HCL.HR

S kakvom plaćom bi bili zadovoljni?

  • 67 Odgovora
  • 5087 Hitova
*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
S kakvom plaćom bi bili zadovoljni?
« : 10. Kolovoz, 2010., 19:07 »
Ajmo malo o novcu  :ementaler:

Kako forum stari tako i većina korisnika stari, neki se zapošljavaju, neki studiraju, neki ovo ljeto taman upisali fax itd., ali većini je nakon srednje škole najčešće pitanje u glavi "kakvu ću plaću imati?".

Moje pitanje nije koliko želite imati, nego s koliko bi bili zadovoljni?

Najveći problem u društvu je taj da što imaš veću plaću to ti i standardi rastu i u biti si na istome imao plaću od 4000kn ili od 15 000 kn, jer opet trošiš na slične stvari i opet krpaš mjesec s mjesecom, jer se većina ne zna organizirati. Neki su čak mišljenja da je lakše živiti s plaćom od 4 do 5 000 kn nego s plaćom od 20 000 kn.

Ja bi, realno gledajući, nakon svih ostvarenih planova bio zadovoljan s netto plaćom od 7 000 kn. S tim iznosom bi vjerojatno mogao podmiriti sve redovne i vanredne troškove, a ipak mogao uživati u nekim ekskluzivama.

Facaa, Noob, Yuri, Grga, Hazz i ostala radišna ekipa?

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: S kakvom plaćom bi bili zadovoljni?
« Odgovori #1 : 10. Kolovoz, 2010., 19:11 »
da sutra dobijem posao, vjerojatno bi bio jako zadovoljan s 2500 kn. naravno, podrazumijeva se posao u novinarstvu i da me ne jebu previše na poslu... s 3000 bi bio megasretan i radio bi prekovremene. s 4-5 k kuna bi dao da me urednik analno plodi. :wildboy:
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

HaZz

  • **
  • 475
  • \o/
Odg: S kakvom plaćom bi bili zadovoljni?
« Odgovori #2 : 10. Kolovoz, 2010., 19:18 »
Hm. Pa recimo, sad mi je cilj još dok nije faks počeo natuć čim više love.
Kad počne faks, sa 2k mjesečno bih bio prezadovoljan.
(uglavnom zbog težine faksa i učenja radi istog, ak bude vise, bože moj)

Imam krov nad glavom, free hranu i sve potrepstine.
Ovo bi mi eventualno dobro došlo za izlaske, a i namjeravam štedit.

I tak.

A kasnije u životu..pa pucam na 1500€. Ambiciozan sam. heh

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: S kakvom plaćom bi bili zadovoljni?
« Odgovori #3 : 10. Kolovoz, 2010., 19:23 »
Davore, aj probaj razmišljat kao jedan muževan primjerak čovjeka koji ne živi kod staraca i koji se sam financira. 2500-3000 kn je ok plaća, ali na dugoročno nema apsolutno nikakvog smisla. Pokriješ stanarinu ili kredit, rezije, internet, hranu, izlaske, odjecu, ljekove, izvanredne troškove i ostane ti 200tinjak kuna sastrane.

Znam zato jer, neovisno o mojim prihodima, mjesecno se namjerno ogranicavam na 2200kn i pokušavam ne preći taj limit i, vjeruj mi, zajebano je. Iako sam kroz neko proucavanje svojih troškova dosao do toga da mi je tocno 2200kn dosta za neki normalan zivot dok ne uštedim onaj iznos koji mi treba za neke planove, dosta puta mi se dogodi da posegnem za tekućim na kojem štedim novac i uzmem 200-300kn jer mi je 2200kn malo :/

A i ono, mene bi ubio sam osjecaj da sam proveo nekoliko godina na novinarskom faxu i nakon toga radim za 2500kn plaću, isto to mozes i bez faxa, ono, cemu muka.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: S kakvom plaćom bi bili zadovoljni?
« Odgovori #4 : 10. Kolovoz, 2010., 19:27 »
neznam, 6k kuna  :wildboy:
mrzim japijevske spike.  :hihi:

ne vjerujem da bi mi trebalo više, čak i za polu-luksuzan život. naravno to samo ak živim sam.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: S kakvom plaćom bi bili zadovoljni?
« Odgovori #5 : 10. Kolovoz, 2010., 19:28 »
ČIM VEĆU LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL :D


