HCL.HR

Sophos Lab

  • 64 Odgovora
  • 9448 Hitova
*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Sophos Lab
« : 29. Listopad, 2008., 19:41 »
Retaji zasluzuju svoj topic. O da.

Zasto?

Onak, mislili ste da su prije pljackali sa cijenama X360?

Ono, danas ih nazovem, javi mi se tip.
-Pitam koliko su X360 Premium i Elite.
-On: "Evo samo malo da pogledam..."
-On: "Trenutno imamo samo modificirane verzije konzola."
-Ja: Koliko je premium?
-On: "37XX(zaboravio tocnu cifru) kuna"
-Ja: (sjedam na stolac i susdrzavam se od jebavanja majke)

Ono, malo se raspitujem o vrsti modifikacije, da ne pokusavaju prodati hardverski mod(koji dobiva auto-ban na liveu) ili kakav vec.
Tip nije znao reci.
Nakon 15 minuta uzaludnih pitanja, prekidam.


Isus krist, 3700 kn?!
Nek' im netko baci bombu u ducan, molio bih lijepo. :(

Ono, ozbiljno, nek mi netko pokusa objasniti na koju foru to sve skupa kosta 3700 kn?
Strah me koja bi uopce bila cifra za Elite.  :kingmortal:

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: Sophos Lab
« Odgovori #1 : 29. Listopad, 2008., 19:53 »
Najbitniji citat:

"Onakve modifikacije vise ne radimo. Samo ovo."

Zaboravih to napomenut.
I da, gledao sam i sam na sluzbenim stranicama i vidio sto pise. Zvao sam za svaki slucaj.
Sva sreca sto sam zvao.
3700 je. Nazovi pa pitaj. :(

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: Sophos Lab
« Odgovori #2 : 29. Listopad, 2008., 20:28 »
Ne flashaju se teze.

Vec jednostavo mijenjaju kompletni dvd drive u tim novijim konzolama i onda ih flashaju.
Kao, trenutno imaju u ponudi samo te predmodificirane konzole.

Stos je u tome da za vecinu DVD driveova ionako vec postoji custom firmware.
I modifikacije u vecini slucajeva mozete napraviti i sami doma.

A oni 'em imaju po defaultu vece cijene, 'em imaju ove retardovstine kod "modificiranih" konzola.
Nebi me cudilo da su uzeli konzole koje su vec imale Samsungov drive i sad ga prodaju pod foru da su ga oni naknadno modificirali.

*

--HS--

  • ****
  • 1078
  • :tired:
Re: Sophos Lab
« Odgovori #3 : 29. Listopad, 2008., 20:35 »
Ne flashaju se teze.

Vec jednostavo mijenjaju kompletni dvd drive u tim novijim konzolama i onda ih flashaju.
Kao, trenutno imaju u ponudi samo te predmodificirane konzole.

Stos je u tome da za vecinu DVD driveova ionako vec postoji custom firmware.
I modifikacije u vecini slucajeva mozete napraviti i sami doma.

A oni 'em imaju po defaultu vece cijene, 'em imaju ove retardovstine kod "modificiranih" konzola.
Nebi me cudilo da su uzeli konzole koje su vec imale Samsungov drive i sad ga prodaju pod foru da su ga oni naknadno modificirali.


novi drive se jos neda flashati znaci samo hitachi,samsung i benq. Oni mijenjaju DVD i onda ga flashaju. Uglavnom kad sam bio osobno tamo da pitam koju verziju firmwarea stavljaju nisu imali blage jer im to honorarno radi neki lik(klinac pretpostavljam).  Uglavnom ja sam htio da platim i nek se oni zajebavaju s time jer nije to bas samo tako za doma napraviti, ima mnogo faktora i lako mos sjebati.. Imas cca 30 sec slobodnog vremena izmedu svega jer se xbox gasi nakon nekog vremena sto nije ustekan output. Uglavnom ak se zgasi kod flashanja (traje cca min) onda si ga sjebo i jedini nacin je odlemiti cip i ponovno ga reprogramirati sto je nemoguce osim ako nemas nekog u firmi koja se bavi takvim stvarima.. (premali vodovi )
easy-forex-basics.blogspot.com

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: Sophos Lab
« Odgovori #4 : 29. Listopad, 2008., 20:42 »
Ovo sa 30 sec vrijedi u slucaju Samsung drivea.

Hitachi svaki mulac moze flashat i manje-vise je unbrickable.
A ovi stavljaju bas Samsung. Go figure.

*

Under

  • *****
  • 2399
  • Bwaaaah!
    • SH Memories
Re: Sophos Lab
« Odgovori #5 : 29. Listopad, 2008., 21:08 »
 :ave:

Al ono, likovi su baš govna kakvih nema. Sad čak lažu i za cijene. Na webu jedno, u stvarnosti drugo. Nego Yuri, jel' ti lik reko jel imaju ove nove Premium konzole od 60 GB, il one stare od 20?
Konzolasi njet gameri!

Svatko tko ima snage igrati s gamepadom cijelo vrijeme, ili nije čuo za miš, ili mu ne treba. 100% igara koje trebaju mozga, a gameri ih vole toliko da se identificiraju s njima, trebaju miš, tj. fini sustav preciznog upravljanja. Gamepad je podlozan samo casual igracima, ali nikako ne nama, gamerima.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: Sophos Lab
« Odgovori #6 : 29. Listopad, 2008., 21:09 »
Nisam ni pitao jel su od 20 ili 60.

