HCL.HR

PressPausePlay

  • 16 Odgovora
  • 2300 Hitova
*

n00b

  • ****
  • 1663
PressPausePlay
« : 19. Siječanj, 2012., 16:48 »
PressPausePlay

''The digital revolution of the last decade has unleashed creativity and talent in an unprecedented way, with unlimited opportunities.
But does democratized culture mean better art or is true talent instead drowned out?''


Dobar doku. Dobri pointovi. Dobre izjave.

Zapravo je ovo jedna beskonačna tema, ali mislim da o njoj najviše mogu raspravljati ljudi kojima nedostaje talenta. Jer, ako imaš talenta i vrijediš nešto, onda je svejedno u kom se društvu krećeš, imaš li faks ili ne itd. Kreativac će realno uvijek moći izraziti svoje mišljenje putem medija, a sad je li to smeće ili je dobro ovisi o masu stvari jel. Al opet, ako si netalentiran, i svi ti govore da si netalentiran, a imaš sad taj jebeni internet i možeš staviti na njega što hoćeš, onda normalno da ista ekipa misli da su UMJETNICI elitistički snobovi.

Generalno, super je to što je sve dostupno danas jel. Ali realno, prosječnost nikada nije bila veća.

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: PressPausePlay
« Odgovori #1 : 19. Siječanj, 2012., 16:48 »
Ovaj topic je esencija Miletosti :hiha:
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

Odg: PressPausePlay
« Odgovori #2 : 19. Siječanj, 2012., 16:55 »
Slažem se, n00b.
Ali zato valjda i postoje ti nekakvi filteri u obliku nebrojenih review videa, portala i sličnih.
Nađeš neki kojem vjeruješ i riješeno.

Idem gledati.  :hiha:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: PressPausePlay
« Odgovori #3 : 19. Siječanj, 2012., 22:44 »
Ali realno, prosječnost nikada nije bila veća.

Točno. Al ništa osobito zanimljivo. Čisto statistički.
Jer, s druge strane, ni izvrsnot nikad nije bila veća.
Kao ni lošost.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: PressPausePlay
« Odgovori #4 : 19. Siječanj, 2012., 22:59 »
Izvrsnost nikad nije bila veća iz istog razloga kao i ostalo. Velika količina subjektivnosti.

10 ljudi = 10 mišljenja

2 elitista među njima su slikari

Samo 2 čovjeka među tih 10 voli te slike i smatra ih izvrsnima.


Tako je i s ovim, dostupnost, informacije, kritična masa općenito. Doslovno je kritična masa prevalila sve.

Mislim kad tako gledaš na stvari, onda ispada da živimo u savršenom vremenu. Recimo SOPA i PIPA ukoliko zažive u nekoj ekstremnijoj mjeri, mogli bi uistinu doživjeti cenzuru svega. Ikad. Pa i samog stvaralaštva.

Redukcija toga = redukcija proizvodnje. Redukcija proizvodnje = manje sadržaja. Manje sadržaja = manje dobrih i izvrsnih stvari.

Da. Mislim da živimo u zlatnom dobu po ovom pitanju, i nekako mi se čini da to neće potrajati.  :wildboy:

Odg: PressPausePlay
« Odgovori #5 : 19. Siječanj, 2012., 23:13 »
Ne berem točno što želiš reći. ;(
Odnosno, kužim što govoriš, ali ne kužim zašto je to bitno.

Kakve veze ima je li nešto "objektivno" kvalitetno ili nije? Ako je takav sud uopće moguć u umjetnosti.
Čisto sumnjam da si ti tražio mišljenja "stručnjaka" prije nego si počeo slušati Autechre, recimo.
Kad bi netko kvalificiran za imanje stručnog objektivnog mišljenja o glazbi  :hiha: naišao na tvoj last.fm profil i rekao da slušaš smećastu glazbu, bi li je ti prestao slušati?
Naravno da ne, ono.

Uostalom, nije da više ne postoje kritičari. Ebert je i dalje tu.

Meni nije problem količina sadržaja. Radije ću proći kroz veću količinu govana, ali možda naići na nešto genijalno što ne bih našao kad ne bi postojala ovakva dostupnost... pa, svega.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: PressPausePlay
« Odgovori #6 : 19. Siječanj, 2012., 23:23 »
Pa...da.

Al ne govorim o tome.

Bit je u ovom što sam zadnje rekao. Živimo u zlatnom dobu po pitanju stvaranja i konzumerizma.

Zamisli svijet bez toga. Toga se realno, treba pribojavati.  :wildboy:


A i nisam nigdje rekao da je išta 'objektivno' kvalitetno. Ne postoji objektivno kvalitetno, jbg. Ipak je objektivnost skup subjektivnih mišljenja.

Btw last.fm profil. Sad ću uvest internet opet i apdejtat će mi se mjuza slušanja na kompu u trajanju od godine dana. Nije da se puno toga promijenilo doduše.  :wildboy:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: PressPausePlay
« Odgovori #7 : 19. Siječanj, 2012., 23:26 »
Mislim kad tako gledaš na stvari, onda ispada da živimo u savršenom vremenu.

Pa...živimo?
Realno, nikad pirje nije bilo bolje. Osim ak nisi smrdljivi hipi, lol.

