio za robotiku,a od zanimljivih stvari ucili smo logicke sklopove i unipolarne/bipolarne tranzistore. Meni osobno je skola zanimljiva ali dosta djece za tu skolu zamislja potpuno druge stvari pa se razocaraju kada dodu tako da razmisli prije nego upises.
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

*

edviiN

  • **
  • 208
Odg: Pitanje za Elektrotehnicara
« Odgovori #13 : 14. Rujan, 2015., 16:36 »
Da se nadovezem na ovo sto je Teroxcro napisao. Mi u trecem razredu ucimo hardware ali to vjv. Nije kako ga ti zamisljas(posto si gamer i zelis izrađivati igrice vjv. mislis da ces raditi nesto super cool vezano za gaming kao i vecina onih koji upisu tu skolu, ispravi me ako grijesim) mi sada radimo mikroupravljace i ja sam se jos opredjelio za robotiku,a od zanimljivih stvari ucili smo logicke sklopove i unipolarne/bipolarne tranzistore. Meni osobno je skola zanimljiva ali dosta djece za tu skolu zamislja potpuno druge stvari pa se razocaraju kada dodu tako da razmisli prije nego upises.
Aha,sve se slazem sa Teroxcro ali i ja volim pipat po maticnoj mislim sve vezano za to iz Fizike sam imao 3/4 al bio sam najbolji u razredu iz Fizike tako da smo svi blesavi haha :bonk:
Kuhar ovdje u Austriji je dobar uvijek ima posla ali ne znam da li da to upisem posto  hocu li za 2/3 godine zalit za to itd. :mrs:

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pitanje za Elektrotehnicara
« Odgovori #14 : 14. Rujan, 2015., 16:48 »
Da se nadovezem na ovo sto je Teroxcro napisao. Mi u trecem razredu ucimo hardware ali to vjv. Nije kako ga ti zamisljas(posto si gamer i zelis izrađivati igrice vjv. mislis da ces raditi nesto super cool vezano za gaming kao i vecina onih koji upisu tu skolu, ispravi me ako grijesim) mi sada radimo mikroupravljace i ja sam se jos opredjelio za robotiku,a od zanimljivih stvari ucili smo logicke sklopove i unipolarne/bipolarne tranzistore. Meni osobno je skola zanimljiva ali dosta djece za tu skolu zamislja potpuno druge stvari pa se razocaraju kada dodu tako da razmisli prije nego upises.
Ja sam se i uškolu upisao tako da naučim više o hardweru i onda se s time upišem na splitski FESB i ljepo postanem porgramer i hardweraš.Ja ne planiram arađivat od YouTube iako planiram snimati.
Ako želiš učiti i voliš računala ta je škola savršena.Ekipa savršena cila škola gameri neznaš kojoj bi se grupi primakao pod odmorom ne zato jer si možda novi pa te strah nego postaneš neodlučan o kojoj igri slušat stari moj kad staneš u dvorište moje škole pod odmorom i načuliš uši moreš ču sve o svakoj poznatijoj igri današnjice.

p.s. Kajunic/77 jel to ideš u split ili negdi drugdi.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9