HCL.HR

Politika

  • 584 Odgovora
  • 63914 Hitova
Odg: Politika
« Odgovori #495 : 28. Listopad, 2013., 22:36 »
A je jebote, daj pogle kak brzo čovječanstvo odumire. Svaki dan nas je sve manje čoeče.
Treba radit te bebe, a ak ćemo svi bit pederi, tko će radit bebe? :ave:

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Politika
« Odgovori #496 : 28. Listopad, 2013., 22:44 »
Mislim, što, pretpostavka je da će se ljudi homoseksualnog opredjeljenja više posvetiti heteroseksualnom stvaranju djece ukoliko ne dobiju mogućnost braka?

Pa to je čak i dijelomično dobra pretpostavka. Ali je i dalje moralno odbojna jer ako stavimo evolucionarne razloge ispred individualnog izbora onda možemo donesti još hrpu drugih zakona koji se neće svidjeti ni (ili možda bolje reći posebno) upravo ovakvom profilu idiota.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Odg: Politika
« Odgovori #497 : 28. Listopad, 2013., 22:54 »
Ne znam ništa o smanjivanju i povećavanju nataliteta, ali kažem, po meni nema smisla poistovjećivati brak muškarca i žene kojemu je prvi razlog stvaranja obitelji rađanjem djece i istospolni brak kojemu je razlog čisto privlačnost dvaju supružnika.

Obitelj kao takva je temelj stabilnosti modernog društva, eto bar po mojem mišljenju.

Odg: Politika
« Odgovori #498 : 28. Listopad, 2013., 22:59 »
Znači opet dolazimo do zaključka da je demokracija smeće.

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Politika
« Odgovori #499 : 28. Listopad, 2013., 23:05 »
I opet, koprcanje u definicijama riječi, besmislice i ništa drugo.
Braku muškarca i žene, pogotovo u suvremenom društvu, razlog stvaranja djece je možda na tipa predzadnjem mjestu "bitnosti" sklapanja braka. Ako bi zanemarili LJUBAV XD tu je ekonomska sigurnost, tu je praktičnost, tu je društveni status, kao i karijera radi koje uopće djeca nisu nikakav prvi razlog, dapače, imanje djece uopće ne spada u planove. Ja ne znam u kojim ti biblijskim vremenima živiš, ali eto, ukazat ću ti na tu glupost koju si napisao.
Što dovodi do drugog, što je isto laž, sviđa mi se kako u braku žene i muškarca pronalaziš dublji smisao, dok za istospolni brak vidiš samo površnost.

I treće, eto, tu se donekle slažemo, zato i mislim da obitelj kao takva treba ne treba biti mjesto rezervirano samo za određene ljude. Pokvareno je i zločesto tako razmišljati, čisto na elementarnoj ljudskoj razini.

Odg: Politika
« Odgovori #500 : 29. Listopad, 2013., 04:28 »
A je jebote, daj pogle kak brzo čovječanstvo odumire. Svaki dan nas je sve manje čoeče.
Treba radit te bebe, a ak ćemo svi bit pederi, tko će radit bebe? :ave:

Posvajat ćemo male crnce
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Odg: Politika
« Odgovori #501 : 29. Listopad, 2013., 09:52 »
/

Pa eto gle, očito imamo različit pogled na stvari i ja priznajem da mi pogledi na te neke stvari očito ispadaju, kako si rekao, zastarjeli i biblijski.

Shvaćam da je danas u trendu poopćavanje braka i da se brak svodi na oblik veze dvoje odraslih ljudi koja nema neki krajnji cilj nego mu je bit samo psihološko, emocionalno i seksualno zadovoljstvo.