Neznam, sad ovako dok studiram ( rofl ) - ovo što je hazz napisao. Kasnije...neznam. Fakat. Neznam koliko mjesečno ode na režije i ta govna ;(
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: S kakvom plaćom bi bili zadovoljni?
« Odgovori #6 : 10. Kolovoz, 2010., 19:30 »
 :mrs:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: S kakvom plaćom bi bili zadovoljni?
« Odgovori #7 : 10. Kolovoz, 2010., 19:32 »
Veu.
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

Odg: S kakvom plaćom bi bili zadovoljni?
« Odgovori #8 : 10. Kolovoz, 2010., 19:46 »
Deprimiraju me ovakve teme.  :wildboy:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: S kakvom plaćom bi bili zadovoljni?
« Odgovori #9 : 10. Kolovoz, 2010., 19:47 »
Facaa, Noob, Yuri, Grga, Hazz i ostala radišna ekipa?

I natko i ja zaslužujemo ime ovdje.  :hiha2:

Sad dok studiram, bio bih sretan sa 1500 kuna, ali trenutačno znam zaraditi i 2500, prosječno bih rekao da je 2000, budući da sam na dvije strane i na oba posla mi nije nikad teško otići.

Pred mjesec dana sam otvorio štednju za mlade u erste i oročio dokle traje (do moje 25-e), znači 60 mjeseci i svaki mjesec mećem 200 kuna unutra. Sad kad mi dođe ujak iz švabije pa mi uvali 50 ili 100 eura, to ide direkt u štednju, jer mi ne treba ni za što, odlučio sam se prestati krmiti

Platim tu i tamo neku režiju starcima ako vidim da je neka frka, + 160kn neta mjesečno, štedim gdje stignem, iskorištavam sva moguća studentska prava tako da sam sretan i zadovoljan

Ostane tu uvijek i za kakvo kupanje u istri, nekad curi uskočim (  :hiha: ), nekad ona meni (  :wildboy: ), život bečki.

Kad odrastem, želim primati novac iz više izvora.  :wildboy: Ako je ikako moguće, i mrzim kredite i sve povezujuće, al ono, još sam mlad i neiskusan s tim velikim troškovima, mislim odvratno mi zvuči obvezati se 5 godina na kredit za auto. Ae za nešto tipa kuća, neki studij, ali za auto i te vau bau pizdarije, ne znam, al opet, mlad sam...


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: S kakvom plaćom bi bili zadovoljni?
« Odgovori #10 : 10. Kolovoz, 2010., 19:56 »
Pred mjesec dana sam otvorio štednju za mlade u erste i oročio dokle traje (do moje 25-e), znači 60 mjeseci i svaki mjesec mećem 200 kuna unutra. Sad kad mi dođe ujak iz švabije pa mi uvali 50 ili 100 eura, to ide direkt u štednju, jer mi ne treba ni za što, odlučio sam se prestati krmiti
Nisam fan oročenih štednji na toliko godina, iza sebe imam dvije kratkoročne i još jednu koja upravo istiće, i mislim da neću više uzimat to. Jednostavo ne volim kad netko drugi s mojim novcem radi ;( (u ovom slučaju banka). Bilo je kul prije kada ne znaš što s novcem i samo ga želiš imat negdje na sigurno, ali kasnije kad možeš od 100kn "napravit" 110kn shvatiš da je neisplativo čuvat novce u banci.

Kad odrastem, želim primati novac iz više izvora.