Jer, ej, pitka voda. Struja. Grijanje Frižider. Internet. Slobdno vrijeme.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: PressPausePlay
« Odgovori #8 : 19. Siječanj, 2012., 23:31 »
Pa definitivno živimo u najboljem vremenu ikad za konzumiranje ičega.

OSIM TRAVE JER NIJE VUDSTOK  :ave: :loludara:

Al da, ono. Ne znam, neka serija ima premijeru danas na Foxu. Za sat-dva ti je gledaš u HD-u na svom kompu.
Album izlazi za dva tjedna? Hej, poslušaj ga sad!  :hiha:

I tako.

Al eto, SOPA će nas ubit. x[[[

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: PressPausePlay
« Odgovori #9 : 19. Siječanj, 2012., 23:37 »
A sad, što je dobro. Nešto što je dobro tebi/meni, ili za što je čulo milijun ljudi. Ono. Ima primjera za oboje.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: PressPausePlay
« Odgovori #10 : 19. Siječanj, 2012., 23:57 »
sur = super ?


Nisam neodređen, nemoš pitati 'što je dobro'. nvm


Ima hrpa elektronske mjuze koju radi jedan ili dva čovjeka. Počeli su s 0 kuna i izdali albume.

Aphex Twin, Squarepusher. Sve počelo sa nekim singlovima koje su radili doma na kompjutoru.


Ako hoćeš modernije, ima tonu tih modernih izvođača koji svirkaju okolo. Noise iz Srbije recimo, i ima ekipa iz RH. (kojima ni ne znam imena ali sam bio na koncertima i bilo mi je kul). Noise je super recimo, odem rado tamo di čovjek svira.

Ako hoćeš popularno, Skrillex je eto, klinac koji je promijenio žanrova i bendova i svega što inače ne bi mogao ali mu doba u kom živimo to daje.

Što mi je dobro od njega? Equinox, First of nešto npr.
Mali je rođen '88. Naravno da je super vrijeme pobogu, kad bi ikad mogao netko takav napraviti išta.

Od filma ne znam što spomenuti uopće. Na dvxuseru sam toliko kratkih filmova kvalitetnih pogledao.

Di su animacije, reklame, mislim stvari koje jednostavno možeš vidjeti zbog svega ovoga, a inače ne bi. To mi je dobro. Milijun načina izražavanja i viđenja stvari. Mijenja percepciju.

Odg: PressPausePlay
« Odgovori #11 : 20. Siječanj, 2012., 00:03 »
Al istovremeno je pomalo depresivno i obeshrabrujuće jer onda ti napraviš nešto i prokleti internet te natjera da shvatiš da je to govno i da je milijun ljudi već napravilo istu ideju bolje.  :mrs:

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: PressPausePlay
« Odgovori #12 : 20. Siječanj, 2012., 00:05 »
Da, čime se opet filtrira dobro od lošeg. I možeš uživati u dobrim stvarima.

Odg: PressPausePlay
« Odgovori #13 : 20. Siječanj, 2012., 00:10 »
Šta :hihi: Unutar umjetnosti, da nije trebalo postojati, ne bi postojalo. Vrlo jednostavno :kava:

Ovo sa SOPAom me podsjeća na MGS2. Ideja je ista u principu, a sama igra se i bavi tematikom konstruiranja pojedinca i reprezentacije podataka, gdje bi se mogla povući paralela s konzumerističkim društvom koje je spomenuto ovdje.
Igre. Umjetnost.


Mada ne razumijem baš princip kojim bi SOPA radila, i kako bi to točno utjecalo na nove umjetnike ili umjetnice.
Uglavnom, smatram da je internet nešto najbolje ikad što se desilo ljudima :hiha: i to baš iz razloga koje svi manje više govorimo. Dostupnost svega. Pa čak i anonimost jer dopušta EKSTREMNIJE izražaje, gdje to obeshrabrivanje puno lakše pada na nekoga. Raširenost. Kreativnost. Bla.
O čemu je točno rasprava? :hiha:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: PressPausePlay
« Odgovori #14 : 20. Siječanj, 2012., 09:37 »
Pa zapravo je topik test kojim sebe provjeravate jeste li antitalenti koji su dobili priliku ili ste jednostavno nadareni. U tom kreativnom. Što radite. Pa ste se dokazali kvalitetnima. Ili tek hoćete.

Mislim ovo je poseban izazov za nekog tko se ekšli bavi ili misli baviti nečim kreativnim u smislu umjetnosti i živjeti od toga. Glazba, film, dizajn, crtanje po govnima. Jel. Ili netko tko ne misli živjeti od toga ali može napraviti album u kućnoj radinosti ili pak film.

Al istovremeno je pomalo depresivno i obeshrabrujuće jer onda ti napraviš nešto i prokleti internet te natjera da shvatiš da je to govno i da je milijun ljudi već napravilo istu ideju bolje.  :mrs:

Primjer ^, ako ovako recimo odlučiš zauvijek razmišljati, onda ipak znači da si običan mediokritet, odnosno da nisi toliko talentiran koliko misliš, jer gle čuda, nećeš nikad ništa stvarati.

Eto ti mjerilo objektivnosti.  :hiha:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9