Ali po kolicini retardluka, moguce je i da su od 20. :(

*

Under

  • *****
  • 2399
  • Bwaaaah!
    • SH Memories
Re: Sophos Lab
« Odgovori #7 : 29. Listopad, 2008., 21:17 »
Zato i kažem. Ali meni ne ide u glavu da oni sve ove godine nisu snizili cijenu modifikacije, a da ih nitko nije zapalio. Drže na 1000 i plati druže. Jedno vrijeme su imali ono s 500 kn, ali ta opcija im je zbilja jebena. :tired:
Konzolasi njet gameri!

Svatko tko ima snage igrati s gamepadom cijelo vrijeme, ili nije čuo za miš, ili mu ne treba. 100% igara koje trebaju mozga, a gameri ih vole toliko da se identificiraju s njima, trebaju miš, tj. fini sustav preciznog upravljanja. Gamepad je podlozan samo casual igracima, ali nikako ne nama, gamerima.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Sophos Lab
« Odgovori #8 : 29. Listopad, 2008., 22:14 »
Za dan dva ce se regat neko iz sofosa i ''argumentirano'' vam sve pojasniti..
Iz iskustva govorim , jel.  :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

--HS--

  • ****
  • 1078
  • :tired:
Re: Sophos Lab
« Odgovori #9 : 29. Listopad, 2008., 22:21 »
mogu to raditi jer ih jedini takve prodaju.. links je jedno vrijeme radio flashanje ali vise ne ..
easy-forex-basics.blogspot.com

Re: Sophos Lab
« Odgovori #10 : 29. Listopad, 2008., 22:34 »
500, tj. 1000 kn za modifikaciju. Da, baš.  :wildboy:

Cijene su im previsoke, a i ne znaju što rade.
Osim toga, rade budale od ljudi koji kupuju kod njih.
Evo samo jedan primjer: svi ste upoznati sa RROD problemom, ne? Za one koji nisu, kratko objašnjenje. RROD je problem koji nastaje zbog visokih temperatura CPU-a i GPU-a, pa se nakon određenog vremena korištenja (meni nakon godine i par mjeseci) metali koji drže CPU i GPU za matičnu ploču saviju itd. Nije bitna tehnička narav problema (jer je to čisto dizajnerski problem - nadam se da onaj koji je to smislio više nema posao). Bitno je da se taj problem itekako može popraviti.

Ali naravno, postoji nekoliko desetaka načina kako se popravlja, a nisu svi jednako učinkoviti.
Dečki iz Sophosa, naravno, rade najjednostavniji i najneefikasniji fix - trik s ručnikom. Googlajte ako vas zanima, bitno je da je to vrlo kratkotrajno rješenje. Rješenje koje je puno dugotrajnije (zapravo, dosad nisam nigdje vidio da je netko koristio taj fix i opet dobio RROD) je rješenje sa zamjenom tih metala. Naravno, dečke u Sophosu to ne zanima...

Poanta svega je da imaju visoke cijene, deru kao ludi i boli ih briga hoće li vam se i kada pokvariti konzola, a kad se to jednom dogodi, bitno im je samo odraditi to kako god, samo da konzola proradi.  :wildboy:

A s druge strane - oni jedini uvoze X360 u Hrvatsku, tako da gdje god ga kupili, kupili ste ga zapravo od njih. Ako je modificiran, modificiran je kod njih. Ako ga šaljete na popravak, šalje se kod njih...


I da, čuo sam slična loša iskustva sa korisnicima Wii-ja.  :kingmortal:

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: Sophos Lab
« Odgovori #11 : 29. Listopad, 2008., 23:01 »
Vemil isto ima X360.

Mislim da oni ne uzimaju preko Sophosa. Tj., iskreno se nadam.
Nemaju modifikacija unfortunately.

Tako da je trenutno u nasoj dragoj drzavi jedina opcija kupiti neki rabljeni predmodificirani X360 ako ne zelite ispasti kompletni magarac.
Ili netko zna za jos neke izvore?

Za dan dva ce se regat neko iz sofosa i ''argumentirano'' vam sve pojasniti..
Iz iskustva govorim , jel.  :wildboy:

Dear god, to bi bilo dobro.
Pa da opet ispadnu retajni idioti kao na shumi. :)
« Zadnja izmjena: 29. Listopad, 2008., 23:07 Yuri »

Re: Sophos Lab
« Odgovori #12 : 30. Listopad, 2008., 12:17 »
Lol. Buraz me pitao jel znam di bi mogo modat wii. Znam definitivno da neće u sophosu. :hihi:

Eda, i ownalo bi da se netko rega. Linkajte topik na šumi. :hihi:

*

--HS--

  • ****
  • 1078
  • :tired:
Re: Sophos Lab
« Odgovori #13 : 30. Listopad, 2008., 15:06 »
pa ne popravljaju oni RROD. Koliko znam kad dode RROD mjenja se maticna. Sada ako neko ima druga saznjanja neka kaze... Towel trick nevalja , a Xclamp ovisi kakve si srece. Meni je s XClmapom duro 3 mjeseca,,
easy-forex-basics.blogspot.com

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: Sophos Lab
« Odgovori #14 : 30. Listopad, 2008., 15:09 »
Krivo si shvatio.

Sophos "popravlja".
Upravo tako kako je Ixy rekao.
To je njihov popravak RROD, jel.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9