Tot je pametno lega Dragster, inače se kaže da bogati ljudi ne "primaju plaću", nego kupe prihode iz izvora koje su sagradili plaćom, tj nekretnine, pokretnine, dionice, stednje, projekti itd.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: S kakvom plaćom bi bili zadovoljni?
« Odgovori #11 : 10. Kolovoz, 2010., 20:08 »
Tototot. Hvala bogu, za dva podstanara primjerice, u budućnosti imam potencijala, dalje ne bih  :hiha: Moji profesori s faksa npr su nenormalni, primaju nekakve honorare od par milja kuna iz više gradova, neki i iz drugih država, jer par puta na godinu odu održati predavanja ili nešto. To je majstorstvo, kad si virtuoz u svom polju i svi te traže...

A što se oročene štednje tiče, mene je samo strah da banka ne propadne il nešto  :wildboy: Mislim neće biti neka lova, al ono, i da 500 kuna propadne, šteta je  :wildboy: Inače je to zgodno jer možeš zaboravit na tu lovu jednostavno i ugodno se iznenadit tamo za par godina



"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: S kakvom plaćom bi bili zadovoljni?
« Odgovori #12 : 10. Kolovoz, 2010., 20:14 »
EDIT
Znao sam da cu se previse raspisat, matere mu. lol
Lajkam ovakve topice, hejteri. Dasak stvarnosti. <3

da sutra dobijem posao, vjerojatno bi bio jako zadovoljan s 2500 kn. naravno, podrazumijeva se posao u novinarstvu i da me ne jebu previše na poslu... s 3000 bi bio megasretan i radio bi prekovremene. s 4-5 k kuna bi dao da me urednik analno plodi. :wildboy:


Tako bilo i meni pred 4 godine. I nesto sitno. Iste misli u glavi(minus novinarstvo) Faks nisam upisao zbor random sranja o kojima mi se ne pise trenutno.
Dopizdilo mi sve, poceo traziti posao. I doslovno uzeo prvu stvar koja mi je naisla. Zastitar.
3500 prva placa sa putnim troskovima.
Ono, za pocetak ti je dovoljno sto imas vlastitu placu, vlastite pare i tako to.
I doslovno imas takav filing, sve super dok te netko ne jebe. I mislis si: "dobro je meni, imam vecu placu od prosjeka".


Zavrsio u Bjelovaru natrag zbog problema sa koljenom, operacija ovo ono. Uspjeli nekako pribaviti novu kucu za sitne novce u, preuredili ju i par mjeseci nakon operacije sam se vec bio preselio tamo, zivio sam i tako to.
Placa onak, 3000-3200, zastitarska mizerija. Ali bilo ok, s obzirom da sam placao jedino vlastite rezije. Nema stanarine i toga, jel.
Plus, digao sam omanji kredit da bih imao para za preuredivanje.(bok Dragster)

I tako je trajalo 2 godine. Posao bio onako ok, ali ubitacan nakon nekog vremena kao i svaki drugi.
Uspio se ugurati kao zastitar u lokalnom T-Centru. Tamo bio 12 sati dnevno, pa sam naucio dosta toga. Ono, upijas i ono sto ne zelis kad si negdje 12 sati dnevno.
Nakon godinu dana su zenske na salteru mene pitale stvari kad nisu u nesto bile sigurne.
Ono, dodu, ne znam, random Njemci - ajmo Yuri, prevodi i budi poduzetan, prodaj. Random engrish people, isti kurac. Uleti netko sa tehnickim pitanjima u shop, ae opet odgovarat. Al' ae. Barem sam zaradivao lovu na tim tehnickim sranjima. Bilo je tjedana da sam znao imati 3-4 kompa u kuci koje je trebalo kakti servisirati.

Ali nakon 2 godine mi to dopizdilo.
Ono, skuzis da radis za mizerne pare, da si vise sposoban i upijas nove stvari troduplo bolje od ljudi koji zaraduju doslovno duplo tvoju placu, te da te jos povremeno random idioti jebu u zdrav mozak.
Ono "da me ne jebu previse na poslu" prestaje biti neodredena stavka, vec postaje apsolutnost. Ili te jebe, ili te ne jebe.  Sjedne sve na mjesto, jel.

