HCL.HR

Politika

  • 584 Odgovora
  • 63903 Hitova
*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Politika
« Odgovori #285 : 07. Travanj, 2013., 20:08 »

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Politika
« Odgovori #286 : 07. Travanj, 2013., 20:11 »
debilno mi je to gledat uopće kao ZAKON i te gluposti. nek se mijenja jednostavno kad je tako.
mislim, dogodilo se to što se dogodilo u vukovaru, ne treba dodatno pojašnjavat. zar ćemo stvarno biti tolika smeća i dopustit to?
ne moraš bit neki domoljub oko toga sad, stvar je principa.
lako je bit sa strane "racionalan" i srat o zakonu.

komuna = 40% stanovništva grada =D>

ko zna
u selima u zadarskom zaleđu ih je isto dosta, na papiru, pa gle čuda pojave se tu gdje "žive" samo na dan izbora kad organizirano dođu busevima glasati za svoje.
mislim, apsurd.
« Zadnja izmjena: 07. Travanj, 2013., 20:31 presveti »
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Politika
« Odgovori #287 : 07. Travanj, 2013., 20:42 »
o čemu ti pričaš, kakvi izbori. valjda se radi o popisu stanovništva :bonk: a to ljudi ne dođu nego eto ŽIVE U SVOJIN KUČAMA LOL
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Politika
« Odgovori #288 : 07. Travanj, 2013., 20:51 »
Izbori? Kao ono... dolaze glasati za SDSS ili... SDP (:hiha:)

Uglavnom ljudi tamo ne žive, a trebali bi ako su tamo prijavljeni. Osim toga postoji slučaj mog prijatelja (samo jedan od mnogih) na čiju je kuću u Vukovaru prijavljeno 4 osobe (srpske nacionalnosti) koje očito tamo ne žive. Da stvar bude bolja u toj su kući njegovi valjda baka, djed i neki susjedi (zaboravio detalje, davno mi je pričao) stradali od granate. Eto. Toliko o tome.

I sad neko kaže - e to je zakon mora se provest. Kad država počne isplaćivati onima kojima duguje po zakonskom roku e tada ćemo pričati o provođenju zakona.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Politika
« Odgovori #289 : 07. Travanj, 2013., 20:54 »
Da se ubacim :(

Slovenija - dvojezične ploče
Bugarska - dvojezične ploče

Mogu nabrojat još nekoliko susjednih država, i nitko nije radio gluposti oko toga, samo se određen dio počeo buniti. Problem kod nas tulavih hrvata je što sve gledamo s te maloumne strane.

Čirilica je slavenski jezik, pored Srbije koriste ju i Bugarska, Rusija, Ukrajina, Makedonija itd.

Po meni je ovo samo još jedno hajcanje ekipe da se makne fokus s glavnih problema na ovakve sporedne + da se da starijoj ekipi o nečem razglabat.

Ajde da renejmamo Vukovar u Srpski Vukovar i to da se stavi na čirilicu, onda bi već nešto rekao, ali ovo je čista glupost...


*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Politika
« Odgovori #290 : 07. Travanj, 2013., 21:01 »
apsolutno svaki narod bi se pobunio, nismo samo mi TULAVI, dok su drugi fine guzice.

ne možeš uspoređivat druge države niti ovaj slučaj sa slučajem talijanskog u istri ili mađarskog u baranji.
naša država je pretrpjela agresiju i nitko nije odgovarao za zločine u vukovaru, kao ni za mnoga druga mjesta.
a da ne govorim o tome da u srbiji ne postoji normalnog političara, a pod normalnim mislim nekog ko će priznati agresiju, a ne biti četnik ko premijer im i predsjednik.
mislim hej, možeš bit i najveći liberal ikad, ali pravda mora biti zadovoljena. i bez toga je nemoguće normalizirati odnos sa srbijom. ukratko, oni su krivi.
uglavnom, oću reći, glupo je pozivati se na zakon kad se sve to uzme u obzir. drugim riječima, treba ga mijenjati tako da to ne smije proći u vukovaru baš nikako. to je stvar principa, pravde i dostojanstva.
i kao što je već spomenuto, lako moguće je da se taj zakon ne zadovoljava u samom vukovaru. zbog tih prijavljenih srba koji ne žive uopće u hrvatskoj.
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