U naravi braka je spolna zajednica, inače ne znam, neki moj frend i ja koji smo npr. cimeri možemo sklopit brak zbog kojih god razloga. U naravi spolnosti je reprodukcija. Tako da bi razlog stvaranja djece trebao biti među prvim razlozima i zato bi se takav brak trebao zvati brak. Kažem, to što je današnji trend relativiziranje toga, to je druga stvar, ali mislim da se upravo zbog toga i otvara referendumsko pitanje i da se upravo zbog toga i odazvao toliki broj ljudi, jer se želi sačuvati malo "idealiziraniji" pogled na brak.

Odg: Politika
« Odgovori #502 : 29. Listopad, 2013., 10:22 »
Shvaćam da je danas u trendu poopćavanje braka i da se brak svodi na oblik veze dvoje odraslih ljudi koja nema neki krajnji cilj nego mu je bit samo psihološko, emocionalno i seksualno zadovoljstvo.
...i financijska korist.

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Politika
« Odgovori #503 : 29. Listopad, 2013., 10:54 »
U naravi braka je spolna zajednica, inače ne znam, neki moj frend i ja koji smo npr. cimeri možemo sklopit brak zbog kojih god razloga. U naravi spolnosti je reprodukcija. Tako da bi razlog stvaranja djece trebao biti među prvim razlozima i zato bi se takav brak trebao zvati brak. Kažem, to što je današnji trend relativiziranje toga, to je druga stvar, ali mislim da se upravo zbog toga i otvara referendumsko pitanje i da se upravo zbog toga i odazvao toliki broj ljudi, jer se želi sačuvati malo "idealiziraniji" pogled na brak.

Prva rečenica je baš banaliziranje tuđih emocija i pravljenje se glupim na stvari koje brak podrazumijeva. Ovo "biblijska vremena" se više odnosilo ne na zastarijelost, nego na to da brak kakvog ti zamišljaš nikad nije postojao. Oduvijek, počevši i prije kršćanstva, i u drugim religijama osim kršćanstva, brak je puno više od legitimiranja spolne reprodukcije, kao i puno manje od "svetosti" toga. Kad kažeš "narav braka" podrazumijevaš nekakvu prirodnost toga, kao da to nije ljudski stvorena ideja, ponašaš se prema toj ideji kao da se ne može drugačije promatrati, a kao što sam spomenuo već, promatraš je na način na koji ona nikad nije postojala. Što bi bilo da je prije 10000 godina nekom palo na pamet da, reprodukcije radi, muškarci smiju imati 30 žena i ubijati mušku djecu u braku jer eto, mogu biti višak u reprodukciji. Ili, je li bi podržao brak između muškarca i žene koji ne mogu stvoriti dijete? Ili to nije dovoljno idealno? Ozbiljno odgovori na ovo.
Dakle, u "naravi" (ignorirat ćemo za sad da "narav" braka ne postoji) braka nikad, ali baš nikad nije bila reprodukcija. Da se vratim na prvu rečenicu, znači, cimer ima cimericu i to, kao i u slučaju homoseksualaca, automatski daje banalan razlog za brak? Ili cimerstvo je banalan razlog za brak samo u slučaju dokazivanja "krivosti" homoseksualnih brakova?
Ovo sa "idealiziranim" pogledom je također baš.. ne znam, pokvareno pranje ruku i opravdavanje svojih akcija praveći se slijepim na sve besmislenosti kojih se pokušavaš držati. Ne kažem da je to vjera ili religija, ovo vjerovanje u besmislenosti se odnosi isključivo u "argumentaciju" pravnih odnosa. Da kažeš jednostavno "vjera mi ne dopušta da se JA oženim za drugog muškarca" to bih respektirao i rekao ok, nezz, muslimani ne jedu svinjetinu, što sad. Ali uskraćivati drugima slobode na temelju toga je loše, i u konačnici, služi kao odlična diverzija za sve prave probleme s kojima se jedna država može susresti. Nije da imam neki osobni aganžman za HOMOSEKSUALNE BRAKOVE, samo se iživciram na tobožnju argumentiranost fašističkih ideja ljudi koji ih pokušavaju prezentirati kao "ispravne", "vječne", "naivno staromodne" ili nešto tako slatko, a u principu su samo gomila šabanske mržnje.