I tak, prijavio se sa tim znanjem za drugi posao, prosao testiranja, prosao educiranje, zavrsio u jednom od njihovih call centara, placa +50% odokativno. 9 mjeseci vec otkad se to dogodilo, u meduvremenu prosarao ostale odjele.
Nasao stan koji mi se svida, jos k tome bez cimera jer sam navikao zivjeti sam, prostora mi ne fali cak ni u usporedbi sa kucom.

Ako rentate stan, mislim da je kojih 3800 kn placa donji optimum s kojim se moze progurati kroz mjesec. Iz mog iskustva.
Al' ne znam. S obzirom da su plin digli 30%, a on mi predstavlja najveci izdatak za rezije zimi, mozda bi 4k bio optimum sad.
I to je onako, u smislu lagodnog zivota, da se mozes pocastit, pocugat nesto ponekad, party za probrane persone, finu klopu, cugu i tako to. Ako ste stedljivi, jos bolje.
Ja nisam bas. Moram poradit na tome.  :wildboy:

Ako me pocnu jebat previse na poslu(a poceli su), nije mi tesko potrazit nesto drugo. U 4 godine sam 3 puta promjenio mjesto stanovanja i opcenito nacin zivota. Takve stvari nisu toliko teske zapravo, treba samo stisnut zube i natjerat se na takvo nesto.

Al' jedna stvar koju sam naucio:
Ne dizat kredite za preuredenje kuce u uberdosadnim mjestima poput Bjelovara i onda otici zivjeti kao podstanar. Sanjat cete to.  lol
Bjezat sto dalje od rodnog kraja.

Hocu rec, kul mi je bilo prvih par godina imat svoju placu, posao koji nije "tezak" i to sve. Onda je dosao i hype oko vlastitog mjesta stanovanja.
Ali nakon nekog vremena sami skuzite sto biste htjeli, pa ono.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: S kakvom plaćom bi bili zadovoljni?
« Odgovori #13 : 10. Kolovoz, 2010., 20:23 »
Plus, digao sam omanji kredit da bih imao para za preuredivanje.(bok Dragster)

Nisam ništa rekao protiv toga. To jednom preurediš i gotovo je, nemaš troškova dalje, za auto ili jahtu ili motor ili ne znam, em plaćaš gorivo, osiguranja, registracije, servise, gume... Kužiš? To je sranje.

Za uredit kuću bih i ja digao kredit. Termoizolacija vanjska ili nešto, 50 000 kn cca, može kredit, može. Ali za usrani auto poput Clia il neke takve kašetice od 80 000 kuna dizat kredit, ono, retajno, em se nećeš vozit ko čovjek, em si najebo ako te netko udari pa čekaš servis, auto nepokretan, a pare na kredit šušte, to ne kužim. Ako ne budem oženjen, uzet ću auto od 15k kuna na neki keš, sam ga popravljat i boli me đon. Al onda se oženiš, dobiješ dijete i ti krediti ko da čekaju iza ugla.  :wildboy:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: S kakvom plaćom bi bili zadovoljni?
« Odgovori #14 : 10. Kolovoz, 2010., 20:24 »
EDIT
Znao sam da cu se previse raspisat, matere mu. lol
Lajkam ovakve topice, hejteri. Dasak stvarnosti. <3

da sutra dobijem posao, vjerojatno bi bio jako zadovoljan s 2500 kn. naravno, podrazumijeva se posao u novinarstvu i da me ne jebu previše na poslu... s 3000 bi bio megasretan i radio bi prekovremene. s 4-5 k kuna bi dao da me urednik analno plodi. :wildboy:


Tako bilo i meni pred 4 godine. I nesto sitno. Iste misli u glavi(minus novinarstvo) Faks nisam upisao zbor random sranja o kojima mi se ne pise trenutno.
Dopizdilo mi sve, poceo traziti posao. I doslovno uzeo prvu stvar koja mi je naisla. Zastitar.
3500 prva placa sa putnim troskovima.
Ono, za pocetak ti je dovoljno sto imas vlastitu placu, vlastite pare i tako to.
I doslovno imas takav filing, sve super dok te netko ne jebe. I mislis si: "dobro je meni, imam vecu placu od prosjeka".