Odg: Politika
« Odgovori #291 : 07. Travanj, 2013., 21:02 »
Vjerujem da ovi primitivni neandertalci nacionalisti osjećaju jednako glupo gađenje prema srbima kao ja prema njima.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Politika
« Odgovori #292 : 07. Travanj, 2013., 21:04 »
dominiče rat je gotov i mi smo pobjedili. :wildboy:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Politika
« Odgovori #293 : 07. Travanj, 2013., 21:05 »
/cut

"Tata tata, on je poceo prvi!"

Preko 20 godina je proslo. Par dodatnih slova na metalnim plocama u vrazju mater.
Ajmo krvne dugove radit toga stvarat.

Prestani bit mentalno zaostao, ne znam jel si hodao uopce u vrijeme kad se to sve dogadalo i sad tu pricas o principima.

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Politika
« Odgovori #294 : 07. Travanj, 2013., 21:05 »
@Jadran: A jake nam pobjede. Pobjeda je kad nešto i postigneš. Bolje je reći "Rat je gotov i mi smo se obranili te bili unazađeni jedno 20 godina u razvoju zbog tog rata"

Odg: Politika
« Odgovori #295 : 07. Travanj, 2013., 21:07 »

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Politika
« Odgovori #296 : 07. Travanj, 2013., 21:08 »
inb4 karlo :hiha:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: Politika
« Odgovori #297 : 07. Travanj, 2013., 21:14 »
Čirilica je slavenski jezik
Ćirilica je slavensko pismo*

Oprosti, ali grammar nazi se probudio u meni. :wildboy:
''The curse of much knowledge is often indecision.'' - Paarthurnax, Skyrim

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Politika
« Odgovori #298 : 07. Travanj, 2013., 21:15 »
/cut

"Tata tata, on je poceo prvi!"

Preko 20 godina je proslo. Par dodatnih slova na metalnim plocama u vrazju mater.
Ajmo krvne dugove radit toga stvarat.

Prestani bit mentalno zaostao, ne znam jel si hodao uopce u vrijeme kad se to sve dogadalo i sad tu pricas o principima.

prije bi reka da si ti mentalno zaostao. neznam, PAR SLOVA. jesi ti normalan? :ave:
dosadne izlizane šuplje fraze. 20 GODINA JE PROŠLO
koga boli k koliko je godina prošlo, pravda nije zadovoljena i sve to ima utjecaj i daje negativnu simboliku tim potezom uvođenja čirilice. i naravno da je bitno ko je počeo prvi i kako se obe strane ponašaju prema tome danas, tj. kako srbi ne priznaju ništa.
neznam, možda si ti tip osobe koja voli skidat gaće pa ti je to čisto nebitno. :piva:

Vjerujem da ovi primitivni neandertalci nacionalisti osjećaju jednako glupo gađenje prema srbima kao ja prema njima.

ajde izvadi glavu iz svoje guzice pa onda reci nešto što ima smisla.
a ne tako kriminalno glupo pojednostavljivat stvari govoreći da netko MRZI SRBE
neznam, kako debilno :hihi:

Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Politika
« Odgovori #299 : 07. Travanj, 2013., 21:21 »
Ček, presveti, jel ubacujemo slavensko pismo (kmarkec) ili srpsko pismo?

Kažem ti još jednom, da se prebacuje u српскi вуковар (ili kako već) onda bi se i ja pobunio i rekao "OTAC MI JE KRV PUŠTAO ZA VAS, A VI SADA TAKO", ali ubacuje se dvojezičnost koja ama baš nikakve veze nema s predavanjem Vukovara, nego samo prilagođavanjem.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9