Odg: Politika
« Odgovori #504 : 29. Listopad, 2013., 10:55 »
jer se želi sačuvati malo "idealiziraniji" pogled na brak.

 :hihi:

Okej, pogledajmo što bi po toj novoj/staroj definiciji i zakonu bili idealni brakovi:
Ja izjebem ženu, ona zatrudni i na brzinu se vjenčamo jer jebiga, eto, trudna je. Razvedemo se za dvije godine. IDEALNO
Zaljubim se u curu, vjenčamo se i razvedemo nakon par godina bez djece. IDEALNO
Oženim djevojku i ostanemo u braku do kraja, ali nemamo djece. IDEALNO

Jer eto, nužan i dovoljan uvjet za idealni brak je taj da je to zajednica muškarca i žene.
Namjera reprodukcije je isto tu neki faktor (jer nam kao lovačko-sakupljačkom društvu treba snaga u brojevima da možemo uspješno loviti te objede), ali to ionako ne možeš odrediti prije odobravanja braka pa će to bit tek toliko neki argument protiv istospolnih brakova. xD


Mislim, asu, ako je cilj inicijative čisti, idealizirani, biblijski brak, zašto se uvijek u kontekstu referenduma spominju samo istospolni brakovi? Čak i ti ovdje u topiku.
Zašto se ne pokušava u potpunosti ukinuti, recimo, razvod? Zašto se priznaje brak ako je jedan od supružnika sterilan? Jebiga, oni neće imati djecu! xDD

Dakle, dok god ja ženim žensku osobu, mogu to raditi iz bilo kojih razloga, a mogu se i razvesti. Nitko neće pitati i nikog nije briga.
Ali ako je ta druga osoba istog spola, onda ozbiljno narušavam svetu instituciju braka.


Plus nez, možda sam to samo ja, ali meni je smiješno da o svetosti braka pričaju ljudi poput Thompsona i Štimca.

Odg: Politika
« Odgovori #505 : 29. Listopad, 2013., 11:04 »
Znam da je Thompson rastavljen (pisao je pismo papi? :hihi: ), ali zar i Štimac isto? Ili je tukao ženu? Ili nešto deseto?


EDIT (da ne budu 2 moja posta zaredom):



Je fotogenična... :tired:
« Zadnja izmjena: 29. Listopad, 2013., 12:51 Emperor Ghaleon »

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Politika
« Odgovori #506 : 29. Listopad, 2013., 13:39 »
Nez, meni je u cijeloj ovoj raspravi najkomičniji Vanja koji govori o tome da je zabranjivanje istospolnih brakova fašistička ideja, kad su se istog uvjerenja držali i komunisti te bilo koji drugi oblik totalitarne vlasti :hihi:

A najapsurdnije je k tome pokušaj nazivanja primjenjene demokracije fašizmom u smislu totalitarizma, ovoga puta ne samo od strane Vanje nego i Ivana

Dečki moji :hug

Odg: Politika
« Odgovori #507 : 29. Listopad, 2013., 13:48 »
Gdje ja to točno impliciram?

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Odg: Politika
« Odgovori #508 : 29. Listopad, 2013., 13:57 »
E sad ovo je očito tl;dr

Ovako, da odgovorim na ovo da narav braka nikada nije bila reprodukcija.