Zavrsio u Bjelovaru natrag zbog problema sa koljenom, operacija ovo ono. Uspjeli nekako pribaviti novu kucu za sitne novce u, preuredili ju i par mjeseci nakon operacije sam se vec bio preselio tamo, zivio sam i tako to.
Placa onak, 3000-3200, zastitarska mizerija. Ali bilo ok, s obzirom da sam placao jedino vlastite rezije. Nema stanarine i toga, jel.
Plus, digao sam omanji kredit da bih imao para za preuredivanje.(bok Dragster)

I tako je trajalo 2 godine. Posao bio onako ok, ali ubitacan nakon nekog vremena kao i svaki drugi.
Uspio se ugurati kao zastitar u lokalnom T-Centru. Tamo bio 12 sati dnevno, pa sam naucio dosta toga. Ono, upijas i ono sto ne zelis kad si negdje 12 sati dnevno.
Nakon godinu dana su zenske na salteru mene pitale stvari kad nisu u nesto bile sigurne.
Ono, dodu, ne znam, random Njemci - ajmo Yuri, prevodi i budi poduzetan, prodaj. Random engrish people, isti kurac. Uleti netko sa tehnickim pitanjima u shop, ae opet odgovarat. Al' ae. Barem sam zaradivao lovu na tim tehnickim sranjima. Bilo je tjedana da sam znao imati 3-4 kompa u kuci koje je trebalo kakti servisirati.

Ali nakon 2 godine mi to dopizdilo.
Ono, skuzis da radis za mizerne pare, da si vise sposoban i upijas nove stvari troduplo bolje od ljudi koji zaraduju doslovno duplo tvoju placu, te da te jos povremeno random idioti jebu u zdrav mozak.
Ono "da me ne jebu previse na poslu" prestaje biti neodredena stavka, vec postaje apsolutnost. Ili te jebe, ili te ne jebe.  Sjedne sve na mjesto, jel.

I tak, prijavio se sa tim znanjem za drugi posao, prosao testiranja, prosao educiranje, zavrsio u jednom od njihovih call centara, placa +50% odokativno. 9 mjeseci vec otkad se to dogodilo, u meduvremenu prosarao ostale odjele.
Nasao stan koji mi se svida, jos k tome bez cimera jer sam navikao zivjeti sam, prostora mi ne fali cak ni u usporedbi sa kucom.

Ako rentate stan, mislim da je kojih 3800 kn placa donji optimum s kojim se moze progurati kroz mjesec. Iz mog iskustva.
Al' ne znam. S obzirom da su plin digli 30%, a on mi predstavlja najveci izdatak za rezije zimi, mozda bi 4k bio optimum sad.
I to je onako, u smislu lagodnog zivota, da se mozes pocastit, pocugat nesto ponekad, party za probrane persone, finu klopu, cugu i tako to. Ako ste stedljivi, jos bolje.
Ja nisam bas. Moram poradit na tome.  :wildboy:

Ako me pocnu jebat previse na poslu(a poceli su), nije mi tesko potrazit nesto drugo. U 4 godine sam 3 puta promjenio mjesto stanovanja i opcenito nacin zivota. Takve stvari nisu toliko teske zapravo, treba samo stisnut zube i natjerat se na takvo nesto.

Al' jedna stvar koju sam naucio:
Ne dizat kredite za preuredenje kuce u uberdosadnim mjestima poput Bjelovara i onda otici zivjeti kao podstanar. Sanjat cete to.  lol
Bjezat sto dalje od rodnog kraja.

Hocu rec, kul mi je bilo prvih par godina imat svoju placu, posao koji nije "tezak" i to sve. Onda je dosao i hype oko vlastitog mjesta stanovanja.
Ali nakon nekog vremena sami skuzite sto biste htjeli, pa ono.

citiram ceo post jer sam sjebo jurija  :hiha:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9