HCL.HR

Pošta

  • 16 Odgovora
  • 2093 Hitova
Pošta
« : 17. Listopad, 2009., 13:40 »
Moja sestrična ide u Belgiju a tamo ps3 slim košta 1400kn i sada ja želim da mi ona to kupi i pošalje poštom jer će ona tamo biti više mjeseci,a ja silno želim ps3 pa mi vi recite dal bi bilo sigurno tako vrijednu stvar poslati preko pošte da se ne ošteti ili da je netko ne ukradne jer znam jedan primjer gdje je jedna žena poslala novac ali dobivatelj nikad nije dobio taj novac.Da li je sigurno slati takve stvari poštom????Plizzzz odgovor

*

Wildboy

  • ******
  • 7551
Odg: Pošta
« Odgovori #1 : 17. Listopad, 2009., 13:46 »
Pa ono, je valjda.
Trebala bi i bit neka naknada ako se ošteti paket, al aj, valjda se to neb trebalo dogodit.
Iako, ne znam kako to ide s poštarinom i to.  :wildboy:

Odg: Pošta
« Odgovori #2 : 17. Listopad, 2009., 14:21 »
postoje specijalne fore sa takvim paketima. nek se sestrična raspita, nije da će poslat plejku u omotnici.  :wildboy:
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Pošta
« Odgovori #3 : 17. Listopad, 2009., 14:25 »
Carinu ces platit :wildboy:

Odg: Pošta
« Odgovori #4 : 17. Listopad, 2009., 14:28 »
postoje specijalne fore sa takvim paketima. nek se sestrična raspita, nije da će poslat plejku u omotnici.  :wildboy:
da,a  carina valjda neće puno koštati ili hoće?nzn

Odg: Pošta
« Odgovori #5 : 17. Listopad, 2009., 14:31 »
nitko ti nemože odgovorit na to pitanje.  :wildboy:

nek ti sestrična rawr pita ekipu tam u pošti.
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

Lewka

  • ******
  • 5424
  • Lijep, interesantan
    • Kristen Miller Online :D
Odg: Pošta
« Odgovori #6 : 17. Listopad, 2009., 14:34 »
ovisi ti kako na koga naletiš, neki će te oderat, a neki neće ništa

evo frend nedavno naručio neke mobitele preko ebaya, došao na carinu, tamo se skompao sa čovjekom (možda ćeš trebat popušit koji kurac, al eto), i ovaj mu kao "aj ća, neću ti ništa naplatit hue hue, predivne usne imaš ;*"
Хрватска саjбер лига за победу!


s h u m a . o r g  :approve

Odg: Pošta
« Odgovori #7 : 17. Listopad, 2009., 14:34 »
Mislim da će ti poštarina+carina bit PECTO novaca!

Mislim, ne znam, šta baš ne možeš čekat koji mjesec da se ona vrati? Za to vrijeme skupiš za još koju igru. ;D
Ili nać nekog tko ide u Njemačku nek to pokupi.

Odg: Pošta
« Odgovori #8 : 17. Listopad, 2009., 14:38 »
Mislim da će ti poštarina+carina bit PECTO novaca!

Mislim, ne znam, šta baš ne možeš čekat koji mjesec da se ona vrati? Za to vrijeme skupiš za još koju igru. ;D
Ili nać nekog tko ide u Njemačku nek to pokupi.
Ona dođe tek negdje u drugoj polovici 2010.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Pošta
« Odgovori #9 : 17. Listopad, 2009., 15:57 »
ne budi picka i cekaj

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Pošta
« Odgovori #10 : 17. Listopad, 2009., 20:05 »
Ako ti šalje kao fizička osoba jedna drugoj bez računa onda ne plaćaš carinu. Ako šalje kao pravna osoba npr. (trgovina neka) s računom onda plaćaš carinu. Ali nikad ne znaš s tim kurvinim sinovima.

Nemoj me uzeti za riječ, ali tako stoji u zakonu, baš sam se bio raspitivao kad su mi cedeji dolazili. lol
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Odg: Pošta
« Odgovori #11 : 17. Listopad, 2009., 21:33 »
Na strani HP ne spominju carinu.

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Pošta
« Odgovori #12 : 17. Listopad, 2009., 21:37 »
"oslobođeno od plaćanja carine je i slijedeća roba sadržana u pošiljkama koje besplatno šalju fizičke osobe iz inozemstva drugim fizičkim osobama u RH, pod uvjetom da te pošiljke nisu komercijalne naravi. Roba nekomercijalne naravi:Fizičke osobe mogu uvoziti isključivo robu nekomercijalnog karaktera, dakle za svoje osobne potrebe. Prava fizičkih osoba pri uvozu i izvozu robe propisana su odredbama Zakona o trgovini (NNRH, broj 87/08, 96/08 i 116/08). Članak 53. navedenog zakona propisuje da domaće i strane fizičke osobe mogu slobodno unositi i primati iz inozemstva, odnosno iznositi i slati u inozemstvo predmete osobne prtljage, hranu i predmete za osobne potrebe i potrebe članova svoje obitelji, predmete za potrebe svog domaćinstva i životinje, u količinama koje nisu namijenjene preprodaji."

Što god to značilo ololol.
Raspitaj se na forum.hr....tamo su ljudi pametniji.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Pošta
« Odgovori #13 : 17. Listopad, 2009., 21:49 »
To uglavnom znaci da to hoce li cariniti ili ne je u njihovoj dispoziciji.

Tako je kog nas, frend mi poslao grafu koju sam prije toga narucio sa ebaya (dakle fizicka>fizicka) i morao sam povlacit pecto veza da ne bi preplatio grafu.

Mozda je vas zakon drugaciji po tom pogledu, al ne vjerujem.

Odg: Pošta
« Odgovori #14 : 17. Listopad, 2009., 21:57 »
Trebal bi se malo raspitati kod poštanskog ureda.  :kava: :kava: :kava:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9