Najveći dio ljudskih kultura, predvođene dakle abrahamskim religijama, zagovaraju to da je brak jedina institucija u sklopu koje je dozvoljeno, odnosno "moralno", prakticirati spolne odnose, odnosno sama ustanova ženidbe i bračna ljubav usmjerene su prema rađanju i odgoju potomstva. Nigdje nisam napisao da je reprodukcija jedini aspekt braka, ali da je jedan od glavnih, apsolutno je.
Po kršćanskoj religiji, kojoj naš narod većinski pripada i na kojoj se dosta naših zakona temelji, brak je između ostaloga:
Intiman - poziva na dijeljenje cjelokupnoga života neke osobe sa svojom suprugom ili svojim supružnikom, tj. na međusobno sebedarje.
Isključiv - isključuje intimno sjedinjenje s bilo kojom drugom osobom.
Nerazrješiv - sklopljen u Crkvi, bez prisile, pred Bogom i po Bogu supružnici su združeni neraskidivom vezom ljubavi kroz čvrst i neopoziv čin njihova vlastita pristanka, pritom se ne želi reći da je razvod na taj način pogrešan, nego da je nemoguć.
Ulaze muškarac i žena - zbog naravne komplementarnosti.
Po Božjem naumu -  jer smo stvoreni kao muškarac i žena i na samom početku Biblije je dana zapovijed ljudima da se plode i množe.
Usmjeren vlastitom dobru supružnika - također u Bibliji stoji kako "nije dobro da čovjek bude sam" i za njihovo vlastito dobro, na njihovu korist, obogaćenje i, konačno, njihovo spasenje, muškarac i žena ujedinjuju svoje živote u bračni savez. Brak je najtemeljniji, ali naravno, ne i jedini izraz poziva na ljubav.
Za rađanje i odgajanje potomstva - dakle kao što sam već rekao, djeca nisu pridodana braku i bračnoj ljubavi, nego potječu iz same dubine uzajamnoga sebedarja supružnika, kao njihov plod i ispunjenje.

Što se tiče pitanja bi li podržao brak imeđu muškarca i žene koji ne mogu stvoriti dijete, naravno da bih, zbog kako sam rekao otvorenosti k životu. Nije isto kada supružnici, zbog tko zna kojih razloga, ne mogu imati djecu i kada čisto biološki ne mogu imati djecu. Mi jako malo znamo o rađanju i postoji velik broj slučajeva kada je supružnicima rečeno kako su male ili nikakve šanse da imaju djecu i na kraju su ih dobili. Osobno ih znam 5. Znam slučaj kada je 5 različitih doktora izričito reklo bračnom paru da ne mogu imati djecu pa su je dobili. Znam slučaj kada žena nije mogla začeti 3 godine, posvojila sa mužem dvoje djece i nakon toga rodila troje.

Ovo je dakle moje stajalište, a sve religijske institucije u Hrvatskoj se slažu s tezom da je brak zajednica žene i muškarca i sve su poduprle inicijativu za potpisivanje referenduma, a poduprle su jer smo država koja se još uvijek izjašnjava kao velikom većinom katolička (mada, priznajem, dosta ljudi se izjašnjava Katolikom reda radi) i to je vjerujem dovoljan razlog da se narod oglasi na referendumu.

To je moje mišljenje, poštujem i vaše, možda sam u krivu, ali kažem, nisam došao do njega preko noći i vjerujem u njega.


E sad imam ja jedno pitanje, ako je brak definiran samo kao stabilna veza i da se dvoje ljudi voli, odnosno da nije antropološki određen i ne mora biti između muškarca i žene, nego može biti i istospolan, može li mi netko dati razlog zašto se ne bi mogli sklapati brakovi sa obitelji i rodbinom i zašto se ne bi dopustila poligamija, poliandrija, poliamorija...?

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Politika
« Odgovori #509 : 29. Listopad, 2013., 13:58 »
@me666
Zabij si tu skriptu s definicijama u guzicu, kad se iz samo jednog tvog posta može iščitati štrebersko nerazumijevanje tema. Bilo koji oblik vlasti može promicati bilo koje ideje, "fašistički" se ovdje više odnosio u načinima na koje se to radi. To je prva stvar, a druga stvar, ovo je više zdravorazumska rasprava i zbilja ne vidim potrebu da elaboriram termine do potankosti i znanstvene preciznosti.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9